Skocz do zawartości

Zacinanie się komputera


Recommended Posts

Witam.

 

Przejdę od razu do rzeczy. Przykładowo gram w diablo 2 , wszystko jest okej, mogę non stop i nic się nie stanie. To samo w przypadku innych gier nie aż tak wymagających jak Battlefield 3.Gdy odpalam bf3 , czasami wystarczy 10 minut, czasami godzinka i komputer się zacina. Obraz się wiesza a dźwięk charakterystycznie tak jakby zgrzyta. Jakiś tydzień temu pierwszy raz miałem w życiu blue screena i właśnie był podobny dźwięk. Problem występuje losowo, czyli mogę grać tydzień i nie zatnie się ,a mogę grać drugi tydzień i będzie się zacinał codziennie.

 

Gdy łapie mnie ten freeze , to jedyne co mogę zrobić to restart , czasami po restarcie nawet przy ładowaniu się windowsa potrafi zaciąć się poraz drugi, potem czekam minutę(wypinam i wpinam dysk/kartę graficzną) i restartuję znow, i czasami po raz trzeci potrafi się zfreezować nawet przy słuchaniu muzyki czy przeglądaniu youtube(to wszystko dzieję się , jeżeli najpierw zatnie mi się po raz pierwszy w grze).

 

Aktualizowałem sterowniki do karty graficznej - ASUS GeForce GTX660 , czyściłem rejestry programem Eusing Free Registry Cleaner.

 

Temperatur GPU ani CPU nie sprawdzałem dokładnych podczas grania ,ale w spoczynku GPU około 30 stopni , CPU około 45.

 

Procesor to AMD Athlon II x4 640 , ale za niedlugo wymieniam na amd x8 8350. Planuję też zrobić format , bo nie miałem około 2 lat.

 

Proszę o pomoc , pozdrawiam :)

Edytowane przez pozdrov
Link to post
Share on other sites

Niebawem wszystko zrobię i dam odpowiedź

 

Zasilacz Fatality OCZ 550 W

grafa gtx 660 asus

proc amd athlon II x4 640 3ghz

2x4 gb kingstone ddr3

plyta glowna as rock n68c-s UCC

system windows 7 64bit

 

@będę edytował post / nie za bardzo wiem jak zrobić test ramu. Chodzi Ci o program memtest , czy o jakiś test w dos-ie ?

 

Okazuję się,że format miałem chyba 4 lata temu , 2 lata temu robiłem tylko D (gry itd)

 

 

1. SMART dysku :

http://scr.hu/0qkm/v72oq
 

2. Temperatury :

spoczynek : http://scr.hu/0qkm/33d12

podczas grania w bf : http://scr.hu/0qkm/comim  (nie słyszałem żadnej zmiany w głośności chłodzenia po włączeniu się bf'a, jednak jak były upały to słychać było jak pracują , teraz chłodno za oknem i cicho działają)


 

Edytowane przez pozdrov
Link to post
Share on other sites

No memory errors were detected , RAM wporządku ;) Aż się zdziwiłem ,że tak szybko test przeszedł.

 

Jakiego darmowego antywirusa polecasz ? Posiadam avast'a ,ale z tego co wiem to prawie jakbym nie miał nic.

 

Jak nic nie wykryje to format kompa , bo od 4 lat trochę się mogło nazbierać na C ;)

Edytowane przez pozdrov
Link to post
Share on other sites

Oki, w takim razie zaraz poszukam w internecie eseta. A co do testu - ukończył się w 100 % po około 10 minutach i zaraz po tym automatycznie sam zrestartował/uruchomił się windows i ukazało mi się okienko na pulpicie, że nie wykryto żadnych problemów.

Link to post
Share on other sites

http://scr.hu/0qkm/uj6v9 (to jeszcze nie koniec)

Chyba nie mam więcej pytań, po tym screenie ;)

 

Jeszcze tylko formacik i myślę, że problem minie.


 

@EDIT

 

Otóż przeskanowanie i usunięcie zagrożeń nic nie pomogło , komputer zaciął się po 10 minutach grania w battlefielda. Ekran się zatrzymał i dźwięk zgrzytał. Teraz czas na format.

Edytowane przez pozdrov
Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany , usunąłem sterowniki karty dźwiękowej, po automatycznym wykryciu urządzeń i instalacji wszystko jest ok. Temat do zamknięcia ;) Moim błędem było pobranie Driver Max'a około roku temu i instalowanie sterowników poprzez niego. Nie polecam programu.

 

Dzięki wszystkim !

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...