Skocz do zawartości

Szukam dobrej karty (jak wszyscy) do Phenoma II 965.


Recommended Posts

Witam.

 

Chciałbym wymienić moją kartę graf HD7770 (mam na nią kupca) na coś lepszego niekoniecznie nowego. Na razie brałem pod uwagę idąc od najtańszych (maksymalny pułap to 600 zł +/- 50)

 

HD7790 - cena/jakość, ale czuję że nie da mi to dużego skoku fps

HD7850 1 GB - tak samo jak wyżej

GTX660 - w związku z obniżką cen (615 zł) jest bardzo ciekawą opcją

 

A może lepiej poczekać na wyjście nowych układów od AMD i na obniżkę ceny HD7870 (jak spadnie do około 7 stów będę mógł sobie na nią pozwolić).

 

Mam też pytanie czy wybór producenta (AMD/Nvidia) ma jakikolwiek wpływ na wydajność jeśli posiadamy procesor AMD.

 

Procka na razie podkręcałem do 3.8 chodził stabilnie na napięciu ustawionym w biosie na 1.35 (w Cpu-Z 1.4). Więc 4.0 jest w moim zasięgu.

Link to post
Share on other sites

Gtx660 z nich najszybszy i wydaje się dobrym pomysłem. Ewentualnie właśnie 7870 radek, który ma podobna wydajność co gtx660. Teoretycznie karta AMD mniej obciąży procek, ale to raczej na zasadzie gdybania, wiele zależy od danych gier, użycia cpu i gpu. Phenom2 to jeszcze dobry procek i powinien sobie poradzić.

Link to post
Share on other sites

GTX660 do phenoma, hehe.

GTX650TI Boost to już za dużo.

Ja przy starym GTX460 zmieniłem phenoma na I5 i róznica była w grach po 20 fpsów

To co będzie przy GTX660, nie opłaca sie kupowac mocnych kart do słabych procesorów.


A 7870 juz można kupic za 630 C3D.

Edytowane przez FPS FAN
Link to post
Share on other sites

GTX660 do phenoma, hehe.

GTX650TI Boost to już za dużo.

Ja przy starym GTX460 zmieniłem phenoma na I5 i róznica była w grach po 20 fpsów

To co będzie przy GTX660, nie opłaca sie kupowac mocnych kart do słabych procesorów.

A 7870 juz można kupic za 630 C3D.

 

 

Nie mniej do Phenomka lepiej wziąć GeForca  ;)

 

http://pclab.pl/art53784-3.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak ma brać gtx460 to ja nie widzę sensu zmiany, bedzie mały wzrost. Ja proponuje poczekać trochę, możliwe że będą obniżki.

 

Ale ja tak myślę dla siebie , nie mam w tym momencie karty i chcę tanio i wydajnie  i gtx 460 wydaje mi się w miarę optymalny.

Nie widzę sensu kupowania czegoś nowego za 800 zl bo procek tego nie ogarnie. Tak mi się wydaje. Nie muszę grać w ultra. Hugh albo medium mi starczy mowa o full hd

Link to post
Share on other sites

2 moj komp to:

AMD 965  @ 3,9GHz

Pracowal calkiem niedawno z radkiem 7850 teraz z 650Ti Boost.

Karty maja bardzo zblizona wydajnosc. Jednak z wzgledu na architekture sterownikow - na nvidii w wiekszosci gier ma srednio 20-35% fpsow ( w stosunku do radka ) , w niektorych przypadkach wzrost byl jeszcze wiekszy np w cs go: z ok 120-190 fps do 180-350 fps

 

Takze spokojnie moge CI polecic kontrukcje od nvdii - ( 650Ti boost to lekko wykastrowany 660GTX ) - gtx 660 to bardzo dobre rozwiazanie do tego procka.

Link to post
Share on other sites

 

Podepne sie pod temat.

Mam Phenoma 955 i gpu gtx275. Warto zmieniac na gtx650ti lub gtx660, czy lepiej odlozyc kase na nowa platforme?

Bedzie skok wydajnosci duzy?

Kasy na gpu nie mam limitu, ale nie chce placic za cos czego nie wykorzystam.

 

 

Wysyłane z mojego GT-P3100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

Myślicie, że ta będzie ok?

MSI GTX 650 Ti BOOST OC TwinFrozr 2GB DDR5

 

http://allegro.pl/msi-gtx-650-ti-boost-oc-twinfrozr-2gb-ddr5-230zl-i3638513881.html

 

Jestem raczej "niedzielnym" graczem, a chciałbym zagrać w GTA5 i w Assassin's Creed 4 jak już wyjdą. Myślicie, że mój komp da jeszcze radę? Nie myślę o Full HD i Ultra High :).

Link to post
Share on other sites

Nie oplaca sie kupowac ww karty w wersji 2GB.

Roznice w fpsach miedzy wersjami 1GB a 2 GB to granice bledu pomiarowego - 1-2fps. Zreszta praktycznie za ta cene dostaniesz GTX660 z GW...

 

Takze:

 

1. 650 Ti Boost wer 1GB  np. http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx-650-ti-boost-1gb-ddr5-192-bit-hdmi-dvi-dp-box-gv-n65tboc-1gd-585532/

 

albo

 

2. 660GTX np. http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-660-2gb-ddr5-192-bit-oc-hdmi-dvi-dp-n660-2gd5-oc-530163/

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

GTX660 do phenoma, hehe.

GTX650TI Boost to już za dużo.

FPS FAN - rozumiem, że jesteś podekscytowany swoją i5'ką, ale po raz kolejny pomijasz fakt, że autor nie składa nowego zestawu, tylko wymienia samą kartę graficzną - Phenom zostaje.

Mimo tego, iż mit o ograniczaniu karty przez procesor już dawno został obalony, to mam wrażenie, że Ty wciąż w to wierzysz.

Obudź się kolego ;)

Link to post
Share on other sites

MSI gtx 660 2gb  - Wiec tak - karta bardzo cicha i chłodna. Produkuje sporo ciepła ale sama ma temperaturę w stresie max 60.

Przy mojej konfiguracji ciągnie bf3 w full hd na ultra przy około 50 klatkach ale czasami są spadki do około 30. W 3dmark 2006 wykręciłem 19k z hakiem  a po OC ponad 20k. Generalnie wszystkie gry co mam idą na ultra. Katra jest porządnie wykonana i jest niewielkich rozmiarów bo 23 cm. Wiadomo jakby był mocniejszy procesor gry by łapały więcej fps ale czy ją procesor ogranicza. Na i7 widziałem że karta kręci 25k w 3dmark06. Wzrost o 1k to duża różnica. Ja np na radeonie 5850 kręciłem 18k. a bf 3 był w ultra niegrywalny tylko high można było pograć. Co o tym sądzicie.

Edytowane przez gajes
Link to post
Share on other sites

Mit? przecież wsadzenie super grafy do słabego procka i tak będzie powodować spadek fps w miejscach procesorowych bo gpu będzie się nudzić a procek pocić, gdzie z lepszym procem grafika by wyższy fps utrzymała. Czemu w testach tytan generuje więcej fps z i7 niż z FXem? w grach i testach spisek? Do phenoma2 max bym wsadził gtx660. Ja zawsze byłem zwolennikiem łączenia procesora i grafiki o podobnym poziomie, bo w ani jedną, ani druga stronę przesada nie jest dobra.

Link to post
Share on other sites

Mit? przecież wsadzenie super grafy do słabego procka i tak będzie powodować spadek fps w miejscach procesorowych bo gpu będzie się nudzić a procek pocić, gdzie z lepszym procem grafika by wyższy fps utrzymała. Czemu w testach tytan generuje więcej fps z i7 niż z FXem? w grach i testach spisek? Do phenoma2 max bym wsadził gtx660. Ja zawsze byłem zwolennikiem łączenia procesora i grafiki o podobnym poziomie, bo w ani jedną, ani druga stronę przesada nie jest dobra.

dlatego wsadzilem wlasnie gtx 660  najmocniejsze co moze byc do tego zestawu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...