Skocz do zawartości

Wybór autorskiego GTXa780


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lwses,

Recommended Posts

Jak się boisz o spadek ceny, to bierz używaną 670-kę. Wydajność bardzo zbliżona, a można ja wyrwać w okolicy 900zł. Spokojnie przeczekasz do premiery nowych radków (za progiem stoi też maxwell) i zobaczysz jak się zachowa rynek. Przy obecnych cenach, to wątpię, żebyś stracił na odsprzedaży 670-ki więcej niż 150 zł.

Link to post
Share on other sites

Ok, teraz tak patrzę sobie na recki guru3d i wychodzi, że najlepsza 770-tka to Gigabyte, potem Pali, a dopiero na 3-cim jest EVGA.

A najtańsza z nich? Też Gigabyte. Teoretycznie problem rozwiązany, ale... O ile EVGI jestem pewny, tak nie mam zdania nt. Gigabyte'a.

Miałem tylko raz rzecz tej firmy i była to płyta główna. Teraz naprawdę pomóżcie, bo na 100% wezmę 770-tkę :)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@up

 

Tak.

 

Dla mnie asus=gb a potem cała reszta.


Nie sugerowałbym się "testami". Wiesz jak moim zdaniem powinno się porównywać chłodzenia na GPU ? Ustawić blokadę na poziom obrotów dla każdej karty, na którym będzie niesłyszalna i poddać wtedy każdą takiemu samemu obciążeniu. Mierzymy wtedy temperatury i wychodzi, które chłodzenie faktycznie zapewnia najwyższą wydajność, przy zachowaniu bezszelestnej kultury pracy. Co do za "test", kiedy ja od ręki jak dostaję kartę w łapę, modyfikuję bios albo zmieniam ustawienia wiatraków np w msi afterburner i od ręki takie porównanie leci do kosza.

Link to post
Share on other sites

Jestem z ciebie dumny, ale co ma to wspólnego z moim pytaniem? Pytam czy firma Gigabyte jest godna zaufania i czy mieliście z nią kiedyś jakikolwiek problem,a nie co bierzesz w łapę.

 

Sorry, ale wątek się rozrasta o niepotrzebne wpisy. Jestem zwykłym zjadaczem chleba. Chcę sobie kupić jak najlepszą kartę za jak najlepsze pieniądze i tyle :)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Co byś nie wybrał, będzie dobrze a najlepsze rozwiązanie wydajność/cena, podałem Tobie na początku tego wątku. Ja bym brał asusa, gdybym miał dziś kupić 770. GB jest moim zdaniem po prostu obleśny. Ile ludzi, tyle opinii. Ja nie patrzę na nazwę firmy tylko na wygląd karty i okres gwarancyjny jaki dostaję. Każda firma ma swoje potknięcia. Swego czasu ludzie wieszali psy na serwis asusa, może i dalej jest lipa ale przynajmniej na tym forum z tego co widzę, co nieco ucichło na ten temat. Eh zresztą... jak ja bym miał przy zakupie od razu zakładać, że będę musiał korzystać z gwarancji, to bym kupił sobie skrzynkę wódki a nie komputer...

Link to post
Share on other sites

Ok, teraz tak patrzę sobie na recki guru3d i wychodzi, że najlepsza 770-tka to Gigabyte, potem Pali, a dopiero na 3-cim jest EVGA.

A najtańsza z nich? Też Gigabyte. Teoretycznie problem rozwiązany, ale... O ile EVGI jestem pewny, tak nie mam zdania nt. Gigabyte'a.

Miałem tylko raz rzecz tej firmy i była to płyta główna. Teraz naprawdę pomóżcie, bo na 100% wezmę 770-tkę :)

Zobacz może sam :)

 

 

Gigabyte nie ma ale raczej będzie podobnie.

Evgi też nie ma,może być ciut cichsza ale czy warto tyle dokładać bo EVGA.

Powyższy test najlepiej pokazuje (te same warunki) a jak znajdziesz w innym filmiku gigabyta i evgę to ciężko będzie porównać i się wyznać.

 

Jeżeli by ci bardzo zależało na ciszy to kupił bym najtańszego gtx770 i zmienił chlodzenie na Accelero ten nie ma rywali.

 

Na koniec suszara :)

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Akurat tak na ciszy mi nie zależy, ale bądźmy szczerzy. Jeśli za nawet mniejsze pieniądze, mogę mieć kartę tak samo wydajną, ale ciut cichszą i mniej prądożerną to po co przepłacać? EVGA mi się tylko strasznie podoba, a Giguś... No cóż, jest obrzydliwy, ale już dość wcześnie zadeklarowałem się, że to ma działać, nie wyglądać i nadal się tego trzymam. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...