Skocz do zawartości

Recommended Posts

tylko pamiętaj, że ten Recon 3D, choć jego nie miałem prezentuje ciepłą barwę dźwięku.Dlatego szukaj bardziej jasnych bądź zrównoważonych słuchawek , co najwyżej lekko ocieplonych.

 

chyba, że sprzedaż tego Creativa i kupisz jakieś lepsze/inne źródło.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad wymianą moich słuchawek SteelSeries Spectrum 5XB na coś lepszego. Czy np. Maxell Retro DJ będą lepiej grały od SS na zintegrowanej karcie dźwiękowej (posiadam VIA VT1708S, płyta P8H61-M LX3). Słuchawek używam tylko i wyłącznie do gier. Jeszcze przydałby się mikrofon jakiś do tego.

EDIT: Taki znalazłem Zalmana http://allegro.pl/mikrofon-zalman-zm-mic-1-ultra-czuly-jakosc-24h-i4865235388.html

Edytowane przez Cyggu
Link to post
Share on other sites

SHP2700 to nie jest jakaś wysoka półka dźwiękowa. Ciepłe są też pancerne Superlux HD330 i grają naprawdę fajnie, jak ktoś lubi taki charakter brzmienia.

 

Niektórym w HD2000 może początkowo brakować basu, radzę się z nimi oswoić przez parę h. Nasz słuch ma spore możliwości adaptacyjne, a pierwsze minuty odsłuchu potrafią czasem przekreślić dobre słuchawki. Właśnie tak było z moimi HD2000, które przy drugim spotkaniu zrobiły na mnie wrażenie, bo dałem im więcej czasu :)

Link to post
Share on other sites

Idealnie pasują do nich pady welurowe z Creative Fatal1ty, stają się jeszcze lepsze dźwiękowo (większa scena, napowietrzone granie) i wygodniejsze. Warto wymienić im kabelek na coś pokroju Canare L-4E5C.

Edytowane przez fexxer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to fakt, uszy mi się bardziej pocą jak w philipsach :P dzięki za wskazówkę, zaraz podmienię pady, bo gdzieś leżą połamane creativy. Ogólnie to mogę powiedzieć, że w takstarach dźwięk jak by się odetkał, bo po bezpośrednim porównaniu jednych i drugich, philipsy brzmią jak bym miał przytkane uszy

 

Niektórym w HD2000 może początkowo brakować basu, radzę się z nimi oswoić przez parę h. Nasz słuch ma spore możliwości adaptacyjne, a pierwsze minuty odsłuchu potrafią czasem przekreślić dobre słuchawki. Właśnie tak było z moimi HD2000, które przy drugim spotkaniu zrobiły na mnie wrażenie, bo dałem im więcej czasu :)

 

Po tym co napisałeś, miałem lekkie obawy że tego basu nie będzie wcale albo będzie lichy. Jak dla mnie po ok ~2h korzystania ze słuchawek bas jest idealny, nie jest go za dużo i nie przytłacza ale też nie jest go za mało

Link to post
Share on other sites

To naprawdę dobre słuchawki. Spróbuj tych padów, dla mnie rewelacja. Wszyscy dookoła krzyczą o basie, a tak naprawdę dużo lepszy odbiór dźwięku jest właśnie w nieco zrównoważonym paśmie, gdzie bas jest tłem, wykończeniem, nie może grać pierwszych skrzypiec. HD2000 mają basu w sam raz, dopasowuje się do utworów, jakie słuchamy. Trzeba uderzyć, proszę bardzo, trzeba delikatnie mruczeć, żaden problem :) Twierdzę, że są lepsze od zrecablowanych CAL!. Jedyne co warto, to dać im fajne źródło dźwięku, coś jak ja mam w sygnaturze wyciągnie z nich naprawdę wiele dobrego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

adivxv zastanawiam się właśnie nad nimi. Daj znać, jak się spisują w elektronicznych klimatach.

 

Dotychczas moim faworytem są DT990Pro i nie wiem czy coś się zmieni w najbliższym czasie.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Chciałbym zasiegnać opini/rady,otóz kupiłem wczoraj sł. Panasonic RT-HT 161(98dB  50zł). W domu okazały sie deczko za ciche(cała reszta za ta cene jest OK),niestety zosała mi tylko opcja wymiany na Sennheiser HD201(108dB 69,-).Nie bede sie rozpisywał na temat dlaczego tylko taka opcja szkoda czasu, fakt  niestety pozostaje faktem,a więc czekam na porade ,np:czy te decybele podane w specyfikacji maja duże znaczenie,i przedewszystkim czy warto dopłacac te 19zł.i wymieniać,itp.Czytałem opinie nt ww słuchawek ale wszystkie podobne w stylu "za tą cene super itd.Z góry wielkie dzieki.-SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU

Link to post
Share on other sites

Tak te dB mają znaczenie, oznaczają skuteczność. HD201 nie dość, że mają niższa impedancję 24Ohm vs 32Ohm Panasonica, to jeszcze skutecznośc 10dB większą. Musi być głośniej i lepiej. Słuchałem tych Panasoników, szkoda sobie psuć słuch nimi  :/

Link to post
Share on other sites

Czy mógłbyś powiedzieć, jak rysuję się w DT-150 góra oraz zejście basu i jego impakt względem DT770? Chodzi mi głównie o elektroniczne gatunki. Miałem Brainwavz HM5 były dla mnie za równe, nudne. Czy DT-150 mają jednak jakiś fajny pierwiastek "funowy" nadający się do elektroniki?

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Z Pioneera i Sony nie miałem jeszcze nic, a słuchać też mi się nie zdarzyło.

JVC, jak widać tylko HA-S680, czyli wersja jedynie na rynek japoński. Niestety nie mogę nic powiedzieć o podanych przez Ciebie słuchawkach, ale myślę, że znajdziesz jakieś informację w sieci.

 

Z doświadczenia jednak wiem, że sprzęty znanych markowych firm jak Sony, Pioneer, Panasonic za małe pieniądze nie brzmią najlepiej. Można znaleźć tanie skarby, jak SilverCrest za 40zł z Lidla, albo Rocking Residence RR260 (39zł) vel Maxell Retro DJ (55zł).

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...