Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zasada jest taka, że słuchawkami nie zastąpisz głośników i na odwrót. Często porównuje je do motocykla i samochodu :)

 

System 5.1/7.1 często jest mylony z dźwiękiem 360°, a to niestety nie jest to samo.

Link to post
Share on other sites

Adi777

Ja niedawno kupiłem K702, gdzie K612 powinny grać ciut bardziej funowo i też mogę stwierdzić że tonalnie to bardzo nudnawe słuchawki i raczej grymas niż efekt wow wywołują. Inaczej jest pod względem przestrzennym i holo - to dla tych dwóch efektów można je słuchać i jest konkretnie.

Edytowane przez kosq83
Link to post
Share on other sites

Czytałem przed chwilą recenzję 669 i autor wspomina o dość sporej ilości basu. link do recki

Przyzwyczaiłem się do dość równo i płasko grających słuchawek nie podbitych w żaden sposób, nadal będą zauważalnie podbite te wysokie tony? Jakoś sobie tego nie wyobrażam ;p Anyway, przyjdą, podepnę i po paru godzinach się okaże. Zmartwiła mnie wygoda i komfort po kilku godzinach przy kompie. Podobno mocno dociskają. Welurowe nakładki sporo dadzą?

Link to post
Share on other sites

Adi777

Ja niedawno kupiłem K702, gdzie K612 powinny grać ciut bardziej funowo i też mogę stwierdzić że tonalnie to bardzo nudnawe słuchawki i raczej grymas niż efekt wow wywołują. Inaczej jest pod względem przestrzennym i holo - to dla tych dwóch efektów można je słuchać i jest konkretnie.

Cześć.Ja niedługo po zakupie swoich Akg K 612 Pro znalazłem Akg K 701 do kupienia za 665 zł ale z roczną gwarancją bodajże.Na początku trochę żałowałem ze nie poczekałem trochę z zakupem,ale podobno dużo się nie różnią.A K612 Pro zwracam,może zamówię sobie ATH AD 700X.Miał ktoś może z was te słuchawki?

Edytowane przez adi777
Link to post
Share on other sites

Ja mam AD700X i A700X jak co.

Jak lubisz ich koncepcję w sensie budowy i wykonania a brakuje basu o funu, to sprzedawaj to co masz i wbijaj na eglobalcentral.co.uk i kupuj ATH-A900X. Powinieneś znaleźć w nich wszystko czego Ci brakuje.

Link to post
Share on other sites

Ja mam AD700X i A700X jak co.

Jak lubisz ich koncepcję w sensie budowy i wykonania a brakuje basu o funu, to sprzedawaj to co masz i wbijaj na eglobalcentral.co.uk i kupuj ATH-A900X. Powinieneś znaleźć w nich wszystko czego Ci brakuje.

ATH-A900X to te same słuchawki co ATH-AD900X tyle że zamknięte?

Link to post
Share on other sites

Zamknięte i otwarte to trochę dwa światy. Do tego co piszesz to raczej zamkniętych szukasz.

Wykonanie AKG i AT to też dwie różne sprawy.

Moim osobistym wyborem jeśli chodzi o wygodę to słuchawki AT. Otwarte są ultra lekkie i znikają a zamknięte mają super właśnie pady takie jakby skórzane, fajnie obejmują czaszkę.

Wielkością to musiałbym sprawdzić a nie ma mnie teraz w domu. Wydaje mi się że zupełnie porównywalne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich,

 

jestem nowy z uwagi na moje poszukiwania idealnych słuchawek.. 

 

Potrzebuje znaleźć słuchawki do Gry z przestrzennością nie potrzebuje w nich mikrofonu gram w domu a na lanach w dousznych więc nie ma problemu, 

W laptopie AlienWare x15 Mam na płycie kartę muzyczną Sound Blaster Recon 3Di

 

Myślałem o Audio Technica ATH-AD500X , Beyerdynamic DT990Sennheiser HD 518

 

Mogę dokupić kartę muzyczną na usb. Potrzebuje wieloletnich słuchawek które oddadzą mi 100 % możliwości gry CS:GO jeśli chodzi o przestrzenność dźwięku. 

Nie będę na nich słuchał muzyki ani przenosił ich gdziekolwiek. 

Lepiej trochę tańsze i coś do nich dokupić czy wystarczą mi dobre słuchawki?

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. 

Link to post
Share on other sites

Dobre typy masz kolego, tylko DT990 to raczej bankowo trzeba będzie coś kupować zewnętrznego żeby grały jak mają. AD500X będą p wiele łatwiejsze do napędzenia. Rozumiem że izolacji od otoczenia nie potrzebujesz?

Link to post
Share on other sites

Przygotowałem się tzn przeczytałem prawie cały temat trochę to zajmuje ale i tak nie znalazłem konkretnych odpowiedzi jak sami mówicie jest to sprawa indywidualna,
Nie potrzebuje izolacji ale oczywiście może być jeśli jakieś zamknięte będą lepsze. Komputer to laptop czyli nie mam możliwości podłączyć dobrej karty. Jedynie coś pod usb.

 

Znalazłem na necie takie rzeczy jak :

FiiO E10K Olympus 2 i  Karta dźwiękowa ASUS Xonar U5 

Mogę kupić oby dwie rzeczy + słuchawki tylko potrzebuję porady czy to ma sens czy tylko kartę czy DAC czy same słuchawki jeśli to tylko gra ;)

 

Ps. Niby karta którą posiadam obsłuży słuchawki o impedancji do 600 Ohm, czy to znaczy że wzmacniacza nie muszę do DT990 dołączyć ? 

Edytowane przez m4kav3li
Link to post
Share on other sites

Nie potrzebujesz dwóch wystarczy jedna karta po spełniają tą samą funkcję.

Nawet tego razem nie podłączysz jednocześnie.

Dac jest elementem karty dźwiękowej, znajduje się on w wszystkich urządzeniach cyfrowych produkujących dźwięk.

 

Jak rozumiem szukasz karty do dt990?

 

Tak, teoretycznie obsłużą słuchawki do 600ohm ale producenci lubią pisać różne rzeczy. 

Jaki masz na to budżet?

Zamiast kupować te dwie karty możesz kupić jedną mocniejszą, która w większej mierze wykorzysta potencjał słuchawek.

Link to post
Share on other sites

Tzn szukam ogólnie słuchawek do gry tylko i wyłącznie, 

W laptopie AlienWare x15 Mam na płycie kartę muzyczną Sound Blaster Recon 3Di, niby producent pisze że obsłuży impedancje 600ohm,

myślałem o trzech różnych słuchawkach a mianowicie: 

Audio Technica ATH-AD500X ,

Beyerdynamic DT990,

Sennheiser HD 518

 

Zależy mi na dobrym a nawet najlepszym znajdowaniu przeciwników poprzez słuch. Nie potrzebuje basów tak mi się przynajmniej wydaje ;) jeśli chodzi o budżet to około 700 - 800 zł Więc jeśli DT990 to już na dobrą kartę mi niewystarczy chyba że dokupię za miesiąc, dwa . Sensem tego ma być na marzec idealnego połączenia bo zaczynają się turnieje i chciałbym być przygotowany. 

Edytowane przez m4kav3li
Link to post
Share on other sites

 

 

zaczynają się turnieje i chciałbym być przygotowany

 

czy to oznacza że będziesz grał na wyjazdach i lan party, gdzie jest głośno itp? Czy w domu po sieci będziesz młucił? Bo jak na wyjazdach, to z otwartymi słuchawkami to będziesz słyszał wszystko dookoła tylko nie to co w nich :)

 

Swego czasu był jeden pan na headfi, który właśnie grał ostro w FPSy i doszedł że dla niego najlepsze było Asus Xonar ST/STX + DT880 250 Ohm. Na tym sprzęcie słyszał wszystko najlepjej (CS). Ja sam dużo swego czasu grałem na DT770 PRO 250 w BF BC2 BF3  z STXem i było bardzo dobrze.

 

Samo pozycjonowanie jest współzależne chyba po równo od układu dźwiękowego jak i słuchawek- więc jedno bez drgiego to trochę nie da rady.

 

Najtańszą dobrą opcją jest wg mnie Superlux 668B - w nich nie uświadczysz dużo basu (kroki pacjentów zawierają się w średnich tonach i je zazwyczaj się podbija lekko w EQ żeby najbardziej słyszeć właśnie kroki).

 

Co do układu to AUNE jest obecnie masakratorem w branży i

 

http://www.amazon.co.uk/X1-headphone-preamp-PCM1793-coxiaial/dp/B00A2QMWOO

 

wydaje mi się super propozycją.

 

Jakbyś miał cierpliwość i chciał poszukać fora internetowe, allegrosza czy ebaya, to używane znajdziesz zawsze taniej.


 

 

ATH-AD500X

To jest najlepsza opcja bez kupowania DACa

Link to post
Share on other sites

Nie jestem od razu w stanie wydać takich sum by kupić Aune X1s + DT990 więc mógłbym po kolei. Faktycznie chciałem kupić tylko do gry i wyłącznie w domu bo na lanach raczej będę grał w słuchawkach dousznych. Ale jeśli są jakieś porównywalne zamknięte słuchawki do tych dwóch otwartych również prosiłbym o sugestie. 

 

Z tego co piszecie to najlepiej wyjdzie jeśli kupie po prostu same słuchawki na tę chwilę a później do kupie Aune. 

Czy dużej różnicy pomiędzy DT990 a ATH nie będzie ? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...