Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja tez myślę już trochę się gubię czy 2080ti kupić używkę czy doczekać już do dostępności czy osoby zamawiające w dzień premiery dostaną chociaż do końca listopada ,jakbym miał pewność do kiedy mamy czekać w ogóle żeby się nastawiać a tak to stres czy w ogóle będzie do wakacji

Czekać, już niedługo wg mnie - 2080ti kosztują teraz za dużo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czekać, już niedługo wg mnie - 2080ti kosztują teraz za dużo

Czekać zawsze można, a w najbliższym czasie ceny RTX 2080 Ti nie spadną, gdyż nie ma ku temu powodu.

Wyprzedaże sponsorowane przez nieogarniętych desperatów za 2/2,5k już się skończyły także kto wtedy przygarnął RTX 2080 Ti ten się ustawił na długo.

 

Teraz ceny już w pułapie 3k -4,5k za sensowne wersje.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

 

 

Łukasz Sierant wrzucał testy na moją grupę. Generalnie to nie wygląda wcale tak kolorowo. Wkleję posta mojego kumpla który świetnie ten temat wyczerpał, a podzielam w zupełności jego opinię.

O ile z AVG (500-550W z gniazdka *90% sprawności realnie daje 450-500W) mógłbym się zgodzić tak ten peak wydaje się mocno ale to mocno nieprawdopodobny. Przy części gier prawie 2x więcej niż AVG?

 

Sam mam obecnie Siso X-650KM3 (choć planuje zmiane na PX/TX-1000W) tak uważam, że spokojnie da rade.

Link to post
Share on other sites

O ile z AVG (500-550W z gniazdka *90% sprawności realnie daje 450-500W) mógłbym się zgodzić tak ten peak wydaje się mocno ale to mocno nieprawdopodobny. Przy części gier prawie 2x więcej niż AVG?

 

Sam mam obecnie Siso X-650KM3 (choć planuje zmiane na PX/TX-1000W) tak uważam, że spokojnie da rade.

 

Peak to peak. Lepiej mieć zapas niż go nie mieć, stabilność podstawą bytu PC jest ;-)

Link to post
Share on other sites

Dzwonił gość z xkom muszę wybrać ventus vs aorus 3080. W kolejce jestem odpowiednio 7 i 2 co myślicie? Rożnica 1000złotych, tego drugiego możliwe że nie zmieszczę do obudowy p300A. Co myślicie?

Brać tańszego Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

 

 

Wyprzedaże sponsorowane przez nieogarniętych desperatów za 2/2,5k już się skończyły

I przez tych samych desperatów zaczęło się czyszczenie magazynów po mocno zawyżonych cenach.

 

Rożnica 1000złotych,
  :roll: jak 1000zł? to ile oni chcą za tego gigusia????

Wasz hajs wasza sprawa, jak ktoś nie może poczekać do normalnej dostępności to niech przepłaca w tych mocno zawyżonych cenach DZI-PI-JU - tylko niech tutaj nie płacze jak za pół roku karta straci 50% na wartości. różnica w odsprzedaży karty za rok miedzy tymi dwoma to będzie 100 a nie 1000zł... powariowali. 

Link to post
Share on other sites

Dzwonił gość z xkom muszę wybrać ventus vs aorus 3080. W kolejce jestem odpowiednio 7 i 2 co myślicie? Rożnica 1000złotych, tego drugiego możliwe że nie zmieszczę do obudowy p300A. Co myślicie?

 

Ventus od początku wiadomo że jest słabą konstrukcją (głośna i gorąca bez potencjału na OC). Aorus/GB - dla mnie są skreśleni po wsze czasy za 2080Ti która miałem i jej tragiczna beznadziejność. .

 

Wybór jak między Covidem a Aids. Wybieram tańszy Covid (Ventus).

 

Czyli finalnie ile za (SR)Aorusa - ponad 4k? :) Jak za Strix'a ?? :) Chyba ktoś srogo na głowę upadł. Ciekawe jaką "jakość" w Amperach pokażą?

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

 

 

Dzwonił gość z xkom muszę wybrać ventus vs aorus 3080. W kolejce jestem odpowiednio 7 i 2 co myślicie

Kurczaki to się doliczyli w końcu? :D Mam ~90 numerów wyższy nr zamówienia. Oby wszyscy nie szli po Ventusa.

Dali Ci jakieś przybliżone ETA?

 

 

 

Peak to peak. Lepiej mieć zapas niż go nie mieć

Wiem, wiem i zgadzam się z tym w 100%. Mimo wszystko ten peak jest nieprawdopodobny.

Link to post
Share on other sites

Dzięki panowie za argumenty, 1k więcej za ten sam rdzeń to jednak nie dla mnie

Za to różnica w użytkowaniu, komfort przy graniu etc. Rzecz zupełnie inna.

Większa cena nie bierze się z niczego, Ventus to entry level i totalna padaka, AORUS to topka ze stajni GBT.

 

O ile w wypadku RTX 2080 Ti AORUS miał problemu z utrzymaniem sensownych temp jak siedział w budzie (benchtable co innego) to 3080 zapowiada się konkretnie.

 

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N3080AORUS-X-10GD#kf

Link to post
Share on other sites

Za to różnica w użytkowaniu, komfort przy graniu etc. Rzecz zupełnie inna.

Większa cena nie bierze się z niczego, Ventus to entry level i totalna padaka, AORUS to topka ze stajni GBT.

 

O ile w wypadku RTX 2080 Ti AORUS miał problemu z utrzymaniem sensownych temp jak siedział w budzie (benchtable co innego) to 3080 zapowiada się konkretnie.

 

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N3080AORUS-X-10GD#kf

4eDI6F7.jpg

 

Czekam też na tufa z komputronika, więc możliwe żę komuś odstąpię tego ventusa. Wysłałeś wersję XTREME,  a w xkom i morele jest wersja niższa MASTER 2x8 pin vs 3x8 pin i inne różnice. Ponadto nie wydaje się on dużo lepszy według co prawda jedynej recenzji amatorskiej na youtubie od eagle czy gaming . IMO paskudny w obudowie

Edytowane przez human_2010
Link to post
Share on other sites

Używając komputera do gier i mając 8700K (podkręconego) możesz spokojnie czekać na procesory kompatybilne z DDR5.

Ostatnio kupiłem G.Skille 32GB 3600 więc nie mam parcia na DDR5 :D Już bardziej wolałbym PCIE4 do Samsunga 980 Pro. A więcej rdzeni się przyda (6 rdzeni to za mało do VM -_-). Myślałem o 10900K, ale blisko do nowych Ryzenów, więc zdecydowałem się poczekać.

Link to post
Share on other sites

Kurczaki to się doliczyli w końcu? :D Mam ~90 numerów wyższy nr zamówienia. Oby wszyscy nie szli po Ventusa.

Dali Ci jakieś przybliżone ETA?

 

 

 

Wiem, wiem i zgadzam się z tym w 100%. Mimo wszystko ten peak jest nieprawdopodobny.

Moc szczytowa/chwilowa to mega istotne. Obadaj tematykę na JonnyGURU. Peak to peak i wykres który wrzuciłem jest zgodny z prawdą, wszystko było mierzone sprzętowo. Konfigi topowe rządzą się swoimi prawami i trzeba brać poprawkę na różne sytuacje obciążeniowe, jeżeli chcemy mieć święty spokój w kwestii stabilności i minimalizować potencjalne problemy.

 

Do tego dochodzi aspekt, że wraz z upływem czasu zasilacze tracą moc, pojemność kondensatorów się zmniejsza. Przysłowiowe "PSU na wyrost" zawsze lepiej się sprawdza. Szczególnie jeśli mowa o topowym sprzęcie bo tutaj nie ma co na zasilaczu oszczędzać. Po prostu, tak to wygląda w praktyce :)

 

Kumplowi niedawno szwankować zaczął jego Corsair AX1500i, shut downy, self test na czerwono. Miał go z pięć lat, konfigi przetrwał takie jak X99 Rampage Extreme V Edition 10 + i7 6950X@4.4 GHz + 2x GTX 1080 Ti, potem X299 Rampage Extreme VI + i9-7980XE@4.6 GHz + 2x GTX 1080 Ti , następnie 1x RTX 2080 Ti z biosem 380W. Kolejno TRX40 Zenith II Extreme + TR 3960X nadal z 1x RTX 2080 Ti, aż zaczął szwankować przy Z490 Hero + i9-10900K 5.3 GHz + RTX 2080 Ti nadal, shit happens ;-)

 

Z kolei moja sztuka która konfigi takie jak X99 Rampage Extreme V Edition 10 + i7-6950X @4.3 GHz + 2x TITAN X Pascal / X299 Rampage Extreme VI + 4x TITAN Xp (testowo, do 24/7 2x TXP) potem 2x RTX 2080 Ti . Testy na TRX40 Zenith II Extreme oraz Zenith II Extreme Alpha oraz TR 3970X / 3990X - wszystko łyka. Niemniej też już powoli myślę o zmianie na AX 1600i gdyż miałem sytuacje gdzie jedna z linii 12v zaczęła słabnąć i musiałem rozdzielać EPSy dodatkowo przy 7980XE 4.9 GHz. Także tutaj przykład jak to wygląda na topach topów z topem topu PSU. Wszystko się zużywa.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

 

 

wolałbym PCIE4 do Samsunga 980 Pro

Co robisz, że to ci robi robote?

 

Import 1.5GB TIFFa nie ma różnicy między 960 PRO a MX500 (może 1-2s).

 

@@EH_Gosu, też jestem zdania, że na PSU sie nie oszczędza. Sam nigdy nie mierzyłem peaka ale 4670K wykręcony na 4.8GHz i 2x980TI nie robiły wrażenia na 650W siso.

Link to post
Share on other sites

Co robisz, że to ci robi robote?

 

Import 1.5GB TIFFa nie ma różnicy między 960 PRO a MX500 (może 1-2s).

 

@@EH_Gosu, też jestem zdania, że na PSU sie nie oszczędza. Sam nigdy nie mierzyłem peaka ale 4670K wykręcony na 4.8GHz i 2x980TI nie robiły wrażenia na 650W siso.

I generalnie nie mogły za bardzo robić na tym PSU wrażenia, gdyż sam CPU limitował Ci strasznie 2x GPU nawet w grach dobrze obsługujących SLI, więc leciałeś na bottlenecku platformy i to nawet w 4K, 2x GPU przy 2x 8 PCI-E + wydajność samego CPU zbyt mala by wykarmić 2x GTX 980 Ti. Temat SLI oraz mGPU to dla mnie chleb powszedni ;-) . U mnie z kolei testowo Corsair RM 650X wyłączał się przy i7-6950X 4.2 GHz + GTX 1080 Ti @ 2025/12000 jak się bawiłem żeby sprawdzić czy PSU da radę, nie dawał ;)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Dzwonił gość z xkom muszę wybrać ventus vs aorus 3080. W kolejce jestem odpowiednio 7 i 2 co myślicie? Rożnica 1000złotych, tego drugiego możliwe że nie zmieszczę do obudowy p300A. Co myślicie?

To zamawiałeś 2 karty że musisz wybierać?Sam na dniach zamawiam tylko nie wiem który model,żeby nie miec 500nr zamówienia

Edytowane przez Kamil444
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...