Skocz do zawartości

Recommended Posts

najlepiej pisz na pw :) tommyt1983

 

co do vapora to sam czesto dawalem go w zestawach ale cena byla w okolicach 1600zl. Ja spotkalem sie z opiniami ze tak rewelacyjny tez nie jest, OC max 1250 na rdzeniu do tego po obciazeniu glosna. Tylko czy to na 100% prawda to nie wiem bo karty osobisce nie widzialem w pracy.

Edytowane przez damianox89
Link to post
Share on other sites

Matrix od Asusa jest przereklamowany - szkoda pieniędzy i tommy powie to samo, bo od dwóch tygodni walczy z kaprysami tej karty. Ta karta nie ma w sobie nic ciekawego, poza wyglądem. Bierz Sapphire i nie kombinuj.

 

/ Kartom Gigabyte niestety nawet flash biosa nie pomaga. Można odkopać kilka opisów osób, którym się udało, ale są to naprawdę pojedyńcze jednostki.

 

http://www.overclock.net/t/1294856/cant-increase-voltage-gigabyte-7970-windforce-3x-gv-r797oc-3gd

Link to post
Share on other sites

 

50 czy nawet 100mhz



No o tym też pisałem wcześniej.
Różnica w wysokości OC, ponad to ile wyciągnie się na Gigabyte może być nierelatywna do wysokości dopłaty na wyższy model.
Chyba, że ktoś bardzo lubi podkręcać i piłować karty pod benchmarki.
Link to post
Share on other sites

Ten temat o GD55 wsadź między bajki, chyba, że chcesz wierzyć każdej opinii wyczytanej w internecie... nie miej 14-lat i sortuj wiarygodność informacji.

Dzielisz włos na czworo - Gigabyte też się podkręci, jedynie trochę niżej niż inne, z odblokowanym woltażem.
A 680-tka zacznie pokazywać pazur dopiero przy mocnej zabawie z OC, a na to się chyba nie zasadzasz?

Link to post
Share on other sites

Co do matrixa  - Temperatury ma naprawdę dobre bo przy oc na jakim siedzę 24/7 czyli 1150zhz/6600 mam średnio 65 stopni przy zamkniętetym haf-ie

jest cichy i to bardzo - w idlu wiatraki na 10% (fajny patent ze sterowaniem każdym z osobna) a w stresie podskakuje nieznacznie a karta praktycznie bezgłośna

 

wygląd - naprawdę robi wrażenie - wielka, masywna i ten tak samo wielki backpate. Na żywo lepiej się prezentuje niż na zdjęciach te świecące MATRIX nie jest aż tak oczojebne jak na foto). Karta baaarrrdzooo cieżka !

 

Teraz tragedia - OC w tzw. stanie z pudelka - tak jak pisałem 1150 jest zawsze ok wiec tak zostawiam . dochodziłem w pewnych testach do 1220 bez błedów ale to było tak ze raz ok a raz z artefaktami

Co ciekawe kolega -AssasiN- ma identycznie w wersji Platinium (ja mam zwykłą) wiec śmiem twierdzić ze to nie moja sztuka tylko taka zagrywa asus a gdyż nawet wiekszość 7970 DirectCUII robi podobnie na o polowe mniejszej sekcji 

Co ciekawe po głębszym wniknięciu w temat idzie się dowiedzieć ze karta zrobi spokojnie ponad 1300Mhz, ale po modzie który O DZIWO dyskfalifikuje ja z napraw gwarancyjnych (mod polega na zalutowaniu 2 punktów LN2 mode - o dziwo wyeksponowanych do tego jak byk) i doanie jej "papu" o wartosci blisko 1,5V i mocnym chlodzeniu 9wiadomo najlepiej woda)

Karta ma wiele ustawień - można ustawiać nawet taktowanie sterownika sekcji w KHz ale co to daje jak karta i tak jest w defaulcie mocno zwoltowana na prawie 1,26V i aby sięgać tych 1300Mhz trzeba już grzebać itp

 

Możemy ustawiać też wartośc napięcia dla kostek ram oraz power target po zmianie na ln2 ze 120% na wiecej - jest jeszcze Load Line i tajemnicze dla mnie VDDCI V :P

 

Ogólnie jak trafisz ja max za 1750-1800 za platinium to można brać .Nie wiem jak tam z Vapor-ami ale słyszałem ze też nie jest kolorowo wiec cena podobna to przynajmniej w asusie masz pierwszoligowy wygląd i wykonanie

 

Dodam tylko od siebie ze ten mój cały lament o to kręcenie Matrixa bierze się z mojego zamiłowania do bicia punkcików w smarkach bo jeśli chodzi o gry to ten matrix i w stocku jest aż nad dzisiejsze gry ;)

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem czy będę tak mocno kręcił tą kartę? Modować z ryzykiem utraty gwarancji raczej nie bd, ale z tego co wiem OC można robić bez obaw o gwarancję. :)

 

Więc tak:

Vapor-X http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7970-ghz-edition-3gb-11197-12-40g-499886/ 1848zł

Matrix http://www.camino.pl/radeon-hd-7970-3gb-dualdvihdmi-displayport-matrix-asus,twr,63364.html 1884zł (Czy to jest Platinum? Chyba tak. Jak je odróżniać?)

Gigabyte http://www.saturion.pl/product/176415/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Radeon_7970_Gigabyte_3GB_HDMI_DVI_2xminiDP_PCI_E_OC_TOP.html 1591zł Jest różnica w cenie, ale ta głupia blokada...

Link to post
Share on other sites

Dzieki tommyt1983 za referacik. Mi napewno sie przyda na przyszłosc. Tak jak wspomniałem Vapor tez podobno bez rewelacji jesli chodzi o OC, ale panowie 50 MHz roznicy w grach nie zrobi, w syntetykach moze tak ale podczas grania roznica bedzie niezauwazalna. Mnie ciekawi jedna sprawa, jakie vcore ma gigabyte a jakie inne grafiki z serii 7970 GHz Ed. jesli na stracie ma wieksze moze tutaj jest pies pogrzebany jesli chodzi o OC?

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem czy będę tak mocno kręcił tą kartę? Modować z ryzykiem utraty gwarancji raczej nie bd, ale z tego co wiem OC można robić bez obaw o gwarancję. :)

 

Więc tak:

Vapor-X http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7970-ghz-edition-3gb-11197-12-40g-499886/ 1848zł

Matrix http://www.camino.pl/radeon-hd-7970-3gb-dualdvihdmi-displayport-matrix-asus,twr,63364.html 1884zł (Czy to jest Platinum? Chyba tak. Jak je odróżniać?)

Gigabyte http://www.saturion.pl/product/176415/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Radeon_7970_Gigabyte_3GB_HDMI_DVI_2xminiDP_PCI_E_OC_TOP.html 1591zł Jest różnica w cenie, ale ta głupia blokada...

 

 

MATRIX-HD7970-P-3GD5 - LITERKA P w nazwie kodowej producenta oznacza platinium 

no i ma wieksze takty (base clock 1050 - bost 1100)

 

A oc oczywiscie mozesz cisnac ile dalo bez utraty gwary ale jesli myslisz by przy tej karcie byc w pierwszej trojce najlepszych w rankingach w dziale "benchmarki" to bez moda ani rusz

Link to post
Share on other sites

Też mnie to ciekawi. :)

 

Panowie, a ten matrix nie ma przypadkiem dużego poboru prądu w stresie: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_asus_radeon_hd_7970_ghz_edition_matrix_platinum?page=0,12 ??

 

560W przy Crysisie 2, tutaj Bq ze swoimi 580W to chyba za mało. :) Chyba wezmę XFXa, mniejsze koszty i wtedy bd mnie stać na Matrixa. Aha i MSI Lightning od razu odpada, strasznie głośny, bardzo wysokie temperatury i przy obciążeniu od razu daje 100% na wentyle. :)



Fajna oferta tego Szafirka, ale teraz rozmyślam tylko pomiędzy GB R797TO (wersja GHz) i Asus Matrix (może zwykła wersja wystarczy, różnią się od platinum tylko zegarami?), ale jest trochę droższy. :)

Link to post
Share on other sites

Z tego co wywnioskowałem to OC Gigabyte i Matrixa beda praktycznie na takim samym poziomie wiec nie wiem czy warto doplacac skoro roznicy w graniu nie bedzie. Co do tego artykulu 560W to nie wiem co oni podlaczyli do kompa, spawarke? Sama grafika nie powinna wziac wiecej niz 300W nawet po OC.

Link to post
Share on other sites

Też mnie to ciekawi. :)

 

Panowie, a ten matrix nie ma przypadkiem dużego poboru prądu w stresie: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_asus_radeon_hd_7970_ghz_edition_matrix_platinum?page=0,12 ??

 

560W przy Crysisie 2, tutaj Bq ze swoimi 580W to chyba za mało. :) Chyba wezmę XFXa, mniejsze koszty i wtedy bd mnie stać na Matrixa. Aha i MSI Lightning od razu odpada, strasznie głośny, bardzo wysokie temperatury i przy obciążeniu od razu daje 100% na wentyle. :)

 

Fajna oferta tego Szafirka, ale teraz rozmyślam tylko pomiędzy GB R797TO (wersja GHz) i Asus Matrix (może zwykła wersja wystarczy, różnią się od platinum tylko zegarami?), ale jest trochę droższy. :)

Tak

Matrixy maja TDP na pozimie 300W bez OC ;)

Link to post
Share on other sites

Dziwne to jakieś. Pobory pierwszych kart w Crysisie dużo większe niż w Furmarku. 
80W więcej na Lightningu w Furmarku, ale na EVGA już połowę mniej w odniesieniu do Crysisa...


Generalnie "Mind blown" od tego testu. Nie wiem jak mogą wychodzić takie wyniki.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzalem platforme testowa bo myslalem ze moze jakis FX tam siedzi ze bierze tyle pradu, cos jakies szemrane te testy. BQ E9 580W bedzie dobrym wyborem, modular i z gold +  tutaj nie powinienes szukac alternatywy, chyba ze myslisz w przyslosci o CF to XFX XXX 850W

Link to post
Share on other sites

Widzę, że bardzo cenicie modularność zasilaczy. Czy ten bq, czy już nawet XFX to wszystkie modularne. :)

 

Biorę coś mocniejszego, ale nie wiem czy BQ.

 

BQ 580W ok. 410zł w najtańszych sklepach

BQ 680W ok. 480zł w najtańszych sklepach

XFX XXX (Black Ed.) 750W ok. 420zł w najtańszych sklepach

XFX XXX (Black Ed.) 850W ok. 450zł w najtańszych sklepach

 

Różnica w cenie chyba robi swoje. Co miałeś na myśli Damianox mówiąc, że OC GB i Asusa będą takie same? Przecież na tym gb teoretycznie nie da się dużo wyciągnąć przez napięcie. :)

Link to post
Share on other sites

Różnica w cenie chyba robi swoje. Co miałeś na myśli Damianox mówiąc, że OC GB i Asusa będą takie same? Przecież na tym gb teoretycznie nie da się dużo wyciągnąć przez napięcie.

 

 

Nie do konca. Gigabyte dobrze sie kreci bez koniecznosci zmiany napiecia do 1200Mhz na rdzeniu powinno pojsc, Tommy pisał ze jego Matrix srednio sie kreci wiec na jedno wychodzi.

 

Czyli chodzi Ci po głowie CF, wiec http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/xfx-black-850w,20101.html

 

To czekaj, jak wezmiesz gigusia to zostanie kasa na dokladke do zasilacza :D

Edytowane przez damianox89
Link to post
Share on other sites

a to nie musi byc taka sama karta do CF, wystarczy zeby rdzen był z tej samej rodziny wiec tutaj nie ma problemu :) Decyzja nalezy do Ciebie. Podlicz ile Ci wszystko wychodzi i ile maks kasy mozesz wydac na zasilacz. Jesli nie bedzie CF to ten BQ E9 580W. Jesli bedzie CF to zaraz coś ekstra Ci znajdziemy.

Link to post
Share on other sites

W ogóle nie myślałem o CF więc może zostawię to w niepamięć. :) Wracam na ziemię, konfiguracja z jedną kartą. Zasiacz wydaje mi się za słaby i proszę, pozwólcie mi go wymienić na choćby XFX XXX 650W. Albo wersję niemodularną, też styknie. Taniej i tylko mniejsza sprawność. Ale gdyby tak model 750W ze sprawnością 80+ Silver? Nie mówię o CF!

Link to post
Share on other sites

Ach, kiedyś chciałem mieć takiego x-660, ale to chyba nie ta półka cenowa. Racja, muszę się opanować z tym przekonaniem, że im większa moc w rozsądnej cenie, tym lepiej. :) Wybaczcie mi. ;) Więc tak, ostatecznie wezmę zasilacz z mocą ok. 650W. boję się o to 580W, bo testy raczej na PPC nie były sponsorowane, :D , a one wskazują na duży pobór mocy 7970 GHz. Ostateczna decyzja pomiędzy BeQuiet 680W Straight Power (a może coś przekroju Pure Power?), a XFX XXX 650W (może Core?). Aha i na stronce XFXa mają dużą jazdę na pokazywanie, że w ich zasilaczach jest jedna linie mocy, przez to można ją optymalnie wykorzytać. Są tam takie animacje, które to przedstawiają. Jak w tym przypadku jest z BeQuiet? Seasonic to już półka dla Entuzjastów, ja chcę mieć "po prostu" najbardziej wydajny komputer z monitorem za ok. 5,5k. Wielkie dzięki za dotychczasową pomoc. :)

 

Co do karty graficznej to ciągle zmieniam zdanie co do tych Matrixów (drogie ale mocne, choć nie koniecznie w praktyce), a Windforców. Chyba jednak zdecyduję się na Windforca po to jednak porządne chłodzenie, porządne OC na stckockowych zegarach no i ta niska cena. Wiem, że w grę wchodziłyby jeszcze Vapor-X i może np. XFX? Ale tak, o tym pierwszym nic mi nie wiadomo; niby wydajny i wgl, ale nikt na razie mi go tutaj nie zaprezentował z pozytywnej strony. :) A co do XFXa to chyba wgl nikt z tąd go tu nie ma w wersji GHz, nie chcę osądzać, ale chłodzenie wygląda na klasę niżej niż GB i ASUS oraz chybotliwy Vapor-X, którego nikt nie zna. :) Ostatecznie decyduję się na Gigabyte z zablokowanym napięciem. Trudno. Stockowe zegary na pewno mi na razie starczą, później może mały OC, ew. poszukam, jak obejść tą blokadę. :D Nie da się, trudno. Zmniejszę z Ultra na Very High. :D :D :D :D

 

To chyba tyle, wspomnę jeszcze o płycie głównej; w innym temacie wyczytałem, że GD55 to taka niezbyt wiarygodna płyta, jednak po przeanalizowaniu sytuacji koledzy doszli tam do wniosku, że to jednak świetna płyta, a ktoś może po prostu trafił na gorszą wersję, albo miał mniejsze umiejętności. :) Chyba ostatecznie wezmę GD55 od MSI z chipsetem Z77 od Intela. Możecie mi jeszcze w miarę możliwości przybliżyć pojęcie OffSetu, jestem trochę laikiem w OC Procesorów. ;)

 

Co do SSD, tutaj ze względu na siły wyższe, czyli ograniczony budżet, wybór pada na nieznacznie gorszy model od 840 Pro, czyli Vertex 4 (choć w testach jest lepszy, w większości przypadków :) ). Model będzie miał 128GB. Optymalnie do takiej konfiguracji, nie zapominając, że mam jeszcze inny dysk w domu. :) No cóż to chyba dobry wybór. Możecie jeszcze co nieco opowiedzieć jaki to ten 840 Pro jest niewiarygodnie lepszy od OCZ, ale ja już zdecydowałem, SSD to SSD, są szybsze, są też superszybkie jak 840 Pro, na które mnie nie stać. Wezmę więc szybkiego Vertexa.

 

 

 

 

Co miałem napisać, napisałem. Podsumowałem również. Jakieś sugestie? Czekam z niecierpliwością. :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...