Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kupuj SC808, a mikrofon z integry poleci. Sam stosuję takie rozwiązanie, bo nie mam miejsca :) Poza tym nie oszukujmy się, karta córka szału nie robi. Wolę już mieć wolne złącze i korzystać z ALC1200.


A teraz dopuszczę się herezji... Poniżej widoczne słuchawki w swej cenie grają świetnie i według mnie to jeden z lepszych modeli słuchawek za ~200 w ogóle.

 

https://images.tapatalk-cdn.com/15/10/24/230db78559b9090dcf48e8d9aa42217d.jpg

 

 

Jest tylko jeden mały szkopuł. Słuchawki zostały zmodowane przez Perula z mp3store. Nie wiem jakie czary odprawił, ale one zaczęły grać. W końcu te słuchawki dogoniły swoją rozdmuchaną legendę.

 

PS. Mody są łatwe do wykonania, można robić je samemu. 

Edytowane przez FeX
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przyszedł SC808, do których mam podłączone DT-150. Pierwsze co to musiałem ściszyć do 50-60% bo w porównaniu do integry grają głośno! Oczywiście na plus bo jest większa możliwość regulacji :)

 

Wrażenia póki co pozytywne! Jedynie mam wrażenie, że jak dla mnie za ostre są wysokie/wokale.

 

Jakieś utwory nadające się do sprawdzenia? :)

Czy oprócz instalacji sterowników trzeba coś zmieniać, typu próbkowania itp.?

Link to post
Share on other sites

Daj pograć temu zestawowi. Ostre wysokie i wokale? Toż to jedne z najłagodnejszych Beyerów :) Jakie wcześniej miałeś słuchawki?

Takstar Pro80.

 

Tak samo nie uważam by w DT-150 były mocne niskie, ba nawet czasem mam wrażenie że ten bas jest zniekształcony - jakby brakowało "mocy".

 

Powracając do mojego pytania coś w systemie trzeba jeszcze ustawić? :)

 

Zdam relacje za jakiś czas jak się osłucham ze sprzętem.

Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa, że po Pro80 twierdzisz, że DT150 są ostre. Niedawno miałem znów okazję posłuchać Pro80 i one wysokimi potrafią już trochę wiercić w głowie. W systemie za wiele nie zmienisz, możesz jedynie powyłączać te wszystkie systemowe ulepszacze, za to więcej ustawień masz w odtwarzaczach.

 

Rozumiem, że karta nie ma wymienionych opków?

 

Wiele zależy od samych warunków odsłuchu, dlatego warto posłuchać zestawu dłużej. Słuch też musi się nieco przyzwyczaić i stąd możesz odbierać to jako braki. Ja od weekendu mam tendencję spadkową i nawet słuchać mi się nie chce, czasu brak, człowiek zmęczony. W weekend miałem ciszę, spokój, słuchało mi się świetnie :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy sobie zdajecie sprawę, że na różnym repertuarze odbiór tego samego sprzętu jest różny. I tak porównywanie odczuć jeśli słuchacie różnej muzyki nie ma większego sensu. Dlatego też w pytaniach o dobór słuchawek kluczowy jest rodzaj słuchanej muzyki a paradoksalnie tego najczęściej brakuje.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Eee tam cooger, nie przesadzajmy :P Wiem, co potrafią DT150 na wielu różnych gatunkach, stąd moje zdziwienie. W każdym razie DT150 posiadają dużo lepszy bas, szczególnie niższy bas niż Pro80, które bardziej tym wyższym operują. Bas Pro80 odbierałem, jako lekko "boomy", stąd może ciężko się przyzwyczaić.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Audio Technica obardziej są wygodne od serii HFI. Może się w nich zdarzyć ciśnięcie na uszy (jak się ma nietypowy czajnik) ale załatwia się to gumowym uber modem (gumka na skrzydełka i tyle). Są wygodniejsze ale nie tłumią otoczenia już tak dobrze. Tak samo nie trzymają się na głowie tak super dobrze jak HFI. Kabel super sznurówka, długi, bardzo długi, nie do przenoszenia. Dźwiękowo - jak dla mnie super. Są (A700X) bardziej wyluzowane i mniej bezpośrednie od HFI780. Mniej męczą ale też mniej wigoru w muzyce. Scena bardzo rozciągnięta na boki, słabo z głębią. Mniejszy o wiele efekt 3D, który za to jest bombowy w HFI780 już na telefonie (HTC ONE). obie pary łatwe do napędzenia, uważam że wzmak nie wiele daje (nie, że nie daje). A jeszcze w A700X góra jest inna niż w innych słuchawkach. Taka podrasowana. Średnie tony wycofane, dół bardzo szybki, punktowy, bez wypełnienia. Całe słuchawki są w pyte szybkie, najszybsze jakie znam dotąd. Jak chcesz jeszcze coś wiedzieć to pytaj.

Link to post
Share on other sites

A700X mają bardziej miękkie pady niż A900X, które już mi komfortowo niezbyt odpowiadały. 

 

kosq83 czy Twoje A700X też takie miękkie pady mają, czy może trafiłem taki model? Trochę mnie to zaskoczyło na plus dla tych słuchawek.

 

HFI-780 są świetne w brzmieniu, bas tak nie dominuje jak w HFI-580, gdzie warto było założyć skórkowe pady HM5, żeby wyrównać trochę dźwięk i poprawić znacznie wygodę. Jest to typowe rozrywkowe brzmienie i bardzo dobrze sprawdza się w elektronice. Fabryczne pady są twardawe i raczej nieduże, ale dobrze izolują. Warto je kupić chociażby z takiego Thomanna.de, gdzie kosztują 122€ + wysyłka 20€. Jak robię zakupy powyżej 200€ to wysyłka free.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A700X pady są mięciutkie i bardzo przyjemne. To chyba wszystkie tak mają. Gdyby jeszcze tak cała konstrukcja na łączeniu muszli z pałąkiem nie zgrzytała - a zgrzyta jak... nie napiszę co - to było by już pięknie.

Mogę nawet stwierdzić, że w nich najbardziej odpoczywam - oczywiście z zamkniętych słuchawek.

Ale ale ale - D600... One to przechodzą w stan stealth mode on jak się w nich leży. Są lepsze od A700X pod względem wygody. Bez dwóch zdań. Te pady z technologią zwaną 3D poprostu znikają. Pałąk też, skórkowy znika. To jeszcze tak samo wygodne są K550 - o ile kalafior nie dotyka grilla - wniosek D600 są bardziej wygodne. Co jedynie to w K550 można spać na boku i jak się dojdzie wo wprawy, to nie wpływa to w ogóle na dźwięk. Hehehe. Koniec moich wywodów, spać trzeba iść.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Witajcie, trafiłem tu (dokładniej do tego wątku) będąc w poszukiwaniu słuchawek jak to się przyjęło mówić "gamingowych".

 

Doświadczenie ze słuchawkami mam zerowe aczkolwiek w tej chwili na uszach siedzą Philipsy SHL3000 a czasami też Natec BAT.

 

Nadmienię, że z obu jestem zadowolony jeśli chodzi o muzykę (nie, nie jestem wymagający).

 

Chciałbym zastąpić Philipsy czymkolwiek nadającym się do gier tylko czytając pierwszego posta ciężko mi znaleźć złoty środek.

 

Zacznijmy od ustaleń.

 

Budżet: do 200zł za produkty używane (czyli do 300-400zł w produktach nowych)

 

Budowa: Półotwarta lub otwarta - chciałbym słyszeć jak mnie ktoś woła z sąsiedniego pokoju

wokół-uszne > nauszne

 

Charakterystyka brzmienia: i tu jest ciężko.

 

Bass - głęboki > mocny; Mid - może być płaski; High - ostre > głośne

 

Czy ciepło-jasne się w to wpisują?

 

Karta: SB Z, wymieniona po Elite Pro ze względu na niekompatybilność z win 8.

 

Chciałbym słuchawek, które w możliwie najlepszy sposób będą pozycjonowały przy zachowaniu podanej charakterystyki brzmienia dla muzyki. W tej chwili ciężko się zorientować skąd dokładnie pada strzał (w końcu mam kiepskie słuchawki stereo) ale nie popadajmy w skrajności, żadnych ambicji na światową scenę CS-a nie mam :)

 

Mam nadzieję, że wszystko jest czytelne.

 

A tak poza konkursem to da radę przy tych założeniach i tej kwocie (do 400zł) skombinować bezprzewodowe słuchawki?

 

Dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...