Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam planuję w najbliższym czasie zamówić komputer w częściach, wybór podał na sklep Morele.net, który wydał się być solidnym, dobre oceny i wgl. Jednak w internecie nie jest tylko masa pozytywnych opinii, wiele niestety jest negatywnych, ludzie mają różne przygody z tym sklepem. Moje pytanie czy warto tam kupować? Wszystkie zestawy praktycznie na tym forum sa składane w tyn sklepie. Jak wygląda ten sklep na obecne czasy? Może lepiej wybrać Agito?

Link to post
Share on other sites

@up: czyli twoja opinia niewiele wnosi, ponieważ o ile nic się nie spier****, to każdy przyzwoity sklep internetowy można ocenić jako solidny, natomiast dobry sklep od gównianego można odróżnić głównie po tym, jak przebiega proces reklamacji i jaki poziom obsługi klienta sklep zapewnia.

Z moich doświadczeń wynika, że w morele reklamacje potrafią trwać długo. Reklamowałem ramy i dostałem nowy komplet po ok. 4 tygodniach, który okazał się wadliwy. Po kolejnych 3-4 tygodniach dostałem wreszcie sprawne ramy. Gdyby nie to, że chodziło o ram, który jest tanim elementem, byłbym bez kompa prawie 2 miesiące. To zdecydowanie za długo.

Niemniej nie sugeruję, ze morele jest złym sklepem a Agito dobrym, nie ponieważ niczego w Agito nie reklamowałem i nie wiem, jak ten sklep zachowuje się w takich przypadkach.

Link to post
Share on other sites

 

 

Reklamowałem ramy i dostałem nowy komplet po ok. 4 tygodniach, który okazał się wadliwy. Po kolejnych 3-4 tygodniach dostałem wreszcie sprawne ramy.

 

Ja reklamowałem w morele kartę SDXC,bo się rozwarstwiała o dołu.Dostałem jakiś nowszy po 3 tygodniach.Pytałem się dla czego tak długo trzeba czekać?Odpowiedzieli,że karta trafi prosto do producenta,potem do klienta.Kartę nie musiałem odbierać z punktu,bo tam reklamowałem a kurier zawiózł za darmo prosto do domu.

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem w Agito całkiem sporo przedmiotów głównie elektronika i muszę przyznać że lepiej wypada na tle morele.pl 

,choćby dla tego iż wysyłka jest błyskawiczna przedmioty są solidnie zapakowane ( w morele kupowałem kilka przedmiotów które oprócz teg iż były owinięte czarną folią nie były nawet w osobnym pudełku ! a była to między innymi płyta główna ! ) wysyłka trwała 4 dni pomimo iż na stronie pisało że natychmiastowa. Reklamowałem tam też jeden przedmiot trwało to 2 tygodnie i obyło się bezproblemowo

w morele duży minus za utrudniony kontakt z działem reklamacji (tylko email) nie wiem jak z reklamacjami w Agito ale pewnie tak samo 

Link to post
Share on other sites

 

 

w morele kupowałem kilka przedmiotów które oprócz teg iż były owinięte czarną folią nie były nawet w osobnym pudełku ! a była to między innymi płyta główna ! )
 

 

Płyta musi być owinięta w folie,bo to jest folia antystatyczna! :>

Link to post
Share on other sites

Ja czekałem na nową mysz z agito (mysz wysłana na gwarancję) prawie 3 tygodnie i to jeszcze musiałem im napisać po 2,5 tyg żeby mi napisali jak wygląda sytuacja bo żadnego info oprócz tego, że przyjęli do serwisu nie było...

Link to post
Share on other sites

Osobiście dzwoniłem w kilu kwestiach do morele.net obsługa była przyjemna, wszystko mi wyjaśniono rzetelnie doradzono, na odpowiedź e-mail też nie musiałem długo czekać około 6-7 godzin, tylko w internecie krąży tyle różnych negatywnych komentarzy, ze.. Z drugiej strony większość forów bardzo poleca ten sklep oraz ich użytkownicy.

Link to post
Share on other sites

Ja również nie mam problemów z Agito. Wysyłka szybka (zwykle czekałem max 3 dni), dobre opakowania. Raz się zapędziłem, i kupiłem procka, którego nie chciałem (znaczy chciałem, ale potem znalazłem tańszego :D). Napisałem maila i mimo, iż paczka była już wydana kurierowi, to Agito anulowało bez konsekwencji transakcję. Co do obsługi serwisowej - spaliła mi się karta (oczywiście nie sama, ja przez nieuwagę dotknąłem ją kabelkiem od molexa gdy komputer działał :cry: ). Szybki mail do sklepu. Na drugi dzień przyjeżdża kurier po paczkę (za transport oczywiście nie płacimy). Po niecałych dwóch tygodniach karta wraca umyta, uczesana i gotowa do działania.

Link to post
Share on other sites

Dziwne bo ja na swój koszt musiałem wysyłać do serwisu Agito...

:o Toś mnie zaskoczył. Ja nie miałem problemu - oczywiście w trakcie trwania gwarancji. Nawet mimo tego, że sprzęt był kupiony na allegro (jako używka) i faktura była wystawiona na inną osobę i na całego blaszaka, a nie tylko na kartę. Kurier przyjechał, odebrał i tyle. Żadnych opłat.

Link to post
Share on other sites

Zamawiam w obu sklepach od lat, zostawiłem u nich sporo $$$. Z mojego doświadczenia mogę w 100% polecić oba sklepy.

Agito ma błyskawiczną realizację zamówienia, często kurier pojawiał się u mnie na drugi dzień. Morele też zawsze szybko dostarczało towar (3-5 dni), ale jednak w tym wypadku mały + dla Agito. Nie przypominam sobie żadnych problemów ani z jednym ani z drugim sprzedawcą. Ostatnio czytam dużo negatywnych opinii nt Morele, jednak czy są prawdziwe? Na pewno nie raz przytrafiła się im wpadka. Jednak myślę, że dużo tych opinii to szeptany marketing.

 

Jedynym wyznacznikiem dla mnie była cena - po prostu brałem tam, gdzie taniej.

Pamiętam nawet sytuację, gdy po kalkulacji opłacało mi się część podzespołów zamówić w jednej firmie a pozostałe w drugiej i wyszło taniej, niż gdybym wszystko na raz zamówił w jednym sklepie.

 

Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...