Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 4 tygodnie później...

W ogóle gość pisze, że dostał w prezencie bez opakowania i nie wie co to xD Jeszcze jakiś czas pewnie bliźniacze konstrukcje Taksów Pro80 będą dostępne. Konstrukcja pałąka i muszli bardzo prosta i w dodatku o dobrej wytrzymałości. Jedynie regulacja pałąka może się nieco luzować, ale wystarczy kawałek papieru wcisnąć w odpowiednie miejsce i po problemie :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie,

 

czy ktoś może doradzić pady do Hyperx Alpha? Brać welurowe czy skórzane? Oryginał czy z allegro?

 

Teraz mam fabrycznie  skórzane ale widać po 2 latach pady są podarte.

 

 

Czy ten sklep ok pady?

 

 https://allegro.pl/uzytkownik/AudioLIDER?string=pady%20hyperx&bmatch=cl-e2101-d3681-c3682-40-ele-1-3-0319&order=d

 


Dziękuję!

 

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, droid napisał:

Witam serdecznie,

 

czy ktoś może doradzić pady do Hyperx Alpha? Brać welurowe czy skórzane? Oryginał czy z allegro?

 

Teraz mam fabrycznie  skórzane ale widać po 2 latach pady są podarte.

 

 

Czy ten sklep ok pady?

 

 https://allegro.pl/uzytkownik/AudioLIDER?string=pady%20hyperx&bmatch=cl-e2101-d3681-c3682-40-ele-1-3-0319&order=d

 


Dziękuję!

 

Te pady, które wystawia gość, są importem prosto z aliexpressu, gdzie są dostępne po 10-15 zł. 
Miałem kilka różnych typów padów z ali i w sporej części są w porządku, o ile kupi się te nieco droższe, bo te najtańsze są strasznie cienkie i nawet osoby z małymi uszami skarżą się, że dotykają małżowiną osłony przetwornika.

 

Jak mantrę powtarzam, że do praktycznie każdych słuchawek dobre są pady z Brainwavz HM5, najlepiej asymetryczne.

Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz pady z prawdziwej skóry za 35-40 zł.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Prawdziwa skóra za 35-40zł? :D Pokaż mnie to, bo ciężko mi uwierzyć.

 

Testowałem nausznice na Takstarach Pro80 i HyperX Cloud, jak miałem obydwie pary u siebie.

Według mnie do tych słuchawek najlepiej sprawdzały się dość niskie nausznice, jak te zastosowane właśnie w HyperX Cloud, uwaga te z HyperX były znacznie lepsze od Takstarowych. Zakładając tym słuchawkom wyższe nausznice od HM5 mocniej ucinało średnicę i w dźwięku robił się pogłos (taka lekka studnia) :D

 

Welury lekko odciążą dźwięk, bo będzie nieco mniejsza izolacja, ale komfort za to będzie znacznie lepszy. Ja w HM5 na skórkowych nausznicach te 2-3h wysiedzę, ale potem problem. Za to w SOMiCach V2 na welurowych HM5 mógłbym siedzieć znacznie dłużej bez dyskomfortu.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Wybór materiału padów zależy oczywiście od preferencji. Przeważnie mam słuchawki na głowie nie dłużej niż 2 godziny, więc dla mnie skóra i pseudo-skóra są okej pod względem komfortu. Bo jeszcze nie udało mi się znaleźć wystarczająco dobrych padów hybrydowych welurowo-skórzanych.

 

Pady z poniższego linku są na pewno skórzane, bo przyjmują kosmetyki, których normalnie używam do butów i np portfeli skórzanych, a w ogóle nie wchłaniają się w pseudo-skórę:

https://pl.aliexpress.com/item/32952117215.html - moja kobita ma je na bezprzewodowych słuchawkach.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.03.2021 o 09:18, slo1q napisał:

Pady z poniższego linku są na pewno skórzane, bo przyjmują kosmetyki, których normalnie używam do butów i np portfeli skórzanych, a w ogóle nie wchłaniają się w pseudo-skórę:

https://pl.aliexpress.com/item/32952117215.html - moja kobita ma je na bezprzewodowych słuchawkach.

 

 

Dzięki serdecznie, ale który rozmiar wybrać dla Hyperx Alpha? :D

Link to post
Share on other sites

Zależy od tego, jaki rozmiar Ci będzie pasował :P Ja np kupiłem 110 mm, bo mam duże uszy. 

Standardowe mają chyba 100 lub 105 mm wysokości, ale są wąskie. Te z linku mają podaną średnicę, także np 100 mm powinny pasować.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites


P.s. pady kupiłem z allegro. 

https://allegro.pl/oferta/nauszniki-pady-gabki-do-hyperx-cloud-alpha-stinger-9843684491

 

Założyłem.

 

Mam dość dziwne odczucia.

 

Dźwięk zrobił się jaskrawy, jasny, a głosy z filmików  np z YouTube zrobiły się piskliwe jak by.  Basy trochę zniknęły. Na oryginalnych padach basu było zdecydowanie więcej. Góra zyskała na wyrazistości.

 

Chyba moje Hyperx Alpha zrobiły się zbalansowane, haha . Nie wierzę że to mówię :)

 

Mam wrażenie że słuchawki nie są zamknięte, lecz otwarte.

 

Nie ukrywam nie takiego efektu się spodziewałem. Może kwestia przyzwyczajenia. Natomiast nowe pady są bardzo wygodne co jest dużym plusem.

 

 

Teraz chyba szukam DAC budżetowy z wzmacniaczem słuchawkowym. Lub sam wzmacniacz słuchawkowy.

Here we go again :D

 

Zależy mi na ciepłym dźwięku bardziej w kierunku basu. 

 

Co polecacie ??  Z góry dziękuję!

IMG_20210416_164402611_Easy-Resize.com.jpg

IMG_20210416_163604711_Easy-Resize.com.jpg

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Trochę zastanawiające :D Ja zawsze jak skórkowe nausznice zakładałem na HyperX czy Takstary to wycinało bardziej średnicę, przybywało lekko góry, zyskiwały pogłosowość. Ogólnie nie pasowało mi to ;)

Link to post
Share on other sites

Mam podobne spostrzeżenia i mam, wydaje mi się, słuszny wniosek.

Chodzi o zwiększenie objętości komory między uchem a przetwornikiem. Od kiedy FeX polecił mi asymetryczne pady od HM5, maniakalnie zakładam je na każde słuchawki, z jakimi mam do czynienia i efekt jest bardzo podobny, czyli nieco więcej "powietrza" w graniu, odrobinę mniej basu (jeżeli dane słuchawki fabrycznie miały skórę) i wyostrzenie góry.

Daje to też wrażenie nieco lepszej sceny i w moim obecnym przypadku (Beyery Custom One Pro) lepszego odbioru stereofonii i kierunkowości.

Ale to fakt, kombinując z różnymi padami, można zmienić bardzo wiele w odbiorze danej pary :)

Edytowane przez slo1q
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...