Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Głupie pytanie.... Jak sobie będziesz grał w stare gry to ok, wytrzyma nawet na ultra, ale jak chcesz wiedzieć czy przez 5lat pograsz na nim w nowości, to nikt Ci tego nie powie, ponieważ nigdy nie wiadomo jak bardzo rozwiną się gry itp.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

A nie jak co? Zadajesz pytanie wprost durne. Już Paru userów pisze Ci, że NIKT nie jest w stanie odpowiedzieć Ci na to co będzie za 5 lat, a Ty dalej drążysz temat. 

 

Zatem napiszę Ci jeszcze raz: IDŹ DO WRÓŻKI bo tyko ona Ci powie, jak będzie wyglądał rynek gier na PC w 2019 roku.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

2 ostatnie budy są na mini i micro ATX więc nie ma jak. Z3 będzie ok ( ewentualnie z9) Mobo proponuję zmienić na Asrock h87 Fatal1ty (mniejszy budżet, właściwości OC te same, a nieco lepsza- nie nadaje się do SLI) lub Asrock z87 Extreme 4 (większy budżet)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Płytę zmień na coś pewniejszego, bo ta MSI ma opinie awaryjnej

 

 

A Ty w tym momencie u mnie masz opinię pierdoły. Może jakiś dowód? Jeszcze nikomu na forum nie padła płytka MSI Z87 G43. Nikomu. Zebrali na PCLabie kilka pojedynczych przypadków i ot co - cała filozofia. Awaryjne to były Mpowery na z77, gdzie MSI faktycznie po fakcie przyznało się, że mobasy posiadają wady fabryczne. 

MSI Z87 G43 będzie tutaj dobrym wyborem, a sensowną alternatywą dla niej będzie ten Asrock:  http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-h87-performance-h87-dualddr3-1600-sata3-gblan-raid-atx-h87-performance-582748/    ale obudowę zmień na jakiegoś normalnego atx-a, bo te budy CM to mATX

Link to post
Share on other sites

Ok rozumiem. Osobiście nie kupiłbym tej płyty, m.in na 1 kość UEFI i kilka przypadków kiedy była wadliwa. Możesz się nie zgadzać z moją opinią, rozumiem to. W tej cenie można mieć być może lepszą płytę, a dokładnie Fatal1ty. 6 fazowa sekcja w MSI, 8 fazowa w Fatal, do tego AsRock ma 2 kości UEFI, a to powinno dać większą pewność przy OC. Możliwe ,że napisałem to dość chaotycznie, z racji iż jest już późna godzina.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

2 ostatnie budy są na mini i micro ATX więc nie ma jak. Z3 będzie ok ( ewentualnie z9) Mobo proponuję zmienić na Asrock h87 Fatal1ty (mniejszy budżet, właściwości OC te same, a nieco lepsza- nie nadaje się do SLI) lub Asrock z87 Extreme 4 (większy budżet)

 

Asrock h87 Fatal1ty odpada, nie jest do OC a przynajmniej tak wynika z "H87". Wszyscy byli już zmęczeni. Zrezygnuję z OC i zaoszczędzę na CPU lub dołoże trochę - zdecyduje rzut monetą.  ;)

 

Niemniej dziękuję wszystkim za odpowiedzi. 

 

PS. Jest tu gdzieś opcja "dziękuję" lub "pomógł"?

Edytowane przez udarqwerty
Link to post
Share on other sites

Przecież procesor można podkręcić nawet na H81, nasłuchałeś się pclaba czy co ? AsRock Fatal1ty to świetna płyta. Opcja dziękuję to ta mała, zielona strzałka w prawym, dolnym rogu postu.

 

Tak mi ogólnie określił pan w sklepie u mnie w mieście, gdzie marża na zestaw wystawiony przez nich za 5 699 PLN (na morelach za 3016 PLN bez obudowy i napędu optycznego (dvd)) to ponad dwa tysiące złotych. ;O

Po prostu dawno nie miałem do czynienia z komputerami stacjonarnymi. Mój ostatni i pierwszy zarazem (później tylko laptopy) miał CPU Pentium I 133 mhz i 8MB RAM. Podkręcało się to ołówkiem przestawiając zworki, a kto miał pecha i gorszą płytę, lutownicą. Dla dziewięcioletniego mnie była to niesamowita frajda, bo czułem się jak profesjonalista. ;)

 

Ale do rzeczy, jestem zdecydowany na to: http://www.morele.net/inventory/info/grILxJ/. Jedyne co mi chodzi po głowie to procesor do OC lub nie.

- Czy OC jest warte świeczki, przy większym wydatku na podzespoły i zużyciu energii elektrycznej w okresie powiedzmy trzech lat?

- Jeśli bez OC, czy zmienić zasilacz i czy zostawić cooler na CPU i wentylator?

- Z waszego doświadczenia, opłaca się wydać na obudowę 400 PLN a może jednak Zalman Z3 / SilentiumPC Gladius M40 Pure Black / Brutus 410?

Link to post
Share on other sites

szybkie pytanie : Czy ten zestaw jest optymalny ? nic nie "wystaje" albo jest "z tylu"?

zastosowanie : klepanie kodu w visual studio i wszelkiej maści gry( gta5 , wiedźmak i thief musza śmigać jak ta lala;)

 

asrock z77 extreme4

i5 e2500k, scythe ninja3

kingstony 2x4gb cl9 hyperx 1600mhz

Gigabyte r9 270x

xfx 550wat

Link to post
Share on other sites
można by zmienić RAM na jakieś Cruciale.

Można by, tylko po co? :roll:   

Jeśli już coś zmieniać, to Macho będzie wydajniejszy od Scythe 3. RAM Cruciala może być tańszy w niektórych sklepach, podobnie jak jakaś inna płyta główna (Z77A-G43, G45, GD55), co nie zmienia faktu, że i aktualny zestaw jest bardzo zacny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zależy o jakich greyach mówisz.

-jeśli o tych http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-plug-n-play-khx1600c9d3p1k2-8g-398293/ zgadzam się

-jeśli tych najpopularniejszych http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-intel-xmp-x2-grey-series-khx1600c9d3x2k2-8gx-433757/ to nie.

Each module kit has been tested to run at DDR3-1600 at a low

latency timing of 9-9-9-27 at 1.65V.

standard latency DDR3-1333 timing of 9-9-9 at 1.5V

http://www.kingston.com/dataSheets/KHX1600C9D3X2K2_8GX.pdf

Link to post
Share on other sites
been tested to run

Słowem klucz. Wszystko wyjaśnione. 

Przetestowane do działania w tych warunkach, nie przekreśla 1.5v na 1600MT/s (co działa i u mnie na blackach i na wszystkich greyach które do tej pory spotkałem), ale zawsze zostaje szansa, że nie zadziała. 

Widzę też, że ostatnia aktualizacja była dość niedawno na XMP X2 i od tej pory podają 1.65v... no cóż, trzeba poczekać aż coś wyjaśnią i dla świętego spokoju polecać inne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...