Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dlatego dobrze mieć i inny kabel :) Dla mnie - jak wspominałem - funkcjonalność i wygoda są na bardzo wysokim miejscu, dlatego cenię kable z pilotami.

 

Mam też kilka kabli DIY już bez pilotów i tych chętnie używam w domowych zastosowaniach.

 

BTW - widział może ktoś takie "piloty" lub mikrofony do samodzielnego montażu na kablu? Coś takiego bym sobie zmajstrował, a nigdzie do tej pory nie widziałem :/ 

Link to post
Share on other sites

No i doszły Hyperx'y ;) ale mam jeden problem, kabel na którym jest potencjometr wytwarza mi buczenie w mikrofonie... co z tym zrobić? Mam taki filtr co czasami znajduje się na kablach i go założyłem z nadzieją że cokolwiek to zmieni ale nie... ;p

Link to post
Share on other sites

Witam

Na liście polecanych słuchawek do 300 zł oprócz Hiperx Cloud nie zauważyłem słuchawek z mikrofonem (najlepiej ściąganym),przeznaczenie tylko gry z team speak (WoWs),czasem film(rzadko).Kwota najlepiej do 250 zł max, na razie podłączenie pod integrę (Msi z87m gaming)  później jakaś dźwiękówka (i też jaka w rozsądnych kosztach).Co do charakterystyki brzmienia to chodzi mi o wyrazistość dźwięków i otoczenia.Mogą być zamknięte jak i półotwarte, czy tylko z odpowiednich będą w/w Hiperx-y,w necie znalazłem słuchawki Func HS-260 http://www.overclockersclub.com/reviews/func_hs_260_gaming_headset/ wiem że to gamingi wolałbym odpowiednik muzyczny ale czy w tej cenie znajdę coś konkretnego z mikrofonem polecanego przez Was.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, szkoda że hmc 631 nie mają zdejmowanego mikrofonu ale do 250 zł to nr 1, choć hyperx-y kuszą wyposażeniem no i mikrofon zdejmowany ale są lekko ponad budżet.

Poszperam jeszcze za jakimś miksem czyli słuchawki + mikrofon  zalman zm-mic1.

 
Link to post
Share on other sites

No właśnie to znowu koszty z układem dźwiękowym choć cenowo ok + mikrofon około 25 zeta, poszperałem wiem że nie ma ich na liście ale mają dobrą opinie i nie wymagają tak napisane jest na siłę karty dźwiękowej Encore Rockmaster oe cenowo też jak TS671 http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-encore-rockmaster-oe/ czy są warte tego co o nich piszą  :?: . 

Link to post
Share on other sites

Co do TS-671 to muszę potwierdzić słowa adiego - są świetne jeżeli chodzi o scenę, a i dźwięk, jeżeli ktoś lubi zrównoważony jest na prawdę na wysokim poziomie. Do tego grają nieźle już z ALC1150 czy OnePlus One (jak dla mnie), nie mniej skalują się wyśmienicie - AIM808 dodał im jeszcze tego czegoś - lekko zwiększył poziom basu (prawdopodobnie z powodu lepszego wzmacniacza), jeszcze bardziej otworzył scenę i dodał detaliczności.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do mnie właśnie przyszły HyperX Cloud II w różowej wersji i jak na razie są super. :) Jedyny problem jaki napotkałam zaraz po podłączeniu: po podłączeniu kabla z pilotem komputer nie przesyłał dźwięku do słuchawek. Trzeba było zmienić kartę dźwiękową-słuchawkową na domyślną. Zdaję sobie sprawę, że super karta to nie jest, ale czuję delikatną różnicę pomiędzy zintegrowaną a tą ze słuchawkami, oczywiście na + słuchawek. :) Do tego na opakowaniu był kod na darmowy pendrive HyperX Fury 16GB od Kingston, z czego skorzystałam i przyjdzie na dniach (nie wiem czy coś takiego jest w Polsce, ale miła niespodzianka). Słuchawki kosztowały mnie $69 (z podatkiem i wysyłką około $89) i wydaje mi się, że są to dobrze zainwestowane pieniądze. Bardzo spodobało mi się rozwiązanie krótkiego i długiego kabla. Krótki idealnie nadaje się do telefonu, a długi do komputera (miła odmiana po chyba 3m kablu Sennheiser HD205). Dźwięk 7.1 wydaje mi się trochę niepotrzebnym bajerem, więc jeżeli ktoś chce kupić te słuchawki tylko dla tego, raczej odradzam. Jednak pilot sprawdza się dobrze, ma wszystko czego potrzebuję- głośność dźwięku, mikrofonu i wyciszanie mikrofonu. Do wykonania nie mogę się przyczepić, uszy nie bolą od używania bo małżowina słuchawki jest duża. Na zdjęciach wydawały mi się trochę kiczowate, ale kiedy przyszły, miło się zaskoczyłam. :) Także polecam, jak ktoś ma dylemat. Wersję biało-różową również polecam, może warto coś odmienić w waszym sprzęcie, bo czarny już powiewa nudą, haha! :D

Link to post
Share on other sites

Cześć! 

Dzisiaj rano stwierdziłem, że to dobry dzień, by rozejrzeć się za jakimiś słuchawkami ;d Szukam czegoś do odtwarzania muzyki głównie z telefonu/laptopa, więc bez fajerwerków do 600 zł. Słuchawki zamknięte, często będą używane w pracy, więc musza być dobrze wytłumione.

 

Muzyka?

Głównie elektroniczna, czasem trochę rapu. 

Co myślicie o AKG 550 lub Sennheiser Momentum On Ear? 

I jeszcze jedno z ciekawości, jakieś przemyślenia co do Samsungów level over ear lub on ear? Nie ukrywam, że design strasznie mi się podoba, ale wiadomo, że nie po to kupujemy takie słuchawki. Czekam na porady!

Link to post
Share on other sites

Jestem posiadaczem Momentum Over 1 i Samsung Level Over. Sennheisery grają bardzo fajnie, muzykalnie, delikatną V-ką, jednak bez natarczywości w żadnym z pasm. Przy tym są niesamowicie dobrze wykonane, przez co mogą być używane jako portable.

Z racji niewielkich muszli (wersja 2 ma je trochę większe), nie są przesadnie wygodne, ale wg mnie niektóre opinie na ten temat są zdecydowanie przesadzone.

 

Samsung Level Over - moje główne słuchawki, przede wszystkim z uwagi na interfejs bluetooth. Grają nieźle - po kablu lepiej, ale i przez BT bardzo fajnie - tutaj korzystająć z telefonu, mamy dedykowaną aplikację z equalizerem. Są niesamowicie wygodne. Moim zdaniem jednak w standardowej cenie nowych (powyżej 800 zł) nieopłacalne. 

Link to post
Share on other sites

Te samsungi w tej chwili w wersji białej kosztują 700 w media marktcie, ale nadal nie wiem czy są warte swojej ceny. Nie orientuję się na rynku słuchawek kompletnie, więc nie za bardzo wiem czy za 700 jestem w stanie dostać coś korzystniejszego czy też nie. Co do apki - nie mam androida, więc chyba jestem pozbawiony tej przyjemności :/

Link to post
Share on other sites
Głównie elektroniczna, czasem trochę rapu. Co myślicie o AKG 550 lub Sennheiser Momentum On Ear?

Do elektroniki AKG mają nie za bardzo dobrą górę ,ewidentnie ludzie się skarżą na ten aspekt, w sumie ja też.Podstawa basowa raz jest raz jej nie ma :) ale ogólnie słuchawki raczej skąpią tych rejestrów, co nie znaczy ze Ty również zwrócisz na to uwagę.

Link to post
Share on other sites

Do elektroniki AKG mają nie za bardzo dobrą górę ,ewidentnie ludzie się skarżą na ten aspekt, w sumie ja też.Podstawa basowa raz jest raz jej nie ma :) ale ogólnie słuchawki raczej skąpią tych rejestrów, co nie znaczy ze Ty również zwrócisz na to uwagę.

No dobra, ale w takim razie co byś mi polecił? ;)

Link to post
Share on other sites

Miałem K551 i mogę szczerze polecić słuchawki. Używki w świetnym stanie, miesięczne właściwie za 400zł spokojnie można dorwać. Komfort, wykonanie, dźwięk no w tej cenie wszystko na dobrym poziomie. Brak basu jest wynikiem braku seala, ale to nie nowość, trochę osób się na to skarży. Ja nie miałem najmniejszego problemu z basem i sporo ludzi powie to samo, wystarczy dobrze ułożyć słuchawki na głowie.

 

Góra? Dla mnie była przynajmniej dobra, a jej ilość optymalna.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie - nie za taką cenę.

Sporo taniej byłyby Mee Air-Fi Matrix2 - chociaż wygląd to może być trochę inna kwestia.

Z przewodowych - mniej więcej w tej kwocie - a posiadające fajny wygląd są jeszcze Philips Fidelio (serie X, L oraz nauszne M) oraz Sennheiser Urbanite. No i ze sprawdzonych rozwiązań - ATH M50X - są w 3 wersjach kolorystycznych.

Dla niektórych ładne i z możliwością zmian w wyglądzie Beyerdynamic Custom One Pro - ale co do dźwięku mogą już trochę odstawać od powyższych.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No dobra, ale w takim razie co byś mi polecił? ;)

Ultrasone HFi780 , ATH-A700X ,ATH-M50X ,no i te również K551. Za mało napisałeś więc ciężko tu doprecyzować jeśli chodzi o dźwięk. Jeśli ma się sprawa o tłumienie ,780 i ATH-M50X zasługują na wyróżnienie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Za mało napisałem, bo najzwyczajniej w świecie nie jestem takim audiofilem jak Wy wszyscy tutaj zgromadzeni :D Chodzi mi o to, bym nie wyrzucił sporo pieniędzy w błoto sugerując się tylko wyglądem. Gdyby chodziło o wygląd to już dawno miałbym kupione samsungi, ale za taką cenę chciałbym mieć też jakość ;) Co do samych słuchawek, te ultrasony mnie zainteresowały, ale gdzieś wyczytałem, że mają naturalnego dźwięku, chociaż nie wiem czy to mi się przyda patrząc na rodzaj muzyki jakiej słucham ;)

Doszedłem właśnie do wniosku, że słuchawki typu over chyba niezbyt się sprawdzają w gorące dni (z słuchawek w większości czasu będę korzystał na zewnątrz), więc coś godnego polecenia typu on? Nie wiem czy tak to się dokładnie nazywa, chodzi mi o wielkość typu ultrasone i by były zamknięte :D

Link to post
Share on other sites

 

 

większości czasu będę korzystał na zewnątrz)

 

Dla mnie numerem 1 w korzystaniu na zewnątrz są HFI-780. Mam kilka par słuchawek, na zewnątrz i w ogóle na codzień z telefonem czy innym nie audio wykręconym źródłem sprawdzają się najlepiej. Trzymają się na czajniku też najlepiej, kabel mają krótki (+ odczepiana w pełni przedłużka do domu), izolują albo najlepiej albo bardzo dobrze i tak samo grzeją w zimne dni :) No ale co, półotwarte Superlux 668B też grzeją czajnik, każde będą grzały jeśli będą zamknięte.. Można je złożyć, pod muzę, którą napisałeś pasują jak znalazł, co więcej, no śniadania do łóżka nie przynoszą ..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...