Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

 

http://img.joemonster.org/images/vad/img_28690/9feaa2ae345b5f12bf3eda456e5797bc.jpg

 

Bzduuuuura!!! Po co rozpowszechniać takie brednie... później ludzie głosują na Korwinów... :/

A nawet gdyby to była prawda, to tak jak pisałem w statusie... wygodnie w takich zestawieniach porównywać kraje zachodnie z Polską, którą komuniści rządzili przez ponad 40 lat.

Ale koniec tej polityki ;)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

@Kajtek

Ich wina, że w ogóle pod "patronat" komunizmu trafiliśmy, tak nawiasem mówiąc... :]

Ale ja nie mówiłem, że to czyjaś wina... uważam, że to, gdzie teraz jesteśmy jest sukcesem :)

A takie porównania, że jesteśmy za Europą zachodnią, są bez sensu, bo każdy o tym wie. Ale stopniowo dojdziemy do ich poziomu. Wierzę w to, ba, powoli widać to gołym okiem. Wystarczy się rozejrzeć. Natomiast takie porównania, które mają na celu pokazanie jak BEZNADZIEJNA jest Polska (błędne oczywiście i z wykorzystaniem danych z kosmosu) służą chyba tylko temu, by ludzie mówili "wina obecnej władzy - czyt. Tuska". A moim zdaniem jest to najlepszy rząd, jaki do tej pory mieliśmy.

 

EDIT: I mówiąc "tak późno" uważasz, że mogliśmy wcześniej? :D

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

@karol, Widze jednak ty tak na serio..

Naprawde nie wiem gdzie ty to widzisz ale widać masz sokoli wzrok. Mam wrażenie, że mylisz rozwój cywilizacyjny z gospodarczym :)

Cały wzrost gospodarczy czy wzrost płac jest zjadany przez ceny... ( w uproszczeniu rzecz jasna)

 

A moim zdaniem jest to najlepszy rząd, jaki do tej pory mieliśmy.

 

Nie no mam wrażenie, że jednak trolujesz ...

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Kurde nie wiem czy to miejsce na takie dyskusje ale z jednym się nie zgodzę ...

 

 

 

A moim zdaniem jest to najlepszy rząd, jaki do tej pory mieliśmy.

 

Kompletnie się z tym nie zgadzam. Patrzę tylko na siebie i moje otoczenie. Rząd ten nie dał mi nic nowego, nie przyłożył się do rozwoju gospodarki w mojej okolicy, ba , teraz to wszystko upada i przejeżdżając przez główną ulice miasta możesz zajść co najwyżej do spożywczaka.  Podnoszenie płacy minimalnej to nadal wielka kpina, NFZ, ZUS, szkolnictwo, podatki .... nie widzę tutaj żadnego postępu od czasu przejęcia rządów przez PO, nie wiem za co mam chwalić ten rząd.

 

Według mnie rząd ten wygląda znakomicie w telewizji, w gazetach, jednak rząd to nie codzienna rzeczywistość w kraju. W dużych miastach może i jest postęp, jednak w takich dziurach jak moje i jej podobne wszystko cofa się jeszcze bardziej. Już od dłuższego czasu powtarzam że PL to nic innego jak RUS. Rządy te samy tyle że z nieco lepszą kulturą i mocniejszym hamulcem. 

 

Nie interesuje się polityką, ten temat jest dla mnie całkowicie martwy. Zajrzę tylko od czasu do czasu na onet i poczytam pierdoły. Jak widzę takie cyrki jak pomoc dla banderowców z Ukrainy, darmowe studia, leczenie to mnie szlag trafia. Jak obecnie patrzę na "aferę taśmową" to śmiać mi się chce. Nawet zagraniczne media jadą po tym rządzie, atak na wolność słowa, kto widział takie rzeczy w dzisiejszych czasach ? Gość który jest podejrzany w sprawie sam prowadzi śledztwo w swojej sprawie. 

 

Patrząc w przeszłość, wydaje mi się że o wiele lepsze czasy (nie rządy) były za czasów Wałęsy czy Kwaśniewskiego. Moi rodzice nie byli jakoś przesadnie ustawienia, pracowali w Sanepidzie oraz pogotowiu. Stać ich było na zakup mieszkania, na samochody z Niemiec, na dwukrotne wyjazdy w ciągu roku na wakacje gdzie było nas w domu 6 osób. Bez kredytów żyliśmy naprawdę pod dostatkiem jak normalni ludzie. Przyszły inne rządy, pensje bez zmian a ceny wszystkiego co możliwe windowały w górę jak jasna cholera. W ostatnich latach pracy moich rodziców ledwo wiązaliśmy koniec z końcem, teraz dzięki Bogu rodzice korzystają z całkiem dobrych emerytur i można powiedzieć że odpoczywają, choć nie byli na wakacjach od 5 lat a ojciec jeździ Fiestą za 3000 zł. 

 

Naprawdę chciałbym teraz w moim wieku żyć za takich czasów. Obecnie pracuje na III zmiany w jednej z fabryk w moim mieście. Owszem, jestem człowiekiem rozsądnym stąd też stać mnie było na mieszkanie z TBS'ów oraz na przenosiny we własne 4 kąty. Ale co dalej ? Mając 29 lat, czekam tylko od poniedziałku na weekend żeby móc sobie kupić 8 piw i zrobić grila przed blokiem podczas to którego będę sądził (po wypiciu wszystkich piw) że jest ok, że nie mamy źle "no patrz, jak może być u nas źle skoro mam grila i piwko co weekend". Wchodząc w dorosłość miałem nieco większe aspiracje ....

 

Nie wiem, nie przypominam sobie żadnej ustawy za rządów PO, która to by mnie pozytywnie zaskoczyła. Chore reformy NFZ, afery receptowe, podatki, wiek emerytalny, ZUS / OFE (to nie ich wina), kodeks pracy tylko i wyłącznie pod zachodnie kompanie

 

Dopisywanie tutaj ostatnich wydarzeń dla mnie nic nie zmieni, ja od dawien dawna żyję w przekonaniu że rząd polski, dzień w dzień, 24h na dobę nie robi nic innego poza ciągłym waleniem nas w d***. Z drugiej strony nie te wszystkie afery może i nie rozwalają tego burdelu bo to tez nie jest rozwiązanie, patrz co się dzieje w krajach w których obalane są rządy. Nie tędy droga choć innej w tym przypadku już nie ma. 

 

Rodzice do dziś powtarzają, zresztą nie tylko moi że za komuny nic nie było ale wszyscy wszytko mieli i żyli szczęśliwie. 

 

Ach się rozpisałem, idę mecze oglądać. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Cały wzrost gospodarczy czy wzrost płac jest zjadany przez ceny...

 

Przez ceny ? Seriously ? Stwierdzenie, że przez wzrost cen, czyli inflację, byłoby w dużej mierze nieprawdziwe, żeby nie powiedzieć głupie, bo takowa jest obecnie wyjątkowo niska, ale przez ceny ? Ceny czego ? Cena kilograma młodych ziemniaków zjadła wzrost gospodarczy w marcu, natomiast cena selera jest odpowiedzialna za zeżarcie majowego wzrostu płac. Naprawdę nie trzeba być ekspertem od makroekonomii, żeby z całą stanowczością stwierdzić, że pierniczysz srogie bzdury, nie mając zielonego pojęcia o gospodarce.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Rodzice do dziś powtarzają, zresztą nie tylko moi że za komuny nic nie było ale wszyscy wszytko mieli i żyli szczęśliwie.

Zgadza się, ten kto nie miał pracy był podejrzany... :D

Mama przywoziła cuda z Berlina Zach., były wakacje, imieniny, urodziny, ludzie życzliwsi i trzymali się razem

Link to post
Share on other sites

Przez ceny ? Seriously ? Stwierdzenie, że przez wzrost cen, czyli inflację, byłoby w dużej mierze nieprawdziwe, żeby nie powiedzieć głupie, bo takowa jest obecnie wyjątkowo niska, ale przez ceny ? Ceny czego ? Cena kilograma młodych ziemniaków zjadła wzrost gospodarczy w marcu, natomiast cena selera jest odpowiedzialna za zeżarcie majowego wzrostu płac. Naprawdę nie trzeba być ekspertem od makroekonomii, żeby z całą stanowczością stwierdzić, że pierniczysz srogie bzdury, nie mając zielonego pojęcia o gospodarce.

Edytowałem post z 10 minut temu ale Nowai jak zwykle musi wyciągnąc post  srzed edycji

GLEBA... Xd ^^ LOL i pisaćte swoje farmazony.

1. end of story

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Ceny mamy normalne - takie jak choćby w Niemczech. Ale co nam po takich samych cenach skoro za polską pensję można kupić 4x mniej (lub ile tam wynosi teraz kurs euro) mniej niż Niemiec robiący to samo i zarabiający tyle samo tyle, że w euro.

Link to post
Share on other sites

 

 

A moim zdaniem jest to najlepszy rząd, jaki do tej pory mieliśmy.

 

Tu się akurat nie mogę zgodzić, ale nie uważam również by był najgorszy. Osoby oburzające się popularnymi ostatnio taśmami wyjątkowo mnie śmieszą, bo jeśli ktoś myślał, że poważną politykę robi się trzynastozgłoskowcem, to brakuje mu piątej klepki. Robienie laski i wszechobecne w tych nagraniach kutacze nastawiają mnie akurat w stosunku do rządu PO pozytywnie, mimo, że wielkim fanem tej partii nie jestem - pokazują ludzką twarz polityków, którzy na co dzień starają się uchodzić za wyjątkowo grzecznych i ułożonych.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam znajomą w Kanadzie, jeszcze nie jest pełnoletnia, mówiła mi, że pracuje sobie dorywczo i zarabia coś ok. 30$ na godzinę i narzekała, że mało... Fajnie, że ja póki co mam najlepszą ofertę opiewającą na 10 zł brutto  :bicz:

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

 

 

Robienie laski i wszechobecne w tych nagraniach kutacze nastawiają mnie akurat w stosunku do rządu PO pozytywnie,

 

Ale tutaj nie chodzi tylko i wyłącznie o ich formę wypowiedzi. Pewne kwestie są tam oburzające. Wykupywanie długów Religi, dymisja Rostowskiego, lewe interesy w sprawie US pana Nowaka, atak na wolność słowa, niekompetencja służb BOR / ABW. 

 

Rząd obecnie objął jedyną możliwą dla nich taktykę, zmieniać temat na "złapać / ukarać zorganizowaną grupę przestępczą". Wszystkie komentarze dotyczące konkretnych taśm, zdań które tam padły to "prywatne rozmowy nie będą przyczyną dymisji ... " 

 

Jedyny Nowak miał jaja i sam się podał do dymisji, reszta dalej będzie trzymać się koryta. Ale tak jak napisałem wcześniej, dymisja czy zmiana rządu tutaj nic nie zmieni, bynajmniej za naszego życia a być może i jeszcze za życia naszych dzieci będzie tak samo. Co będzie później, mam to w głębokim poważaniu, nie mój problem. Nasi dziadkowie też walczyli po to żeby później było lepiej, czy było warto ginąć za to co mamy obecnie ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie bardzo. Masz tyle samo racji co kreacjoniści, niestety przejawiasz zbliżony do nich zapał.

Narazie twoja racja polega na tym iż opierasz się na  nadinterpretacji własnej i krytce a nie na argumentach :)

Ehh zresztą ......

Mam znajomą w Kanadzie, jeszcze nie jest pełnoletnia, mówiła mi, że pracuje sobie dorywczo i zarabia coś ok. 30$ na godzinę i narzekała, że mało... Fajnie, że ja póki co mam najlepszą ofertę opiewającą na 10 zł brutto  :bicz:

 

słodko :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...