Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Łamanie Konstytucji i zmienianie ustroju państwa z demokracji liberalnej na dyktaturę, nie mając do tego wymaganego mandatu, nie jest przestrzeganiem prawa. 

 

Pokaż mi który artykuł Konstytucji został złamany?

Jak otworzysz sobie jakikolwiek słownik języka polskiego to zobaczysz, że w samej definicji dyktatury jest mowa o sprawowaniu władzy przez jednostkę bądź grupę ludzi przy użyciu policji, wojska lub innych służb. Nie słyszałem, żeby do kogoś strzelało wojsko, ktoś został zakatowany albo zamknięty za otwarte przedstawienie swoich poglądów.

Jak widzisz posługujesz się słowami, których znaczenia nie rozumiesz. Powodem, dla których używasz słów dyktatura, we wcześniejszych postach pojawił się też autorytaryzm, jest czytanie bredni na stronniczych portalach albo słuchanie ich w telewizji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Yhm. W takim razie jak nazwiesz ustrój, w którym CAŁA władza sprawowana jest przez pojedynczą jednostkę?

 

Co do łamania Konstytucji:

 

Art 194.

Artykuł 190 - nieuznawanie wyroków TK do czasu obsadzenia go przez swoich ludzi;

 

Planowane ustawy o KRS i SN stoją w sprzeczności z Art. 179, 181 i 187.

 

Pomijam nagminne łamanie Art. 25

 

 

 

Jak widzisz posługujesz się słowami, których znaczenia nie rozumiesz.

 

Taaaaaaaa

 

Nie tylko rozumiem, ale również doskonale zdaję sobie sprawę, mając szeroki pogląd historyczny, do czego zmierzamy, a to, co dzieje się obecnie, przewidywałem na długo przed wyborami i ostrzegałem dokładnie przed takimi zachowaniami władzy, jakie obecnie widzimy na co dzień.

 

 

 

czytanie bredni na stronniczych portalach albo słuchanie ich w telewizji.

 

Jedyne brednie, jakie oglądam w TV, to pisowska propaganda w TVPiS - rano działa lepiej niż kawa. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Yhm. W takim razie jak nazwiesz ustrój, w którym CAŁA władza sprawowana jest przez pojedynczą jednostkę?

 

Co do łamania Konstytucji:

 

Art 194.

Artykuł 190 - nieuznawanie wyroków TK do czasu obsadzenia go przez swoich ludzi;

 

Planowane ustawy o KRS i SN stoją w sprzeczności z Art. 179, 181 i 187.

 

Pomijam nagminne łamanie Art. 25

 

 

 

 

Taaaaaaaa

 

Nie tylko rozumiem, ale również doskonale zdaję sobie sprawę, mając szeroki pogląd historyczny, do czego zmierzamy, a to, co dzieje się obecnie, przewidywałem na długo przed wyborami i ostrzegałem dokładnie przed takimi zachowaniami władzy, jakie obecnie widzimy na co dzień.

 

 

 

 

Jedyne brednie, jakie oglądam w TV, to pisowska propaganda w TVPiS - rano działa lepiej niż kawa. 

1. O ile mówimy o tym samym wyroku TK, to finalnie, faktycznie po czasie ale został ogłoszony (chyba, że mówisz o innym - nie chcę się domyślać, bo nie sprecyzowałeś).

Skąd inąd to też jest znamiennie, że 99% ludzi w tym kraju nie zna nawet formy w jakiej mogą być podejmowane uchwały TK, ale nagle problemem na skalę światową było nieogłoszenie jednego wyroku (przypomnę, że za każdych rządów po '89 było po kilka, a nawet kilkanaście wyroków, które nie zostały ogłoszone). To oczywiście dlatego, że kwestia ogłoszenia jest istotna, natomiast w sytuacji pozbawionej ładunku emocjonalnego i podgrzanej atmosfery przechodzi na dalszy plan, na który niewiele osób zwraca jakąkolwiek uwagę.

 

2. Chodziło mi o to, że obecna sytuacja, jaka by nie była na dzień dzisiejszy nie wypełnia przesłanek zawartych w definicji słowa "dyktatura", a co za tym idzie posługiwanie się tym słowem na ten moment jest nieuprawnione.

 

3. Kwestia ustaw o KRS i SN:

- art. 179 - obie ustawy są jak najbardziej zgodne z tym artykułem - jest w nim mowa tylko o powoływaniu sędziów i braku z góry narzuconych ram czasowych - o przechodzeniu w stan spoczynku/odwołaniu z pełnienia funkcji jest mowa w odmiennym artykule,

- art. 180 - znowu obie ustawy są w zgodzie z tym artykułem. Szczególnie art. 180 ust. 5, w którym mowa o przeniesieniu w stan spoczynku w związku ze zmianą ustroju sądów (Na marginesie zastanawia mnie czy celowo opuściłeś ten artykuł jako mało pasujący do twojego punktu widzenia),

- art. 181 - wkleiłeś go przez przypadek? Przecież tutaj jest mowa o immunitecie sędziowskim, na który nikt w tych ustawach nie czyha,

- art. 187 -  ten artykuł również nie jest w żaden sposób naruszany - jest w nim mowa o wyborze prezesa i wiceprezesów, a nie członków.  Co do członków istnieje odwołanie zewnętrzne do dokumentu rangi ustawowej, który określa tę kwestię. Właśnie następuje zmiana ustawy, która reguluje powoływanie członków, a zatem nie tylko mieści się w ramach przepisu konstytucyjnego ale także jest nawet wskazane. Zabieg zamieszczania odnośników zewnętrznych w treści przepisów prawa (nie tylko Konstytucji) ma na celu zapewnienie elastyczności i możliwości wprowadzania zmian z biegiem czasu bez konieczności zmiany Konstytucji.

 

Do art. 25 pozwolisz, że się nie odniosę, bo musiałbym Cie obrazić, a wolałbym zachować tę dyskusję na merytorycznym poziomie.

 

4. Jeżeli we wzmiance o TVPiS odniosłeś się nieco do mojego stosunku co do tej sprawy i obecnej władzy, to niestety spudłowałeś.

Bo ja nie oglądam telewizji, a jedyną wiedzę na ten temat czerpię z tekstów źródłowych tj. Konstytucji, ustaw i aktów wykonawczych. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Everec,cytuję : "Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny." Dokładnie taki sam styl i sens,mają przemówienia prezesa J.K. i premier Sz. (szczególnie dzisiejsze w sejmie). A ja myślałem,że pewien system już odszedł....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie, nie odszedł. Po prostu został na pewien czas uśpiony, a obecnie wraca ze zdwojoną siłą, podlany czarnym, a nie czerwonym sosem i podany w nacjonalistycznej panierce z łysych chłopców w pięknych mundurkach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jarrino, znam historię i znam cytat z Cyrankiewicza.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli, ja nie twierdzę, że wszystkie działania PiSu są dobre. Twierdzę, że mieszczą się w granicach ustalonych przez prawo, a co za tym idzie jazgot znakomitej grupy ludzi, którzy na pytanie o to jakie przepisy są łamane odpowiadają "wszystkie" ma charakter niesmacznej groteski.


Nie, nie odszedł. Po prostu został na pewien czas uśpiony, a obecnie wraca ze zdwojoną siłą, podlany czarnym, a nie czerwonym sosem i podany w nacjonalistycznej panierce z łysych chłopców w pięknych mundurkach.

 

Nie zapomnij jeszcze o moherowych beretach przykrywających te głowy i pieniądzach z tacy upchanych po kieszeniach.....

 

Poziom tej dyskusji spada w diametralny sposób.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Everec - mój wpis nie ma właściwie nic wspólnego z twoim,w którym trudno mi się zorientować ponieważ się nie znam. Póki co ,polegam na tych niewielkich,kilkunastoosobowych grupkach, protestujących w kilku miejscach kraju. Dla wyjaśnienia dodam,że mój wiek , pamięć i doświadczenie,upoważnia do oceny i porównania tego bełkotu(J.K. i inni),o którym napisałem wcześniej,do zupełnie takiego samego ,słyszanego w latach mojej młodości...

 

Edit: Nie piszę tego,żeby się kłócić.Do niektórych spraw,podchodzę zbyt emocjonalnie,ale pewnych dość ważnych zmian nie dokonuje się w ten sposób,czyli bez informowania i konsultacji społecznych,tylko szybko i w nocy. ..Twój spokój podziwiam a wiedzę szanuję...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites
Wolność nie polega na robieniu co się komu podoba i to samo tyczy się demokracji. Powinniśmy mieć w kraju niezależny od nikogo sąd, który będzie stała straży praworządności, powinniśmy mieć prezydenta, który stoi na straży konstytucji. 

 

Teraz mamy prezydenta, który podpisuje, coraz bliżej sądy wykonujące polecania ministra sprawiedliwości. 

 

Jeśli to z sądami przejdzie to sąd najwyższy może unieważnić wybory, może nie przyjąć sprawozdań finansowych partii co owocuje rozwiązaniem partii, jest ostateczną instancją dla każdej sprawy. Czy na pewno chcesz żyć w kraju gdzie sąd reprezentuje interesy tylko członków partii i ludzi im przychylnych? W kraju gdzie doda i nergal będą siedzieli w pierdlu za obrazę uczuć religijnych, gdzie nie będziesz mógł powiedzieć co chcesz bo odwiedzi cię policja, gdzie za to co twoje dziecko powie w przedszkolu, szkole odwiedzi cię policja, gdzie ograniczony będzie dostęp do internetu i telefonów, gdzie będziesz obywatelem gorszej kategorii. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

prezydent zawsze reprezentuje interesy jakiejs grupy. Co da sadow, napewno to co sie dzieje, nie jest idealne, ale mnie cieszy to, ze w koncu pozbeda sie tego komunistycznego betonu.

 

Beton to oni wprowadzają. Tój entuzjazm to takie ... na złość babci sobie uszy odmrożę. Nie ma to nic wspólnego z uzdrowieniem czegokolwiek w kraju. To na zasadzie.... poprzednicy robili źle? My będziemy robić jeszcze gorzej byle im szkodzić... ale fajnie.

 

Dla mnie sam fakt wprowadzenia ustawy deubekizacyjnej w takim kształcie, pozbawianie emerytur wszystkich jak leci, wrzucanie ich do jednego wora z nielicznymi oprawcami jest skur.... wem wystarczającym do bycia przeciwnikiem tej partii. Co "zabawne" mały wrzuca do tego wora nawet obecną "młodzież" z partii opozycyjnych... fanatyk level master. Trzeba nieźle upaść na głowę żeby wprowadzać takie rzeczy. Nasze małe słońce narodu wczoraj w sejmie potwierdziło, że straciło kontakt z rzeczywistością. Krajem rządzi niestabilny facet o zranionych uczuciach prowadzący prywatną wendetę. Za takie teksty jak wczoraj powinni mu wytoczyć proces.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up

to wszystko ladnie wyglada w podreczniku do historii :)

 

prezydent zawsze reprezentuje interesy jakiejs grupy. Co da sadow, napewno to co sie dzieje, nie jest idealne, ale mnie cieszy to, ze w koncu pozbeda sie tego komunistycznego betonu.

Link to post
Share on other sites

Z obecną niezależnością sądów też różnie bywało. Wiele wyroków w kontrowersyjnych sprawach było mocno dyskusyjnych. Natomiast na papierze ta niezależność istniała. Nie wiem czy lepsze życie w iluzji czy nie ukrywanie swoich intencji jak to robi obecna władza.

Link to post
Share on other sites

@up - więc te nieliczne,kilkunastoosobowe grupki byłych SB-ków w wieku 20-40 lat  ,nie ukrywają swoich intencji i wychodzą na ulicę. To jest oczywiście motłoch,który trudno porównywać do szlachetnych i kulturalnych narodowców i kiboli,tak szanowanych przez obecną władzę...

 

Edit: To nie złośliwość a złość jaka mi się urodziła po nocnym sprawozdaniu....

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

który trudno porównywać do szlachetnych i kulturalnych narodowców i kiboli,tak szanowanych przez obecną władzę...

To IMO jest pogląd wykreowany przez media. (Jeśli się mylę to proszę o jakiś artykuł udowadniający , że się tak jest) Przykładowo:

 

Kibice Jagi za czasów rządów PO skandują: "Donald matole, Twój rząd obalą kibole". Wiele z tych ludzi zostało aresztowanych.

 

Ziobro na to: "Czy Donald Tusk czuje się tak bardzo dotknięty, że jego majestat tak bardzo ucierpiał, że należy zatrzymywać ludzi za to, że głoszą hasła niekorzystne dla rządu którym kieruje, dla Donalda Tuska?"

 

W mediach antypisowych artykuły przedstawiające  tą sytuację zostały rozpisane z wnioskiem , że PiS wspiera bandytów i kiboli. Oczywiście wszystko okraszone clickbaitowymi tytułami , które już na starcie mają na celu ukształtować opinię. Potem odpowiednia interpretacja i komentarz, następnie działa już efekt potwierdzenia.

A jak ktoś faworyzuje jakieś media i twierdzi , że się na to nie łapie - no cóż...

 

A przecież na marszach obecnej opozycji głoszone są dużo mocniejsze hasła i jeszcze nie słyszałem by ktokolwiek został aresztowany za same okrzyki. To że ludzie idący w nich bardzo często zachowują się gorzej od kiboli - o tym już się w tych mediach nie mówi.

 

Żeby nie było. Oczywiście to samo robi dzisiaj TVP i inne media prorządowe uderzając w obecną opozycję i jej poczynania.

Z obecną niezależnością sądów też różnie bywało. Wiele wyroków w kontrowersyjnych sprawach było mocno dyskusyjnych. Natomiast na papierze ta niezależność istniała.

Lekko powiedziane. Reforma owszem jest potrzebna ale nie w ten sposób , w który chce zrobić to PiS.

 

edit:

Bo kreujesz własny świat.

Dyskusja w proponowanym przez Ciebie tonie ma taki sens jak Twoje posty.

Edytowane przez Xarix
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

To IMO jest pogląd wykreowany przez media. (Jeśli się mylę to proszę o jakiś artykuł udowadniający , że się tak jest) Przykładowo:

 

Kibice Jagi za czasów rządów PO skandują: "Donald matole, Twój rząd obalą kibole". Wiele z tych ludzi zostało aresztowanych.

 

Ziobro na to: "Czy Donald Tusk czuje się tak bardzo dotknięty, że jego majestat tak bardzo ucierpiał, że należy zatrzymywać ludzi za to, że głoszą hasła niekorzystne dla rządu którym kieruje, dla Donalda Tuska?"

 

Masz uzasadnienie bo kreujesz własny świat.

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/422096,grzywna-dla-kibicow-za-obrazanie-premiera-ile-musza-zaplacic.html

 

W mediach antypisowych artykuły przedstawiające  tą sytuację zostały rozpisane z wnioskiem , że PiS wspiera bandytów i kiboli. Oczywiście wszystko okraszone clickbaitowymi tytułami , które już na starcie mają na celu ukształtować opinię. Potem odpowiednia interpretacja i komentarz, następnie działa już efekt potwierdzenia.

A jak ktoś faworyzuje jakieś media i twierdzi , że się na to nie łapie - no cóż...

 

Bo to prawda.

Ziobro domagał się mniejszego wyroku dla kibiców i ostatnio dla jakiegoś narodowca który spalił kukłę żyda i wykrzykiwał epitety w stronę żydów.

 

A przecież na marszach obecnej opozycji głoszone są dużo mocniejsze hasła i jeszcze nie słyszałem by ktokolwiek został aresztowany za same okrzyki. To że ludzie idący w nich bardzo często zachowują się gorzej od kiboli - o tym już się w tych mediach nie mówi.

To w takim razie pokaż te hasła.

Ja nie widziałem napisów "szydło ty k..."

Edytowane przez Adfsfd
Link to post
Share on other sites

Jeżeli komuś z was podoba się zachowanie i słowa J.K. i prof. Pawłowicz to oczywiście wasza sprawa i wasze poglądy. Jeżeli coś się komuś z przeszłości zarzuca,to kultura i rozum nie powinien pozwalać na robienie tego samego. Jeszcze raz chcę zaznaczyć,że nie jestem zwolennikiem którejkolwiek z istniejących dziś partii politycznych. Jeżeli ktokolwiek,w miejscu publicznym,na oczach wszystkich,tak się zachowuje,to świadczy tylko o jednym. O braku argumentów i kultury. Zdrowie pomijam bo choroba jest najbardziej demokratyczna i nie wybiera...Jest jeszcze w tym wszystkim gospodarka i zasady,którymi się kieruje. Jest na tyle mądra i niezależna,że na dłuższą metę nie da się oszukiwać. Niektórzy to wiedzą i przeżyli. 

Link to post
Share on other sites

Kaczyński siada.

Trzymam kciuki za opozycję i obywateli.
 

Sam byłem zdziwiony. Stałem poruszony jego słowami o kanaliach i mordercach brata i zobaczyłem, że zaczął mnie nawoływać - mówi "Gazecie Wyborczej" poseł Witold Zembaczyński. Gdy polityk podszedł do prezesa PiS usłyszał, jak Jarosław Kaczyński powtarza: Oni wszyscy będą siedzieć, będą siedzieć. Pytałem: "Kto? Ja też? Czy jestem winien pana nieszczęścia?". On znowu: "Wszyscy będą siedzieć!". Zaczął wspominać jakąś debatę, mówić, że kiedyś powiedziałem, o rozliczeniu PiS-u więzieniem, tymczasem to oni, czyli PO, tam skończą - dodał polityk Nowoczesnej.

Link to post
Share on other sites

Z jednej i drugiej strony to jest kompletna kompromitacja.

 

qmJAfmMxTdKzIZXrETzTQA.png

 

To jest nasza sytuacja polityczna. Rządzący są upośledzeni, a "opozycja" nawet do poziomu upośledzonych nie dorasta. Nowoczesna to cymbały i krzykacze, o PO to nawet nie umiem nic powiedzieć cenzuralnie. Piekło zamarzło, jak poseł PSLu miał najwięcej sensu w wypowiedzi.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Opozycja nie ma sposobu na pis. Widać to choćby po wykorzystaniu ś.p. Lecha. Facet faktycznie w porównaniu z Jarkiem miał zasady i szanował prawo, niezależność sądową, mediów itp. ale opozycja bardzo często go wyśmiewała. Teraz sobie o nim przypomnieli.

 

Niemniej dla mnie wszystko będzie lepsze od prezesa, jestem gotów zaprzysiąc speca od czystek Kononowicza na tymczasowego szeryfa. Prezes to zadeklarowany wróg tych ze wschodniej i zachodniej granicy. On mentalnie nadal krzyżuje miecze pod Grunwaldem albo napiera z załogą Rudy 102 na Berlin. Jak ktoś taki może poprowadzić kraj chociażby gospodarczo jak rozwala relacje z dwoma największymi sąsiadami. W tym nagraniu wyszła prawdziwa jego twarz. Dla niego pół Polski to zdradzieckie mordy i mordercy (bez jednego dowodu na to). Jest w stanie zaakceptować, że tu mieszkają ale ponad to więcej praw dla nich nie przewiduje. Ten rodzaj ekstremizmu w polityce zasadniczo nasz różni od tego co jest na zachód i za wielką wodą. Kryształowa kula mówi, że prezes rozpie... y co może w tym kraju po czym naród go brutalnie usunie. Trzeba będzie jeszcze te pomniki posprzątać po długim pobycie cyrku w naszym kraju.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Uwielbiam te wypowiedzi politologów i psychologów w jednym, nt. prawdy objawionej, prawdziwych twarzy, wiedzy jak było naprawdę oraz który detal dokładnie wzbrania nas przed byciem supermocarstwem, a także jaka jest najlepsza polityka zagraniczna i co trzeba posprzątać aby było dobrze.

 

Taką arogancją nawet ja się nie popisuję.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sid - są to ,myślę,luźne wypowiedzi obserwatorów rzeczywistości. Moje też. Pewnie,że to przeżywam i szarpią mną emocje. Pisałem już tu kilka razy,za cienki jestem,żeby przedstawiać rozwiązania. Zaznaczałem też,że w razie konieczności,będę się starał wybrać mniejsze zło. Opierać się mogę właściwie tylko na doświadczeniach....

Link to post
Share on other sites

 

 

Taką arogancją nawet ja się nie popisuję.

 

Młody jestem to mi wypada, Ty broń Boże tego nie próbuj.

 

Podam jedną z wielu spraw, że tego towarzystwa nie da się brać na poważnie. Prezes co jakiś czas wychodzi i, bez cienia dowodu na to, oskaraża całą PO o zabicie mu brata. Co to już mieliśmy... trotyl, wybuch termobaryczny, sztuczna mgła, broń elektromagnetyczna... ale ostatecznie i tak skazano rosyjską obsługę za "wprowadzanie w błąd"? No po prostu ktoś musiał beknąc po tamtej stronie, choćby za pierdoły narazie... póki oczywiście nie dojdziemy do prawdy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...