Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

A ja wrócę do tematu szykanowania mojej osoby ze względu na obronę posiadanego przeze mnie do niedawna RX 5700 XT gibabyte gaming oc.

 

Mam teraz w budzie nitro+ SE, czyli teoretycznie najlepszą wersję.

 

Co do pierwszego wrażenia, to chociaż oba skromne, Gigabyte ma ładniejsze pudełko i opakowanie. Są 3 sloty DP i jeden HDMI.

 

W Sapphire 2 złącza DP i 2 HDMI. Nie ma dołaczonego kabelka rgb 3 pin, żeby sterować rgb. Dokupię przy okazji. Jest dłuższa, jest wow jak się zaświeci.

 

I co?

 

Lepiej taktuje, ale jest głośniejsza na stocku. Gigabyte nie przekracza 19xx rpm.

 

W hot spocie wypada podobnie. Na korzyść Sapphire.

 

1.gif

 

To po jednej rundzie w PUBG.

 

Ewidentna różnica jest w temperaturze pamięci, dużo niższa. Czuć, że karta ma "zapas" pod ewentualne ustawienia własne.

 

Czy jestem zadowolony? Tak.

 

Czy jeszcze raz zamieniłbym te karty? Pewnie tak, chociaż nie wiem czy chciałoby mi się - było trochę zachodu. Choć finansowo zakup obu kart wyszedł podobnie, ale to przez promocję na Amazonie, czyli około 1800.

 

Czy narzekałbym gdybym został przez następne lata z Gigabyte Gaming Oc? - Nie. Czy jeśli miałbym dopłacić 300 to warto? - Nie. Za 200 bym się zastanowił  %-)

 

Pozdrawiam hejterów Gigabita, a najbardziej Liptona z Youtube.


 

I dokładnie!

Link to post
Share on other sites

75 stopni na karcie to nie jest dużo w zamkniętej niedużej obudowie z nałożonymi filtrami przeciw kurzowymi. Hot spot to nie rdzeń. SE w stosunku do zwykłej nitro+: świeci się  %-) i jest niby po fabrycznym OC, lekko podkręcona.

 

Nie wiem 5700 XT są ciepłe i rzeczywiście 110 stopni w hot spocie nic im nie robi?

 

Zobaczymy jak poużywam dłużej.

 

W każdym razie nie jest to jakiś przeskok z chłodzenia w Gigabyte Gaming OC.

Link to post
Share on other sites
Na YT w recenzjach ktore dzis oglądałem wszem i wobec trąbią że rtx 2060 Nvidia potaniła i kosztuje raptem 20 dolców drożej niż 5600XT. Jeżeli coś przekrecilem przepraszam.
Link to post
Share on other sites

Na PurePC jest info, że 1660S/1660Ti w testach zabrakło ale będzie dołożone, bo to jakby nie patrzeć bezpośredni konkurent pod względem ceny (mają identyczne MSRP, $279).

 

Masz co prawda obecnie Gigabyta RTX 2060 w promocji za 1399, ale zobacz jakie ceny mają pozostałe modele ze "średniej półki" (MSI Armor, Palit Gaming Pro, Asus Dual - nie piszę o najtańszych bieda-wynalazkach).

 

https://www.x-kom.pl/p/485405-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2060-oc-6gb-gddr6.html

 

Najtańszy Gigabyte (Rx 5600 XT OC, 2 wenty) ma być tańszy od Pulsa o $15 czyli w PL teoretycznie te ~50 pln mniej. Jak już te nowe obniżki cen u zielonych zawitają (nie tylko do PL) to sam przyznam Ci rację.

 

Edit: literówka

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Mam teraz w budzie nitro+ SE, czyli teoretycznie najlepszą wersję.

 

Temperatura GPU, pamięci oraz Hot Spot jak na mojej Vegance.

 

@Rebelmind

1399 za wyrób kartopodobny tj. Gigabyte RTX2060 to żadna promocja. Founders Edition z normalnymi temperaturami kosztuje tyle samo.

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

A ja wrócę do tematu szykanowania mojej osoby ze względu na obronę posiadanego przeze mnie do niedawna RX 5700 XT gibabyte gaming oc.

 

To jest śmieszne ,szykany z powodu gpu,niezła afera :rotfl:

 

2200 jak patrze i na te gpu load to nie widzę żeby przyciśnięta,wiec do cicho to sporo brakuje ale duży radon zawsze lubił dużo papu ;)

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Możliwe, że przy 2060 to do wersji OC od Gigabyte lepiej nie podchodzić. Składałem u kuzyna 1660 Ti i tam ten Cooler działał świetnie, ale i TDP jest o te 30-40W niższe.

 

Jestem niemalże pewien, że przy 5600 XT będzie jak z wszystkimi innymi Radkami od kilku lat: lekkie UV i zrównujemy pobór prądu do odpowiednika (wciąż) cenowgo NV - a wtedy nawet taki paździerz od Gigabyte obleci ;)

 

Czekam bardzo na jakiś rzetelny test tej karty.

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że przy 2060 to do wersji OC od Gigabyte lepiej nie podchodzić. 

Dlaczego nie? 

Wbrew pozorom RTX są bardzo podatne na undervolting. Każdego RTX2060 puścisz na 1750-1850Mhz z napięciem 0.8v i przy takim ustawieniu cała karta nie pobiera nawet 100W. Najgorszy paździerz sobie  ztakim ustawieniem poradzi. 

Ustawienia 1800/16000Mhz 0.8V dają maksymalny pobór w granicach 95W gdzie przy domyślnych ustawieniach (1950/14000Mhz 1.04v) cała karta wciąga ~150W a po odblokowaniu limitu nawet ~170W. Maksymalna temperatura 58C przy 1200rpm - Founders Edition : :roll:

Wydajność 1800/16000Mhz względem 1950/14000Mhz jest taka sama a pobór prądu spada o ponad 50W. 

RTX2060 mocno ogranicza przepustowość dlatego warto kręcić pamięci ile się da ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

@Up Dzięki za info, w taki razie taki Giguś OC też ma sens w wersji RTX 2060. Mam jednak wrażenie, że w takim razie referent od NV miał trochę lepszą kulturę pracy (ale za to skopany demontaż/rozrkęcanie). 

 

U Blacka jest test Red Dragona (tańszy powercolor) i powiem wam, że wypada nieźle. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=360oLfMCc9M

Link to post
Share on other sites

Mam jednak wrażenie, że w takim razie referent od NV miał trochę lepszą kulturę pracy

 

Przy tym crapie, który sprzedaje gigabyte jako 2060 oc z coolerem od gt240, wersja FE nvidii wygląda jak przeinżynierowany cooler highend. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Możliwe, że przy 2060 to do wersji OC od Gigabyte lepiej nie podchodzić. Składałem u kuzyna 1660 Ti i tam ten Cooler działał świetnie, ale i TDP jest o te 30-40W niższe.

Miałem Gigabitowskiego GTXa 1660 i tam chłodzenie działało świetnie, temperatury bez podkręcania w AC Odyssey - 69 stopni.

Miałem również Gigabitowskiego RTX2060 - 84 stopnie podczas grania (nie ważne czy Asasyn czy Fortnite).

 

Pisałem już tutaj o tym. A gry ją podkręciłem to w ciągu jednego dnia karta dwukrotnie przekroczyła maksymalną temperaturę ustaloną przez nVidię tj. 88 stopni. Zabezpieczenia termiczne zadziałały bezbłędnie, natychmiast przywitał mnie czarny ekran.

Link to post
Share on other sites

Miałem Gigabitowskiego GTXa 1660 i tam chłodzenie działało świetnie, temperatury bez podkręcania w AC Odyssey - 69 stopni.

Miałem również Gigabitowskiego RTX2060 - 84 stopnie podczas grania (nie ważne czy Asasyn czy Fortnite).

Jak byś zrobił UV na RTX2060 miał byś podobne temperatury co na tym GTX1660 - tak jak napisałem wcześniej, po uv nawet najgorszy paździerz ogarnie RTX2060 ;) 

Link to post
Share on other sites

Ok, to podsumuję temat (swoje wypociny, bo piszę dużo głupot - nie tylko ja i nie tylko na tym forum  %-)) [a pokora i posłuszeństwo to moja dewiza]

 

Uważam rx 5700 xt gigabyte gaming oc za kartę dobrą, da się jej używać w ciszy i z satysfakcją

 

Uważam rx 5700 xt sapphire nitro+ SE za kartę bardzo dobrą 

 

Dałem maksymalną częstotliwość -5% i zużycie mocy -5%. W zakładce tuning -> manual -> gpu tuning i power tuning. Podejrzewam, że jest jeszcze bardziej efektywny sposób na UV, ale ten jest zadowalający:

 

2.gif

 

To kolejna runda w PUBG.

 

Pozytywne wrażenie daje też aplikacja Sapphire TRIXX, z poziomu której to można nawet sobie przestawić bios (przełącznik na karcie w pozycji 3) i poustawiać różne rzeczy.

 

I tak jestem czerwonoarmistą (trochę na rebelmindzie się wzoruję) i psychofanem Nintendo Switch. Miłego dnia, idę parzyć kawę. Dzięki za podpowiedzi i pamiętajcie, zbierajcie informacje, ale myślcie też i testujcie sami.

 

Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie po uv taktowanie karty utrzymuje się w granicach 2k i temp spadła z 75 na 70 :)

U mnie po UV temperatura GPU spada z 73C na 58C a pobór ze 155W na 97W :D

 

aiXmkzX.gif

 

25min  rozgrywka w AC Odyssey - 1920x1080 + 140% modyfikator rozdzielczości + Ustawienia bardzo wysokie.

Nie wiem dlaczego ale w każdej grze monitoring pokazuje GPU Load na poziomie 95-97% zamiast 100% choć karta ma mocno dowalone ustawienia. Nawet w 4K taki jest odczyt więc winny jest pewnie soft

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...