Skocz do zawartości

MSI 990FXA-GD65 czy Asus Sabertooth 990FX R2.0


Recommended Posts

hehehe :P , trza poszukać ja znalazłem.... ale ogólnie ja zsiadłem z i5 na obecnoego fx i nie żałuję :D i myślę że kupno mobo i zrobienia RAID-a i bedzie piknie  Na obecnej konfiguracji gram w BF3 i smiga aż miło tylko grafa troche za słaba , ale procek lata na 4 GHZ i jest miło zero zacinania jakiegokolwiek :)

Link to post
Share on other sites

@brudnobanani, ogarniam, że APM Ci zrzuca, ale to z tego co zrozumiałem z tematu na obecnej GA 970A-UD3? Z tego co wiem to na tej płycie możesz wyżej ustawic napiecie dla CPU.Miałem na myśli,że w przypadku MSI 990FXA-GD65 możesz nawet nie przekroczyć stabilnie 4,3 GHz bo procek będzie się dusił z braku "papu". Zresztą, wszystkim w tym temacie to jest napewno jasne, wiec nie ma potrzeby tego tłumaczyć ;)

Edit: @ maxforces, jeżeli pisząc "sprzedać CPU" miałeś na myśli zmiane platformy na 1155, to to jest takie samo rozwiązanie problemu, jak format windowsa po zainfekowaniu. Na skróty.

1.Z gd65 spokojnie przekroczysz lim it Vcore ustawiony w biosie bo OC robisz w płytach MSI z poziomu windy

http://www.3dmark.com/fs/120352

2. Widzisz sens ładowania płyty od 600 do 750 do 8120 czy 8350 bo ja nie widze po sprzedaży procka za ta cene spokojnie kupi się płyte na inny socket z i5 i ma się wydajniej.

3.Cofnij sie na poprzednia strone to podałem alternatywną płytę GA-990XA-UD3 która nie ma blokady APM i nie wywalasz kroci.

 

brudnonabani z kolei po sprzedani swojej ud3 dołoży 80zł i nie ma limitu z GA-990XA-UD3 Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

1. Link do kórego sie odnosisz dotyczy płyty MSI 990FXA-GD80, kiedy ja pisałem o MSI 990FXA-GD65.
2/3. Widziałem Twojego posta z pierwszej strony i również wydaje mi się, że 
Gigabyte GA-990XA-UD3 będzie optymalnym wyborem do tego procesora, i nie kosztuje takich pieniędzy jak Asus Crosshair V Formula.

Link to post
Share on other sites

Jesli chcesz pozostac przy tym FX, a wiem ze chcesz, to szukaj okazji na Sabertooth R2.0 ;)

:) na razie zostaje na dłużej chyba że nie wiem co musiało by się stać :D chyba że intel przyszedłby do mnie i sam bu mnie zasponsoringował w i7 :D, to może wtedy hhehe

1. Link do kórego sie odnosisz dotyczy płyty MSI 990FXA-GD80, kiedy ja pisałem o MSI 990FXA-GD65.

2/3. Widziałem Twojego posta z pierwszej strony i również wydaje mi się, że Gigabyte GA-990XA-UD3 będzie optymalnym wyborem do tego procesora, i nie kosztuje takich pieniędzy jak Asus Crosshair V Formula.

tsk to inna półka w sumie :)

Link to post
Share on other sites

proponowal bym jeszcze ta plyte

 

http://www.ceneo.pl/13142042

 

mialem z nia do czynienia i musze przeznac ze jest bardzo dobrze wykonana, ma rozbudowane chlodzenie sekcji zasilania i sporo opcji do O/C bez limirow ;)

Kolega Bakak miał juz wcześniej jakieś doświadczenia z ową płytą?

Mialem przyjemnosc zapoznac sie z ta plyta ale tylko wizualnie, nigdy jej nie testowalem. Jednak mialem sporo płyt Asusa pos AM3/3+ i na zadnej sie nie zawiodlem. Wiec zakladam ze Sabertooth R2.0 tez bedzie dobrze sie spisywac :)

Link to post
Share on other sites

No coz, chlopak jest zadowolony z procesora, ale wnerwia go plyta, ktora blokuje jego O/C. Wiec szuka najtanszej i najlepszej opcji rozwiazujacej ten problem. Jesli sprzeda obecna plyte za okolo 200zl to do Asusa dolozy kolo 300zl i ma problem z glowy.

Wiem ze mozna kupic Gigusia GA-990Fx-ud3, ktora podobno nie ma problemu z APM, ale nadal ma ten sam durny i ociezaly bios, slabe radiatory na chipsecie i sekcji zasilania i watpie aby autor chcial sie w to pchac po raz drugi.

Alternatywa bedzie jeszcze Asrock 990fx Extrene4 o ktorym pisalem wczesniej.

Link to post
Share on other sites

Jak chce kupić płytę za sześć stów, to niech sprzeda tego dziada razem z obecną i kupi sobie Intela. Ja rozumiem "miłość" do AMD i chęć posiadania ich produktów, ale wszystko ma swoje granice i te granice zostaną w takim przypadku znacznie przekroczone.

Link to post
Share on other sites

nie będzie droższa ! a dla czego nie ? bo co masz jakieś dziwne odniesienie jakieś ubzdurane paramatry że płyta ma być tansza od procka ? litosci kolego , jesteś zbyt przyzwyczajony do cen procków intela   :D hahahah skoro dla ciebie procek ma być droższy od płyty gł, skoro płyta to podstawa a grunt to podstawa hahahaha , proszę Cię nie wypisuj mi juz takich swoich uwag ...

Edytowane przez brudnonabani
Link to post
Share on other sites

No coz, chlopak jest zadowolony z procesora, ale wnerwia go plyta, ktora blokuje jego O/C. Wiec szuka najtanszej i najlepszej opcji rozwiazujacej ten problem. Jesli sprzeda obecna plyte za okolo 200zl to do Asusa dolozy kolo 300zl i ma problem z glowy.

Wiem ze mozna kupic Gigusia GA-990Fx-ud3, ktora podobno nie ma problemu z APM, ale nadal ma ten sam durny i ociezaly bios, slabe radiatory na chipsecie i sekcji zasilania i watpie aby autor chcial sie w to pchac po raz drugi.

Alternatywa bedzie jeszcze Asrock 990fx Extrene4 o ktorym pisalem wczesniej.

Strata pieniędzy już wyżej było to wytłumaczone,GA-990Fx-ud3 ociężały bios? Nie ma po prostu UEFI wszystkie opcje są i maximum się wyciska z procka tak samo jak na płycie znacznie droższej.

Asrock 990fx Extrene4 też dobra alternatywa.

nie będzie droższa ! a dla czego nie ? bo co masz jakieś dziwne odniesienie jakieś ubzdurane paramatry że płyta ma być tansza od procka ? litosci kolego , jesteś zbyt przyzwyczajony do cen procków intela   :D hahahah skoro dla ciebie procek ma być droższy od płyty gł, skoro płyta to podstawa a grunt to podstawa hahahaha , proszę Cię nie wypisuj mi juz takich swoich uwag ...

Dlatego że to bezsens z tym prockiem, myślałem że to proste do zrozumienia

Link to post
Share on other sites

Nie moja kasa ale na twoim miejscu zaczął bym allegro przeglądać niż wywalać niepotrzebnie 600zł na płytę

np.

http://allegro.pl/gigabyte-ga-990fxa-ud3-usb-3-0-sata3-socket-am3-i3506816668.html

 

Jak dobrze pokombinujesz to nic nie stracisz  kasy, a jak chcesz tracić to

R2.0

i można zamykać temat.

Link to post
Share on other sites

a czy Wy wiecie czym zajmuje sie autor?

Tutaj komp sluzy do modelowania 3D, PSa, 3d naxa, Paintera itp. oraz okazyjnie granie. Autor mial wczesniej i5 3470 i nie byl zadowolony, zas przejscie na i7 bylo zbyt kosztowne i nadal takie jest, wiec szukamy sposobu na usprawnienie aktualnej platformy.

Link to post
Share on other sites

A coś to zmienia jak jest OC

Paint-i5

PS-i5

3ds- równo w renderze jak jest HW, w reszcie i5

Nie wiem co do modelowania używa.

Sumą sumarów kupowanie płyty 600zł+ to złe posunięcie do tego procka.

Po tylu postach już dawno powinien wiedzieć jaką płytę.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

Max, tomcug i inni wszyscy patrzycie na FXa przez pryzmat grania w ktorym te procki skabo sie sprawdzaja, a tutaj 90% zastosowania Kompa to profeska w grafice.

 

@Max dasz autorowi pewnosc ze Ga-990fx-Ud3 nie bedzie mialo problemu z APM? Bo z tego co pamieram to te plyty w najnowszeh rewizji tez sa wykastrowane z tej funkcji i dopiero midel UD4 lub UD5 w pelni ja obsluguje. A to tez sa plyty za okolo 500zl i wiecej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...