Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Złączka 8pin to w zasadzie dwa identyczne 4piny, oba o identycznym zastosowaniu - pchaniu prądu w procesor. Możesz podłączyć jedynie 4pin i procesor i tak powinien bezproblemowo działać, napędzany tylko tym kablem. W innym wypadku, komputer nie uruchomi się albo sypnie bluescreenem (bo zabraknie papu), wtedy będziesz musiał szukać albo innego zasilacza, albo przejściówki.

Co do tego "w miarę dobry" to niby nie skłamali, ale szczerej prawdy też nie powiedzieli ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym chciał złozyć sobie PC'ta do około 5500 tyś. przede wszystkim do grania. Dlatego zastanawiam się kiedy go kupić. Chciałbym komfortowo pograć, na maksymalnych ustawieniach w nadchodzące powoooooli GTAV, ale nie wiem jak to będzie z wymaganiami (wy prawdopodobnie też nie). Czy powienienem kupić jakiś zestaw teraz w jakiejść super konfiguracji sprzętowej, czy poczekać do daty premiery wspomnianej gry i wtedy coś kupić? Nie znam się na rynku, ale coś słyszałem o nadchodzących kartach graficznych nowej generacji. Warto na nie poczekać?

Link to post
Share on other sites

Jak Ci się nie spieszy, to możesz poczekać. Choć jedyne spodziewane karty graficzne, to zapowiadana seria Maxwell (nvidia), gdzieś w 2014 roku. Natomiast jeśli chciałbyś na "już", to też warto poczekać aż ceny się ustabilizują, bo wnet powinny nieco spaść. Z drugiej strony, ta kwota zapewni wszystko czego potrzeba bo żadnej rewolucji komputerowej się prędko nie spodziewamy (na pewno nie do wyjścia GTA5). 

Mówię trochę pokrętnie, ale ciężko tu cokolwiek stwierdzić na pewniaka - możesz czekać, choć równie dobrze możesz kupić i teraz (jak ceny 780 spadną do "niskich").

Do tego 5500 wlicza się też monitor/peryferia?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, monitor też do tego dochodzi, niestety. 

Oczywiście mogę poczekać do samej premiery GTAV tych parę miesięcy, nic się nie pali. Tak właśnie przez ostatni tydzień przyglądałem się tym premierom nowych kart graficznych i muszę przyznać, że są całkiem interesujące jak na końcówkę roku. Mam oczywiście świadomość tego, że za tą cenę mogę już "coś" kupić. Na Maxwell'a raczej nie ma co czekać, ponieważ nie wiadomo kiedy nastąpi premiera (może będzie to akurat pokrywało się z wydaniem GTAV na PC). No i odwieczny problem też się nasuwa: GeForce, czy Radeon? Radeony mają otrzymać tę technologię Mantle API z tego co wyczytałem i może to się okazać dosyć interesujące. Dodatkowo są tańsze od kart konkurenta. Jednak GeForce też ma jakieś zalety, jestem tego pewien. Dzięki za odpowiedź sid vicious.

Link to post
Share on other sites

Co do odwiecznego problemu, jest on całkiem prosty do rozwikłania - liczy się tylko i wyłącznie moment w którym kupujesz kartę. W zależności od czasu, raz wychodzą na przód karty od czerwonych, innym razem zielonych. Technologicznie/wydajnościowo zwykle nie jest to ogromna różnica, ale wszystko rozbija się o cenę, bądź wydajność w danej, konkretnej grze. 

Skoro się nie pali i nie potrzebujesz kompa do innych rzeczy, możesz poczekać na premierę GTAV na PC, zobaczyć które karty będą wtedy na topie wedle opłacalności zakupu i złoży się fajną maszynkę. A za 5500 to nawet z monitorem będzie sprzęt jak malowany :)

Link to post
Share on other sites

Bardzo Ci dziękuję za te informacje. Wrócę tutaj po dalsze porady w odpowiednim, wiadomym już czasie. Mam nadzieję, że jeszcze będziesz mi w stanie pomóc tak jak dzisiaj. Nie wiem kiedy to nastąpi. Jak poczytałem, będzie to 2013Q1 (optymistycznie), więc widzimy się w tym okresie. Dzięki raz jeszcze!

Link to post
Share on other sites

Złączka 8pin to w zasadzie dwa identyczne 4piny, oba o identycznym zastosowaniu - pchaniu prądu w procesor. Możesz podłączyć jedynie 4pin i procesor i tak powinien bezproblemowo działać, napędzany tylko tym kablem. W innym wypadku, komputer nie uruchomi się albo sypnie bluescreenem (bo zabraknie papu), wtedy będziesz musiał szukać albo innego zasilacza, albo przejściówki.

 

Co do tego "w miarę dobry" to niby nie skłamali, ale szczerej prawdy też nie powiedzieli ;)

 

Podłączyłem 4 Pin do 8 Pin gniazdka i działa dobrze komputer ale zastanawia mnie jedna rzecz. A mianowicie przy przeróżnych działaniach (np. otwieranie przeglądarki (stron), malowanie w PS, będąc w BIOS'ie itp. [ale jak nic nie robie to nie słychać]) z zasilacza wydobywa się "mały pisk". Zastanawia mnie  teraz dlaczego..? Komputer chodzi dobrze, cieszę się z tego bardzo ale może powinienem mimo to podłączyć drugą połówke do 8 Pin, aby było kompletne zasilanie procesora i nie martwić się w przyszłości? 

 

Link to post
Share on other sites

4 Pin jest w stanie dostarczyć mniej mocy, niż 8 pin, jednakże wystarczy spokojnie do procesora bez OC (limit płynący z P4 jest dość wysoki, wszystko poniżej ~140W powinno dać sobie radę, a Twój procesor ciągnie jakieś 55W) i nie powinieneś mieć powodów do zmartwień. Jeśli jednak spędza to sen z powiek, to jak mówiłem, są rożne adaptery.
O takie na przykład:


P4->EPS 8pin http://www.morele.net/inline-adapter-zasilania-molex-na-8-pin-atx-26633-551531/
http://image.dhgate.com/upload/20108/72/ff808081292a0167012948ea514b17f3/productimg1282635088860.jpg

 

 

(z adapterami z molexa uważaj, bo EPS 8pin (P8) to wtyczka do procesora, a ATX 8pin (bądź vga 8pin) to wtyczka do karty graficznej i nie jest to to samo!)

Natomiast piszczący zasilacz... jeśli popiskuje pod obciążeniem, to pewnie cewki sobie grają. A jak mówiliśmy, nie jest to zasilacz najwyższej klasy, więc można się po nim tego spodziewać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Trudno mi to opisać ale nazwałbym to ciągły cichydźwięk który słychać tylko wtedy jak coś komputer wykonuje..
Słychać jak otwiera się przeglądarka i główna strona -(klikam ikonkę przeglądarki otwiera się i do momentu aż się nie otworzy (przeglądarka+gł.strona) to piszczy)... Kolejnym przykładem to np. w Photoshop'ie. Gdzie piszczy jak maluje coś na podłożu. Jak przestaje malować(nie klikam myszą) to nie słychać.

Link to post
Share on other sites

Na pewno z zasilacza? Nie jest to może karta graficzna? 
Generalnie taki ciągły cichy dźwięk buczenia to cewki - te sobie piszczą jak są pod obciążeniem. Czasem spotyka się to w kartach graficznych które np. w Menu głównym jakiejś gry produkują 2000000 fps i wyją ze smutku. Nie jest to coś, czym należałoby się wielce przejmować, choć może to drażnić.

Zobacz dokładnie czy jest to 100% zasilacz czy karta graficzna i napisz z pytaniem do sklepu gdzie kupiłeś, czy piszczące cewki na zasilaczu/grafice (skreśl niepotrzebne) podlegają gwarancji (zazwyczaj nie, ale może ktoś to uwzględni).
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@Muniek1572, Jak nie zamierzasz podkręcać to bez sensu brać takie mobo http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=55119 spokojnie wystarczy a 200PLN w kieszeni. Chociaż szczerze mówiąc brałbym na Twoim miejscu http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-h87-performance-h87-dualddr3-1600-sata3-gblan-raid-atx-h87-performance-582748/ i procesor z K. Dlaczego sobie odbierać taką opcje na przyszłość? Jeśli chodzi o zmieszczenie gigusa do Z9 to wg danych producenta na styk powinien wejść. Pisza najlepiej do kajitsu bo miał badać tą sprawę :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...