Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
Chciałabym kupić narzeczonemu na święta jakieś fajne słuchawki, niestety nie mam zielonego pojęcia na co powinnam zwrócić uwagę. Słuchawki służyłyby w zasadzie tylko do słuchania muzyki w domu. Głównie słucha rocka, metalu i tego typu cięższych brzmień. Czy ktoś mógłby mi coś polecić? Planowałam wydać około 250zł max. 320.
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie rady. :)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za pomoc :) Z tych wymionionych najbardziej trafiły w mój gust philips shl5905gy oraz Takstar TS-671. Wizualnie dużo bardziej podobają mi się te philipsa. Dodatkowo jest to marka, którą znam. Ale czy pod względem użyteczności będzie to napewno dobry zakup? Może ktoś jeszcze miałby coś do dopowiedzenia? :)
 

Link to post
Share on other sites

Ts-671 to konstrukcja otwarta będzie słychać to czego słucha użytkownik jak i użytkownik będzie słyszał dźwięki naokoło niego w zamian dostaniemy dużą scene

Filip to konstrukcja zamknięta gwarantuje dobre wytlumirnie dźwięków dobiegających z otoczenia ale kosztem sceny za to większym dolnym pasmem.

Jak nie będzie domownikom przeszkadzał dźwięk z słuchawek ani jemu dźwięki z otoczenia brał bym ts-671

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę małe dziecko w domu myślę, że lepiej będzie jeżeli słuchawki będą potrafiły wytłumić dźwięki z zewnątrz :D

W  związku z tym kupuję te Philipsa. Bardzo dziękuję wszystkim za rady :) Mam nadzieję, że narzeczony będzie zadowolony z prezentu.

Link to post
Share on other sites

Wracając do głównego nurtu tego tematu.

 

@adivxv5 napisał w polecanych, że HE-400i mają podkreśloną linię basową. Mi się wydaje, że mimo wszystko, to dociążenia właśnie im trochę brakuje, nieco więcej basu by się przydało. Jest równo, bas ma zejście, ale można odnieść wrażenie, że jednak można było to poprawić.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

@up

 

jeszcze jednak rzecz do poprawki - klikając w linki przy HiFiMAN HE-400i, te przekierowują nas do testu staszego modelu tj. HE-400, a różnice między oboma są delikatnie mówiąc "znaczne"

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

skąpiec zaczął pozycjonować z czasem HE400i na HE400 ,które swego czasu kosztowały 1600zł.

 

@adivxv5 napisał w polecanych, że HE-400i mają podkreśloną linię basową. Mi się wydaje, że mimo wszystko, to dociążenia właśnie im trochę brakuje, nieco więcej basu by się przydało. Jest równo, bas ma zejście, ale można odnieść wrażenie, że jednak można było to poprawić.

za 2-3 miesiące będę je mieć u siebie ,to dokładniej je osłucham.One lubią ponoć odpowiednie wzmaki i tudzież pod tym względem zyskują ,no ale na ile tego nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Chyba nie uważasz, że Cayin HA-3 to mało do nich?


Słuchałem ich na SC8000, Aune X1s, Cayin HA-3 one wykazują te cechy na tych wszystkich źródłach.


To nie jest to czego oczekiwałem po planarnych słuchawkach. Sama technologia, jak widać przewagi nie daje.

Link to post
Share on other sites

Przyszły do mnie niedawno AKG K701. Po zdjęciu nauszników zauważyłem w lewej słuchawce coś takiego:

 

http://i.imgur.com/1E8N8j4.jpg

 

Czy to jest normalne w tych słuchawkach?  Dźwięk jak na razie chyba jest ok, chociaż parę razy przy niskim basie coś  w tej jednej słuchawce minimalnie jakby  zatrzeszczało. Nie wiem tylko czy to słuchawki czy kwestia nagrania. Nie wiem co z tym robić oddać na gwarancje czy raczej nie przejmować się?

Link to post
Share on other sites
Chyba nie uważasz, że Cayin HA-3 to mało do nich?

Aune S16 ma trochę lepsze paramenty jeśli chodzi o moc wzmacniacza  ale tu chodzi również o jakość i np. DT150 jednak nie zostały w pełni obsłużone.Największe zmiany odnosiły się w sferze scenicznej, przybyło powietrza ,no i scena oraz po trochę pozostałych, czyli dynamiki, rozdzielczości i takie tam. 

 

dlatego myślę, że HE400i jeszcze można więcej wycisnąć, aczkolwiek nie wiem, czy to jest kwestia raczej odpowiedniej synergii, wzmacniacza albo jednego i drugiego.

Edytowane przez adivxv5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znam osoby dla których Cayin gra lepiej od Aune S16, słuchały jednego i drugiego. Znam osoby, które wolą od obydwu zestawy DIY stworzone na wysokiej klasy DACach z XMOSem + wzmacniacze DIY o mocy 1,5-2W/32Ohm za połowę ceny Cayina, czy S16 . Jednak nie spotkałem się, ze stwierdzeniem, że to ciągle za mało do słuchawek dynamicznych. To kwestia synergii, a nie jakości.

 

Co do obsłużenia to możesz równie dobrze stwierdzić, że te słuchawki nigdy nie zostaną obsłużone, bo nie ma sprzętu, który by z nich wyciągał 100%, to utopia.

 

Powiem więcej, te wszystkie sprzęty kosztujące tysiąc, dwa tysiące czy nawet więcej nie są aż tak znacząco lepsze od głupiego AIMa, jak na to wskazuje cena. Jeśli tylko ktoś nie zamierza się sprzętem dowartościować, czy poprawiać w dźwięku detali za znacznie większe sumy to nie musi wcale brnąć w takie sprzęty, bo wiele słuchawek, w tym DT150 zabrzmią świetnie już z tańszymi sprzętami. Ja cały czas testuję rynek, sprzęty jakie można dostać i powoli kończą mi się pomysły na coś, co by mnie po prostu bardzo miło zaskoczyło w normalnych sumach. Na razie udało się to dwóm kartom SC8000 (kupiona za 150zł) i SC808 (kupiona za 400zł). Wszystko sprowadza się do pieniędzy...

Edytowane przez FeX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie mam pytanie obecnie posiadam Superluxy HD681 - widzę że dużo chwalą Creative Labs Aurvana Live! czy te słychawki są dużo lepsze od moich obecnych ?

Obecne są ok ale mnie jakoś u góry głowy cisną i są mało wygodne ( może mam za dużą głowe ;) ) góra po ok 2-3 godzinach zaczyna mnie "piec". Szukam słychawek dobrych i wygodnych.

Creative Labs Aurvana Live! słyszałem że to najlepszy zakup i są nawet lepsze jak dużo droższe słuchawki ale ile w tym prawdy to nie wiem. 

 

proszę o pomoc

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...