Skocz do zawartości

Oszczędzanie baterii na Androidzie


Recommended Posts

Witam.

OD wczoraj jestem młodym posiadaczem smartfona LG i posiadam Androida 4.1.2 Jelly Bean, niestety nie wiem co zrobic w ustawieniach żeby bateria nie leciała mi w oczach...bo chyba wszystko mam na maksa i nie wiem co, jak ustawic żeby ona ak najdłużej trzymała...a moze jest jakaś aplikacja w Google Play do oszczędzania energii?

 

 

Pomóżcie...!

Link to post
Share on other sites

Co tu duzo mówić. Może masz profil oszczędzania energii gdzieś w ustawieniach, a jeżeli nie, to jasność ekranu na 50% lub mniej, wyłączasz wifi, gps, bluetooth (sporo osób ma to włączone mimo iż z tego nie korzysta), wygaszanie ekranu po 15 sekundach, wyłączyć synchronizację. Powinno poprawić czas pracy na baterii.

Link to post
Share on other sites

Posiadam 4X HD na Androidzie 4.1.2 Jelly Bean i tak jak mówi Cocaine wyłaczyłem niektore funkcje m.in. WiFi, Synch. i zmniejszyłem jasność ekranu na 70% ;) także moze pomoże, dzięki. I mam takie małe pytanie jeszcze, czy jeżeli mam kartę microSDHC 16GB w telefonie to zdjęcia z aparatu będą automatycznie zapisywac się na tej karcie? bo nie chce żeby na pamięci urządzenia...

Link to post
Share on other sites

tak, polecam do filmów https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mxtech.videoplayer.ad&hl=pl chyba jeden z lepszych playerów pod androida

i generalnie nie wiem gdzie instalujesz aplikacje (na telefon czy na kartę) w przypadku karty nie możesz wyciągnąć jej podczas pracy telefonu bo ci się te aplikacje posypią, lepiej jest podłączyć telefon kablem do kompa

Link to post
Share on other sites

 

 

jak ustawic żeby ona ak najdłużej trzymała
Wyłącz też wibrację przy dotknięciu przycików i blokady ekranu, dźwięki blokady, wybierania numeru, usatw podświetlenie klawiszy na minimum. Niby pierdoły ale na poprzednim telefonie (Lg swift black) zauważalnie wydłużyło czas pracy. Ale podejrzewam że do krótkiego czasu pracy na 4x'ie musisz się przyzwyczaić, większość testów potwierdza że to jedna z jego słabszych stron.
Link to post
Share on other sites

Dzięki Wam bardzo;) rozumiem że musze się przyzwyczaic że 2150mAh nie będzie mi dwa dni trzymała...systemn zaktualizowany do Jelly Bean, wyłączyłem te funkcje typu podswietlanie, wibracje, WiFi, GPS, Bluetooth itd, moze troche pomogło nawet...Task Killera mam równiez pomaga trochę ale bawiąc się telefonem który jest rozbudowany bo nalezy do fonów z wyzszej półki to i tak bateria leci, czy to normalne powiedzcie? i chciałbym tez dowiedziec sie kiedy pownienem ładować baterię...kiedy jest np jej juz tylko 15% lub mniej i czy podczas ładowania odłożyc telefon i sie nim absolutnie nie bawić?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Task killer-y w mojej opinii nie zdają egzaminu i przynoszą wręcz odwrotny efekt

Android na mocnych telefonach sam sobie z tym radzi doskonale z ubijaniem zbednych aplikacji

 

Głównym pochłaniaczem energii jest EKRAN

 

W LG masz opcję "Oszczędzanie energii" - włącz i ustaw dla conajmniej 30% baterii

Włącz "Automatyczną jasność ekranu"

Wyłaczaj "Transmisja danych" gdy nie korzystasz z netu. Włączaj tylko jeśli potrzebujesz

 

reszta jak wyżej - WiFi, GPS, Synchro - OFF

Link to post
Share on other sites

Dobra rzeczą jest zainstalowanie ROMa który umożliwia sterowanie 2G/3G, wtedy Taskera instalujesz i sobie robisz skrypt a który włącza ci połączenie 3G, transfer danych przy np. odpaleniu Opery.

 

PS. Mi na 3Gschodzi najwięcej baterii zawsze.

 

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

Swoją droga zawsze mnie to denerwowało, większość smartfonow to 1 dniowce... Wkurzajace.

Jakby wszystkie trzymały 2 dni w górę to 50% z kupujących nie wymieniałoby telefonów - gdyż po co :)?Większosć by twierdziłą że w maire działą bateria także..więc co trzeba więcej?Teraz liczby na baterii rosna to ludzie myslą że ten dzień - 2 więcej potrzyma ale co z tego jak bardziej paliwożerne podzespoły i ekrany coraz większe...jakby chcieli to dawno by baterie trzymały 3-5 dni :P.

W note 2 się za abrdzo postarali efekt jest nawet dobry - dla producenta za dobry - dlatego w N3 będzie tylko ciut większa bateria aby nie było zbytniego przeskoku.

Link to post
Share on other sites

jeśli masz roota pobierz sobie program o nazwie CPU Master, będziesz potrzebował trzech częstotliwości (jedna najniższa możliwa, druga pozwalająca na płynne przeglądanie neta i trzecia domyślna dla procesora). Niestety taktowania musisz zmieniać ręcznie. Takie manewrowanie częstotliwością pozwalało mi na mojej Xperii S (przy 4.0) utrzymanie czasu działania wynoszącego jakieś 1,5 dnia. Przy 4.1 przestałem się tym bawić, bo telefon właśnie tyle trzyma.

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Jakby wszystkie trzymały 2 dni w górę to 50% z kupujących nie wymieniałoby telefonów - gdyż po co :)?

Zawsze można wymienić baterię na nową lub pojemniejszą, po co od razu wymieniać fona? ;)

Link to post
Share on other sites

Zawsze można wymienić baterię na nową lub pojemniejszą, po co od razu wymieniać fona? ;)

Po to że kupno nowej baterii(takiej samej) dla laika to nie jest "naprawienie" problemu.On szuka czegoś o będzie dłużej działąć niż to co miał.Czyli zamiast 4" i baterii 1400mAh kupuje 5" z 2300mAh - daje za to grubo ponad 1000zł i myśli że będzie mieć święty spokój z baterią bo jest jej prawie 2 x więcej to jak mu tel. trzymał 1-2 dni to teraz będzie trzymać 2-3 a może i 4.A jak wiemy wszystko wychodzi na to samo(no może działą ciut dłużej).Niestety Ci co szukają pomocy w internecie na forach to jedynie mały odsetek procentowy całego społeczeństwa z tendencją rosnącą(na szczęście).Producenci także to wykorzystują -a co siebie będą żałować.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

W HTC One nie wymienisz...

Wymienię... znaczy się nie osobiście bo trzeba rozebrać fona. Ale da się - oczywiście są to pewne koszty ale jak kogoś stać kupić zmartfon za ponad 1.5k zł to... ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...