Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

kubbak, przykro mi to stwierdzić, ale widzę, że czytać nie potrafisz. Obawiam się, że możesz być debilem.

Majorku nie czytam takich szmatławców jak SE, nie mam zamiaru również marnować swojego cennego czasu na "mądrości" pana Korwin-Mikkego.

 

Komentarz tyczył się obniżenia (do najniższych możliwych stawek) lub likwidacji podatków i zrobieniu praktycznie wszystkiego darmowym. Tylko debil jest w stanie w coś takiego uwierzyć. A to, że Wy traktujecie go niemal jako swego Boga to już nie mój interes.

 

Wnoszę by przywrócić nazwę tematu na tą poprzednią, niby obraźliwą choć w pełni oddającą to co tutaj się dzieje.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Piłsudski - TAK

Dmowski - TAK

 

Dla mnie obaj są bohaterami ojczyzny. Gloryfikowanie Dmowskiego przez KNP/Ruch Narodowy, nie widząc zasług Piłsudskiego to kompletna paranoja. Czasem sobie myślę, że rządy autorytarne Piłsudskiego były w tamtym okresie wskazane. Jak się nie mylę po zabójstwie Narutowicza byliśmy zagrożeni wojną domową, w Polsce był okropny "burdel" i mimo wszystko przez te 15 lat potrafiliśmy w pewien sposób przygotować się do wojny (miesiąc walk przy takim naporze to wyczyn heroiczny). Gdybać sobie możemy, ale gospodarka II RP stała w tamtym czasie na wysokim, światowym poziomie i gdyby nie dwa wydarzenia - tak szybki wybuch wojny i wkroczenie ZSRR losy historii mogłyby być zupełnie inne. 

 

Pierdzielenie Korwina o Piłsudskim omijam szerokim łukiem. Zgadzam się z wieloma poglądami liberałów, ale niech on sobie da już spokój z Radą Regencyjną i datą październikową odzyskania niepodległości. 9/10 Polaków nawet nie wie o co mu chodzi i wydaje mi się, że słusznie ich to nie interesuje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Majorku nie czytam takich szmatławców jak SE, nie mam zamiaru również marnować swojego cennego czasu na "mądrości" pana Korwin-Mikkego.

 

Komentarz tyczył się obniżenia (do najniższych możliwych stawek) lub likwidacji podatków i zrobieniu praktycznie wszystkiego darmowym. Tylko debil jest w stanie w coś takiego uwierzyć. A to, że Wy traktujecie go niemal jako swego Boga to już nie mój interes.

 

Wnoszę by przywrócić nazwę tematu na tą poprzednią, niby obraźliwą choć w pełni oddającą to co tutaj się dzieje.

Nigdy nic za darmo nie obiecał, a jeżeli ty nie jesteś w stanie zrozumieć, że realnie owe książki są tańsze, gdyby nie to, że ministerstwo decyduje, które książki wejdą na rynek a które nie. Brak konkurencji, odpowiednie opodatkowania podnoszą cenę książki. Celem Ministerstwa jest wybór najlepszych książek, ale wiadomo, że ci co by słabe książki produkowali zostaliby zmieceni przez konkurencję i przestali prosperować. Jeżeli nie znasz się na podstawach ekonomii to lepiej przewinąć dalej niż pisać bzdury.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość Ingvarr

Książki są drogie a wprowadzony podatek przez Donalda Tuska jeszcze bardziej zmniejszył ich sprzedaż - http://www.wiadomosci24.pl/artykul/coraz_mniej_ludzi_kupuje_ksiazki_winny_podatek_wprowadzony_przez_tuska_224079.html

 

 

 

Piłsudski jako założyciel PPS, partii która weszła, razem z PPR w skład PZPR jest godny potępienia. Legiony to nie wszystko - moim zdaniem więcej w dziedzinie odzyskania niepodległości przez Polskę zrobił Ignacy Paderewski niż Józef Piłsudski.

Link to post
Share on other sites

A co ma Piłsudski do PZPR? Poczytaj o PPS i o tym jak wiele odłamów miała ta frakcja.

Nie będę stopniował zasług Piłsudskiego, Paderewskiego i Dmowskiego. Każdy z nich miał jakiś wkład i przede wszystkim w 1918 roku wszyscy darzyli się szacunkiem o którym teraz zapominamy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę mamy gunwo do powiedzenia na temat Piłsudskiego. Trzeba by było żyć w tamtych czasach żeby docenić wszystkie jego zasługi. Mało który Polak (pomijając papieża Wojtyłę) miał taki szacunek i respekt wśród rodaków jak marszałek. Zobaczcie jak wyglądał jego pogrzeb. Czy tak chowa się zdrajcę?

 

Przytoczę tylko Wam pewien cytat z jakiegoś artykułu, może Was skusi do refleksji:

 

Na przestrzeni wieków przetoczyło się wielu wybitnych Polaków. Pozwólmy im wszystkim zająć godne miejsce na świeczniku historii. Niech każdy sam wybierze sobie ulubionych bohaterów, czy to świeckich, czy duchownych, z tego wielkiego skarbu jakim jest Narodowe Dziedzictwo Polski, i nie narzucajmy odgórnie kultu „2XJP”.

Edytowane przez Klikacz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Komentarz tyczył się obniżenia (do najniższych możliwych stawek) lub likwidacji podatków i zrobieniu praktycznie wszystkiego darmowym. Tylko debil jest w stanie w coś takiego uwierzyć. A to, że Wy traktujecie go niemal jako swego Boga to już nie mój interes.

Korwinistą nie jestem, ale jeśli Cię dobrze zrozumiałem uważasz, że Korwę, chce maksymalnie obniżyć podatki, a jednocześnie utrzymać obecne powinności państwa, tak? No jeżeli to wywnioskowałeś z jego wypowiedzi to nawet Cię nie można nazwać lewakiem tylko trzeba Ci współczuć.

 

 

 #Polecam posłuchać Kelthuza.

http://www.youtube.com/watch?v=kFS0MtzxTHY

Edytowane przez Franz_Maurer
Link to post
Share on other sites

@up

 

Absolutnie pionierska wariacja na temat ekonomii z podręcznika do szkoły średniej zakończona hejtem w stronę lewaków, mniam ; - )

Ale ma sporo racji w sprawie chciwości, nie jest to domena tylko kapitalistów.

 

Apropos bycia właścicielem samego siebie, na tym tle można by omówić prawo kobiety do aborcji bo jak wiemy masa właścicieli samego siebie się temu sprzeciwia.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Effi, już dawno to było wiadome :P
Ja tam i tak jestem za jakąkolwiek partią eurosceptyczną, ktoś musi temperować zapały tych cymbałów w UE.


http://www.youtube.com/watch?v=lHJXSxUKEjs


Majorku nie czytam takich szmatławców jak SE, nie mam zamiaru również marnować swojego cennego czasu na "mądrości" pana Korwin-Mikkego.

 

Komentarz tyczył się obniżenia (do najniższych możliwych stawek) lub likwidacji podatków i zrobieniu praktycznie wszystkiego darmowym. Tylko debil jest w stanie w coś takiego uwierzyć. A to, że Wy traktujecie go niemal jako swego Boga to już nie mój interes.

 

Wnoszę by przywrócić nazwę tematu na tą poprzednią, niby obraźliwą choć w pełni oddającą to co tutaj się dzieje.

Na prawdę ktoś takie posty plusuje? Jak ja się na czymś nie znam to się na ten temat nie wypowiadam, chciałeś zabłysnąć na siłę, ale pokazałeś jak niewiele wiesz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@se7enfiy

 

Ciekawy materiał, dzięki. Ale jak miał służyć wykazaniu wyższości tez JKM nad Ikonowiczem to totalnie nie spełnił swojego zadania. Zastanawiam się jak JKM chce sprawić by nastąpił ten napływ wielu setek kapitalistów bijących się o rynek pracy i windujących wysokość wynagrodzeń. To co mówi Ikonowicz wydaje się bardziej wiarygodne, a mianowicie, że czeka nas przyszłość korporacyjna. Niewielka liczba globalnych korporacji rzącących globalnym rynkiem. Bo jak wiadomo każda korporacja marzy o tym by być jedyną na rynku. Monopol, czyli coś określanego jako bardzo niebezpieczne, jest marzeniem każdej korporacji. Już dzisiaj na rynku jest masa marek ale jak powęszyć co za nimi stoi to okazuje się, że jest to jedna firma.

 

Ale zadałbym JKM pytanie, co jest za problem żeby już dzisiaj wpuszczać te hordy kapitalistów widnujących nasze wynagrodzenia. Płaca minimalna niby w tym przeszkadza? My aktualnie cieszymy się dobrą "renomą" w oczach korporacji bo jesteśmy bardzo tani. Lada chwila ku uciesze wielu ludzi wejdzie do nas Amazon bo z Niemiec go wykopali za praktyki "niewolnicze". Myślicie, że on tu wchodzi windować wynagrodzenia?

 

Podobało mi się jak jeden chłopak tam wspomniał o tym co chce osiągnąć rząd po płaszczykiem walki z umowami śmieciowymi. Chce dopieprzyć zus po prostu. I generalnie wielu ludzi pewnie to ucieszy, bo dopływ środków do zus to może i emertytury jednak będą. Przy założeniu, że ta kasa się.... "nie rozejdzie po kościach Państwa" ; - )

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Kubbak, odradzam wszelkie formy rozmowy z Majorem.

Do rozmowy potrzebny jest jeszcze kompan a nie dziecko ślepo zapatrzone w dorosłego człowieka wciskającego kit lemingom.

 

Idealnie nadaje się do tego moja stara sygnatura: "Nigdy nie rozmawiaj z debilem. Najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem."

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Do rozmowy potrzebny jest jeszcze kompan a nie dziecko ślepo zapatrzone w dorosłego człowieka wciskającego kit lemingom.

 

Idealnie nadaje się do tego moja stara sygnatura: "Nigdy nie rozmawiaj z debilem. Najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem."

Nie popieram ludzi, popieram poglądy. Nie masz pojęcia o ekonomii, a wypowiadasz się na te tematy. W tej sytuacji bliżej tobie do przysłowiowego "debila", nie mam zamiaru cię obrażać, ale niekiedy trzeba.

@

kbrbabzbtb

Jak to jak ich ściągniemy? Brak podatku dochodowego=zakładanie firm w Polsce, brak debilnych regulacji które niszczą przedsiębiorców=zakładanie firm w Polsce. Nie pisz proszę, że jestem dzieckiem, które nie ma pojęcia, bo nawet w najbliższym otoczeniu mam kilku ludzi, którzy prowadzą firmę i wiedzą jak to wygląda. Nawet europosłowie typu Paweł Kowal mówią, że ich regulacje nieraz są wręcz idiotyczne.

 

Kasa już się rozeszła, ZUS nie ma pieniędzy, a spłaca emerytury z obecnych przychodów ze składek.

 

@kubbak

Tak jak cena leków jest wyższa przez Ministerstwo Zdrowia, które dopuszcza ten sam lek tylko jednego producenta, tak samo Ministerstwo Edukacji dopuszcza jedne książki, przez co ceny książek są wyższe. A wiadomo, że jak książki by były po prostu słabe to by ich nikt nie kupił i by taki wydawca splajtował, do tego nie trzeba regulacji i kolejnej chordy urzędników, która nad tym panuje.

 

Edytowane przez se7enfiy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziecko - te "raje", o których tak cudownie piszesz już są. M.in. jest to Cypr a zobacz co tam się działo w ubiegłym roku. Skończ robić z siebie błazna i zacznij się uczyć.


Zrozum, że za darmo teraz nawet w pysk nie dostaniesz.

Link to post
Share on other sites

Cypr? Zobacz jak tam było nim dołączyli do Unii Europejskiej i zobacz jak było po dołączeniu do Unii.

Powiedz mi do cholery gdzie Korwin mówi, że coś komuś da za darmo? Powiedz mi gdzie?

Edytowane przez se7enfiy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Ministerstwo Edukacji dopuszcza jedne książki, przez co ceny książek są wyższe. A wiadomo, że jak książki by były po prostu słabe to by ich nikt nie kupił i by taki wydawca splajtował, do tego nie trzeba regulacji i kolejnej chordy urzędników, która nad tym panuje.

 

 

Wydawnictwo posmaruje jednemu czy drugiemu nauczycielowi i za odpowiednią kwotę czy też inny prezent będzie uczył nawet z papieru toaletowego (może nie każdy, ale takich co mają jeszcze jakieś zasady jest coraz mniej). Tak jak z lekarzami, którzy lubują się szczególnie w lekach, które 'polecił' im przedstawiciel danej firmy farmaceutycznej.

 

"Krul" zmieni też mentalność ludzi?

Link to post
Share on other sites

Widzę temat podręczników. Nigdy nie było tu problemu. Żaden nauczyciel nie będzie uczył z Gunwa bo psucie sobie nerwów przez 3 lata to gra nie warta świeczki. Jedyny problem to ich cena, ale to wina wszystkich podatków i utrudnień które kładzie lewak "Tusk" pod nogi małym wydawnictwom.

Link to post
Share on other sites

Wydawnictwo posmaruje jednemu czy drugiemu nauczycielowi i za odpowiednią kwotę czy też inny prezent będzie uczył nawet z papieru toaletowego (może nie każdy, ale takich co mają jeszcze jakieś zasady jest coraz mniej). Tak jak z lekarzami, którzy lubują się szczególnie w lekach, które 'polecił' im przedstawiciel danej firmy farmaceutycznej.

 

"Krul" zmieni też mentalność ludzi?

No wlanie, brak konkurencyjności wśród szkół bo są państwowe to ta sama historia, każda szkoła powinna mieć przez siebie ustalany program i to uczeń z matką by decydował czy taką szkołę wybiera czy taką, a teraz jest to narzucone z ministerstwa. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...