Skocz do zawartości

Wybór autorskiego GTXa780


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lwses,

Recommended Posts

Witam,

 

Śledzę tylko stronę benchmark - brak czasu - i chyba przegapiłem (albo nie było) info na temat autroskich GTXów 780, czy choćby jakiegoś testu. Zastanawiam się nad jakimś. Kupić mam zamiar jak wyjdzie GTA5 tak naprawdę, ale po premierze drogiego MSI skuszę się raczej na jakiegoś wcześniej zapowiedzianego.

Wiem, że ZOTAC zrobił fajną kartę, ale czy są jeszcze jakieś autorskie godne polecenia? Bo ja pamiętam newsy, ale to były referenty jeszcze. Niedawno dowiedziałem się o JestStreamie od Palita na przykład.

 

Po prostu, co wybrać Waszym zdaniem?

Czy w ogóle jest jakiś producent, który nie pokazał swojej świeżynki?

 

Dzięki wielkie i pozdrawiam najmocniej!

Link to post
Share on other sites
Kupić mam zamiar jak wyjdzie GTA5 tak naprawdę

Po 1 GTA V zostało nie zostało oficjalnie zapowiedziane, więc nie możemy mówić tutaj o tym że będzie na PC, jedynie NV zostało powiedziane że będzie można pograć, co nie oznacza nawet że wyjdzie. Jeśli on faktycznie wyjdzie na PC co jest raczej prawdopodobnę, to na pewno nie najbliższym czasie czyli już wyjdą nowe karty graficzne, więc nie ma sensu się zastanawiać teraz nad jaki model GTX.

Jednakże pytasz, no to odpowiem że jednym z lepszych jest wersja z chłodzeniem od Gigabyte http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-780-oc-3gb-ddr5-pci-e-box-84-860968.html?attr=248-650010 lub od ASUSa http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?pid=C6505157 , jednakże odpuściłbym sobie ASUSa z racji serwisu.

 

//e

Bardzo Cie proszę, napisz sobie wszystko na brudno zanim napiszesz posta bo nie da się tego zrozumieć. 

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

bez sensu kupować kartę 2454,00 zł która za rok pójdzie w zapomnienie , normalny gtx 670 wystarczy do wszystkiego, a co oferuje ten 780 ?,1000pkt więcej śmiech na sali

 

3d mark 11

Zotac GTX 780 AMP! 3GB - 11438 pkt

Moj GTX 670 - 10049 pkt

 

http://www.3dmark.com/3dm11/5529077

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/zotac-geforce-gtx-780-amp-test/strona/20686.html

Link to post
Share on other sites

Karty graficzne porównuje się w grach a nie śmiesznych benchmarkach, które nijak nie przekładają się na wydajność podczas grania. Za rok to do zapomnienia a raczej nie grywalny będzie GTX 670 a 780 jak tako będzie sobie jeszcze radziała. GTX 780 podkręcają powyżej 100 MHz daje wydajność stock GTX Titan - nie wiem czy wiesz jest teraz sposób na np. kart Gigabyte WF3 odblokowania napięcia na 1.3 V - są sztuki co robią po 1150 MHz OC z boost sięga to nawet 1300 MHz. Przy takich wartościach GTX 670 zostaje daleko w tyle + dla GTX 780 stanowi to zapas na najbliższy czas.

 

Nie porównuje się SLI GTX 670 vs. GTX 780 - porównaj sobie SLI vs SLI tych kart :)

Edytowane przez Zxaka
Link to post
Share on other sites

Po 1 GTA V zostało nie zostało oficjalnie zapowiedziane, więc nie możemy mówić tutaj o tym że będzie na PC, jedynie NV zostało powiedziane że będzie można pograć, co nie oznacza nawet że wyjdzie. Jeśli on faktycznie wyjdzie na PC co jest raczej prawdopodobnę, to na pewno nie najbliższym czasie czyli już wyjdą nowe karty graficzne, więc nie ma sensu się zastanawiać teraz nad jaki model GTX.

Jednakże pytasz, no to odpowiem że jednym z lepszych jest wersja z chłodzeniem od Gigabyte http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-780-oc-3gb-ddr5-pci-e-box-84-860968.html?attr=248-650010 lub od ASUSa http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?pid=C6505157 , jednakże odpuściłbym sobie ASUSa z racji serwisu.

 

 

Nie wiem skąd wiesz kiedy wyjdą nowe grafy i jak połączyłeś to z premierą GTAV, której data premiery również nie została ujawniona.

No, ale lepiej jest czepiać się mnie :)

Link to post
Share on other sites

Nowa seria kart graficznych od AMD http://pclab.pl/news54541.html (link), a GTA V nie jest zapowiedziane na PC, więc nie rozumiem o co chodzi. Nie połączyłem to z premierą, tylko napisałem że do czasu kiedy wyjdzie GTA V na PC(jeśli w ogóle) to będziemy mieli już nowe karty graficzne, a ty się pytasz o 780, a chcesz go kupić w czasie premiery GTA V który nie jest zapowiedziany(oficjalnie).

Link to post
Share on other sites

To czy wybiorę 780-tkę, czy Radeona z serii 8000 to dla mnie jeden pies. Obie karty będą miały porównywalną wydajność i jedna będzie lepsza od drugiej w zależności od danej gry. Żadna nowość. Myślałem jednak, że chodzi ci o kolejne serie tychże producentów.

 

Chcę 780tke i nie wiem, czy wziąć polecaną przez ciebie kartę od Gigusia, czy też fajną Zotaczka. Na guru3d nie ma jeszcze testów tej drugiej, więc skierowałem się do Was. Być może za wcześnie. Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

bez sensu kupować kartę 2454,00 zł która za rok pójdzie w zapomnienie , normalny gtx 670 wystarczy do wszystkiego, a co oferuje ten 780 ?,1000pkt więcej śmiech na sali

 

3d mark 11

Zotac GTX 780 AMP! 3GB - 11438 pkt

Moj GTX 670 - 10049 pkt

 

http://www.3dmark.com/3dm11/5529077

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/zotac-geforce-gtx-780-amp-test/strona/20686.html

 

W tym teście to jest na bank wynik całej jednostki. Śmiesznie by było, jakby 780-tka miała 11400 graphics score, przy 11300 mojej 770-tki. %-)

Link to post
Share on other sites

Wybrałem Gigabyte Windforce i nie narzekam. Temperatury to jakieś 70-71, 73-74 stopnie po overclockingu, ale tak naprawde dużo zależy od temp otoczenia. Podczas upałów potrafiło dobić do 76 ale naprawdę miałem duchotę na chacie. Jeśli chodzi o chłodzenie to powyżej 50% (prędkość wentyli) karta staje się trochę słyszalna ale nie wybija się ponad resztę.

 

Zainteresuj się również EVGA z autorskim chłodzeniem, z wielu testów wynika iż mógłby to być najlepszy wybór.

 

Pozdro

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

Ehh..

 

Zacznijmy od tego, że za SLI idzie masa problemów, po co wciskacie autorowi SLI, skoro jest nastawiony do zakupu jednego porządnego akceleratora co uważam za bardzo dobrą dezycję.

 

Drogi autorze, co do modelu GTX 780, albo dosyć budżetowy Gigabyte który w/g mnie wygląda tandetnie i paskudnie i ja kupując 780'tke nawet go nie brałem pod uwagę i Tobie też nie polecam, albo świetna EVGA SC ACX z wydajnym i cichym chłodzeniem i fajnymi fabrycznymi taktami, albo piękny Asus z fabrycznym Backplate, bardzo wysoką jakością wykonania i najlepszym jak dotąd potencjałem OC ze wszystkich modeli 780.

 

Niestety Asus ma wady, sam posiadałem tą kartę, i pierwszym rzucającym się w oczy defektem było mocne wyginanie się, użytkownik posiadający taką samą kartę z innego forum również miał ten problem. Ale to przypadłość większości kart Asusa, DCUII to bardzo ciężkie, lecz wydajne chłodzenia. Moja do tego niestety zaczęła piszczeć we wszystkim co sie da, odesłałem i sam się zastanawiam, czy ponownie kupić Asusa, na którego bardzo się nastawiłem, czy wybrać coś innego.

 

Lightninga od MSI definitywnie nie polecam, karta obrzydliwa z wyglądu, na siłę wciśnięty środkowy mały wentylator który zapewne będzie warczał jak Turbina w suszarce i do tego logo z boku świecące na wszystkie kolory. Cena karty nie adekwatna do jakości, za kwotę 3000pln mamy Evgę Classified, i jeżeli ktoś chce robić LN2 bądź bić rekordy benchmarków to jedyne słuszne rozwiązanie.

 

Jest jeszcze jedna opcja, na którą ja osobiście teraz się nastawiam, to Inno3D x3 HerculeZ, potężne 3 - slotowe bydle, wydajne i stosunkowo ciche chłodzenie, oraz najwyższe fabryczne OC ze wszystkich 780. Niestety dalsze OC nie ma startu do modelu Asusa.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360
Zacznijmy od tego, że za SLI idzie masa problemów

 

Bzdury.

 

Jedno szybkie spojrzenie w Twoją sygnę i już wiadomo o co chodzi. :] Ja uważam, że trzeba być totalnym idiotą, by płacić dwa razy więcej za podobną a momentami nawet niższą wydajność, gdzie wszystko się sprowadza między Bogiem a prawdą, do ilości fps wypluwanej na ekran.

 

 

 

po co wciskacie autorowi SLI, skoro jest nastawiony do zakupu jednego porządnego akceleratora co uważam za bardzo dobrą dezycję.

 

Po to by rozważył inne, może nawet lepsze opcje.

Na temat OC piszesz już totalne farmazony. OC TO LOTERIA !!! Żadna firma nie dostaje chipów selektów a takie czy inne PCB na karcie, robi na prawdę małą różnicę. Prosty przykład - mam w domu matrixa - poczytaj sobie jaki niby potencjał OC ma ta karta a ja na posiadanym egzemplarzu nie mogę prześcignąć niektórych referentów...

Link to post
Share on other sites

 

Ehh..

 

Zacznijmy od tego, że za SLI idzie masa problemów, po co wciskacie autorowi SLI, skoro jest nastawiony do zakupu jednego porządnego akceleratora co uważam za bardzo dobrą dezycję.

 

Drogi autorze, co do modelu GTX 780, albo dosyć budżetowy Gigabyte który w/g mnie wygląda tandetnie i paskudnie i ja kupując 780'tke nawet go nie brałem pod uwagę i Tobie też nie polecam, albo świetna EVGA SC ACX z wydajnym i cichym chłodzeniem i fajnymi fabrycznymi taktami, albo piękny Asus z fabrycznym Backplate, bardzo wysoką jakością wykonania i najlepszym jak dotąd potencjałem OC ze wszystkich modeli 780.

 

Niestety Asus ma wady, sam posiadałem tą kartę, i pierwszym rzucającym się w oczy defektem było mocne wyginanie się, użytkownik posiadający taką samą kartę z innego forum również miał ten problem. Ale to przypadłość większości kart Asusa, DCUII to bardzo ciężkie, lecz wydajne chłodzenia. Moja do tego niestety zaczęła piszczeć we wszystkim co sie da, odesłałem i sam się zastanawiam, czy ponownie kupić Asusa, na którego bardzo się nastawiłem, czy wybrać coś innego.

 

Lightninga od MSI definitywnie nie polecam, karta obrzydliwa z wyglądu, na siłę wciśnięty środkowy mały wentylator który zapewne będzie warczał jak Turbina w suszarce i do tego logo z boku świecące na wszystkie kolory. Cena karty nie adekwatna do jakości, za kwotę 3000pln mamy Evgę Classified, i jeżeli ktoś chce robić LN2 bądź bić rekordy benchmarków to jedyne słuszne rozwiązanie.

 

Jest jeszcze jedna opcja, na którą ja osobiście teraz się nastawiam, to Inno3D x3 HerculeZ, potężne 3 - slotowe bydle, wydajne i stosunkowo ciche chłodzenie, oraz najwyższe fabryczne OC ze wszystkich 780. Niestety dalsze OC nie ma startu do modelu Asusa.

 

Budżetowy Gigabyte... widać że nigdy nie miałeś go w ręku.... A wygląd to już raczej sprawa gustu.

 

A jeśli chodzi o SLI i masę problemów to już totalna bzdura. Miałem 2x660Ti... to wiem. Wydajność niemal ta sama a czasami wyższa. Jedyną bolączką mogą być wyższe temperatury ale nie jest to nic z czym nie można by sobie poradzić.

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Edytowane przez Igoruss
Długie posty należy ukrywać w spoiler
Link to post
Share on other sites

Panowie, nie interesuje mnie SLI z jednego prostego powodu - nie mam płyty na dwa wejścia. Wybierając płytę nie interesowało mnie wkładanie dwóch kart, a jednek porządnej. Teraz SLI z pewnością działa lepiej, ale już raz miałem do czynienia z takim połączeniem.

Nie wiem, czy kiedykolwiek się przekonam do niego.

 

Kupując tak drogą kartę nie kieruję się przede wszystkim OC. Jakby mnie to kręciło, kupiłbym referenta i go troszku podkręcił. Chcę mieć kartę juz podkręconą i z dobrym chłodzeniem. Wygląd, akurat mi wisi i powiewa - to ma działać, nie wyglądać.

Dlatego kieruję się ku podkręconym kartom z autorskim chłodzeniem. Gigabyte jest najtańszy (żadna w sumie nowość). Podoba mi się Zotac - bardzo fajna wydajność. Nie wiem co z Palitem. Zaraz oblukam EVGĘ. Był swego czasu news o dosyć interesującym Gainwardzie GLH. Jak u niego z chłodzeniem i hałasem?

Edytowane przez IceMan2991
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

No to ja nie widzę innej opcji jak stawiać na pewniaka. http://allegro.pl/premiera-evga-gtx-780-superclocked-acx-3gb-967mhz-i3484238396.html

 

Miałem wprawdzie Asusa DCU na 670 i to chłodzenie było świetne ale widzę, że w modelu 780 jest zmieniony kształt wiatraków, który przypomina mi TF III - i tu jest ból, ponieważ głośność TF III na 55% to stare DCU na 100%... (wróżę z fusów ale miałem parę tych chłodzeń, więc mam jakieś odniesienie)

 

Modyfikacje biosu czy zabawa suwakami może pomóc ale wyraźnie zaznaczyłeś, że nie chcesz się w to bawić.

Link to post
Share on other sites

Tutaj testy na zagranicznych portalach OC modeli 780'tek:

 

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_780_Direct_Cu_II_OC/29.html

 

http://uk.hardware.info/reviews/4639/9/nvidia-geforce-gtx-780-asus-vs-evga-vs-inno3d-vs-msi-overclocking'

 

http://www.hardwareluxx.com/index.php/reviews/hardware/vgacards/26446-test-3x-geforce-gtx-780-by-evga-gigabyte-and-inno3d.html?start=20

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_asus_gtx_780_directcu_ii_oc_najlepsza_z_najlepszych?page=0,16

 

Wiadomo, że nie istnieje coś takiego jak selekcja GPU, lecz testy mówią same za siebie, to tylko kilka przykładów.

 

Sam mogę potwierdzić, że moja karta osiągała podobne takty rdzenia jak egzemplarze z linków, a myślę, że nie był to maksymalny potencjał, tylko nie miałem już jak tego sprawdzić, bo kartę odesłałem.

 

Gigabyte jest najtańszy, i w porównaniu z jakością wykonania Evgi czy Asusa to budżetowe wyjście, wielu użytkowników innego forum zastanawiało się, czy nie zamienić swojego GB na inny model.

 

Autorze, jeżeli nie chcesz się bawić w OC, no to EVGA SC ACX bądź Inno, Asus niestety ma praktycznie takie same takty jak referent, no ale plusuje dalszym OC, a by osiągnąć takty takie jakie mają karty fabrycznie podkręcone wystarczy przesunąć suwak w prawą stronę, nawet nie trzeba się bawić napięciem.

 

e. I właśnie, jeśli nie techniczne problemy z SLI, to sprzętowe, chociażby wysokie temperatury, brak odpowiedniego zasilacza czy wreszcie brak slotów na M/B.

 

e.2 Effi, uwierz, Asus z hybrydowym chłodzeniem, tj. wiatrak + turbina jest bardzo wydajny i cichy, przecież też miałem 670 z DCUII i przyznam, że to było świetne chłodzenie, lecz tutaj zmiana jest zdecydowanie na +, u mnie tempy były troszke za wysokie, jakieś 70*C, no ale FD D R4 i siedziała w dolnym slocie, gdzie cyrkulacja mizerna.

 

Warto wiedzieć, iż finy radiatora w nowej rewizji DCUII są ustawione równolegle do konstrukcji karty, co również daje lepsze efekty w kwestii temperatur.

Edytowane przez Silver Fox
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Piszę tylko jaka była różnica a nasłuch robiłem przy otwartej obudowie i wyłączonej reszcie wiatraków. Wszystkie chłodzenia są na pewno znośne, ale zotac u mnie wypada najgorzej.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...