Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Cycu Mam identyczną kartę,tę samą grę i przy 1980MHz z V-sync 60° a bez 65° i wentylatory nigdy nie doszły do 2000obr. więc szukaja u siebie rozwiązania.

 

W to jestem w stanie uwierzyć (pomijając budę i jeszcze warunki które tutaj mogły rzutować), miałem w ręku dwie identyczne karty z jednej partii od Zotac... różnice w temp. to ponad 10stopni... cuda na kiju... miałem też 1070 AMP! i nie wiem czy to była wada tej wersji ale temp byłby niemiłosierne >80stopni. Gdzie rzeczywiście Palit 1070 (którego również miałem chwilę) robił 60-62stopnie.

 

Czyli mam przeczucie, że jak zwykle mam pecha do GPU. Wezmę ją w końcu przetestuję poza obudową na riserze (EXP GDC) i zobaczymy czy nie ma czynników zewnętrznych.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

A rtx 2070 do ryzena 2700 full hd też sie będzie dusić?

 

Ryzen nawet 2700X to słaby wybór do monitorów 1080p/1440p 144 Hz przy założeniu, że mamy GPU które wykorzysta potencjał monitora. Znajomy niedawno zmienił 2700X@4.2 GHz na 9900K@4.9 GHz mając GTX 1080Ti (będzie RTX 2080 SUPER brał) no i sam się zdziwił jakiego kopa dostał. Tu nie chodzi tylko o minimalny fps (najważniejszy generalnie) ale też absolutny brak problemów z frametime etc. To wszystko ma znaczenie. Dlatego w konktekście gier Intele cały czas królują. Mam szczerą nadzieję, że Ryzeny z serii 3000 nieco zmienią tą sytuację, jednak patrząc na fakt ich problemów z OC w kontekście tego co z takiego 8700K / 9900K czy też z procków na X299 (sporo osób zgłasza się do nas i je bierze pod super szybkie kompy do gier, bo po OC te proce miażdzą) można wycisnąć  przy OC samych rdzeni + uncore / mesh jak i kalibracji memek, to nadal Intel będzie wyborem najlepszym dla najbardziej wymagających.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ryzen nawet 2700X to słaby wybór do monitorów 1080p/1440p 144 Hz przy założeniu, że mamy GPU które wykorzysta potencjał monitora. Znajomy niedawno zmienił 2700X@4.2 GHz na 9900K@4.9 GHz mając GTX 1080Ti (będzie RTX 2080 SUPER brał) no i sam się zdziwił jakiego kopa dostał. Tu nie chodzi tylko o minimalny fps (najważniejszy generalnie) ale też absolutny brak problemów z frametime etc. To wszystko ma znaczenie. Dlatego w konktekście gier Intele cały czas królują. Mam szczerą nadzieję, że Ryzeny z serii 3000 nieco zmienią tą sytuację, jednak patrząc na fakt ich problemów z OC w kontekście tego co z takiego 8700K / 9900K czy też z procków na X299 (sporo osób zgłasza się do nas i je bierze pod super szybkie kompy do gier, bo po OC te proce miażdzą) można wycisnąć  przy OC samych rdzeni + uncore / mesh jak i kalibracji memek, to nadal Intel będzie wyborem najlepszym dla najbardziej wymagających.

 

Wreszcie ktoś wspomniał o frametime ! Jak widzę na tym forum jak polecają r2600 do 2080 to się słabo robi :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Czyli mam przeczucie, że jak zwykle mam pecha do GPU. Wezmę ją w końcu przetestuję poza obudową na riserze (EXP GDC) i zobaczymy czy nie ma czynników zewnętrznych.

Musisz sprawdzić.Jak ogarniesz przyczynę to tego Palita spokojnie możesz wykręcić w msi afterburner na rdzeniu +40 i +1000MHz dla pamięci.

Power limit na 118 i temp nadal są w moim przypadku bez zmian.

 

-dalej nie próbowałem :)

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

Kurde tak czytam to wszystko i czytam i z przykrością stwierdzam że nie tego spodziewałem się po nowych kartach,liczyłem na nowe wydajniejsze układy od poprzedników o powiedzmy te 20/25% a tu klops zrobili face lifting jak w przypadku aut,ta sama konstrukcja różniąca się szczegółami od wersji poprzedniej ... Eh.

Link to post
Share on other sites

2060s vs 2060 potrafi dzielić 15-20% wydajności.

Co z tego jak o tyle samo % poszła cena w górę... Literki przy kartach mają najmniejsze znaczenie. Czekam na AMD i może coś odświeżę u siebie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Co z tego jak o tyle samo % poszła cena w górę... Literki przy kartach mają najmniejsze znaczenie. Czekam na AMD i może coś odświeżę u siebie.
 

 

zgadza się,ale z tego samego powodu (literki nie mają znaczenia) warto również zaznaczyć ze 2060s FE za 1900zł to wydajnościowo i technicznie prawie ta sama karta co 2070 którą to ostatniego czasu ciężko było kupić <2300zł, to ofc kropla w morzu... ale już jakiś niewielki aczkolwiek wary odnotowania "plus" w relacji cena/wydajność.

Link to post
Share on other sites

 

 

zgadza się,ale z tego samego powodu (literki nie mają znaczenia) warto również zaznaczyć ze 2060s FE za 1900zł to wydajnościowo i technicznie prawie ta sama karta co 2070 którą to ostatniego czasu ciężko było kupić <2300zł, to ofc kropla w morzu... ale już jakiś niewielki aczkolwiek wary odnotowania "plus" w relacji cena/wydajność.

 

No właśnie, ludzie nie patrzą na pozytywne aspekty tylko skupiają się na tym co im nie pasuje ;) Jest prawie wydajność RTX 2070 za mniej, oraz prawie wydajność RTX 2080 za również mniej. RTX 2060 SUPER i RTX 2070 SUPER to bardzo udane refreshe.

Link to post
Share on other sites

Co z tego jak o tyle samo % poszła cena w górę... Literki przy kartach mają najmniejsze znaczenie. Czekam na AMD i może coś odświeżę u siebie.

A gdzie Ja piszę, że ta karta ma sens lub jest dobrze wyceniona?! Napisałem tylko, że nie mają identyko wydajności (chociaż dałbym sobie rękę uciąć, że bez miernika fps nikt normalny różnicy nie zobaczy).

Link to post
Share on other sites

Co z tego jak o tyle samo % poszła cena w górę... Literki przy kartach mają najmniejsze znaczenie. Czekam na AMD i może coś odświeżę u siebie.

Kolega w szkole z % to miał chyba pałę skoro nie potrafi dostrzec różnicy cena/wydajnosc, gdzie przy rtx 2070s wydajnosc skoczyla o 15%, a cena identyczna, inaczej jest w przypadku 2060s bo zwiekszyli cene o 50$ ale dostaliśmy wiecej vram, wiecej rdzeni rt i tensor i ogolna wydajnosc na poziomie zwyklej 2070. 

 

A czekaj sobie na te amd, z tego co widzialem na testach Final Fantasy XV to one podjazdu do zwyklej 2070 nie maja, a cena ta sama, juz o braku ray tracing nie wspomne 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ty i matematyka też żyliście jak pies z kotem.

 

Zobacz na cenę RTX2070 / RTX2070S FE i w niedługim czasie zobaczysz wyższą,kart nie referencyjnych.Będziesz miał świetne porównanie ceny do wydajności.

 

W przypadku RTX2060 do FE(S) to 400zł różnicy i to samo co wyżej + różnica ceny kart nie referencyjnych,wyjdzie jak byś kupił RTX2070 - i taniej od 2070S.

 

Sprytne posuniecie ze strony Nvidii robiąc z 2070 i 2080 EOL w zasadzie musieli się ich pozbyć.

Niech sobie każdy sam odpowie czy ceny nowych RTX-ów są adekwatne do ich możliwości.Moim zdaniem NIE.

Teraz jest ważne,żeby Super wydoić klienta z pieniędzy.

 

 

 

RTX 2060 SUPER i RTX 2070 SUPER to bardzo udane refreshe.

No na pewno,nie dla takiej różnicy.Sam zachwalałeś RTX2060 bo spokojnie wystarczy do gry w Ultra a teraz faworyzujesz S który cenowo jest dnem.Możecie zobaczyć na pierwsze testy wydajności i można buchnąć śmiechem.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

Ceny jak ceny, raczej trzeba się przyzwyczaić że taniej nie będzie, co do rtz2070/2080 to kto chciał mógł już dawno kupić dosyć tanio, super pewnie że lepsze ale niereferenry znowu będą odpowiednio wycenione.

 

Ps. Na premierę Gtx285 w styczniu 2009,zapłaciłem za takiego gtx 1450zł w komputroniku,wiadomo dolar byl tańszy ale cena tez jak za top była ciekawa.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej wycenione karty Nvidi według mnie to były Maxwelle, gdzie GTX 970 kosztowała 1450zł  a GTX 980 2500zł przy czym 970 miał wydajność 780 ti która była topową kartą i kosztowała około 3000. Jakby Nvidia została przy takiej wycenie swoich kart to bym się nie obraził.

Edytowane przez BuNcOL5s
Link to post
Share on other sites

Na to bym nie liczył.

 

Problemem jest też nasza "super" waluta która jest mniej więcej warta tyle co papier na którym ją drukują :( I jak widzę statystyki o inflacji <2% to śmiać mi się chce. Propaganda i oszustwo ze strony naszego (nie)rządu to już level Federacji Rosyjskiej czy Korei Północnej.

 

GPU wzrosły cenami o jakieś 70%-100%, samochody nowe też. W 2013 za przyzwoitego kompakta w salonie zostawiało sie 60k zł a za samochód klasy D 100k. Dzisiaj to odpowiednio 100 i 200... :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...