Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Połowa doktorantów z mojego roku (UWr) to głąby. Niektórzy wykładowcy też byli tępi. Sprywatyzowanie wyszłoby na dobre uczelniom, bo teraz biorą ile mogą, żeby skosić za każdego studenta kasę z Ministerstwa. Programu też nie układają tak, żeby był sensowny, a tak, żeby sobie godziny wyrobić. Jakby każdy musiał sam płacić na studia, to nikt by się nie pchał na takie kierunki, po których nie ma pracy. Uczelnia musiałaby zadbać o poziom, żeby przyciągnąć klientów.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

 

 

Myślisz, że jakby sprywatyzować uczelnie państwowe to poziom by na nich spadł?
 

 

Dokladnie tak. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,12586144,Co_czwarta_polska_uczelnia_jest_jedna_z_najgorszych.html

 

 

 

Jakby każdy musiał sam płacić na studia, to nikt by się nie pchał na takie kierunki, po których nie ma pracy.

 

Wiele osob sie pcha na byle jakie studia i placi za nie grube pieniadze zeby miec.. wyzsze wyksztalcenie.

 

Medal ma zawsze dwie strony, prawica widzi jedna, lewica widzi druga..

Link to post
Share on other sites

Myślisz, że jakby sprywatyzować uczelnie państwowe to poziom by na nich spadł?

Jasne. Jak na moje oko to jeszcze nie miałeś kontaktu ze szkołą powyżej średniej. Widać jak na tacy co dzieje się na prywatnych uczelniach, gdzie płacisz za studia.

 

Sam dobrze widzę jak to wygląda w Krakowie; ile ludzi idzie na kierunki o których nie ma pojęcia, żeby tylko mieć papierek.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokladnie tak. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,12586144,Co_czwarta_polska_uczelnia_jest_jedna_z_najgorszych.html

 

 

 

 

Wiele osob sie pcha na byle jakie studia i placi za nie grube pieniadze zeby miec.. wyzsze wyksztalcenie.

 

Medal ma zawsze dwie strony, prawica widzi jedna, lewica widzi druga..

Polskie uczelnie w rankingach nie zajmują wysokich pozycji. Prywatne są dużo lepsze o dziwo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

To że człowiek idzie na prywatną uczelnię oznacza, że się na dzienne nie dostał, więc tutaj bym szukał winowajcy dlaczego jest niższy poziom uczelni.
 

https://www.youtube.com/watch?v=bmiHZL_ua_8

@edit
Wygrałem w olimpiadzie wiedzy o gospodarce darmowe studia w szkole Ekonomicznej, więc będzie okazja się przekonać o poziomie tych uczelni.

Jednak nie szukałbym winowajcy w tym, że uczelnia jest prywatna.
Patrz USA.


http://www.youtube.com/watch?v=j28Los0Aoo4&feature=youtu.be

Edytowane przez se7enfiy
Link to post
Share on other sites

Polskie uczelnie w rankingach nie zajmują wysokich pozycji. Prywatne są dużo lepsze o dziwo.

 

Nie wiem co rozumiesz przez wysokie pozycje, ale AGH, UJ i Uniwersytet Mickiewicza w Poznaniu były w 300 najlepszych uczelni w Europie, co poniekąd jest jakimś sukcesem. Uczelnie w Polsce nie są tak wysoko poziomem jak gdzie indziej z prostej przyczyny: jest duża różnica jeśli chodzi o wykładowców. Nawet nie ma co porównywać się do niektórych zachodnich uczelni. Tak czy siak jak dobra ta uczelnia w Polsce by nie była, to tutaj żadna uczelnia nie zagwarantuje Ci pewnej pracy po studiach.

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

http://www.shanghairanking.com/

 

Wielkie osiągnięcie. Zobacz sobie, jak to wygląda w pozostałej części Europy. W top100 nie ma ani jednej polskiej uczelni.

W pierwszych 400 łapie się tylko UW.

http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/najlepszy-uniwersytet-na-swiecie-jest-w-usa-z-polski-tylko-uw-uj-sie-nie-zalapal,360070.html

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Ech, człowieku, a czemu jest różnica w wykładowcach? Bo uniwerki są kiepskie. Widziałem po swoich studiach (UWr). Połowa wykładowców to kretyni, którzy zostali na uczelni, bo lizali dupala innym kretynom. Doktoranci z mojego roku to też w 50% idioci, którzy nic nie rozumieli, ale lizali dupsko. Program jest źle ułożony (połowa przedmiotów nie miała związku z kierunkiem studiów) - nastawiony chyba na to, żeby koledzy mieli pracę i mogli wyrobić godziny, a nie w celu wykształcenia sensownych specjalistów. Kasa musi się zgadzać. Można było dać zamiast tych zapychaczy jakieś podyplomówki "za darmo" (w cudzysłowie, bo przecież UWr jest finansowany z podatków), ale oczywiście nie - przecież podyplomówki to też biznes. Polskie uczelnie to po prostu głęboka patologia. Na PWr ostatnio była afera z kradzieżą pieniędzy z grantów - profesor zlecał badania pociotkom i znajomym, którzy nie mieli zielonego pojęcia o informatyce, a kasę pobierał z ministerstwa. Myślisz, że takie rzeczy przechodziłyby, gdyby szkolnictwo wyższe było w Polsce wyłącznie prywatne? Która uczelnia by na to pozwoliła? Musieliby zadbać o poziom, bo inaczej nikt nie chciałby tam studiować. Sam widzisz, że w rankingach czołowe miejsca zajmują uczelnie prywatne. Dodatkowym zyskiem byłoby obniżenie podatków, bo nie trzeba by już utrzymywać tych idiotów.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak czy siak jak dobra ta uczelnia w Polsce by nie była, to tutaj żadna uczelnia nie zagwarantuje Ci pewnej pracy po studiach.

Do tego się odnosiłem.
Każdy popiera Mikkego, tylko jeden w większym, drugi w mniejszym stopniu.
Ja nie mam poglądów jak "Korwin" tylko mam jakieś pojęcie na ten temat, co cieszy w Europie partie tego typu mają coraz większą popularność. 

Oj przemko :/ http://www.rp.pl/artykul/10,1088672-Wipler-odchodzi-do-Gowina--chce-wspolpracowac-z-Korwin-Mikkem.html

Link to post
Share on other sites

Jest jeden ustrój, który z założenia gwarantuje pracę, komunizm się nazywa.

Zażartuj tak przy kimś, co przeżył cały komunizm (od początku, przez kopalnie Wujek, stan wojenny i okrągły stół). Zobaczymy, czy też będzie taki wesoły jak Ty  :]

Link to post
Share on other sites

Czy ja jestem wesoły, akurat o tym systemie wypowiadam się z pogardą, nie dla ludzi, którzy mimowolnie w nim uczestniczyli, tylko w stosunku do ustroju.
Widzę, że "dorośli" ciągle próbują mi coś wmówić. Nie wychodzi wam.

Link to post
Share on other sites

Komunizm (przynajmniej w Polsce) nie był taki zły, ale przecież czymś was muszą straszyć w telewizji, żeby się utrzymać przy korycie. Robota była, mieszkanie było, na jedzenie i wychowanie dzieci wystarczało. Zadłużenie kraju też było o wiele mniejsze niż obecnie. Przynajmniej państwowe zakłady jako tako funkcjonowały i oferowały godną zapłatę, a teraz ani państwowe, ani prywatne. Wszędzie lipa. Państwowe rozkradzione, a prywatne zarzynane podatkami, które marnują się na finansowanie patologicznych uczelni wyższych i służby zdrowia, na którą i tak trzeba płacić jeszcze raz, bo wielu specjalistów nie ma umowy z NFZ.

Teoretycznie każdy system może działać dobrze. Problem tkwi w ludziach. W Polsce z jakiegoś powodu zawsze muszą nieodpowiedni dopchać się do koryta. W Anglii jakoś da się zarabiać normalnie na robotniczym stanowisku, pomimo "bezpłatnej" opieki zdrowia (wraz z lekami) i edukacji.

Edytowane przez Saiya-jin
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dorośnij, a potem się wypowiadaj, bo na razie same głupoty gadasz zarówno o uczelniach, jak i o komunizmie. Jeszcze wyskakujesz gdzieś z pracą w temacie poziomu edukacji. A co do tego ma UE to już w ogóle nie wiem. Zdaje się, że UK też w niej jest - kolejny pokaz głupot z twojej strony.

Edytowane przez Saiya-jin
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

No i UK też zaczyna mieć problemy. Żadnej retoryki z twojej strony, w taki sposób nie możemy dyskutować.

Nie wiesz co ma UE do rynku pracy? Chcesz dyskutować to musisz cokolwiek wiedzieć na ten temat.
 

Edytowane przez se7enfiy
Link to post
Share on other sites

Ja go splusowałem za pomocą 3 kont, które tu mam.

 

Rozmawiałem o tamtych czasach nie raz z osobami, które wtedy studiowały, szukały pracy... między innymi z ojcem. Wszyscy się zgadzają, że wtedy Państwo nie miało tak głęboko w du.ie ludzi jak dzisiaj.

 

Ja byłem wtedy smyk to kocham PRL przez pryzmat kolejki za mlekiem w tubie, piciem w woreczku, kolekcji puszek na mojej szafie...no i najważniejsze.... przez pochody 1-szo majowe, w których niosłem flagę ; - )

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

kbrbabzbtb, bo to są cechy Socjalizmu, odsyłam do książek.
Nie możesz patrzeć na tamten okres przez pryzmat twoich wspomnień z dzieciństwa.
Tak jak napisałem, poczytaj o latach 50-60, o kopalni Wujek.
Co rozumiesz pod pojęciem, że państwo ma wszystkich w du**e? Co ma ci państwo zagwarantować?

Link to post
Share on other sites

Ty ten świat znasz z książek, oni go doświadczyli na własnej skórze...i też czytali książki, kto ma lepsze rozeznanie? Poza tym to co wydarzyło się w kopalni Wujek nie może być brane jako dowód do oceny całego systemu przez cały okres jego trwania. Poza tym wy z nowej prawicy lubicie przecież łapać lewaków za morde i coś z nimi zrobić w imię "większego dobra". Nie macie podobnych motywów?

 

Jak płace masę podatków, składek i haraczy z fajnymi nazwami to w zamian oczekuję od Państwa odpowiednich świadczeń. Albo nie płacę i nie oczekuję.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie jestem w żaden sposób powiązany z Nową Prawicą.
Widzisz logikę w tym, że państwo ci rabuje pieniądze w podatkach i łaskawie rzuci groszem, o który będziesz się prosił?
Mam dosyć dobre rozeznanie na lokalnym rynku pracy i wiem jak ciężko mają przedsiębiorcy.

@kbrbabzbtb, proponuję zakończyć już propagowanie ustroju totalitarnego, bo za to jest odpowiedni paragraf w kodeksie.

 

Którzy oni? Mówisz o sobie czy jakiś "onych"?

Edytowane przez se7enfiy
Link to post
Share on other sites

Naprawdę cudownie wspominam PRL, nigdy mi się lepiej nie żyło. Te kartki na mięso, pochody 1-szo majowe... młodzi z zazdrości krytykują ten ustrój.

 

Jak ja nie lubię jak ludzie mają takie polityczne zacietrzewienie, zwłaszcza w sprawach dotyczących czegoś przeszłego. Żeby uporać się z demonami przeszłości to trzeba najpierw zrezygnować z tego co nami kiedyś kierowało i doprowadziło do czegoś złego. Np. prawica dzisiaj lubuje się w studiowaniu życiorysów i wykorzystywaniu tej wiedzy przeciwko swoim politycznym przeciwnikom... coś co było ulubioną domeną ustroju, który niby krytykują.

 

Oni - moi rozmówcy wspominający PRL.

Edytowane przez kbrbabzbtb
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...