Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Czyli na pewno będzie stable release z tego co czytam. W końcu poprawiono 2 rzeczy które mnie denerwowały! Kij zostaje na C7H. Najwyżej za parę MC dorwe B550 Aorus Mastera jak coś pójdzie nie tak. Przynajmniej zachowam ESS Sabre dla hyperx'ów. 

 

Ewentualnie dorzucę ten hajs do 3900X lub 3900XT - zależnie od ceny. I tak Zen3 mam głęboko w poważaniu przy 4K. A do DaVinci Resolve byle 12C mi styknie na długo.

Link to post
Share on other sites

Wlasnie zauwazylem, ale to tylko przy single core 

 

no, czyli moje wczesniejsze obawy o trwalosc moga byc uzasadnione - moj rysiek jakos zaczal o wiele slabiej boostowac po 2 tyg uzywania, teraz nie ma szans na 4150 w grach, mowimy o 4000-4050. Tak szybka degradacja?

Sprawdzaj limity gdzieś czytałem ze jak przekraczasz 2 z 3 limitów następuje szybka degradacja. Nie lubią statycznego OC na to wychodzi, ale jak jest naprawdę sam nie wiem.

 

     3600     3600x

PPT:88W    128W

TDC:60A     90A

EDC:90A    125A

Link to post
Share on other sites

 

 

Wohooo! Chyba zostaje na C7H a hajsy oszczędzę na AM5.
 

 

no rejczel, dla wifi ax? nie ma sensu.

 

 

 

No właśnie nie znerfiony, ulepszony bo szybciej się kręci
 

 

http://forum.benchmark.pl/topic/64183-temat-ogólny-o-prockach-amd/?p=2696617

 

Wyżej masz stocowe coolery do 1600 vs 3600

 

Twierdzisz, że nowe coolery są lepciejsze bo wiatraczki się szybciej kryncom? 

 

Ten wysokoobrotowy wentylator ma kompensować brak miedzianej komory i mniejszy radiator. Dlatego jest głośno - testowałem 3600 na boxie i do przyjemnych rzeczy to nie należy. 

Przy zen/zen+ można było spokojnie polecić zostawienie boxa o ile nie podkręca się CPU, a w przypadku zen2, to raczej mało kto wytrzyma na boxie.

 

To z lekka oczywiście czepialstwo, bo większość osób i tak kupuje dedyka a taki intel daje w zamian powietrze w pudełku, jednak faktów to nie zmienia.


btw. własnie na jakim Ty chłodzeniu działasz?

Link to post
Share on other sites

Lepszy od Freezera 280? Tak się na niego patrzę to chyba nie ma możliwości uzupełnienia płynu. Co prawda 5 lat gwarancji to rekompensuje, ale... Lepiej mieć możliwość, niż nie mieć.

 

Edytacja. Post się wysłał 5 razy.

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

 

 

no rejczel, dla wifi ax? nie ma sensu.

 

 

http://forum.benchmark.pl/topic/64183-temat-ogólny-o-prockach-amd/?p=2696617

 

Wyżej masz stocowe coolery do 1600 vs 3600

 

Twierdzisz, że nowe coolery są lepciejsze bo wiatraczki się szybciej kryncom?

 

Ten wysokoobrotowy wentylator ma kompensować brak miedzianej komory i mniejszy radiator. Dlatego jest głośno - testowałem 3600 na boxie i do przyjemnych rzeczy to nie należy.

Przy zen/zen+ można było spokojnie polecić zostawienie boxa o ile nie podkręca się CPU, a w przypadku zen2, to raczej mało kto wytrzyma na boxie.

 

To z lekka oczywiście czepialstwo, bo większość osób i tak kupuje dedyka a taki intel daje w zamian powietrze w pudełku, jednak faktów to nie zmienia.

 

btw. własnie na jakim Ty chłodzeniu działasz?

Tak, cały czas pisałem w porównaniu do 2600. 1600 rzeczywiście miał miedzi i był wyższy, ogólnie lepszy ale Stealth z 3600 jest lepszy, bo wysokoobrotowy w porównaniu ze Stealthem 2600
Link to post
Share on other sites

Lepszy, ale jak chce walnąć chłodnicę na topie to 140mm odpada, musi być 120 czyli 360 bo 240 będzie za słaba. 

 

Cooler pewnie opchnę za max 2 lata bo się znudzi... :P lubię bawić się nowym sprzętem by poszerzać horyzonty. :<

 

Wysokoobrotowy = głośniejszy = gorszy, przynajmniej wg. mnie :P 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

 

 

Co powiecie na odrobinę humoru z samego rana?

 

  :facepalm:

 

nie przestają mnie Ci oelixowcy zadziwiać,

"Dobry" Cooler od 1700 to koszt 40zł,

 

@@uberas, Jak lecisz na boxie to może tutaj jest problem, pisałeś że po dwóch tygodniach już Ci nie boostuje jak wcześniej - jak wyglądają temperatury?

Link to post
Share on other sites

:facepalm:

 

nie przestają mnie Ci oelixowcy zadziwiać,

"Dobry" Cooler od 1700 to koszt 40zł,

 

@@uberas, Jak lecisz na boxie to może tutaj jest problem, pisałeś że po dwóch tygodniach już Ci nie boostuje jak wcześniej - jak wyglądają temperatury?

Ja mam arctic freezer 34 duo

Temp poniżej 65, chyba ze mam 30c w pokoju wtedy do 70 dobije

Lepszy, ale jak chce walnąć chłodnicę na topie to 140mm odpada, musi być 120 czyli 360 bo 240 będzie za słaba.

 

Cooler pewnie opchnę za max 2 lata bo się znudzi... :P lubię bawić się nowym sprzętem by poszerzać horyzonty. :<

 

Wysokoobrotowy = głośniejszy = gorszy, przynajmniej wg. mnie :P

Zależy od głosu barwy dźwięku, oba stock’i z 1600 i 2600 darły się w niebogłosy przy żonglowaniu obrotami a podobno w 3600 jest bardziej subtelnie

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites
w przypadku zen2, to raczej mało kto wytrzyma na boxie

 

ten co przychodzi z 3600X (zdaje się ze to opcja wyżej niż w 3600) nie był tragiczny, dało się przeżyć. Ja mam na stock ale nie oryginalnym - mam Prism + Kryonaut i on już daje bardzo radę, jest cicho i w miarę chłodno... 37 idle/browsing, 73 przy cine... wentyle max kręcą się do 50%. No i skrzywdził mnie jedynie na 60 pln za nowy.

 

 

Co sądzicie o AIO EK?

 

właśnie też rozważam opcję AIO... navis lub freezer, ale ten prezentuje się zacnie. Musze poszukać jak się sprawuję 240mm w porównaniu do wspomnianych...

Edytowane przez kingisdead
Link to post
Share on other sites

ten co przychodzi z 3600X (zdaje się ze to opcja wyżej niż w 3600) nie był tragiczny, dało się przeżyć. Ja mam na stock ale nie oryginalnym - mam Prism + Kryonaut i on już daje bardzo radę, jest cicho i w miarę chłodno... 37 idle/browsing, 73 przy cine... wentyle max kręcą się do 50%.

Ten z 3600x, czyli wraith spire jest tez „gorszy” od tego z 1600 - wyrzucili miedź i dodali szybszy wentylator.

Szczerze mówiąc te coolery są dopasowane do base clock - 65w Stealth, 95w spire tylko tyle ze taki 3600 ma z automatu wszystkie usprawniacze włączone i bardzo słaby sylikon wiec musi pobrać więcej zasilania, a taki 3600x ma już lepszy sylikon i te 95w TDP starcza

Coś jak 3900x i 3950x, 3900x pobiera tyle samo lub więcej prądu przez gorszy sylikon, a ma mniej rdzeni

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

A jednak Zen3 nie we wrześniu :(

 

"Word out of Taiwan is that AMD has decided to delay the launch of its Zen 3 based Ryzen 4000 CPU series from September 2020 to early 2021. This is not because of any technical difficulty but simply due to consistently strong demand for Ryzen 3000 series and lack of competition from Intel." :o:/

 

https://wccftech.com/amd-allegedly-delaying-ryzen-4000-series-zen-3-cpus-to-2021/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

"Word out of Taiwan is that AMD has decided to delay the launch of its Zen 3 based Ryzen 4000 CPU series from September 2020 to early 2021. This is not because of any technical difficulty but simply due to consistently strong demand for Ryzen 3000 series and lack of competition from Intel."

 

No i masz, AMD i brak konkurencji ze strony Intela...   %-)  najgorsze że to nie rzutuje dobrze...  Intel rusz dupsko!.

Link to post
Share on other sites

A jednak Zen3 nie we wrześniu :(

 

"Word out of Taiwan is that AMD has decided to delay the launch of its Zen 3 based Ryzen 4000 CPU series from September 2020 to early 2021. This is not because of any technical difficulty but simply due to consistently strong demand for Ryzen 3000 series and lack of competition from Intel." :o:/

 

https://wccftech.com/amd-allegedly-delaying-ryzen-4000-series-zen-3-cpus-to-2021/

I to wlasnie pokazuje, ze nie AMD jest dobre a Intel zly - tylko konkurencja jest po prostu dobra :D

 

Mam nadzieje, ze przez to opoznienie wydadza 7nm+ albo 5nm w takim razie - malo prawopodobne

 

Jezeli intel nie odpowie, i ich 10nm to klapa (co widac po laptopach).. bedziemy mieli powrotke z intel core 2xxx-7xxx 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I to wlasnie pokazuje, ze nie AMD jest dobre a Intel zly - tylko konkurencja jest po prostu dobra :D

 

Ale, że ktoś miał wątpliwości? Toż to są firmy, firmy prowadzi się żeby zarabiać, to zarabiają. Jak masz słaby produkt to walczysz ceną jak masz dobry to walczysz produktem. Jak masz dużo kasy to robisz marketing i budujesz fanbase/fandom i masz jakąś tam liczbę ludzi co kupią wszystko co zrobisz=apel i stojak za 4k

Link to post
Share on other sites

Gdyby to Intel był na miejscy AMD to nie miałby litości.

I AMD raczej tez nie będzie miało, jak już w końcu przegonią intela bo nadal intel grzejący się czy nie - króluje w grach i raczej ten śmieszny refresh z +200MHz tego nie zmieni
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...