Skocz do zawartości

Szukam dobrej karty (jak wszyscy) do Phenoma II 965.


Recommended Posts

Przy mojej konfiguracji ciągnie bf3 w full hd na ultra przy około 50 klatkach ale czasami są spadki do około 30. 

dlatego wsadzilem wlasnie gtx 660  najmocniejsze co moze byc do tego zestawu

Czyli w/g Ciebie jak wsadzi się mocniejszą kartę do Phenoma 965, to nic to nie da, nie przybędzie więcej FPS'ów ?

 

A wstaw dla przykładu screena z BF3 z widoczną liczbą klatek - ustaw: FHD + detale na ultra + 4xAA.

 

Marcin.mag - a co się tyczy tych artykułów oraz niektórych wypowiedzi w tym temacie, to proponuję, aby zapoznać się z definicją słowa "OGRANICZAĆ"  ;)

 

Ograniczać - wyznaczać obszar czegoś. Stanowić barierę, przeszkodę, trudność nie do pokonania. Działać w jakimś zakresie tylko do pewnego stopnia, w limitowanym zakresie.

Link to post
Share on other sites

na tym filmiku na końcu widać że bf3 na ultra nawet na lepszym procesorze niż x4 965 BE  ilość klatek w pewnych momentach znacznie spada, u mnie też tak jest-  to zależy od mapy.

Powiem tak - z tego co tu zrozumiałem. CPU nie ogranicza karty a ogranicza grę - spadają fpsy do poziomu nieakceptowalnego w wyniku kulejącej mocy przeliczeniowej jednostki CPU bo są momenty gdzie musi cpu coś tam liczyć i robi się spadek fps.

Link to post
Share on other sites

Zgadza sie dobra karta graficzna na słabszym procesorze będzie w większości czasu dobrze chodzić na maksymalnych ustawieniach lecz będą występować momenty w grze gdzie dojdzie do znacznego spadku fps., oczywiście jest to zależne od danej gry. Widzę to po swojej karcie GTX 650Ti boost na X4 640. Na szybszym procesorze te spadki pewnie byłyby nie zauważalne.

 

Chociaż taki Shadow Warrior podobnie chodzi na słabszych procesorach, bo w większości wykorzystuje GPU.

 

test:

http://gamegpu.ru/action-/-fps-/-tps/shadow-warrior-test-gpu.html

Edytowane przez Psiooki
Link to post
Share on other sites

Ograniczać - wyznaczać obszar czegoś. Stanowić barierę, przeszkodę, trudność nie do pokonania. Działać w jakimś zakresie tylko do pewnego stopnia, w limitowanym zakresie.

 

GPU w miejscach procesorowych generuje tyle kl/s na ile pozwoli procesor a więc jest to swego rozdzaju pewne ograniczenie wynikające z wydajności procesora. 

Link to post
Share on other sites

Zainstalujcie sobie msi afterburner i zobaczcie po grze wykres wykorzystania gpu a ilość fpsow.

A potem dalej uważajcie ze Phenom wystracza do najmocniejszych gpu.

W każdym miejscu gdy będziecie mieli poniżej 60fps przy włączonym vsync, a zużycie gpu poniżej 99% oznacza ze procesor nie wyrabia.

Phenom to był dobry procesor i z godnością może juz odejść na emeryturę.

Rozumiem że dużo osób go broni, a to z racji tego że na rynku nie ma dobrych nowych procesorów za 400-500zl. Albo jesteśmy skazani na pentium dwu rdzeniowy albo na i5 za 700zl.

 

Tapatapatap i9001

 

Edytowane przez Cargo
Link to post
Share on other sites

Gajes - na tym filmie jest zestawienie i7 4770K + GTX 660, a ja chciałem screena z Twojego zestawu, czyli Phenom 965 + GTX 660.

 

 

Cieszę się, że powoli zaczynasz rozumieć :)

Znaczy mogę nagrać i wrzucić na you tube ale kiepska bedzie jakość bo z telefonu więc nie ma sensu. U mnie chodzi to tak samo jak na filmiku z bf3 tyle że mi czasem spada na 25 klatek, na tym filmiku spadalo na 40. Taka jest różnica. To widać jak jest duże wybuchów i robi się tzw ro*********a na mapie w bf3. Nie ma sensu drążyć chyba tematu. Wiadomo że i7  i gtx titan jest bezkompromisowy ale uważam że na procku za 400 zł i karcie za 600 zł jak najbardziej idzie grać. Problemem są źle zoptymalizowane gry a nie mój sprzęt. Reasumując też mam bzika na punkcie fps  ale to już produceni nas zapędzają w kozi róg. Ściągnąłem sobie demo ze strony nvidia takie z ruchoma twarzą. No rewelacja. Nie wiedziałem że moj kom jest w stanie takie coś wytworzyć. Szkoda że nie widziałęm do tej pory tego w grach.

Link to post
Share on other sites

Znaczy mogę nagrać i wrzucić na you tube ale kiepska bedzie jakość bo z telefonu więc nie ma sensu. U mnie chodzi to tak samo jak na filmiku z bf3 tyle że mi czasem spada na 25 klatek, na tym filmiku spadalo na 40. Taka jest różnica. To widać jak jest duże wybuchów i robi się tzw ro*********a na mapie w bf3. Nie ma sensu drążyć chyba tematu. Wiadomo że i7  i gtx titan jest bezkompromisowy ale uważam że na procku za 400 zł i karcie za 600 zł jak najbardziej idzie grać. Problemem są źle zoptymalizowane gry a nie mój sprzęt. Reasumując też mam bzika na punkcie fps  ale to już produceni nas zapędzają w kozi róg. Ściągnąłem sobie demo ze strony nvidia takie z ruchoma twarzą. No rewelacja. Nie wiedziałem że moj kom jest w stanie takie coś wytworzyć. Szkoda że nie widziałęm do tej pory tego w grach.

 

Obniż ciut detale i nagraj Frapsem

Link to post
Share on other sites

chodzi o rzekome ograniczanie karty przez procesor, czy faktycznie nie ma sensu ładowanie czegoś lepszego do Phenoma, niż GTX 660.

Phenom II X4 955@4.0Ghz + 6950

 

i7 920@4.0Ghz + 6950

 

Na filmach widać obciążenie GPU i procesora. W momencie gdy procesor obciążony jest w 100% spada wykorzystanie GPU co przekłada się na spadek wydajności. Mamy tu do czynienia z miejscem procesorowy.

Link to post
Share on other sites

Nawet na starym procu zobaczysz korzyść po kupnie czym lepszego GPU, zwłaszcza jeśli grasz w 1080p + MSAA. Trzeba tylko samemu ocenić, do jakiej kwoty warto kupić te lepsze GPU, kupno GPU za 2 tyś zł do starego proca byłoby mniej opłacalnym wyborem aniżeli nabyć nowy proc i gorszą grafę.

 

Sam Testowałem na quadzie 3GHz 570GTX i 680GTX, to w crysis 2 dx11 1080p (+ mod maldo HD) na 680GTX miałem 60 fps przez 95% czasu gry, natomiast na 570GTX było to już 45-50 fps. Także róznice miedzy lepszym GPU widać było nawet na tak starym procu. Niestety w grach gdzie CPU był znacznie bardziej zestresowany widać było brak róznic między tymi GPU, np crysis 1 (30-45fps), na 570 GTX i 680GTX chodziło tak samo. Po kupnie 3570 miałem już jednak 50-110 fps na tej samej grafice, także sam wynik jest wymowny, pokazuje, że lepszy proc zapewni równiejszy poziom ilości wyświetlanych klatek w większości gier.  

 

Swoją drogą przyznać muszę, że dziś nowe gry wymagają już coraz więcej od proca, nawet i5 3570 OC ogranicza mi 680GTX OC w wielu momentafch, a co dopiero będzie w sytuacji portów z nowych konsol. Już chociażby w crysis 3 na drugiej mapie gdzie jest ten dwu minutowy fragment gry z polem falującej trawy, to mam tam spadki na 38-50, a po zejściu z rozdziałą nawet na najniższą, to względem 1080p fps jest włąściwie taki sam (wniosek, proc ogranicza grafe). Sytuacja jest jeszcze gorsza w gta 4, bo tam raz jest 60 a raz 35 fps. Także do takiego 680GTX OC z radością przywitałbym jeszcze lepszy procosor niż 3570@4.5 GHz :).

Edytowane przez kapral.hicks
Link to post
Share on other sites

Przypuśćmy że radka 7770 sprzedajesz za 300zł dokładasz 150zł i masz GTX 650 Ti boost

wydajność wzrasta o 20-30% albo i więcej realne testy dadzą konkretny wynik a nie spekulacje.

Dokładasz drugie 150 zł kupujesz GTX 660 i zyskujesz 10-15 % przy core i5 @4,5Ghz przy pheonomie różnica będzie mniejsza. Jeśli będzie to kila % przyrostu to nie warto, nie robiłem testów więc to tylko przypuszczenia.

Na lepszym procu warto było by dopłacić do GTX 660

 

Link to post
Share on other sites

W crysis 3 ale na rozdziałce mniejszej nie uświadczyłem ani razu 100% użycia proca. Grafika mnie ogranicza co jedynie bo dość często wisi na 100%

Nie wiem jakby u mnie było na fullHD ale za pewne podobnie jak u Ciebie. Strzelam. W sumie odpaliłem tą samą scenę co testowałem na AMD obciążenie na poziomie 70-95%.

Edytowane przez rangerson
Link to post
Share on other sites

W crysis 3 ale na rozdziałce mniejszej nie uświadczyłem ani razu 100% użycia proca. Grafika mnie ogranicza co jedynie bo dość często wisi na 100%

Nie wiem jakby u mnie było na fullHD ale za pewne podobnie jak u Ciebie. Strzelam. W sumie odpaliłem tą samą scenę co testowałem na AMD obciążenie na poziomie 70-95%.

To, że nie uświadczyłeś obciążenia 100% nie oznacza, że procesor nie blokuje Ci grafy bo blokuje.

 

 mialem tego phenoma i sie grac nie dalo, po zmianie na Fx chodzi jak nalezy

Dokładnie!

Link to post
Share on other sites

Ja po oc z 2,8ghz do 3,6ghz i5 760 zdecydowanie zauważyłem mniejsze spadki fps na gtx580. Wyższe oc procka już wielkiej różnicy nie robiło w stosunku do 3,6ghz. Stockowe 2,8ghz było ewidentnie mało by karta w pełni pokazała swoją moc. Grałem jak i gram w fullHD. Testowałem Wiedźmina 2 i BF3 np. Przy szybszym procku minimalne spadki fps są zwyczajnie mniejsze.

Link to post
Share on other sites

 

 

Swoją drogą przyznać muszę, że dziś nowe gry wymagają już coraz więcej od proca, nawet i5 3570 OC ogranicza mi 680GTX OC w wielu momentafch, a co dopiero będzie w sytuacji portów z nowych konsol. Już chociażby w crysis 3 na drugiej mapie gdzie jest ten dwu minutowy fragment gry z polem falującej trawy, to mam tam spadki na 38-50, a po zejściu z rozdziałą nawet na najniższą, to względem 1080p fps jest włąściwie taki sam (wniosek, proc ogranicza grafe). Sytuacja jest jeszcze gorsza w gta 4, bo tam raz jest 60 a raz 35 fps. Także do takiego 680GTX OC z radością przywitałbym jeszcze lepszy procosor niż 3570@4.5 GHz :).

 

Ja mam to samo w bf3 . Teraz tak mam że na ultra mam 80-25 klatek na 965 be z gtx 660 . Jak miałem gts 450 to miałem na ultra tak 20-30. Mówcie co checie ale w tej grze ewidentnie jest potrzebny mocny procesor. Ciekawe jakby ktoś podłączył do tego procka gtx titan albo coś takiego. Ciekawe jak by się grało w bf3. U mnie obniżanie grafiki nie powoduje zwiększania znacznego ilości fps. Lepiej kuić grafę za 750 i procesor za 750 niż procek za 400 i grafę za 1100 bo efekt będzie kiepski jeżeli wybierzecie drugą opcję.

Link to post
Share on other sites

Sorry ale nakręce Ci film z crysisa jak gram gdzie jest trawa. Zero zwolnien powyżej 28 FPS.

W BF3 spadki do 25 ? H@H@H@H@@H musiałem to napisać.

Na moim OC phenoma nie uświadczam takich jazd jakie Wy posiadacie.

Powiedzcie mi co mam nakręcić jaka gra i jakie miejsce. Bo aż mi płakać mi się chce jak czytam takie komenty.

Zresztą mój znajomy taki sam sprzęt ale gra na FULL HD i OC na 3.8 GHz/3.0 GHz NB CPU i myślę, że obraziłbym go pisząc, że ma poniżej 30 FPS spadki w BF.

Tylko wychodzi nieumiejętność OC lub zasyfiony komp. Nie ma się co się oszukiwać ale przy słabym OC phenom jest bardzo cienki.

Edytowane przez rangerson
Link to post
Share on other sites

Sorry ale nakręce Ci film z crysisa jak gram gdzie jest trawa. Zero zwolnien powyżej 28 FPS.

Powiedzcie mi co mam nakręcić jaka gra i jakie miejsce. Bo aż mi płakać mi się chce jak czytam takie komenty.

Obejrzyj mój test Crysis 3 z poprzedniej strony i nagraj w identycznych ustawieniach z tego samego miejsca z włączonym MSI Afterburnerem tak aby było widać jak spada wykorzystanie GPU.

Ustawienia HIGH i textury V.High.

 Lepiej kuić grafę za 750 i procesor za 750 niż procek za 400 i grafę za 1100 bo efekt będzie kiepski jeżeli wybierzecie drugą opcję.

Za 400zł kupiłem i7 920, który po OC w zupełności wystarcza do GTX 770 czy 7970.

Na początku przysłego tygodnia dojdzie do mnie R9 280X i poświęce tydzień czasu na zrobienie testów.

Jeśli starczy czasu to sprawdzę R9 z Phenomem 960T

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

W BF3 spadki do 25 ? H@H@H@H@@H musiałem to napisać.
  Nie mam zasyfionego kompa. Nie podkręcam procesora do grania tylko do testów. Po podkręceniu tyle prądu żre że lepiej mi sprzedać ten i kupić wydajniejszy- wyjdzie na to samo gotówkowo. Po podkręceniu ciężko o spadek do 45 klatek. Wszystko zależy od mapy i w ogóle. Zazwyczaj mam cały czas w okolicach 50-60 klatek ale raz na jakiś czas spadnie.
Link to post
Share on other sites

Można podkręcić i z głową patrz sygna. Je mało prądu i wydajne.

Prawdę mówiąc sam bym wolał coś z intela mniej prądożernego i wydajniejszego lecz wszędzie kasa.

Co oznacza "podkręcić z głową"?

Ja miałem Phenoma II X4 955 który do pracy na 4.0Ghz wymagał napięcia 1.48V i przy okazji zjadał praktycznie tyle samo prądu co i7 920@4.0Ghz 1.32V

BTW

Czekam na film z Crysis3.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...