Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Jakie opony i gdzie kupujecie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#21 FeelFree

FeelFree
  • Gaduła

• 447 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz

Napisano 06 maj 2016 - 21:01

Lato Hankook Ventus S1 Evo2 225/45R17 94Y

Zima Michelin Alpin 5 195/65R15 91H

Często kupowałem w oponeo, ale ostatnio zamawiałem z oponylux z odbiorem osobistym i bez zastrzeżeń. Cenowo dużo lepiej wychodziły niż w oponeo i na całym komplecie zaoszczędziłem 160zł

• 0

Spoiler

#22 ester

ester
  • Nowicjusz

• 0 postów

Napisano 16 maj 2016 - 14:07

Ostatnio kupiłam na allegro, nokian, bardzo dobre, sprawdziły się zimówki więc nie miałam wątpliwości że letnie też będą ok, paragon z wymiany też zarejestrowałam w narodowej loterii paragonowej ministerstwa finansów, może będzie insignia ;) http://namasce.pl/ba...episy-i-zasady/

• 0

#23 frt188

frt188
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 24 postów

Napisano 18 maj 2016 - 19:14

A ja kupiłem do swojej audiczki Dębicę Passio https://oponafelga.p...a-passio-2.html, dostawa w gratisie ;)

• 0

#24 ArteK86

ArteK86
  • Dyskutant

• 238 postów
  • Miejscowość:SX
  • 3DMark 06:000000

Napisano 18 maj 2016 - 19:36

W Ibizie miałem Yokohamy s.Drive 195/45 R16, w Carinie tak samo, w Maździe obecnie zimowe Yokohamy w.Drive 185/65 R14 a w V40 jakieś Fuldy.

Generalnie jeżeli chodzi o s.Drive to warte są każdych pieniędzy jakie wydałem, jedyna wada, że są głośne ale nadrabiają przyczepnością na suchym i mokrym, ze ścieralnością średnio.

Co do zakupów to ostatnimi czasy na http://www.sklepopon.pl

Użytkownik ArteK86 edytował ten post 18 maj 2016 - 19:37

• 0

The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing - Edmund Burke

NZXT S340:

Asus B150M-A | Intel i3 6100 >> SilentiumPC Fera 2 HE1224 | 8GB DDR4 GoodRAM Play CL15 + 2x4GB GoodRAM Iridium CL15 | MSI GeForce GTX 1050Ti 4GB | GoodRAM Iridium Pro 240GB |  ThermalTake SmartSE 530W | Lamptron FC2 | Superlux HD668B | AIM SC808 | Tracer Vanquish | Cougar 200K | iiYAMA X2483HSU

#25 qvazi

qvazi
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 09:45

A mam takie pytanie czy tym wszystkim testom można ufać? Czy one przypadkiem nie są jakieś sponsorowane?

• 0

#26 Szarik

Szarik
  • Autobusiarz

• 1617 postów
  • Miejscowość:Fabryka Samochodów Osobowych Warszawa Żerań

Napisano 09 sierpień 2016 - 21:24

Ja na te testy i marketingowy bełkot producenta patrzę z przymrużeniem oka. Liczą się głównie opinie użytkowników danej gumy.

• 0

Spoiler

#27 qvazi

qvazi
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 10 sierpień 2016 - 14:16

Znalazłem testy ADAC (jest to największy związek motoryzacyjn w Niemczech. Liczy sobie kilkanaście milionów członków). Tutaj znalazłem testy różnych rozmiarówek: http://www.oponeo.pl...c-opon-zimowych

Im droższe opony tym bezpieczniejsze (z niewielkimi wyjątkami). W sumie, jest to ze sobą skorelowane, więc ameryki nie odkryłem.

• 0

#28 Paluchowy

Paluchowy
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 24 wrzesień 2016 - 15:00

Jadę do wulkanizatora i on coś mi tam zawsze założy. Cena korzystniejsza niż na Alledrogo czy Oponeo. I są to nówki. 

• 0

#29 _Crypt_

_Crypt_
  • Gaduła

• 278 postów
  • Miejscowość:Tarnów

Napisano 04 październik 2016 - 18:58

Ja w niedziele zauwazylem, ze w moim drugim moto sa opony z kwietnia '95 :) Az sam sie zdziwilem. Tak to jest, jak czlowiek zrobi wszystko a nie popatrzy na gumy hehe... Nowy komplecik bedzie przed nastepnym sezonem - zeby nie bylo :)

• 0

Spoiler

#30 IronFe

IronFe
  • Maniak

• 2096 postów

Napisano 18 październik 2016 - 11:19

Odwieczne pytanie.

Firmowe używki, pirelli sottozero 3 czy nowe tanie FORTUNA WINTER UHP ???

• 0

Asus Gene VI rev.C2 | i5-4670k+ zalman 9900 NT | G.Skill Ripjaws 2x2GB | GB hd7970 soc+Alpenföhn Peter 79XX Edition |

SDD plextor m5s 128GB  | I-Trigue 3330 | Seasonic X-650W KM3 | Silverstone tj-08e

#31 booncol

booncol
  • Dyskutant

• 162 postów
  • Miejscowość:Nie wiem

Napisano 27 październik 2016 - 12:22

Osobiscie polecan Nokiany. W A4 B8 mialem Nokian zLine na lato i nawet dobrze lepiły, chociaż nie były najcichsze. Na zime miałem WR G2 i też spoko guma. Plus taki, że mają świetny stosunek jakości do ceny. Teraz do Gulfa na zimę kupiłem WR A4. Mocno zastanawiałem się też nad Vredestein. Z budżetowych Dębica nie jest zła o ile jest nowa. Dość szybko gubi bieżnik i swoje właściwości. Odradzam wszystkie chońskie wynalazki. Miewałem różne chińczyki "do upalania" i można było kapcia zapalić na 4rce przy 30km/h, także nie polecam.
  • 0

#32 staszekKk

staszekKk
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 22 grudzień 2016 - 11:04

Ja teraz przed sezonem na aaaopony.pl zamawiałem Zeetex Z-ICE 1000, 4 dni robocze dostawa. Oferowane marki przez mojego wulkanizatora mi nie pasował, także powiedział żebym zamówił co chce a on za wymianę 50 zł bierze. 

• 0

#33 pawel123t

pawel123t
  • Global Elite

• 270 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 22 grudzień 2016 - 17:39

Serio Zeetex? Bałbym się na tym przejechać 2km zimą :D 

• 0

CPU I5 2500k@4,5Ghz(1.32v) / MOBO Asus P8Z77-V PRO / COOLER Phanteks PH-TC14PE / GPU Gigabyte GTX770 / RAM HyperX Savage 16GB 2133Mhz C9

SSD Crucial MX200 250GB / PSU Corsair RM650X / CASE FD Define R2 XL + 6x Fans 140mm

DISPLAY Dell U2713HM MOUSE Zowie FK1 / KEYBOARD Tracer Mecano

SOUND HD668B / MOBILE Note 4 N910C + 64GB Kingston SDXC U3 / STEAM LQS666

#34 qvazi

qvazi
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 18 maj 2017 - 06:13

A co powiecie o Dunlopach? Ktoś może użytkował? Pytam, bo zastanawiam się nad zakupem tej marki na lato właśnie do mojego Forda Mondeo MK4 z 2012 roku.

• 0

#35 Szarik

Szarik
  • Autobusiarz

• 1617 postów
  • Miejscowość:Fabryka Samochodów Osobowych Warszawa Żerań

Napisano 18 maj 2017 - 08:09

Zależy jakie ale miałem 3 komplety w różnych autach w tym jakieś premiumy 3d sp sporty czy jakieś takie, jak dla mnie zdecydowanie za drogie gumy do tego co oferują. 1/3 ceny to płatność za markę. Jest wybór sporo tańszych i lepszych kapci. Z najtańszych ale przyzwoitych na lato świetne są Zeetexy HP102+. Zrobiłem na nich poprzednim autem ponad 15 tysięcy kilometrów bez problemów.

• 0

Spoiler

#36 qvazi

qvazi
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 19 maj 2017 - 06:00

A nie napisałem, chodziło mi o Dunlop SP Sport Bluresponse czyli konkretnie te z tego rankingu: http://www.oponeo.pl...16-wg-kierowcow

W sensie zastanawiam się czy rzeczywiście warto wydawać na nią trochę większą kasę. Powiem tak, sporo jeżdżę i dobre opony spisujące się dobrze na różnych typach nawierzchni (mokra, sucha) to dla mnie istotna kwestia.

• 0

#37 interceptor

interceptor
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 19 maj 2017 - 07:18

Hm... jakieś najtańsze najtańsze z Ceneo. Zimowe. Chyba sava czy coś takiego. Nie pamiętam. Kupiłem 5 lat temu i jeżdżą. Nie mam żądnych zastrzeżeń co do nich. Więc ok. Wgl nie zniszczone, posłużą pewnie jeszcze z 10 lat mam nadzieję. Letnie były od nowości w aucie. Do poprzedniego auta były kupowane używane. Jakaś zbieranina, każda innej firmy. Też jeździły. Teraz bym kupił w Oponeo. Nie wiem czy 5 lat temu był ten serwis. Priorytetem były jak najniższe koszty. Generalnie chyba mało jeżdżę. Od 5.000 do 7.000 km rocznie. Średnio 5.500km. Szkoda było ładować kasy w jaką tam firmową.

Tacie w tym roku zamówiłem na Oponeo właśnie. Wszystko w porządku. Nie pamiętam jaka firma. Chyba Dębica jakaś najtańsza. On sobie wybrał i takie zamówienie poszło.

Użytkownik interceptor edytował ten post 19 maj 2017 - 07:26

• 0

#38 pigeon123

pigeon123
  • Nowicjusz

• 0 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 19:03

Ja polecam opony bravuris. Mam je trzeci sezon i sprawują się bardzo dobrze. Nie huczą, dobrze kleją na zakrętach i nie ścierają sie tak szybko choć mam tą wersję z wyższym indeksem prędkości. Na przyszły sezon jeszcze starczy, a jak na przejechane 60 tysięcy to chyba dobry wynik? 

• 0

Cześć wszystkim. Fan elektroniki i motoryzacji. Lubię dobre filmy i ciekawe książki. Studiuję stomatologię. W przyszłości chciałbym być ortodonta w Wilanowie

#39 MoonWalk

MoonWalk
  • Zapaleniec

• 1044 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 23:41

Wszyscy polecają Uniroyal Rainforce, jeśli chodzi o trakcję na deszczu z takich w miarę normalnych cenowo ponoć trudno o lepsze.

Ja teraz kupiłem Dębice Presto UHP 2 (205/50/17) pod nowe koła bo były na promce w Oponeo jako nowość z dobrymi parametrami. W zasadzie kupiłem felgi z oponami, ale jedne to były Hankook 5-letnie czy nawet więcej, a drugie to Imperiale zupełnie nowe. Długo głowiłem się które zostawić, ale w końcu doszedłem do wniosku, że dam szansę chińskim skoro całkiem nowe, chociaż opinie w necie mocno rozbieżne, szczególnie na mokrym. Poszły na tył, nie wiem czy dobrze, nie znam się. Na razie jeździ się ok, ale ja nie jeżdżę jakoś szybko, moje auto nie jest też supermocne, więc powiedziałbym, że nie potrzebuję cudów, jeśli chodzi o opony, o ile pozwalają dobrze hamować i skręcać i spełniają swoje podstawowe funkcje :>. Chociaż ostatnio pocisnąłem na autostradzie nieco i przy dużych prędkościach auto jest bardzo stabilne, ale to może mam takie wrażenie przez to, że koło szersze od poprzednich felg.

Ogólnie to można odnieść wrażenie, że auto pływa, ale to raczej wina zawieszenia, nie opon ;P Mimo (jak dla mnie) dość niskiego profilu, dalej jest komfortowo i niegłośno więc dla mnie są ok. Nie zauważyłem też, żeby na mokrym jakoś tył uciekał, ale raczej nie próbowałem doprowadzić do takich sytuacji więc na 100% nie potwierdzę. Tak czy siak te Dębice, wydaje mi się, mają fajny stosunek cena-jakość.

• 0

i5 3570K|Zotac 770GTX|MSI Z77-G43|8GB RAM|W7|WD CAVAIR BLUE|OCZ VERTEX 4 128GB|OCZ SEALTHXSTREAM 2 600W

#40 worekpyrow

worekpyrow
  • Nowicjusz

• 0 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 11:06

Kupuje tylko internecie, to po pierwsze. W marketach to same kormorany z etykietami EE, a u wulkanizatorów jak nie ma się nikogo znajomego to raczej nie brać bo marże potrafią zabić. Ceny sprawdzam na ceneo lub innych porównywarkach a zanim w ogóle zacznę szukać to wcześniej testy i opinie koniecznie gdzieś na niezależnych stronach czy blogach. Sensownie wyglądają testy na blogu wulkanista.pl (testy letnie, testy zimowe). Często aktualizowane testy ADAC i inne, mnie osobiście wyniki przekonują, zrobione wszystkie zestawienia ze smakiem, czytelnie. Ogólnie kazdy chwali swoje, no chyba że miał jakąś przygodę z drzewem, albo zderzakiem to wtedy wina opon, a prawda taka że opony często mają najmniejszą winę, o ile ktoś dba żeby głębokość bieżnika w jego ogumieniu nie była mniejsza niż 4mm w oponach letnich i min. 5 mm w oponach zimowych.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych