Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

 

 

GTX 650 Ti Boost pod względem wydajności bardzo zbliżony do HD7850, a nie do HD7790

To są wszystko niuanse i ostateczny wynik zależy od gry w którą gramy/w której testujemy. 7850 akurat to już inna liga, ze względu na OC - po podkręceniu ucieka od 650ti boost. 
7790 i 650ti boost mają bardzo podobne parametry, a ostateczna różnica w grach już nie będzie tak diametralna jak w przypadku np. 7950 i 670 które miały ze sobą konkurować (smarki na korzyść radeona, gry zdecydowanie nvidia). 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Prędzej wziąłbym to: http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-hd7850-core-edition-1gb-ddr5-256bit-2xdvi-hdmi-2xdisplayport-box-fx-785a-znfc-502308/

Jeśli nie wadzi taka suszarka.

HD7790 jest nieznacznie słabszy, a można go wyrwać bliżej 400 niż 500zł. Generalnie rozbija się to o cenę - na ile możesz sobie pozwolić.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Myślałem o tym xfx, ale boję się o jego "suszarkowatość". Porozglądam się jeszcze za 7790, ale typuje 650ti boost, może wyskrobię na MSI 650ti boost TFIII :lol:

Edytowane przez cocaine01
Link to post
Share on other sites

Witam posiadam kilkuletni komputer :

płyta intel 775 1945 ABIT il8

procesor intel p4 2,8 d dual

pamięć ddr2 2*2gb

karte asus gt 550 ti

zasilacz tracer 4life 500

obudowe raidmax x-1 909

 

Mam pytanie czy musze kupić nowy czy wystarczy że zmienie procesor ram i płyte np na takie:

ASROC fatality h87

intel core i5 4670K

2*8gb ddr3

Prosze o porade

Link to post
Share on other sites

Zasilacz bomba zegarowa, a wszystko tak stare, że pamięta kucie mieczy. Jedyne co można oszczędzić to 550Ti, ale jeśli zapatrujesz się na sprzęt kategorii 4670k, to będzie to za mało.

Zakładaj temat i rozbijaj skarbonkę, bo tu trzeba wszystko od nowa ;)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Chciałbym się dowiedzieć czy karta gigabyte GTX 770 Windforce zmieści się do obudowy Zalman Z3 plus i czy zasilacz XFX pro series 550 W udźwignie poniższy sprzęt.

 

 

Płyta Główna: MSI Z77A-G43 intel Z77 LGA 1155
Procesor: Intel Core i5-3570
Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX 770 Windforce
RAM: Kingston HyperX 2x4GB 1600mhz DDR3 Cl9

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Proszę was, jako doświadczoną ekipę o pomoc. Otóż zastanawiam się nad takim oto zestawem: http://allegro.pl/hit-i5-4670-x4-3-8-1tb-r9-270x-2gb-dx11-8gb-500w-i3747540814.html Jednak widziałem na tym forum wiele opinii, że nie opłaca się brać zestawów i lepiej samemu składać, tylko, że jak sam szukałem cen poszczególnych podzespołów, to nie udało mi się dużo zaoszczędzić (szczególnie biorąc pod uwagę, że za każdą część płaciłbym osobny koszt przesyłki). Poza tym, jestem świadom, że w każdym zestawie przycinają na mniej "konkretnych" podzespołach- płyta główna czy zasilacz. Wypowiedzcie się proszę, czy ten zestaw wart jest uwagi czy lepiej samemu składać, jeżeli tak to powiedzcie gdzie szukać. Wiem, że na tym forum to pytanie padło już pewnie tryliard razy, ale biorąc pod uwagę dynamikę runku PC wiele tematów jest już nieaktualnych. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@up

Składaj sam :)

Co do zestawu:

Grzejny procesor w "piekarnikowej" obudowie.

Napisali,że pobiera tylko 84w a TDP to ilość wydzielanego ciepła-skrajna niekompetencja.

Płyta w MATX.

Grafa referent -duże temperatury i kultura pracy pozostawiająca wiele do życzenia.

Dysk pod Sata II (3Gb)

Bardzo średni zasilacz.

Próbują nabierać jeszcze,jeśli chodzi o złącze dysku

Nowe dyski chodzą na Sata 3 (6Gb) a oni piszą Sata 3Gb (Sata 2)

 

Wszystkomająca, stabilna i markowa płyta główna już z SATA 3 Gb/s

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jeżeli składac samemu to rozumiem, że masz na myśli morele czy esc tak? pozatym, jeżeli nie zamierzam podkręcać to powinienem kupować dodatkowe chłodzenie czy to zawarte w boxie procesora będzie wystarczające? Czy jest coś takiego jak "rozsądna cena" za podzespół (np. zasilacz tańszy niż 80-90zł to kupa i nie kupować albo płyta główna nie tańsza niż 300zł) czy nie ma takiej reguły i powinienem szukać informacji o każdym podzespole w moim zasięgu cenowym?

Link to post
Share on other sites

Powinieneś raczej podać budżet, określić do czego używasz komputera i wtedy KOMPETENTNE osoby złożą Ci super zestawik który jest jak król, bo te z allegro to nawet do dżdżownicy nie mogą się równać

Link to post
Share on other sites

@woonkey

Na morele.net/esc.pl i w większości sklepów internetowych po podaniu odpowiedniego kodu (dostępne są one tutaj na forum) komputer składają  za darmo.

Jeśli nie zamierzasz podkręcać chłodzenie Boxowe jest wystarczające,ale musisz wiedzieć,że niskimi temperaturami i kulturą pracy ono nie grzeszy ;)

Co do cen nie ma raczej takiej reguły.Podam CI to na przykładzie zasilacza :)

Przykładowo PSU o mocy 550 wat.

Opcja 1 Możemy kupić bardzo dobrego XFXa 550  za 230 zł

Opcja 2 )Możemy również kupić topowego SuperFlowera 550 za 340zł,

Opcja 3 Możemy też zainwestować w 600 watowego Deusa w cenie ok.250zł,ale jak już można się zorientować porządny produkt to to nie jest,

Proponuję Ci założyć temat w dziale Komputery/Zestawy* komputerowe wtedy tak jak pisał kolega wyżej ktoś kompetentny złoży CI jakiś zestawik.

W temacie wypełnij taki wzór,abyśmy wiedzieli do czego potrzebujesz kompa/czy zamierzasz podkręcać itp :)

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Z9 Plus będzie lepszą obudową. 

Jeśli chodzi o SLI, to tandem z GTX660 będzie wydajniejszy od GTX770 w większości tytułów. Jako, że GTX660 jest kartą z natury dosyć energooszczędną, to porządny 550W zasilacz wystarczy tu ze sporym zapasem. ;)

Link to post
Share on other sites

@up właśnie o zakupie drugiej w przyszłości też się zastanawiałem, ale nie wiem czy łączenie w SLI np. 770 i 760 jest dobrym rozwiązaniem... i jeszcze jedno głupie pytanie: lepiej postawić budę na biurku, czy wepchnąć ją do szafki pod biurkiem, pytam bo ledwo tam wchodzi i nie wiem jak to będzie z chłodzeniem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...