Skocz do zawartości

SilentiumPC M23 - Video Recenzja


Recommended Posts

Wreszcie ktoś szczerą video-reckę zrobił bez owijania i piania z zachwytu jak 90% recenzentów na YT.

Jakością i solidnością ta obudowa raczej nie grzeszy. Rozwiązanie z wyjmowaniem do czyszczenia filtra pod zasilaczem beznadziejne. Mało miejsca na przewody za tacką płyty głównej, a o dedykowanym otworze na kabel zasilający typu EPS 8-pin zapomniano :/

 

 

Brakujące nity, jakieś historie z lakierem, obudowa gnie się jak Tico przy bombie ... ale dalej paru "recenzentów i speców" upiera się że jest idealna... haha

 

Bakak szacun za obiektywizm. 

Przykład: http://www.pctechreview.com.pl/obudowy/brutus-m23-pure-black-pierwsza-w-polsce-recenzja-najnowszej-obudowy-midi-tower-od-firmy-silentiumpc/

 

Widze,ze niektorzy maja problem ze zrozumieniem tego co ogladaja ;)

Bakak powiedzial mniej wiecej to samo co ja w sowijej recenzji ,wystarczy tylko ogladac ze zrozumieniem.

 

Pamietajcie jedna rzecz,ze kazda recnezja to subiektywne odczucia recenzenta ;)

 

Bakak - dobra robota ;)

Link to post
Share on other sites

@black...

 

Zupełnie nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że "sama konstrukcja" jest stabilna /i porządna/, bo jej szkielet można składać jak origami (+niedoróbki typu brakujące nity). Jakąś tam robotę robią przetłoczenia na panelach ale w ogólnym rozrachunku do jakości określanej jako dobra - sporo tu brakuje. Bakak pokazał jak to wygląda, a ja mam z tym styczność na co dzień. I to jest mój główny zarzut, ta obudowa może mieć wiele zalet - ale jej "papierowa" konstrukcja - przekreśla temat i jako tester dobrze o tym wiesz.

 

Nie jestem też entuzjastą 4 miejsc na dyski 2,5'' - hdd tego typu są wolniejsze i głośniejsze od odpowiedników 3,5'' (i droższe), a wątpię że ktoś kupujący do pece 3-4 ssd trzyma ja w skrzyni za 150zł. Czyli rozwiązanie konstrukcyjne dość abstrakcyjne. 

 

Twoje stwierdzenie, o "dużym przycisku power, który jest plusem bo łatwo będzie go znaleźć" robiło tutaj furorę, aż zaczęliśmy się licytować, który szuka dłużej powera :) A poważnie, to wyglądało jak takie usilne wyszukiwanie zalet. Bo bądźmy szczerzy, czy duży power to na prawdę taka zaleta? Ani zaleta, ani wada - kwestia dizajnu, ale nie popadajmy w jakieś szaleństwo.

 

Zarządzanie kablami w tej obudowie, też szału nie robi. Zwłaszcza przez brak EPS (wycięcia), mimo iż wspomniałeś o tym - to nazwałeś je dobrym... 

 

Naciągane są te zalety... naciągane...

 

PS: Ładna koszulka ;p

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@gtxxtor

Nie wiem cos sie tej koszulki czepil, ale niech Ci bedzie ;)

 

Przypomne,ze recenzujemy bude za 150 pln i nie wymagaj blach na poziomie 0.7 mm w gore.

Mialem w rekach sporo drozsze obudowy, co konstrukcyjnie nie sa wcale lepsze, tutaj pomagaja wytloczenia na bokach.

Co do kabla EPS - kolejny raz sie powtorze - to jest buda za 150 pln, wiec nie wymagasz za wiele?

Zarzadzanie kablami jak za ta cene rowniez jest przyzwoite.Sam Bakak to powiedzial w recenzji, ale tylko mnie to wypominasz niewiedziec dlaczego   ;)

Co do przycisku power to nie tylko w tej recenzji mowilem o duzym przycisku i uwierz mi,ze jest to zaleta.Ja np mam bude stojaca zawsze na biurku  i jak macam paluchem ,zeby ja wlaczyc to sie duzy przycisk przydaje.

 

Dalej twierdze, mozesz sie z tym nie zgodzic, ze za te pieniadze to dobra obudowa.

I wcale nie mowie ,ze jest ona idealna, gdyby tak bylo wtedy moglbys sie mnie czepiac i mowic,ze wygaduje glupoty ;)

 

@Bakak

Nie wiem jakie jeszcze budy testowales w podobnym przedziale cenowym, ale p[rzyznasz chyba,ze za ta kase jest calkiem ok i nie ma sie za bardzo do czego czepiac?

Edytowane przez Blackwhite
Link to post
Share on other sites
Nie wiem jakie jeszcze budy testowales w podobnym przedziale cenowym, ale p[rzyznasz chyba,ze za ta kase jest calkiem ok i nie ma sie za bardzo do czego czepiac?

 

 

Miałem do czynienia z różymi obudawami w tym przedziale cenowym, głównie CM Ellite, które mają zdecydowanie sztywniejszą konstrukcje niż M23, ale np: próżno w nich szukać miejsca na okablowanie za tacką płyty głównej.

 

http://img6.imageshack.us/img6/8596/dsc013591280.jpg

 

Miałem do czynienia z Zalman Z5, w której jest miejsce na kable i na EPS, ale znów konstrukcja przypomina tą z M23 no i wg mnie jest paskudna :P

Zalmana Z3 Plus nie miałem przylemności testować ani widzieć na żywo więc się nie wypowiadam. 

Miałem też taką ekzotykę jak Modecom X-Station, kosztuje około 160zł i jest bardzo przeciętna, dużo słabsza niż M23 czy Zalman Z5, za tą cene to kpina, ale klient się na nią uparł więc dostał co chciał :P

Link to post
Share on other sites

@2up

Zalman wyglada calkiem fajnie i na pierwszy rzut okam wiele lepiej od M23 - nie ulega to watpliwosci.

Chcialbym jednak zobaczyc jakas recke , jak to wyglada w praktyce, chyba,ze juz jakas jest i mozesz podeslac linka?

 

Natoamiast ja nie porownywalem kilku obudow ze soba, a recenzowalem konkretna M23 ;)

Do tego jak ja robilem recke to tego Zalmana nie bylo chyba na rynku - z reszta nie ma to znaczenia.

Tak czy inaczej nie ma wiele obudow na rynku za ta kase, ktore maja ofiltrowanie, zarzadzanie kablami, miejsca na SSD, miejsca na dodatkowe wentyle na gorze obudowy ;)

Takze nie szukajmy na sile dziury w calym bo to chyba nie o to chodzi.

 

A z pewnoscia pisanie,ze robie recki sponsorowane bylo nie na miejscu, bo co  jak co (ja ekspertem nie jestem), ale to bylo przegieciem ;)

Z reszta nie bede tutaj uskutecznial Offtopa, bo nie jest to do tego miejsce.

 

@1up

Elite mialem sam w domu, zgadzam sie konstrukcja sztywniejsza i to o wiele, nie ma sie do czego przyczepic, ale porblem z pekajacymi przyciskami power (nie tylko u mnie), jak piszesz, zarzadzanie kablami zerowe.

Z5 to chyba jednak inne deko polka cenowa, jak sie nie myle?

 

Z podobnych cenowo bud mialem Bitfenixa Alpha, tez fajna buda i lepsza konstrucyjnie od M23 , natomiast brak filtrow skutkowal tonami kurzu w srodku.Choc tutaj roznica w cenie to okolo 40 pln, wiec sporo jak na budzetowke.

 

 

Jeszcze raz podkresle, nie ma obudowy idealnej, ale M23 to caly czas niezla propozycja w tym przedziale cenowym.

Edytowane przez Blackwhite
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Za tą kasę masz Zalman Z3 PLUS

 

Ale Zalman pewnie nie daje t-shirt'ów ;)

 

 

 

Co do przycisku power to nie tylko w tej recenzji mowilem o duzym przycisku i uwierz mi,ze jest to zaleta.

 

 

Jeśli jestem tak zrobiony, że nie mogę znaleźć przycisku "Power" to najczęściej wychodzi mi to na dobre. Kiedyś po pijaku skasowałem kilkaset zdjęć, zamiast przenieść je na inną partycję.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To jasne że wszystko rozchodzi się wokół osobistych preferencji, zwłaszcza w budżecie gdzie pójście na ustępstwa jest konieczne. Co do Z5 to jest on do kupienia poniżej 160zł, więc jak najbardziej jest to konkurent cenowy M23. Jedna jest "kosmos-styled", druga jakaś taka pseudo-przewrotna (asymetria) - ani jedna, ani druga mi się nie podoba, ale jakby kazali wybrać to Z5 ładniejsza.

 

Co do recek sponsorowanych, no cóż... logo na koszulce to element product-placement, do tego stopnia że swego czasu zwrócono mi uwagę za koszulkę 'EVGA' w pracy. Więc jeśli to co mówisz jest prawdą, to przyznaję Ci rację (co do recki "sponsorowanej") - natomiast widzisz jak to wygląda (i nie tylko ja Ci to powiem).

 

Uważam jednak, że mówienie o dobrej jakości i sztywności konstrukcji w M23 to dość spore naciągnięcie faktów. 

 

Zresztą masz w recenzjach zwyczajnie sporo wiadomości, które pochodzą od marketingu SPC, a nie są to fakty. Przytoczę tutaj przykład zasilacza Deus M1, w którym mówisz o lepszych niż w G1 kondensatorach (druga rewizja G1, też korzysta z Teapo - model o oznaczeniu 105C, tyle że... Teapo też nie są jakimiś renomowanymi kodensatorami). Tak samo M1 nie ma jednej linii 12V, a 2 połączone ze sobą, bo to jest tylko lekko zmodyfikowany G1. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeszcze raz podkresle, nie ma obudowy idealnej, ale M23 to caly czas niezla propozycja w tym przedziale cenowym.

O właśnie - tu jest sęk.
Każda obudowa z tego przedziału ma swoje wady i zalety i tak to trzeba ukazać - w końcu recenzja ma trafić nie tyle do nas, entuzjastów, których to obchodzi czy grubość blachy była mierzona suwmiarką czy śrubą mikrometryczną, ale do potencjalnych nabywców, osób niezwiązanych z tematem obudów czy komputerów/HW ogólnie.

Dlatego w moim mniemaniu należy obiektywnie przedstawić wady i zalety modelu w stopniu dość ogólnikowym, przekazując informacje najważniejsze (tj. miejsce na kable, sztywność konstrukcji, przewiewność, ofiltrowanie) a detale jak ilość miejsc na dyski (l. mn.) ssd czy wielkość przycisku Start zostawić na uboczu.

Natomiast jeśli recenzja obudowy, jest prowadzona przez osobę z nadrukiem logo tej firmy a jest mówione, że zaletą jest duży guzik to nie dziwota, że część to wyśmieje, część uzna to za rzecz faktycznie przydatną, a część się oburzy bo można to potraktować jako przecenianie zalet produktu - szczególnie, że wady były zbywane jedynym argumentem "czego się spodziewać za 150zł".

 

 

Ot, kwestia zachowania uczciwości i balansu pomiędzy ukazywaniem wad i zalet, aby potencjalny niezorientowany nabywca nie został zwiedziony pięknymi słówkami a potem żałował swojego zakupu - o to są ewentualne pretensje, nie o to, że sprzęt ma wady (bo jak ustaliliśmy, każdy jakieś ma).

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie dodać coś do wypowiedzi Sida. Chodzi, o to że "czego się spodziewać za 150zł" w pewnym sensie utwierdza niezorientowanych odbiorców, że owe wady M23 posiada każda obudowa w tym przedziale cenowym, a jest to bzdura. 

 

Np... Coolermaster N300 konstrukcyjnie jest dużo solidniejszy, w zamian za to nie posiada właściwie żadnego zarządzania okablowaniem - coś za coś.

 

Ktoś chce mieć solidniejszą budę... kupi CM. Komuś zależy na ukryciu kabli ... kupi Z3/Z5 lub M23... można tak wyliczać i wyliczać. Ale nie można mówić że wady M23 = każda obudowa ~150zł. 


Z zarzutów merytorycznych... zapadło mi w pamięć jak recenzowałeś G1. Mówiąc o dobrej jakości kondensatorach, miałeś pierwszą rewizję z absolutnie najtańszym ochłapem od chińczyków (Chengx 85C) i nazwałeś to dobrej jakości kondensatorem? To co byś powiedział o Nipponach? Skali by brakło? To mniej więcej jak jakbyś mając na stole GT610 i GTX780, powiedział że ta pierwsza jest "dobrą kartą do gier". Mówiłeś o dobrym PCB... przyjrzałeś się jakości lutowania? Tam jest tyle nadmiarowej cyny że 5-6 takich PSU można by z niej jeszcze zlutować. To jest jawne wprowadzenie w błąd osób niezorientowanych. 

 

PS: Nie wiem czemu groziłeś komentującemu banem, ale brak pomiaru tętnień czyni z tej recenzji tylko "opis" produktu. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

@1up

Tak trzeba sprzetu do pomiaru tych napiec, ja go nie poisiadam i raczej posiadac nie bede, bo z Youtubowych pieniedzy raczej na wszystko nie styknie  - sam z reszta wiesz.

 

 

@Sid w takim razie rozumiem,ze gdybym wspomnial o tym nieszczesnym przycisku bez koszulki, to bylo by ok tak?

Moim zdaniem nie ma to znaczenia, ale to moje zdanie.

 

@gtxxtor - masz racje, zgadzam sie,ze porownalem te zasilacze (G1 i M1) w duzej mierze kierujac sie tym co jest podane w info od SPC - moglem to zrobic inaczej, nie zrobilem, teraz to musztarda po obiedzie.Nie rozkrecalem M1 i to byc moze byl blad.

Luty byly ok i nie przesadzaj,ze bylo polutowane nieczysto ;)

Kondensatry nie pamietam jakie byly dokaldnie w tym zasilaczu, i od razu mowie,ze tutaj sepecem nie jestem, ale szukalem sporo na necie i wyszlo na to iz nie byl to najtanszy chinski sh....t.

Co do nieszczesnych napiec Tetnien uwazam to za rzecz zbedna, o ile jest to moze istotne w zasilaczach do audio, to nie w tych pecetowych.

Poza tym jak napisalem wyzej nie mam kasy na sprzet do testow, nikt mi nie placi za recenzje, a to co zarobie to nedzne £80 na miesiac z reklam  ;)

Link to post
Share on other sites

Z tą wielkością przycisku, to trochę tak jakby dywagować opór stawiany przez klapę muszli klozetowej przy jej podnoszeniu... no niby mniejszy opór będzie wygodniejszy w podnoszeniu, ale czy kogokolwiek to tak naprawdę obchodzi? ;)
Podobnie i z przyciskiem power - jaki by nie był tak człowiek do niego przywyknie, nadusi i komputer włączy, dlatego uważam to za zbędny detal, który winien być potraktowany bardzo ubocznie - i tak też było.

Oczywiście każda recenzja jest subiektywnym odbiciem wrażenia jakie sprzęt na recenzencie wykonał i tu nie godnym jest kłócić się o wagę przydatności rozmiaru tego przycisku (nawiązuję do jednego przykładu ale chodzi mi o konspekt), natomiast ważnym jest aby nie zapominać o tym do kogo i w jakim celu taka recenzja trafia - do odbiorcy starającego się poznać podstawowe cechy produktu aby określić czy jest on dla niego dobrym zakupem czy nie.

I to już nie jest ekspertyza sprzętu, tylko psychologia przekazu reklamowego - pozwolę sobie więc nie zanudzać całością a położę jedynie nacisk na to co powiedziałem powyżej - należy ogólne cechy (wady, zalety) produktu przedstawić tak, aby były one jasne w odbiorze, obiektywne, nie przeciągające szali bardziej na tak bądź na nie, aby odbiorca czy konsument miał jasne pojmowanie odnośnie tego co wybiera.
 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ok panowie, co nas nie zabije to nas wzmocni.Z pewnoscia wezme sobie do serca wasze uwagi - i nie ma w tum zadnego sarkazmu, mowie powaznie.

Czlowiek uczy sie cale zycie i z pewnoscia wykorzystam wasze rady.

Ja nie uwazam sie za eksperta, nigdy z reszta sie nie uwazalem i kazda krytyka, o ile konstruktywna jest miel widziana ;)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@blackwhite

Kondensatory w 1 rev. G1 to Chengx z oznaczeniem 85C (chińskie), po fali "hejtu" i problemach z nimi zostały wymienione na Teapo 105C (tajwańskie), z którymi to wiąże się ciekawa historia. Mianowicie dopóki nie trafiły do Deusa były przez recenzentów uważane za złe. Czego dowód można zobaczyć tutaj http://pcfoster.pl/artykul/cougar-rx-500-w-–-test-zasilacza/1144-5.html

 

Automatycznie taka niekonsekwencja w ocenie stała się przyczyną podejrzeń o kupowanie przez Cooling przychylnych recenzji (a warto nadmienić że powyższy argument jest bardzo mocny).

 

W momencie, w którym Ty o fatalnych Chengx'ach mówisz "dobre kondensatory" i używasz określeń typu "kondensator MOV" (to jest warystor!) nie dziw się, że również recenzja została odebrana w oczach bardziej świadomych w sposób niekoniecznie hmm... przychylny dla Ciebie. 

 

Po prostu, Black... mam wrażenie że w swoich filmach zbyt często polegasz na informacjach producenta i marketingu, niż własnych spostrzeżeniach. Dalej uparcie nazywasz FX serii 8 procesorem 8-rdzeniowym, a wiadomo że 8 to on ma tylko jednostek do obliczeń stałoprzecinkowych, ale wszystkie inne zasoby te jednostki dzielą ze sobą i jest to właściwie procesor z 4-rdzeniami. Mimo, że marketing podaje inaczej ... Może warto uświadamiać ludzi, jak jest. Bo potem wpada tu na forum osobnik, który upiera się że "on do gier woli FX niż i5, bo FX ma 2x więcej rdzeni, bo na YT powiedzieli". A my musimy takich prostować. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Witam Black

Po pierwsze co Ty tutaj robisz - jak kiedyś zagadnąłem z Tobą na Labie, że ktoś coś tam na BMK napisał to mnie wyśmiałeś i stwierdziłeś, że nie czytujesz tego forum ze względu na jego niski poziom.

 

Po 2 - Twoja recka pomijając jej przydatność dla przyszłego nabywcy wali na kilometr reklamą SPC.

Wybacz tak to odbieram. Do recenzji T.luk czy tej Bakaka jeszcze Ci bardzo daleko. Masz okazję zobaczyć jak wygląda rzetelna recenzja.

 

Co do cen i konkurencji.

 

Jest wiele obudów, które w mojej ocenie są lepsze od M23 - jednak nie są tak rozreklamowana jak ta.

Tu msza kilka:

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=615&g=354208&n=OBUDOWA-ZALMAN-Z5-PLUS-USB30-CZARNA&w=c

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-371207-Cooler-Master-obudowa-komputerowa-N300-czarna-bez-zasilacza-.html

http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-nse-300-kkn1-586537/

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=615&g=378775&n=Cooler-Master-obudowa-komputerowa-N400-czarna-bez-zasilacza&w=c

http://www.alternate.pl/Zalman/Zalman+Z3/html/product/1085799/?

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-401419-Zalman-case-miditower-Z3-mATX-ATX-bez-zdroje-USB3-0-cerna.html

 

A ten Bitenix Merc Alpha, o którym pisałeś kosztuje około 130zł - jednak brak w niej filtrów

http://www.morele.net/obudowa-bitfenix-merc-alpha-midi-tower-bfc-mrc-100-kkx1-rp-czarna-504856/

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

2@up

Z kondenatorami sie z Toba zgodze, nie mam o tym pojecia, nie powinenem wiec ich omawiac.Zabralem sie za cos co nie bardzo wiem z czym sie je i spartolilem sprawe.

 

Co do FX'a to ja akurat nie robilem zadnych testow ;) Jesli juz to robilem zestaw oparty na AMD, ale nie wciskaj mi prosze ze caly czas i uparcie, bo znow przeginasz w druga strone.

I sory, ale nie powiedzialem nikomu,ze jest lepszy bo ma 8 rdzeni, zawsze pisze, ze lepsze jest i5, a zestawy pod AMD robie dla ich fanow, choc wiem,ze to ma maly sens.

 

1@up

 

A jestem tutaj bo pisza o mnie, wiec zabieram glos, chyba moge?

 

Niech Ci wali na kilometr, w sumie powiem szczerze,ze nie bede sie tlumaczyl, bo nie ma po co.Ja wiem swoje, ty wiesz swoje.

Sadze,ze i tak sie nie dogadamy bo z pewnoscia zalazlem Ci za skore i nie darzysz mnie pewnie sentymentem.Ja Ciebie nie kojarze, ale nie wypieram sie ,ze tak napisalem o tym forum i z pewnoscia tak bylo.Nie mam Ci tego za zle, tez pewnie bym sie tak zachowal.

 

 

A bitfenix jeszcze niedawno kosztowal sporo wiecej ;)

Nie jestem niestety na biezaco z wszystkimi cenami w PL.

 

 

Tak na parwde dziwi mnie jedna rzecz.W recenzji M23 powiedzialem mniej wiecej to samo co Bakak a jednak jedziecie po mnie jak po lysej kobyle.

Sory ale z podsumowania wynika praktycznie to samo, jesli juz to jedynie co to mamy tutaj niezgodnosc co do stabilnosci konstrukcji.

Edytowane przez Blackwhite
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jestem ciekaw jak nas znalazłeś ;p Nie no mówiąc uczciwie wiem, że przeglądałeś ten portal, aczkolwiek opinie z Laba jakoby byśmy byli niekompetentni - znam. I (chyba mi się nie dziwisz) - nie jestem w stanie się z nią zgodzić. Baa... zobacz jakie pierdoły wypisują na Twoim forum.

 

jedynie co to mamy tutaj niezgodnosc co do stabilnosci konstrukcji.

+kilka "dziwnych" uwag Twojego autorstwa typu "duży przycisk zaletą", no a sama stabilność - kwestią kluczową. Gdybyście się nie zgadzali, co do jakości plastików - to można puścić mimo uszu. Ale tutaj jednak odwraca to przekaz o 180 stopni. 


PS: "8 rdzeni w przypadku Buldożera"

 

PS2: Jakoś(ć) lutowania Deusa

http://overclock.pl/images/articles/content/artykuly/2012/12/deus_g1_600w/1024/40.jpg

Link to post
Share on other sites

Nie porównuj mojego forum do laba czy tez do tego bo to nie ta liga ;)

Tam glownie sa ludzie, ktorzy nia maja pojecia o niczym i przychodza po pomoc, bo ja ich tam kieruje.Do tego masa gimbazy, ktora trzeba bylo postawic do pionu, bo sie rozbrykali.A ludzi co maja pojecie jest garstka.

Na PcLabie czytam kilka for, te ktore mnie inetersuja, raczej nie zabieram glosu w innych sprawach.

Ale chyba zbaczamy z tematu i zaraz sie moderatorowie zdenerwuja, nie bezpodstawnie z reszta, takze moze temat for zakonczmy ;)

 

Pisalem wyzej,ze czlowiek uczy sie na bledach, do czesci sie przyznalem , wiec po co kontynuacja tego tematu?

A co do sponsorowania nie bede sie juz wiecej wypoiwiadal , bo delikatnie mowiac wku....a mnie ta cala gadka i nie mam ochoty tych bzdur sluchac ;)

 

Poza tym ja jestem jeden, a was cala klika, wiec i tak z gory jestem na przegranej pozycji.

Link to post
Share on other sites

Black to nie chodzi o to, że my jesteśmy sektą, która obrała sobie Twoje materiały (czy Dawida) za cel i będziemy "jechać" jak po łysej kobyle - po wszystkim, co nie wyszło spod naszych rąk. Po prostu przedstawiciele firmy Cooling.pl / SPC już mocno dali się nam tutaj we znaki i teraz panuje taka obsesja, że wszędzie widzimy "przedstawiciela SPC".

 

Ja też znam Twoją opinię nt. Benchmarka, dlatego zdziwiłem się że tu wpadłeś... 

 

Myślę, że można zakończyć OT - a jeśli ktoś chce podyskutować nt. Twoich recenzji - niech założy stosowny temat i wówczas nikt nie będzie miał żadnych pretensji do tego. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...