Skocz do zawartości

MSI 990FXA-GD65 czy Asus Sabertooth 990FX R2.0


Recommended Posts

wydajność - ta sama,

różnic znaczących prawie nie ma - sabertooth dodatkowo obsługuje pamięci ECC, choć prawie nikt z nich nie korzysta... ma dwa porty sata więcej i dwa esata... o dwa usb 3.0 z tyłu więcej

patrząc pod kątem ceny - oczywiście msi,

pod kątem gwarancji - sabertooth (5 lat)

Edytowane przez tofix
Link to post
Share on other sites
Gość DRAGOPL

Może inaczej ile masz kasy na wydanie żeby zakupić płytę główną bo podane przez Ciebie propozycje to dwie różne półki cenowe

 

Asus Sabertooth 990FX R2.0    5 lat gwarancji 4x PCI-E  STABILNA/Świetna płyta do 600 zł MSI 990FXA-GD80   3 lata gwarancji Konkurent do Asusa  tez do 600 zł

 

MSI 990FXA-GD65   3 lata gwarancji  2X PCI-E   cena do 420zł
Link to post
Share on other sites

W przypadku Sabertooth'a to jakiś czas temu, będąc w oddziale komputronika sprzedawca stanowczo odradzał mi Sabertootha 990FX pierwszej rewizji,  bo jak twierdził mieli dużo reklamacji na te płyty główne. R2.0 zapewne jest poprawione, ale warto mieć na uwadze fakt, ze w przeciwieństwie do Asusa, MSI nie naprawia płyt głównych. Wymienia je na nowe.

Link to post
Share on other sites

Strata kasy jak masz GA-970A-UD3 nic więcej wyżej nie wyciśniesz.

mam rev 3,0 I BRAK OPCJI WYŁĄCZENIA "APM" co powoduje że mój odblokowany procek zamiast 4,7GHZ na tej płycie bez zrzucania taktowania pozwali mi latać na max 4GHZ wiec plisssssss inne wszystkie te wymienione są lepsze do OC ! inne zaś mode FX6300 PHENOMY na tej płyciei tej ewizji można śmiało kręcić, a tą rewizje wykastrowali na maxa !! wiec ja podziękuje :)

W przypadku Sabertooth'a to jakiś czas temu, będąc w oddziale komputronika sprzedawca stanowczo odradzał mi Sabertootha 990FX pierwszej rewizji,  bo jak twierdził mieli dużo reklamacji na te płyty główne. R2.0 zapewne jest poprawione, ale warto mieć na uwadze fakt, ze w przeciwieństwie do Asusa, MSI nie naprawia płyt głównych. Wymienia je na nowe.

i to nawet przemawia za MSI

Link to post
Share on other sites

Planujesz w przyszłości SLI/CF? Jeśli tak to weź pod uwagę, że w przypadku MSI 990FXA-GD65 druga karta zablokuję Ci jedyny slot PCI. Zwracam na to uwagę, bo mimo leciwości tego portu jest jeszcze dość często i powszechnie używany.
Edit: Dodatkowo w przypadku tej płyty głównej nie podniesiesz napięcia procesora ponad 1.4V, wiec możesz nie przekroczyć 4.3 GHz (źródło:http://pclab.pl/art48323-26.html

Edytowane przez Deadlous
Link to post
Share on other sites

:) 

 

Planujesz w przyszłości SLI/CF? Jeśli tak to weź pod uwagę, że w przypadku MSI 990FXA-GD65 druga karta zablokuję Ci jedyny slot PCI. Zwracam na to uwagę, bo mimo leciwości tego portu jest jeszcze dość często i powszechnie używany.
Edit: Dodatkowo w przypadku tej płyty głównej nie podniesiesz napięcia procesora ponad 1.4V, wiec możesz nie przekroczyć 4.3 GHz (źródło:http://pclab.pl/art48323-26.html

LATA NA 4,5  :) ale APM zrzuca :D wiec myslę że "może poleci wyżej" :)

Link to post
Share on other sites

sory,że podepnę się pod temat,ale nie chce mi się zakładać nowego.Chciałbym się upewnić czy dobrym zakupem byłoby kupno asus Crossair V formuła z??Czy asrock 990fx extreme 9 jest lepszy?Czy może msi gd80??

Link to post
Share on other sites

@brudnobanani, ogarniam, że APM Ci zrzuca, ale to z tego co zrozumiałem z tematu na obecnej GA 970A-UD3? Z tego co wiem to na tej płycie możesz wyżej ustawic napiecie dla CPU.Miałem na myśli,że w przypadku MSI 990FXA-GD65 możesz nawet nie przekroczyć stabilnie 4,3 GHz bo procek będzie się dusił z braku "papu". Zresztą, wszystkim w tym temacie to jest napewno jasne, wiec nie ma potrzeby tego tłumaczyć ;)

Edit: @ maxforces, jeżeli pisząc "sprzedać CPU" miałeś na myśli zmiane platformy na 1155, to to jest takie samo rozwiązanie problemu, jak format windowsa po zainfekowaniu. Na skróty.

Edytowane przez Deadlous
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...