Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Potrzebuję pomocy w doborze chłodzenia pod i7-4770K na ASROCK Z87M Pro4 w budzie Z3 od Zalmana.

Pytanie oczywiście dotyczy chłodzenia (do 200 PLN) przy kręceniu procka. Praca pod obciążeniem pt. rendery, obliczenia wytrzymałościowe, etc.

Zastanawiam się nad dwoma wariantami:

1) Scythe Grand Kama Cross 2 SCKC-3000

2) Thermalright HR-02 - Macho - Black White

Będę wdzięczny za rady i pozdrawiam! :)

Link to post
Share on other sites

Witam. Planuję kupno komputera. Mój zestaw prezentuje się następująco:

_________________________________________________________________________

 

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

 

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

 

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K)

 

Chłodzenie CPU PHANTEKS Chłodzenie CPU PH-TC12DX - czarne ( PH-TC12DX_BK )

 

Obudowa Zalman Z12 PLUS - USB3.0 - CZARNA

 

Płyta główna ASRock Z87 EXTREME3

 

Zasilacz Cooler Master G650M 650W Modularny 80+ Bronze (RS-650-AMAA-B1)

 

Karta graficzna Asus Radeon R9 290OC 4GB DDR5 (512bit) 2DVI/HDMI/DP BOX (R9290-DC2OC-4GD5)

__________________________________________________________________________

 

Macie jakieś rady, propozycje zmiany podzespołów itd.? Komputer oczywiście ma być do gamingu.

Co sądzicie o zmianie grafy na Karta graficzna Asus GeForce GTX 780, 3GB DDR5 (384 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX (GTX780-DC2OC-3GD5) 

Edytowane przez senso563
Link to post
Share on other sites

Chciałabym zgłosić pewną uwagę do listy kodów promocyjnych na początku wątku o zestawach, dostawa w esc.pl za złotówkę dotyczy zakupów powyżej kwoty 2k zł, sama się na to lekko nacięłam, gdyż nie było to wyszczególnione, w odróżnieniu do warunków koniecznych do spełnienia by kwalifikować się na promo w morelach czy techplanet. Wnoszę o uzupełnienie tego w odpowiednim miejscu. Dziękuję  %-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co myślicie o tym zestawie?

 
Seagate Barracuda 1TB SATA3 (ST1000DM003)
SilentiumPC Deus M1 550W
Goodram DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz Play CL9
ASRock H81M-HDS Intel H81 LGA1150 BOX
Fractal Design Core 3000 USB3.0
Liteon odtwarzacz DVD iHDS118-18 czarny OEM
MSI GeForce GTX780 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver. OC TF)
Intel Xeon E3-1240 v3 LGA1150 BOX
BenQ 24" GW2450HM
Link to post
Share on other sites

W zestawie masz kiepski zasilacz, który należałoby wymienić. Xeon w grach sprawdzi się gorzej niż podkręcony i5. Parowanie high-endowej karty z marketową płytą główną to hardware'owy mezalians.

Link to post
Share on other sites

W zestawie masz kiepski zasilacz, który należałoby wymienić. Xeon w grach sprawdzi się gorzej niż podkręcony i5. Parowanie high-endowej karty z marketową płytą główną to hardware'owy mezalians.

 

To na co wymienić by zmieścić się w cenie tego zestawu? Cena tego zestawu to ~4667 zł (wraz ze słuchawkami, myszką i klawiaturą to 4951 zł)

 

Link do tego zestawu:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=14897&s=15240&s=67056&s=77781&s=75533&s=78710&s=73598&s=74155&s=71510&s=62074&s=27972&s=78213&s=79491

Do tego według wielu Xeon to lepszy pomysł. 8wątkowiec itd. I jak dokładniej zrobić OC?

Edytowane przez CayceR
Link to post
Share on other sites

Witam! Nie chciałbym zakładać nowego tematu na taką rzecz : Kupiłem laptopa Clevo P370m i w recenzjach piszą ,że za się zmieniać kolor i miejsce podświetlenia jednak ja nigdzie takiej opcji nie widzę(mogę tylko podświetlić całą klawiature na fioletowo).Moje panie brzmi: czym i jak to zrobić?

Link to post
Share on other sites

Zasilacz koniecznie do zmiany. Deusy to chiński chłam (może trochę przesadzam, ale nie jest to dobra konstrukcja). Zmień ram na jakiś na napięciu 1,5V np. Team Group Vulcan 4 GB. Płytę warto zmienić na AsRock H87 Pro4. Obudowę można zostawić, ewentualnie zmienić na solidniejszego Fractala Core 3000


Zapomniałem dodać na jaki zasilacz. Może to być np. Thermaltake Smart 530W. Posiada wysoką sprawność i modularne okablowanie.

Link to post
Share on other sites

 

Witam! Nie chciałbym zakładać nowego tematu na taką rzecz : Kupiłem laptopa Clevo P370m i w recenzjach piszą ,że za się zmieniać kolor i miejsce podświetlenia jednak ja nigdzie takiej opcji nie widzę(mogę tylko podświetlić całą klawiature na fioletowo).Moje panie brzmi: czym i jak to zrobić?

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...