Skocz do zawartości

Czym czyścisz swój sprzęt ;)?


Recommended Posts

Witajcie, jak wyżej, czym czyścicie swoje komponenty do PC itd.

 

Co myślicie na temat specjalnych środków do czyszczenia plastiku ?

 

Jak czyścicie kurz z komponentów,które bardzo go łapią (typu karta grafiki) ,samym sprężonym

 

powietrzem czasami jest ciężko, a wilgotna szmatka nada się tylko do miejsc, które nie mają elektroniki 

 

na wierzchu.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wszystkie elementy typu siatka mesh, filtry wrzucam do brodzika i ciepłą wodą z prysznica je przepłukuje - po wyschnięciu wyglądają jak nowe. W środku elementy obudowy np. zatoka 5.25'' czy koszyk na dyski czyszczę szmatką bardzo leciutko zwilżoną. Oczywiście z daleka od elektroniki. Mobo nie musze czyścić, osadza się tak mało kurzu na nim, że prawie wcale go nie widać. Grafikę traktuję pędzelkiem z góry oraz patyczkami do uszu wycieram łopatki wentylatora. Na radiatorze grafiki mało osadza się kurzu, więc tylko raz czy dwa razy dmuchnę sprężonym powietrzem i tyle. Chociaż poprawiam zazwyczaj płucami, bo lepsze efekty daje :P
Wentylatory obudowy czyszczę szmatką lekko wilgotną, normalnie palcem :P Zarówno łopatki jak i "obudowę" wentylatora.
 

Link to post
Share on other sites

Dobra rada z tym miękkim pędzelkiem, bo szczerze powiedziawszy nie miałem pomysłu jak wyczyścić grafę i jej radiatory + wentylator.

 

Bardzo łapie kurz, a samym sprężonym powietrzem ciężko, gdzie się dało to przetarłem obudowę wilgotną szmatką nie tykając 

 

elektroniki, tylko boję się trochę takich rozwiązań,żeby gdzieś przez nieuwagę nie przejechać i nie skasować sobie karty....

Link to post
Share on other sites

@Up

Uważaj bo zaraz zlecą się "fani" wyładować elektrostatycznych :P

Fakt, miałem przypadek, gdzie ostro mnie walnęło takie wyładowanie. Ale to był przypadek transportu metalowych dużych elementów zawiniętych w folię bombelkową. Przy rozpakowywaniu tak się naelektryzowały, że za pierwszym razem się przestraszyłem :P

Link to post
Share on other sites

Raczysz żartować. Czyszczę tym komputer od roku. Wszystkie PCB, wentylatory, obudowę. Zupełnie się to nie elektryzuje. To to jest zrobione z czegoś przypominającego bawełnę/watę ale mniej się strzępiącego. Jacek też potwierdza że to dobry patent. Wiadomo że filtry trzeba przepłukać i wysuszyć- tego swifer nie załatwi. 

Link to post
Share on other sites

No właśnie

Hehe moj komp w szkole ma chyba podobnie:D dziś aż offał się podczas użytkowania. A podczas przeprowadzeniu testu linx+hwmonitor tylko patrzałem czy nie puści dymu ze środka(proc 127 stopni a chipsety ok 90 ale po chwili znowu off)

 

A wracając do tematu:

Odkurzacz+cieniutki śrubokręt(do czyszczenia żeberek coolera ponieważ nic innego nie wejdzie) i pędzelek

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...