Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

niewiele zabrakło ale jednak

 

zapomniałem, że ten benchmark siedzi na gpu a nie na całje platformie więc ram nie miał znaczenia...

ale wrzucam na prośbę ;p

mglszFi.png

 

Trochę martwi mnie ten Hot Spot na 101 stopni Chciałem zwiększyć power limit i zrobić OC, ale 101 stopni? ;/ 

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

czyżbyś miał na niej LC?

Mówię, gdyby nie było czujnika Hot Spot to leciałbym dalej

a tak, to 101 stopni mnie skutecznie hamuje

 

Chce ktoś jeszcze jakieś testy 5700? Bo zmieniam bios i drivery 

 

 

 

@up

o nienieneinie nie podpuścisz mnie 

Moja karta ma jeszcze działać XD nie będę jej torturował XD nie mam pieniędzy na nową ;p Może kiedyś cię pokonam, ale na pewno nie teraz ;p

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

czyżbyś miał na niej LC?

Mam zwykłe chłodzenie Founders Edition ;)

Oczywiście na testy zapuściłem 2100Mhz 0.98v + 1050mem i chłodzenie na 100% (3700rpm). Temperatura podczas testu dobijała maksymalnie do 55C. 

Na co dzień mam 2000Mhz 0.98v +900mem i wentylatory auto czyli 1500-1800rpm przy temperaturze 70-72C ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

no to nieźle. Szkoda, że w grach sytuacja wygląda inaczej, zwłaszcza z biegiem czasu ;/ tam nie ma już tego smaczku rywalizacji 

 

nie umiem w UV więc się za to nie biorę ;p

 

Jakby ktoś ogarnięty miał moją kartę to by was pokonał, nawet 5700 xt ;p

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Sapphire Pulse notuje 72C GPU, 82C pamięci i 90C Hot spot przy 1500rpm więc 1500 vs 3000rpm to niestety ale nie ta sama liga. Pulse jest lepszą konstrukcją od Gaming OC a kosztuje tyle samo więc w tej kwestii wybór jest oczywisty. Jedyną wadą jest 2 letnia gwarancja.

 

Żeby nie było nieporozumień pewnie masz rację, tylko piszesz o Pulsie: nie XT?. Bo wątpię żeby Pulse XT notował takie temperatury, bo Gamer Nexus stawia te karty na równi. Ja akurat kupiłem 100 taniej od Pulsa i 400 taniej od nitro+. (Takie miałem wybory, pomijając sklepy krzaki)

 

I jeszcze raz powtarzam: że też mogę sobie grać cały dzień w nowe Star Warsy w ustawieniach epic na 1500 rpm i temperatury będą akceptowalne, te testy co wstawiałem wcześniej to było extreme, nawet tak na co dzień nie gram, bo na ultra np. Więcej nie będę o tym pisał, wczoraj trochę wypiłem %-) . Zakładam, że nie miałbym dużo lepiej, albo miałbym tak samo z Pulsem XT. Tych 3000 rpm nie ma nigdzie, tylko u mnie, bo sam tak ustawiłem. Przy UV na 1.1v nie trzeba ruszać wentylatorów. Ale znowu, co tam kto woli.

 

A cold boota mam niezależnie od taktowania ramu. Wróciłem do 3333 MHz, czasami rano odpalam kompa jak starego malucha w zimę. Może rzeczywiście zasilacz. Na forach msi, ani reddicie tego nie rozwiązali. Nowy bios v35 niby pomógł, mi nie...

 

Bichits, te 100 stopni w hot spocie, to chyba niestety norma bez UV, czy bardziej agresywnego profilu wentylatorów.

Link to post
Share on other sites

Żeby nie było nieporozumień pewnie masz rację, tylko piszesz o Pulsie: nie XT?. Bo wątpię żeby Pulse XT notował takie temperatury, bo Gamer Nexus stawia te karty na równi. 

Sapphire RX 5700XT Pulse. Masz nawet temperatury podane przez Gamer Nexus. 

Link to post
Share on other sites

No i Gamer Nexus właśnie podaje gigabyte gaming oc XT jako best overall, a Pulsa XT jako runner upa. Bo te same staty mają praktycznie. Ale się nie dogadamy i tak, także co złego to nie ja i już się nie udzielam w tym temacie. Jak ktoś kupi Pulsa, to nie będzie żałował. Taki konsensus. Tylko nie pisz, że jak ktoś kupi Gaming OC, to będzie żałował  %-)

 

Batch CPU? A co to? w Cinebenchu r 20 wynik 3580. 4 GHz średnio na rdzeniu?


Partia, seria?

Link to post
Share on other sites

No i Gamer Nexus właśnie podaje gigabyte gaming oc XT jako best overall, a Pulsa XT jako runner upa. Bo te same staty mają praktycznie. Ale się nie dogadamy i tak, także co złego to nie ja i już się nie udzielam w tym temacie. Jak ktoś kupi Pulsa, to nie będzie żałował. Taki konsensus. Tylko nie pisz, że jak ktoś kupi Gaming OC, to będzie żałował  %-)

 

Batch CPU? A co to? w Cinebenchu r 20 wynik 3580. 4 GHz średnio na rdzeniu?

Partia, seria?

Sztuka dla sztuki. U mnie 5700 działał chłodzniej (na pamięciach i rdzeniu) przed oddaniem go na gwarancję i wymianę sztuki (inny nr seryjny).

Batch to coś w rodzaju partii, serii. Zaraz poszukam na opakowaniu AMD

 

Na opakowaniu niestety nic nie ma. Musimy zdjąć chłodzenie i na pcb w rogu będzie napisane.

źródło dla zainteresowanych:

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/ca9ez7/ryzen_3000_batch_number_sound_off/

 

Jak będę odsyłał sprzęt na gwarancję to napiszę wam jaki miałem batch i SKU

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

nie ruszam  %-) z tymi coldbootami zobaczymy, za każdym razem kiedy myślę, że już znalazłem rozwiązanie, to któregoś dnia pecet odpala za 7 razem... Nie potrafię sobie tego nawet zracjonalizować, ani poukładać logicznie w głowie. Zainstalowałem najnowsze drivery do chipsetu od amd, niby tylko plan zasilania na ryzen balanced to zmienia. Znowu jest nadzieja.

Link to post
Share on other sites

Jak ja się cieszę, że swój domowy PC zbudowałem na budżetowej i jak się okazało bez problemowej płycie Gigabyte B450M DS3H  :D

Przy zmianie platformy myślałem nad MSI B450 Gaming Plus ale ostatecznie poszedłem w stronę tego DS3H i nie żałuje. Żadnych coold botów nie uświadczyłem jeszcze :D 

Link to post
Share on other sites

u nas może to być wina uwalonego kontrolera ram w cpu


 

 

nie ruszam 
 

Kiedyś inaczej się nie dało. Nic się nie stanie, ew. sterownik ekranu się wyłączy dla bezpieczeństwa i tyle. Serio OC kart jest proste jak... włączenie gry.

Link to post
Share on other sites

u nas może to być wina uwalonego kontrolera ram w cpu

 

Gdybyś miał uwalony kontroler sypało by Ci błędami pamięci ram. 

B450M DS3H miała na początku problem jak ustawiłeś ram powyżej 3000Mhz. Mają ram powyżej 3000Mhz to PC po odłączeniu zasilania z gniazdka w ogóle nie wstawał. trzeba było zresetować bios, wyjąć ram, włożyć ponownie i wtedy za 3 razem startował. 

Po włączeniu ustawiłeś ram powyżej 3000Mhz i wszystko działało nawet po wyłączeniu PC tylko nie można było odciąć zasilania z gniazdka bo wtedy kaplica i ponowna zabawa. 

Kiedyś inaczej się nie dało. Nic się nie stanie, ew. sterownik ekranu się wyłączy dla bezpieczeństwa i tyle. Serio OC kart jest proste jak... włączenie gry.

Kiedyś jak przekręciłem kartę R9 290X to wywalało mi sterownik i w żadnej grze nie działało mi wygładzanie krawędzi msaa  :roll:

Nawet reinstalacja sterowników nie pomagała w trybie awaryjnym przez DDU. Dopiero format systemu pomógł. Po tej przygodzie przestałem się bawić w bicie rekordów i zostawiłem 1150Mhz na rdzeniu.  8-) 

Link to post
Share on other sites

 

 

Gdybyś miał uwalony kontroler sypało by Ci błędami pamięci ram. 
 

otóż to. Przy oglądaniu filmów najczęściej. Problem znany na całym świecie

 

 

Kiedyś jak przekręciłem kartę R9 290X to wywalało mi sterownik i w żadnej grze nie działało mi wygładzanie krawędzi msaa 

 

Heh. GTS 450 wywalał błąd przy 98 stopniach bodajże ;p

Ciekawe czemu tobie po restarcie nie wróciło do normy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...