Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Witam , proszę o ocenę i ewentualną korektę gdyż dawno nie siedzę w temacie tej konfiguracji do nietypowej obudowy ( koniecznie musi być własnie taka ) :

 

Gigabyte Radeon R9 270XOC 2GB DDR5 PCI-E 256BIT  - 739
Obudowa Cooler Master RC-120A-KKN1 - 170 
Płyta główna MSI H61I-E35 V2/W8 - 218
Pamięć Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 - 151
Procesor Intel Intel Core i5-3350P 3,10 GHz - 628
Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB - 215
Zasilacz Cooler Master Thunder 600W RS600-ACABM2-WB - 159
 
Komputer do grania i podłączony pod telewizor 37 cali.
Link to post
Share on other sites

@up

RAM na wysokim napięciu 1.65v zmień go na np.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_278&products_id=56052 niskie opóźnienie CL8

Co do płyty głównej warto wziąć tutaj  http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_375&products_id=41318 umożliwi Ci ona podkręcenie procesora w okolice 3.8Ghz :)

Proponowałbym Ci również zainwestować w dysk od WD, zamiast Seagate.

Western Digitale są minimalnie wolniejsze,ale bardziej niezawodne :)

http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/

Link to post
Share on other sites

@Pieczarka

 

Haswell przyniósł 5% wzrost wydajności względem Ivy, a Haswell Refresh będzie już pod nową podstawkę (wg. Benchmarkowych informacji). Według mnie lepiej kupić Ivy Bridge-E, a tak dokładnie, to i7 4820k, bo nie grzeje się niemiłosiernie (niskie TDP u "Hajswella i ajvy" wynika z niemożliwości odprowadzenia ciepła) i ma możliwość przesiadki na 6-cio rdzeniowca. Co prawda drogo to wyjdzie ale dostajesz w zamian wymienione wyżej i kilka pożytecznych rzeczy typu e-SATA, czyli zewnętrzny port na dyski wewnętrzne (szybsze i tańsze od zewnętrznych odpowiedników).

Link to post
Share on other sites

 

 

Pytania złożone, czy prośby o złożenie zestawu należy umieszczać we własnym temacie, tak jak do tej pory. Tutaj zadajemy tylko krótkie, trywialne pytania na wzór infolinii, bądź komentujemy FAQ zestawów.


Widzę, że do niektórych nadal nie dociera - i nie wiem czy to lenistwo czy nieumiejętność czytania. 
Link to post
Share on other sites

Witam, mam pytanie na jakim kablu będzie najlepiej funkcjonowała karta graficzna z monitorem. Sprzęt w sygnaturze, mam podłączony monitor z gpu przez dvi, czy kabel hdmi będzie lepszy od dvi? Monitor to Dell p2414h obraz będzie identyczny na obu kablach?

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

UWAGA

 

Ostatni raz proszę o zakładanie osobnych tematów do złożonych pytań, rozbudowanych dialogów etc.
Nie będę tu w kółko przenosić postów i zakładać ludziom tematów. Jeśli wątek ma się ciągnąć na więcej niż 3-4 posty (a najlepiej 2, pytanie-odpowiedź) to należy założyć osobny temat (i poprawnie go nazwać).

Ten temat ma usprawnić czas oczekiwania osób przychodzących z trywialnymi i krótkimi pytaniami, a nie stanowić miejsce dla leniwych którym nie chce się założyć tematu, określić oczekiwań i tam szukać należytej pomocy.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

Czy ta pamięć (2x8GB, 1600Mhz): http://www.kingston.com/en/memory/hyperx/blu/red będzie działać z płytą Asrock H87 Performance oraz i5-4670k? To napięcie mnie martwi. Ona ma 1.65 czy 1.5? Podobno moja konfiguracja obsługuje 1.5.
 

 

Na napięciu 1.5v będzie pracować 1333Mhz CL9/1600MHz CL10 a dopiero na 1.65v 1600MHz CL9

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W większości przypadków, nie. Wszystko zależy od reszty sprzętu i gry - to już na zdrowy rozum, jeśli chcesz piłować ustawienia jakiejś wymagającej gry to może się okazać, że zapotrzebowanie na RAM jest większe niż 4GB i zaczną się problemy, natomiast na zestawie ze średniej półki, bez niebotycznych wymagań odpalisz wszystkie gry dostępne na rynku, jedynie w gorszej oprawce.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Proponuję po prostu odpalić tytuł gry, który Cię na tą chwilie interesuję a następnie skonfigurować wstępne ustawienia graficzne ma minimalne i sprawdzić, czy 4GB kosteczka, poradzi sobie z wymaganiami gry. Jeśli wstępnie, stabilnie poziom FPS'ów nie będzie spadać poniżej 50'ciu, śmiało można grać. Oczywiście jest to wyłącznie moja subiektywna opinia, wiem, że wiele osób uważa / twierdzi, że wyłącznie max detale + 100fps'ów w górę jest w stanie dać pełną satysfakcję z gry, jednak są ludzie na tej ziemi, którzy po prostu chcą pograć godzinę lub dwie raz na miesiąc i tyle.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...