Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie zmieniałem jeszcze kabla Rockmasterom.

 

W każdym razie biorąc pod uwagę normalną cenę słuchawek tj. ~200 za Rockmastery oraz ~300 za Cloudy to pytanie należy do niezmiernie trudnych. Obydwie pary to bardzo dobre słuchawki w swych kwotach i ciężko jest mi je dokładniej porównać nie mając możliwości do bezpośredniego odsłuchu jednych i drugich.

 

W każdym razie polecam obydwie pary :)

Link to post
Share on other sites

 

To jak szukasz słuchawek ogólnie do siedzenia w domu, nie wychodzenia z nimi w ogóle, to słuchawki nauszne moim zdaniem kompletnie nie są uzasatnione. Lepiej kupić słuchawki całkowicie wokółuszne, takie, które nie dotykają kłapci i tym samym ich tak nie męczą.

Chyba ich jeszcze nie kupiłeś?

(uzasadnione)

 

Nie, nie kupiłem ich. Mój kolega je zachwalał a ja chętnie bym zmienił swoje słuchawki, dlatego zapytałem.

Dzięki za radę z wokółusznymi, jednak na razie chyba odłożę plany o zakupie nowych słuchawek na rzecz myszki. 

Edytowane przez Cryptic Anus
Link to post
Share on other sites

Luz, to jak będziesz kiedyś potrzebował to pisz. Nikt tu nie twierdzi, że Momentum są złe - niemniej jednak, jak się siedzi w domu, to lepszą wygodę zawsze będziesz mieć jeśli puszki (czy to otwarte słuchawki) nie będą w ogóle mieć styku z kłapciami - vide beyerdynamic)))).

Link to post
Share on other sites

Hej! Może mi ktoś wprost polecić słuchawki do kompa (wszystko)? Muszą być z dużymi muszlami, mam okulary. Nieraz siedzę po 6h wieczorami ze sluchawkami. Muszą być wygodne i nie uciskać za bardzo. Od miesiąca myślę nad HD330. Odrzuciłem HD669 bo podobno są mniej wygodne, a porównując półotwartymi 330 i 668 lepiej wypadają 330. Nie chcę żadnych evo. Najgorsze jest to, że większość superluxów nie jest aktualnie dostępna. Planowana dostawa do magazynu w krk ma być gdzieś w lutym. 

Edytowane przez L00TER
Link to post
Share on other sites

Zależnie ile masz na tą przyjemność kasy. Mnie bardzo intrygują te nowe Encore Rockmaster. Podwójne pady, wyglądają na solidne i grają podobnież nieźle. 

Mi osobiście spodobały się po odsłuchu w Saturnie AKG K512 MKII. Fajne granie, bardzo wygodne. Do dorwania za 160-200 zł.

Link to post
Share on other sites

a więc hd330 + pady + recabling ~300zł? O takstarach ts-671 czytałem. I wiem że to nie moje brzmienie. Teaz mam Noontec Zoro Wireless i używam je na mieście i od biedy przy pc i tylko z przymusu bo nie idzie w nich wysiedzieć wiecej niz 2h. Grają one jasno (chyba). Nie lubie stłumionego brzmienia i bardzo ciepłego jak np w akg k518. Pomyślę nad tymi Encore Rockmaster, czytałem o nicch ostatnio ale jakoś wyleciał mi z głowy :D Aha, i będą podpinane do Xonara D1. 

Ile mogę wydać? w sumie nawet z 400, ale nie wiem czy jest sens aż tyle. Już na Noontecy wydałem 400 D: i to one są do muzyki

 

pytanie z innej beczki: jest różnica podpinając słuchawki do panelu przedniego (podpiętego do karty) niż prosto do karty dźwiękowej?

Edytowane przez L00TER
Link to post
Share on other sites

Bez różnicy o ile masz front przypięty do D1 a nie integry.

Jak lubisz jasne i chcesz wygodnie to perfekt będą AKG K550/K551. Tyle że ~400 to używki. Nie wiem czy nie wypada się z dyskusją przenieść do odrębnego tematu...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bez różnicy o ile masz front przypięty do D1 a nie integry.

Jak lubisz jasne i chcesz wygodnie to perfekt będą AKG K550/K551. Tyle że ~400 to używki. Nie wiem czy nie wypada się z dyskusją przenieść do odrębnego tematu...

Ok dzięki, też je obczaję, ale jeśli za taką kwotę to może za 3-4mc. Dzięki za pomoc, już nie spamuję

Link to post
Share on other sites

Też na myśl przychodzi mi K550. Trzeba poszukać jakiejś okazji, ja nowe kupiłem dawno dawno temu za około 400 zł.

Nie, nie chcę sprzedać swoich :)

Co do wygody, to ciężko znaleźć coś lepszego. Nie wiem jak z okularami.

Link to post
Share on other sites

Hmmm...K550 nadadzą się do tramwaju? Są sporych rozmiarów? Bo jeśli tak to sprzedaję Zoro, dokładam i kupuję k550 :D Według nich się nadają. Spore.

 

http://24.media.tumblr.com/tumblr_m4gmrtNbKs1qh8duco1_1280.jpg

Edytowane przez L00TER
Link to post
Share on other sites

Wg mnie to tak nie bardzo. Kabel jest długi, na pewno ponad dwa metry (sprawdź sobie). Ja tam w nich wychodzę czasem, tylko że one z racji swej wygody nie ściskają czajnika i tak super się głowy nie trzymają. Jakby tak codziennie w nich w komunikacji jeździć, to asem do takich zadań raczej nie będą.

Należą do filozofii wygodniej a nie sztywnej.

Natomiast jeśli chodzi o łatwość napędzenia, to owszem, tak, są łatwe.

Akurat te słuchawki Zorro miałem okazję słuchać, mogę spokojnie stwierdzić, że kop lepszości będziesz czuł od razu.

A jeszcze pisałeś że masz starą Sansa Clip? To dbaj o nią bo to bardzo dobrze grający mały sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Hej! Może mi ktoś wprost polecić słuchawki do kompa (wszystko)? Muszą być z dużymi muszlami, mam okulary. Nieraz siedzę po 6h wieczorami ze sluchawkami. Muszą być wygodne i nie uciskać za bardzo. Od miesiąca myślę nad HD330. Odrzuciłem HD669 bo podobno są mniej wygodne, a porównując półotwartymi 330 i 668 lepiej wypadają 330. Nie chcę żadnych evo. Najgorsze jest to, że większość superluxów nie jest aktualnie dostępna. Planowana dostawa do magazynu w krk ma być gdzieś w lutym. 

669 i 668b mają taką samą konstrukcję, z tym że 669 są zamknięte. HD330 jak się nie mylę potrzebują już mocniejszego źródła. 

Link to post
Share on other sites

Witam.

Przejrzałem cały temat i znalazłem posty osób z oczekiwaniami podobnymi do moich, ale niestety w innym przedziale cenowym. Proszę o poradę w doborze słuchawek.

 

Sprzęt w 90% do użytku poza domem - samolot, pociąg, samochód

Uszy jak i słuch mam raczej wrażliwe dlatego szukam słuchawek jak najwygodniejszych, wybór padł na  wokółuszne, ze względu na miejsca uźytkowania raczej zamknięte lub półotwarte. 

Muzyki słucham każdego rodzaju, od opery przez jazz, dance, rock, pop do hiphopu. Nie jestem audiofilem i szczerze mówiąc słabo znam się na całej muzycznej terminologii. Słuchawki mają po prostu dawać fun i przyjemność słuchania. W 99% źródłem muzyki będzie smartphone (xperia z3c lub tablet samsung note 10.5) Słuchawki tylko przewodowe, najlepiej z wypinanym przewodem, mikrofon i przyciski funkcyjne nie są wymagane.

W pierwszej kolejności stawiam na wykonanie i stosunek jakości do ceny, wygląd to sprawa drugorzędna.

Budżet: 200-350 zł

 

Mocno liczę na pomoc.

 

Edyt:

Zdublowany post

Edytowane przez aryak
Link to post
Share on other sites

Moje DT150 są wyluzowane jak zawieszenie Skoda Octavii z 400 tysięcznym przebiegiem. Domniemam że Twojej parze nic nie zaszkodzi lekkie odgięcie pałąka :)

 

Stojak jak chcesz to znajdź najtańszy, na dźwięk raczej mało wpływa :)

Link to post
Share on other sites

zależy czego słuchasz(jakość nagrania) i czy używasz "ulepszaczy(czytaj pogarszaczy) dźwięku" mogą się przez to wkradać przesterowania 

ja tam się nie odważyłem na 100% jechać na sc808 


 

 

Czy Superluxy HD 669 mają większy otwór na uszy od Superluxów HD 681 EVO mk2 ?
 

internety twierdzą ze w 669 jest srednica otworu - 52mm  10 sekund szukania  kolejnymi 10sek sprawdzisz evo ;) 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki.

 

Czy to normalne, że jak w SC808 mam maksymalną głośność to już dźwięk jest zniekształcony na DT150? Co prawda starczy mi 50% ale pytam z ciekawości :)

 

To jest normalne. AIM stosuje w kartach spory gain napięciowy sygnału, co skutkuje tym, że karty są zwyczajnie dość głośne, ale nie aż tak wydajne prądowo. W każdym razie występuje to gdzieś po koniec skali głośności.

 

Cayin HA-3 którego miałem miał również duży gain, ale i prądowo był wydajny, tam zniekształcenia były już słyszalne praktycznie już od godziny 12 czy też 1 na potku, ale głośność nie do wytrzymania. Także bez obaw, jednak nie radzę zbyt mocno obciążać słuchawek :)

 

PS. Dodam, że wiele zależy też od słuchawek, bo różne przetworniki mogą przyjąć zwyczajnie różny prąd. Jedne bardziej lubią napięcie inne natężenie, nie ma reguły.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...