Skocz do zawartości

Szukam dobrej karty (jak wszyscy) do Phenoma II 965.


Recommended Posts

Umiejętność podkręcania. Nie tylko mnoznikiem.

Film dawno nagrałem ale zajmuję on 800 mb :/ albo go utne w pół albo nici z tego.

Dobra niedługo wrzucę poucinalem film n

 

Kolega dał link i masz swój pobór prądu. Sprawdza się to co zawsze ludzie gadają. 5 zł więcej do rachunku przy oc.

 

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez rangerson
Link to post
Share on other sites

Z reguły każdy płacze, że max phenom II x4 965 to 4.0 GHz na wysokim napięciu. Lecz jeśli wgłębisz się w trochę w temat o OC. Jesteś w stanie przekroczyć nawet barierę 4.0 GHz i jeśli proc to i na niskim napięciu kręcąc szyną. Mi na samym mnożniku nie ruszało 4.0 GHz i 1.5 V. Takie małe zobrazowanie sytuacji.

 

Obiecany filmik. Jest obcięty i krótki. Za dużo zajmował.

 

http://youtu.be/4pQTGEuLsc8

 

Zastanawiałem się czemu miałem 2 mikro przycięcia. Teraz zauważyłem, że przez źle ustawiony C&Q k10stat. Zmniejszał mi taktowania do 3,6 GHz gdzie widać, że spada napięcie do 1.37 V. Przez podkręcenie do 4.2 GHz zwiększyła się mocno wydajność, a nie skorygowałem tego.

Dzięki Wam rozwiązał się mój mały problem.

Edytowane przez rangerson
Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że jest w zupełnie innym miejscu i w zupełnie innych ustawieniach!!!

 

Nagraj z tego miejsca

 

 

W ustawieniach

 

FXAA

Tekstury - b.wysokie

Ustawienia - wysokie

rozdzielczość wedle uznania.

 

Wtedy możesz podziwiać jak Phenom ogranicza CI kartę bo na chwile obecną masz wysokie obciążenie GPU ze względu na MSAA

 

 

Jeśli do 4.0Ghz wymaga napięcia 1.45V to nie ważne czym będziesz kręcił (szyną czy mnożnikiem) nie zbijesz tego napięcia!!!

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Bez problemu da się na każdym phenomie z rewizją C3.

4.0 GHz na napięciu 1.38 V i NB na 2,75 GHz ( na szybkiego zrobiony test ). Na co dzień tak używam.

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z257/2575360/small/1.jpg http://www.galerieallegro.pl/views/2575360/1.jpg

 

Mówisz o jednym miejscu gdzie ponoć mogą być spowolnienia. Skoro nigdzie ich nie uświadczyłem z tego co pamiętam. Zresztą za pewne każdy może pokazać zbugowane miejsca gdzie gra ewidentnie przycina.

 

Ustawienia są takie jakie chciałeś.

Textury: bardzo wysokie

Reszta ustawień: wysokie

Oraz bonus MSAA 4x średnie.

 

Jest trawa oraz woda. Ciekawi mnie gdzie te ostre cięcia co niektórzy pisali, że gra chodzi na poziomie 5 FPS.

 

BTW. Na tej swojej 6850 czy Ty przypadkiem nie masz połowy efektów graficznych co ja mam na 7850 bo to jest już w ogóle śmieszne. Jak przechodziłem z 7770 wiem, że grafika stała się piękniejsza o 30% i doszło multum efektów, których nigdy na oczy nie widziałem.

Edytowane przez rangerson
Link to post
Share on other sites

Bez problemu da się na każdym phenomie z rewizją C3.

4.0 GHz na napięciu 1.38 V i NB na 2,75 GHz ( na szybkiego zrobiony test ). Na co dzień tak używam.

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z257/2575360/small/1.jpg http://www.galerieallegro.pl/views/2575360/1.jpg

 

Mówisz o jednym miejscu gdzie ponoć mogą być spowolnienia. Skoro nigdzie ich nie uświadczyłem z tego co pamiętam. Zresztą za pewne każdy może pokazać zbugowane miejsca gdzie gra ewidentnie przycina.

 

Ustawienia są takie jakie chciałeś.

Textury: bardzo wysokie

Reszta ustawień: wysokie

Oraz bonus MSAA 4x średnie.

 

Jest trawa oraz woda. Ciekawi mnie gdzie te ostre cięcia co niektórzy pisali, że gra chodzi na poziomie 5 FPS.

 

BTW. Na tej swojej 6850 czy Ty przypadkiem nie masz połowy efektów graficznych co ja mam na 7850 bo to jest już w ogóle śmieszne. Jak przechodziłem z 7770 wiem, że grafika stała się piękniejsza o 30% i doszło multum efektów, których nigdy na oczy nie widziałem.

Po 1 Widze, że w tematyce PC jesteś zielony.

Sprawdź sobie jakie standardy obsługują wymienione przez Ciebie karty (6950/7770 i 7850) i jakie użyto w Crysis 3 bo na chwile obecną walisz totalne głupoty!!!

Wszystkie te karty wspieraja efekty wystepujące w Crysis3 więc wcale nie masz "piekniejszej" grafiki!

 

Po 2

W teście OCCT uzyłeś samego testu CPU a nie linpack.

Phenom ma wbudowany kontroler pamięci którego stabilność sprawdzisz w teście linpack a w teście CPU jest nie obciążony! Dlatego właśnie stabilność procesorów, które mają wbudowany kontroler pamięci sprawdzamy za pomocą testu obciążającego CPU i kontroler.

 

Po 3

Ustaw takie same detale jakie ja miałem i zrób identyczne nagranie z tego samego miejsca a przekonasz się, że Phenom blokuje Ci GRAFĘ.

 

W takich samych ustawieniach będziesz miał wydajność zblizoną do mojej 6950.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

1) Nie jestem mocny w tematyce graf. W BF3 miałem spory skok w grafice.

2) Test robiony na szybkiego nie zwróciłem uwagi co nie zmienia faktu jest stabilne. Chciałem CI tylko pokazać, że da się. Co do samego kontrolera OK. Tylko po co testować jego stabilność jak ja chcę samego proca. NB CPU mam takie napięcie, że nie jest w stanie się wysypać. My tu mówimy o procu i jego małym napięciu. Zresztą NB też był testowany pamięć 33%.

3) Dobrze, niech się tnie w 1 miejscu który podałeś ( na dniach udowodnię,że nie tnie się ). Co z tego jak w przez resztę gry chodzi normalnie.

Edytowane przez rangerson
Link to post
Share on other sites

1) Nie jestem mocny w tematyce graf. W BF3 miałem spory skok w grafice.

2) Test robiony na szybkiego nie zwróciłem uwagi co nie zmienia faktu jest stabilne. Chciałem CI tylko pokazać, że da się. Co do samego kontrolera OK. Tylko po co testować jego stabilność jak ja chcę samego proca. NB CPU mam takie napięcie, że nie jest w stanie się wysypać. My tu mówimy o procu i jego małym napięciu. Zresztą NB też był testowany pamięć 33%.

3) Dobrze, niech się tnie w 1 miejscu który podałeś ( na dniach udowodnię,że nie tnie się ). Co z tego jak w przez resztę gry chodzi normalnie.

1) raczej skok wydajnościowy bo jakość bedzie identyczna na każdej z tych kart graficznych.

 

2) Po co robić test stabilność CPU+kontroler??

Po to, że w grach kontroler jest wykorzystywany i jeżeli w testach stabilności wszystko bedzie ok to w grach również

NB nie był testowany!

Podczas testu kontrolera pamięci pamięć bedzie w 90-95% wykorzystana.

 

3)Możesz sprawdzić w prosty sposób czy Phenom ogranicza Ci grafike czy nie.

Wystarczy, że sprawdzisz wydajność z MSAA x4 a potem bez MSAA.

Gwarantuje Ci, że po wyłaczeniu MSAA nie przybędzie Ci fps a powinno.

Oczywiście tyczy się to miejsca tam gdzie ja robiłem test bo w późniejszych etapach gry dostaniesz kopa wydajnościowego

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

1) Przesiadłem się z hd 7770 na hd 7850 grafika stała się ładniejsza w BF3. Doszły efekty takie jak spowijanie mgły na polu walki, żywe cienie pod drzewami, ogólnie zmieniły się cienie ( super efekt 15 min patrzyłem jak to wszystko żyje ) do tego jakby  "żywe drzewa" itd. itd.

 

2) Co wy z tym testowaniem kontrolera CPU. Jak nie podkręcam CPU  NB nie muszę go sprawdzać. Tak robię i w grach jest potwierdzenie, że jest wszystko stabilne. Inna sprawa jak kręcę CPU NB ale i tak zawsze mi stykało te 33% użycia pamięci. Jak miał się wysypać to się wysypał. Nie widziałem różnicy między lincpack a zwykłym testem po za temperaturami. Jak było za mało voltów NB to tu i tam leciał error, a temperatury tylko przeszkadzają ( w grach nigdy tyle nie osiągają ).

 

3) Widzisz to wciąż mówimy o połowicznym ograniczeniu proca ( niedopracowanego miejsca w grze ? ). Przewijał się temat parę razy podczas robienia testów sprzętu w crysis3. Są takie miejsca gdzie większość wymięka mniej lub więcej.

Przez całą resztę gry FPS lata wysoko aż miło. Lecz nie trzeba prowadzić batalię bo przytnie mnie raz na 1 godzinę grania przez proca bo wymiękł.

 

Sprawdzę podany przez Ciebie sposób. Lecz jak mam 30-40 FPS mi to na prawdę w zupełności starcza. Czytałem, że crysis3 na żadnym kompie nie ma wysokich FPS.

Edytowane przez rangerson
Link to post
Share on other sites

 

 

1) Przesiadłem się z hd 7770 na hd 7850 grafika stała się ładniejsza w BF3. Doszły efekty takie jak spowijanie mgły na polu walki, żywe cienie pod drzewami, ogólnie zmieniły się cienie ( super efekt 15 min patrzyłem jak to wszystko żyje ) do tego jakby  "żywe drzewa" itd. itd.

 

 

Hahahah

Tylko tak moge to skomentować.

Grafika jest identyczna na obydwu kartach graficznych przy tych samych ustawieniach! Nie ma żadnych dodatkowych efektów na 7850 bo obydwie karty wspierają takie same standardy więc są wstanie wyświetlić te same efekty graficzne.

Mozliwe, że na 7770 miałeś mniejsze ustawienia graficzne stąd taka różnica.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...