Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

 

 

Kościołem? Tylko którym, bo chrześcijańskich kościołów mamy kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset - linkowałem wcześniej do chyba pełnej ich listy.

 

Nie wiesz jaki Kościół ma w Polsce symbole w Sejmie, urzędach państwowych i którego nauki w szkołach opłacają podatnicy, nawet ci, którzy nie wierzą i nie chcą mieć w tym nic wspólnego? To jest ta neutralność świtopoglądowa Państwa w praktyce?

 

 

 

Nauka religii może być w szkołach - i powinna. A jak się jakiemuś rodzicowi czy samemu dzieciakowi nie podoba to nie ma przeciez przymusu uczęszczania na lekcje religii, prawda? No, chyba że taki przymus uczęszczania na lekcje religii jest... mi jednak wiadomo co innego. Zatem - zgodnie z prawicową zasadą wolności - niech sobie będzie ta nauka religii - bo dlaczego nie, skoro nie ma obowiązku uczestnictwa?

 

Dlatego, że z takim dzieciakiem nie ma co zrobić często. Smyk 8-10 lat sam ma sobie posiedzieć na korytarzu czy pójść na miasto? Jeżli religia jest pierwsza albo ostatnia to pół biedy bo sobie rodzic odbierze dzieciaka ale najczęściej jest gdzieś w środku. Chodzi też tu o to, że często ci co się "wyłamali" narażają się na nieprzyjemności ze strony rówieśników. Dzieciaki w tym wieku jakie bywają wszyscy wiemy. A ta religia to w końcu religia miłości i tolerancji. Dlatego też, kierując się nią, masz takie ciągoty żeby wszystkim ją NAKAZYWAĆ.

 

Oczywiście, że powinno się wyrzucić religię ze szkoły. Kościół uczy na niej głupot oderwanych od życia i nauki. Dużo rzeczy z biblii interpretuje dosłownie. Powiedziałbym, że bibilia to księga otwarta na wiele interpretacji, kwestionowanie i nie kończącą się dyskusję, w której wszystkie wątki pozostaną zawsze otwarte.... dla miłośników gatunku ; - ) Kościół chce tego uczyć i podchodzić do tego jak do faktów naukowych co oczywiście jest totalnym kuriozum.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki za głos rozsądku @kbrbabzbtb

 

Nauka religii może być w szkołach - i powinna. A jak się jakiemuś rodzicowi czy samemu dzieciakowi nie podoba to nie ma przeciez przymusu uczęszczania na lekcje religii, prawda? No, chyba że taki przymus uczęszczania na lekcje religii jest... mi jednak wiadomo co innego. Zatem - zgodnie z prawicową zasadą wolności - niech sobie będzie ta nauka religii - bo dlaczego nie, skoro nie ma obowiązku uczestnictwa?

 

 

Oczywiście, że powinno się wyrzucić religię ze szkoły. Kościół uczy na niej głupot oderwanych od życia i nauki. Dużo rzeczy z biblii interpretuje dosłownie. Powiedziałbym, że bibilia to księga otwarta na wiele interpretacji, kwestionowanie i nie kończącą się dyskusję, w której wszystkie wątki pozostaną zawsze otwarte.... dla miłośników gatunku ; - ) Kościół chce tego uczyć i podchodzić do tego jak do faktów naukowych co oczywiście jest totalnym kuriozum.

 

 

W szkole uwaga: średniej (liceum)! z racji tego, iż wychowawczyni była bardzo religijną osobą (a jednocześnie uczyła pewnego przedmiotu) można było sobie wyobrazić represje związane z rezygnacji z zajęć religii. Znajomy zrezygnował i przekonał się na własnej skórze, a ja dla świętego spokoju na tę religie chodziłem. Więcej... przyznam, że całej biblii nie czytałem, jedynie fragmentami, ale założę się że 95% moich ówczesnych rówieśników tego nigdy nie zrobiło. Moją niechęć, której nie miałem zamiaru ukrywać ksiądz odwdzięczył oceną dopuszczająca (2). Tę ocenę dzierżyłem jeszcze z dwoma innymi osobami, które jak ja, religie traktowały na równi z mitologią. Nigdy nie uczestniczyłem w wyścigu szczurów i byłem świadom, że oceny nie (zawsze) odzwierciedlają poziomu wiedzy i inteligencji i zupełnie się tym nie przejmowałem, choć w/w ocena była moją najsłabszą na świadectwie i chyba nawet liczyła się to średniej ( :rotfl: ).

 

To mój własny przykład dlaczego nie powinno być religii w szkołach. Jak księża chcą nauczać, niech to robią z własnej kieszeni w swoich rezydencjach przykościelnych dla osób chętnych.

 

Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak chodzilem do LO nie przezegnalem sie na lekcji religii, ksiadz na mnie nakrzyczal i wyrzucil hehe. Musialem przyniesc pismo od rodzicow ze mnie zwalniaja z tej lekcji. Nie ma lekcji religii w szkolach, to lekcje katolicyzmu i indoktrynacja.

 

Dlaczego na stronie prawicy nie ma tych wszystkich rzeczy w programie wyborczym..  Bo to jednak jest "polityka" nie napisza, ze beda dazyc do zlikwidowania demokracji, zalegalizowania marihuany i prostytucji, nie bedzie dotacji do sportu, etc.. Tam sa tylko piekne frazesy nie mowiace nic konkretnego.. To jest poprawnosc polityczna..

Swoja droga jezeli prawica reprezentuje konserwatywne poglady spoleczne, to skad ten liberalizm dla prostytucji i narkotykow? 


Jak chodzilem do LO nie przezegnalem sie na lekcji religii, ksiadz na mnie nakrzyczal i wyrzucil hehe. Musialem przyniesc pismo od rodzicow ze mnie zwalniaja z tej lekcji. Nie ma lekcji religii w szkolach, to lekcje katolicyzmu i indoktrynacja.

 

Dlaczego na stronie prawicy nie ma tych wszystkich rzeczy w programie wyborczym..  Bo to jednak jest "polityka" nie napisza, ze beda dazyc do zlikwidowania demokracji, zalegalizowania marihuany i prostytucji, nie bedzie dotacji do sportu, etc.. Tam sa tylko piekne frazesy nie mowiace nic konkretnego.. To jest poprawnosc polityczna..

Swoja droga jezeli prawica reprezentuje konserwatywne poglady spoleczne, to skad ten liberalizm dla prostytucji i narkotykow? 

 

 

ps. niech ktos skomentuje co sie dzieje na Ukrainie. czy dzialo.. Powinni byli do unii wstepowac czy nie..

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

http://wiadomosci.onet.pl/poznan/prokuratura-umorzyla-sledztwo-ws-porodu-na-plebanii/2eqtn

 

Krew mnie zalewa jak czytam tego typu rzeczy. Świeckiego człowieka by ciągali po sądach na bank ale jak ktoś jest księdzem (który tym bardziej ma obowiązek ratowania życia ludzkiego) to się  sprawę umarza. Kościół grzmi na invitro, antykoncepcję ale jak ich członek wypina się na rodzące się dziecko to jest cacy. Kościół to jedna wielka banda i mafia.

 

Polecam:

 

Link to post
Share on other sites

Mezczyzna ktory nie ma potrzeb kolokwialnie mowiac "seksualistycznych" jest dla mnie bardziej nienormalny niz homoseksualista.. Wiadomo ze ksieza musza jakos siebie "zaspokajac".. Jezeli takiemu osobnikowi wystarcza wlasna reka i jest szczesliwy bo kocha boga, to dla mnie tez jest nienormalne, smutne, nieludzkie..

Link to post
Share on other sites

Generalnie lubię jego programy podróżnicze i nie trawię wypowiedzi na tematy polityczne ale tu ma sporo racji. Zwłaszcza odpowiedzialność urzędników powinna być doprowadzona do porządku. Często udupiają firmy niesłusznie i nie ponoszą żadnej kary z tego tytułu. Komornicy... druga banda. Wszyscy znamy przypadki, że zajmowali majątek bo nazwisko i imię się zgadza... nie ważne, że pesel inny, data urodzenia, adres zamieszkania, imiona rodziców, że to zupełnie inny człowiek. Albo sytuacja faceta, który pożyczył samochód od szwagra(?) i pojechał pogadać z komornikiem... komornik zajął auto na zasadzie... dłużnik był we władaniu tego auta... ha ha ha. Mafia.

Link to post
Share on other sites

@szary_turbo

Popieram w 100%, czarną mafię wytępić- to tylko ludzie, którzy wykorzystują swoją pozycję do własnych interesów i pedofilii.

Piszę to jako katolik, ale Bóg jest wszędzie i nie muszę ich oglądać :D 

Miałem cholerne problemy żeby ochrzcić dziecko, ale to długa historia.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość Ingvarr

@up

Problem z ochrzczeniem dziecka? Proboszcz robił mi jakiś problem to powiedziałem, że pójdę do ewangelików i od ręki mi dziecko ochrzczą - podziałało natychmiast. Podobnie robiono mi wcześniej ze ślubem - użyłem tego samego argumentu, który zresztą zawsze skutkuje :P

 

Moim zdaniem są księża i mężczyźni w sutannach. Tych z powołania, prawdziwych jest może i mniej ale są, co cieszy. W życiu kilku takich spotkałem, tych gorszych więcej ale zmienia się to, księża są coraz lepsi, jesli rozumiecie, o co mi chodzi.

 

Dodam tu, że nie jestem katolikiem ale ich szanuję i nie krytykuję - w każdym kościele czy wspólnocie religijnej są duchowni dobrzy i duchowni źli, z kościołem rzymskim jest ten problem, iz jest on duzy zatem stosunkowo łatwiej trafić na ich złego duchownego niż na tego dobrego. Na szczęscie ostatni biskupi rzymu (papierze) nie byli źli - zarówno Jan Paweł II jak i Benedykt XVI jak i Franciszek są w porządku, szkoda jednak, że mają kiepskich innych piskupów...

 

@leto82

Problem nauki religii w szkole średiej rozwiązaliśmy tak - zebraliśmy się w kilku chłopaków z tego samego poziomu ale różnych klas i do dyrektorki napisaliśmy pismo, że chcemy aby umożliwiła nam naukę religii buddyjskiej a jednoczesnie poinformowaliśmy ją że nie chcemy i nie zgadzamy się na etykę. Po trzech miesiącach dyrektorka powiedziała, że jeśli się zgadzamy to możemy mieć kreskę w rubryce "religia" na świadectwie bo ona nie jest w stanie znaleźć nam nauczyciela (duchownego) religii buddyjskiej aby dla nas lekcję prowadził....

 

@Igorrodz

Zgadzam się z tym, co w kwestii polityki mówi Wojciech Cejrowski.

Link to post
Share on other sites

Cejrowski naczelny hejter RP.. Ze srodowiska naturalnego powinnismy korzystac w sposob racjonalny. Co to za swiat w ktorym slonie, rysie, lwy, beda do zobaczenia tylko w muzeach. Zeby nie limity na ryby to nie wiem jak by te oceany wygladaly. Co do limitow CO2 to wiem ze jakis czas temu jeszcze na tym zarabialismy bo je sprzedawalismy. Za to musialy je placic kraje bardziej rozwiniete. Jak to teraz jest nie wiem.. Ekologia ma swoje na sumieniu, ale powinno sie zyc z zgodzie z  natura.

Nie wszystko funkcjonuje tak jak powinno ale to nie znaczy ze jest z natury zle. Na pszyklad Unia Europejska, jest w gruncie rzeczy dobrym pomyslem, jednak ta idea zostala zrealizowana nie do konca dobrze. Otwarcie granic i to ze kazdy moze mieszkac gdzie chce jak dla mnie jest rzecza wazniejsza niz to ze na slimaka mowi sie ryba czy odwrotnie..

Demokracje tez uwazam za dobra. Moim zdaniem wiekszosc spoleczenstwa swoj rozum ma i nikt nie jest z natury glupi zeby ktos mial za niego decydowac. O golnie to straszna sprawa zeby kogos nazywac glupkiem albo debilem.

 

Czy istnieja rozwiazania idealne? nazywaja sie utopiami. Samym negatywnym mysleniem jeszcze niczego nei zbudowano, a ostatnio tylko takie myslenie ciagle widze w mediach.. I to o mnie mowia ze mam mozg zblazowany.. Szczegolnie u mlodych ludzi zaobserwowalem ze gadaja jak stare dziady, nic im sie nie podoba po kims musieli to odziedziczyc..

Link to post
Share on other sites

UP:

Zobacz ile kasy wydano na walkę z globalnym ociepleniem, czy było to słuszne? Jak pokazują badania, raczej nie. To były potężne pieniądze, które po prostu zmarnowano. Demokracja? Spójrz na znajomych, rodzinę. Czy wszystkich uważasz za wyjątkowo inteligentnych? Nie znajdzie się tam nikt, przepraszam za kolokwializm - głupi?

 

W ostatnim czasie pojawił się sondaż z zapytaniem, czy Polacy byliby skłonni płacić za wizytę u lekarza symboliczną kwotę - 5 PLN. Ponad 80% respondentów odpowiedziało, że nie zapłaciłoby nawet złotówki, chociaż byli informowani przed tą rozmową, że podobne rozwiązanie w Czechach skróciło kolejki do minimum. Co jak co, ale ten sondaż pokazuje dobitnie, że z naszym społeczeństwem dzieje się coś złego. To też sugeruje, że póki co KNP nie ma szans na rządzenie. 

 

Osobiście nie popieram żadnej partii. 

 

"Na pszyklad Unia Europejska," - proszę, popracuj nad j. polskim.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Zeby nie limity na ryby to nie wiem jak by te oceany wygladaly.

 

Zaprzestań. Gdyby nie limity na ilośc tlenu, który pojedynczy człowiek zużywa mnie wiadomo jak dzisiaj atmosfera by wyglądała :P

 

 

Na pszyklad Unia Europejska, jest w gruncie rzeczy dobrym pomyslem

 

Ryly? Du ju tok it serjoósly?

Unia Europejska to największe zło które Polskę spotkało. Wczoraj Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich - dzisiaj Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Wczoraj Moskwa miała zawsze rację - dzisiaj Bruksela zawsze ma rację. Czy tego nie widzisz? Czy naprawdę nie widzisz podobieństwa?

 

http://danielhannanpl.files.wordpress.com/2012/02/zsre.jpg

 

 

A z zakazami, limitami i innymi wytycznymi UE jest tak, że aż krowa się dziwi bo zamknięto rolnika za sprzedawanie mleka prosto od niej na targu (bo do mleczarni nie mógł gdyż przekroczył narzucone mu limity) -

 

http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201212/1354577182_rqxa4v_600.jpg

http://s.v3.tvp.pl/images/8/f/d/uid_8fd5d8532854087a83a30253018f28271331739724596_width_700_play_0_pos_3_gs_0.jpg

 

Zresztą poczytaj, co nam Unia Europejska ostatnio zafundowała bądź co jutro chce zafundować -

http://m.dziennik.pl/gospodarka/aktualnosci-gospodarka/koniec-wedzonych-wedlin-nowe-unijne-przepisy-zabija-polskie-firmy

http://tocowazne.pl/n/unijne-absurdy-bruksela-chce-zakazac-cynamonowych-buleczek

http://www.scigacz.pl/Unia,Europejska,ograniczenia,limity,restrykcje,14013.html

http://wpolityce.pl/depesze/63693-wysoka-kara-od-ue-za-male-przekroczenie

To tylko wybrane przykłady - a jest tego dużo więcej - ale Ty oczywiście nie wiesz

 

Jak to teraz jest nie wiem..

 

Zresztą ludzie sami będą żyli ekologicznie jeśli się im da swobodną wolność wyboru (a nie narzucone nakazy, zakazy i limity) - no, chyba że Ty razem z UE masz ich za głupków, którzy sami nie potrafią troszczyć się o środowisko lokalne, w którym żyją. Tak, bo przecież Unia Europejska lepiej wie, co człowiekowi do szczęścia i dobrego życia jest potrzebne - lepiej wie niż on sam, nieprawdaż? Skąd my to znamy, pamiętamy... hmm...?

 

Moim zdaniem wiekszosc spoleczenstwa swoj rozum ma i nikt nie jest z natury glupi zeby ktos mial za niego decydowac. O golnie to straszna sprawa zeby kogos nazywac glupkiem albo debilem.

 

Skoro tak twierdzisz to dlaczego nie pozwolisz ludziom samym decydować o sobie, swoim otoczeniu, kraju, życiu i przyszłości swoich dzieci? Zatem jak jest - ludzie są głupkami, że trzeba ich życie normować, limitować i za nich decydować czy są na tyle mądrzy, że sami będą potrafili zdecydować i wybrać, co jest lepsze?

 

 

Demokracja? Spójrz na znajomych, rodzinę. Czy wszystkich uważasz za wyjątkowo inteligentnych? Nie znajdzie się tam nikt, przepraszam za kolokwializm - głupi?

 

Tak. Jak pokazują badania (nie tylko statystyczne czy psychologiczne nad inteligencją, mądrością i wiedzą ludzką) mądrych jest naprawdę mniej niż typowo głupich - najwięcej jest jednak tych pomiędzy, średniaków, którzy przy odrobinie pozostawienia im dobrej woli i swobody sami są w stanie stworzyć i wykreować adekwatnie dobre środowisko życia. Bo przecież "chcącemu nie dzieje się krzywda"

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

Z mojej rodziny jestem pewnie najmniej inteligentny, a za glaba sie nie uwazam. Nie uwazam, ze powinno mi sie odebrac prawo do glosowania. Nie uwazam Polakow za glupkow! jestesmy jednym z bardziej inteligentnych narodow. Jak ktos uwaza inaczej, a moze sam siebie uwaza za glupka to ja mu tego nie bede bronic. Moje zdanie jest jakie jest, dodam tylko nie oceniaj innych wlasna miara.

Idea otwartego rynku, swobodnego przeplywu towarow i ludzi zawsze mi sie podobala. Zawsze korzystniej jest zyc razem niz osobno. Dewiacje byly sa i beda, w kazdym ustroju i spoleczenstwie. Pewnie ze trzeba z nimi walczyc ale nie oznacza to zeby odrazu ze wszystkiego rezygnowac. Jest za duzo regulacji i biurokracji kazdy to wie. Mam nadzieje ze europoslowie pojda po rozum do glowy i cos sie zmieni. Jezeli nie, to nie bedzie wyboru i trzeba bedzie sie odlaczyc. Juz teraz wiele krajow o tym mysli. Moze ten rozpad stanie sie samoistnie bez pieniactwa i tej dramaturgii ktora widze na kazdym kroku.

 

 

Z kasa za CO2 to nie wiem czy te pieniadze byly zmarnowane. Jezeli poszly na nauke to dla mnie nie sa pieniadze zmarnowane. Jezeli kraj jest rozwiniety i wytwarza tego duzo to moze powinien placic.

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Kilku liberałów w RN jednak jest - ale głównie to faktycznie socjaliści. Idąc do lasu, zwanego "Ruch Narodowy" łatwiej znaleźć muchomora niż borowika - a idąc do lasu zwanego "Kongres Nowej Prawicy" muchomora nie znajdziesz tylko same prawdziwki. :D

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

leto87

Prawo do głosowania nie byłoby Ci odebrane. Na zasadzie analogii do Matury, możesz zobaczyć, iż prawo do przystąpienia do niej masz, ale żeby korzystać z "przywilejów" jakie ona daje, musisz ją wprzódy zaliczyć. Tak samo z wyborami, możesz głosować, na kogo Ci się żywnie podoba, o ile zaliczysz "test na wstępie", który sprawdzałby Twoją wiedzę na temat programów poszczególnych partii politycznych. Ludzie kierują się zwykle swoim dobrem, swoimi interesami, nie dobrem ogółu, za którym niby w założeniach oddaje się głosy. Demokracja... dlaczego dwóch meneli z pod sklepu ma decydować, czy profesor z uczelni ma puszczać swoje dziecko do szkoły w określonym wieku, istny nonsens. Większość nie podejmuje decyzji dobrych. Godzi to pewnie w założenia już wielowiekowej tradycji i wpajanej społeczeństwom ideologii "Równości, Wolności i Braterstwa", ale wydarzenia ze świata chyba w wystarczającym stopniu pokazują, jak bardzo poprawność polityczna wyniszcza ludzi i całe społeczeństwa. :(

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Co do wyborów - gdy w Polsce o tym, kto piastował urząd, miał godność i władzę króla decydowało dziedziczenie a Sejm i Senat to były tylko ciała doradcze to Polska była jednym z największych państw w Europie, z silną armią i gospodarką, krajem z którym praktycznie wszyscy się liczyli. Gdy zaś król stał się wybieralny (wolna elekcja) a o większości spraw decydowały Sejm oraz lokalne sejmiki - Polska upadła. Tylko nieliczni królowie byli w tych czasach wielcy (a za nich Polska silna) - oni sami dążyli do przywrócenia dziedziczności tronu i zasad panujących wcześniej. Teraz jest podobnie. Władza ludu - jak widać z historii Polski - wcale naszemu krajowi nie przynosiła i nie przynosi korzyści. Podsumowując - do przywrócenia takiego stanu (mniej lub bardziej podobnego) dąży Kongres Nowej Prawicy, jako praktycznie jedyna siła licząca się w Polsce, praktycznie jedyna która ma jakieś realne szanse na zrealizowanie tego.

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

Chodzilem na studia, i nie powiedziałbym ze wszyscy profesorowie to takie inteligentne bestie.. Musze przyznac ze mam zgoła odmienne zdanie na temat wielu z nich.. I ci stereotypowi glupcy, jak wy ich nazywacie, spod budki z piwem, to na wybory raczej sie nie wybieraja..  Poprostu im sie nie chce.

Chcecie zeby byl osobny egzamin, na ingeligencje i tylko te 5-10% spoleczenstwa, ktore nie jest glupkami ani debilami, jak ich nazywacie, bedzie mialo prawo do glosowania? Chcialbym zobaczyc jak zwolennicy nowej prawicy osiagaja takie wyniki..

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Tak długo jak będzie demokracja tak długo wyborcy będą poddawani manipulacjom. Nie wiem dlaczego panuje przeświadczenie, ze krol bylby gorszym rządzącym od wybranego premiera droga glosowania, doświadczenie mówi, ze wcale tak nie musi byc.

Link to post
Share on other sites

Tak, za króla kope lat temu to zwykłym ludziom żyło się naprawdę nieźle ; - )

Nic tylko dać jakimuś baranowi władzę abosolutną i patrzeć jak mu szajba odbije kiedy poczuje, że jest nie do ruszenia. Wy z KNP po prostu cierpicie z powodu tego, że nikt nie chce was wybrać więc tęsknicie za inną metodą na zdobycie władzy.

 

Z demokracją i wyborami to jest trochę tak. Jak mniejszość seksualna to powinna mieć g... do gadania. Jak mniejszość z wysokim IQ to powinna mieć wszystko do gadania.... a co jak sporo gejów się trafi w grupie z wysokim IQ? ; - )

Coś ostatnio był pomysł, żeby dać rodzinom wielodzietnym dodatkowe głosy ... dla dzieci. Bo jak wiadomo nikt się tak nie zna na polityce jak dzieci. Zabierzmy głos dorosłym przciętniakom i dajmy dzieciom ; - )

 

Tak jak napisał leto, UE przyniosła sporo pozytywów, których nikt nie chce zauważać. Sami hejterzy. Np. taki Kościół jest 2-gim co do wielkości beneficjentem kasy z UE ale też lubi sobie pohejtować jaka ta UE zua. Czysta hipokryzja.

 

@dzumms

Ponoć priorytetem w krajach europy wschodniej jest utrzymywanie cen alkoholu na odpowiednim poziomie. Jak tego nie dopilnujesz i ceny pójdą w górę to ludzie wychodzą na ulice ; - )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...