Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zrób aktualizację przez NCS lub NSU.

W tym sęk,że oba programy na Viscie wywalają mi błąd,że mam za stary system a nie mam na chwilę obecną dostępu do innego komputera.

Ogólnie 8.1 działa bardzo ładnie (może bardzo minimalnie wolniej niż 8),niestety nawet,gdy powyłączam wszystkie opcje (wifi,bluetooth) i aplikacje w tle bateria rozładowywuje się bardzo szybko,jakiś dodatkowy programik od baterii (który zainstalowałem dosłownie na moment) pokazał,że aż 3,5% na H,podczas gdy na 8.0 było to <1%/H.

 

Spróbuje jeszcze zrobić

 

kalibrację baterii

(chodzi o rozładowanie i ładowanie na maxa?) ,jeśli nie pomoże pewnie wrócę do 8.0 :/

Link to post
Share on other sites

GRAABI wykonaj najlepiej hard reset telefonu. Dodatkowo takie były zalecenia lumii od nokii w przypadku problemów z baterią, cytuje:
Jeśli tylko to możliwe należy wykonać restart urządzenia po czym aktywować tryb samolotowy na 30 minut. Po tym czasie i wyłączeniu trybu samolotowego, monitor baterii zostanie zresetowany i nastąpi kalibracja do pełen dostępnej pojemności ogniwa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kalibracja :

 

Ładujemy całą noc, następnie Power + VOL- przez 10 sekund aż się zresetuje, po restarcie włączamy Tryb Samolotowy na 40 minut.

 

Warto też raz na jakiś czas przejść przez 3 cykle : pełne naładowanie, rozładowanie aż do wyłączenia, następnie ładujemy do pełna, po 3 cyklu - w/w kalibracja.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zresetowałem telefon (z poziomu systemu w ustawieniach) i nadal jest to samo,spróbuje zrobić kalibrację o których pisał kolega wyżej.
Gdybym chciał zainstalować 8.1 przez kabel,powinienem jakoś wracać do wersji 8.0 czy mogę od razu wgrać 8.1 (na chwilę obecną nadal jest 8.1 cyan)
 

Link to post
Share on other sites

Użyj tego : Nokia Software Recovery Tool - wgra Ci pasujący soft, dokladnie taki jaki jest dla twojego telefonu przewidziany.

 

Rozładowanie do wyłączenia - NIE - rozładowuje do totalnego zera - zawsze jest rezerwa, którą zarządza elektronika. Ta rezerwa chroni przez całkowitym rozładowaniem, np w czasie transportu czy na magazynie - bo akusy Litowe bardzo nie lubią całkowitego rozładowania.

 

Cykle rozładowania do wyłączenia i calkowite maładowanie - maja na celu kalibrację i "ułożenie" się chemii i nauczenie elektroniki właściwości ogniwa. Charakterystyka akumulatora z czasem się zmienia - tak raz na pół roku warto przeprowadzić 3 cykle i kalibrację.

 

Elektronika się "nauczy" nowych parametrów i będzie OK.

 

Pamiętajmy, że elektronika może zawieść, może się rozkalibrować, może się zresetować - i wtedy musimy ją od nowa kalibrować.

 

I wiem co piszę :) bo akusami się zajmuję od wielu lat, mam stertę różnych ogniw, w latarkach taktycznych używam niechronionych elektroniką ogniw Litowych, zdazyło i się pare razy "wypalić" do dna ogniwo 18650. Mam bardzo dobrą stację ładowania i testowania akumulatorów - mam też parę rzdszych ogniw jak LiFePO4, czy LiTI. 

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

NIE - Nokia Software Recovery Tool  - wgrywa najnowsze, aktualne, oficjalne  opragramowanie, które idealnie pasuje do telefonu.

 

Nawet jak masz Preview for Developer - to NSRT wgra Ci - aktualną, oficjalną wersję. Sam nie chcąc czekać aż się pojawi wersja OTA - "przeszedłem" z WP8.1 PfD na oficjalne WP8.1 :)

 

Nie ma znaczenia jaki Masz zainstalowany soft - NSRT wgrywa taki jaki powinien być.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Zresetowałem telefon (z poziomu systemu w ustawieniach)
Chodzi o reset VOL- i POWER czyli Hardware reset. Ta kombinacja powoduje efekt wyjęcia baterii. 

 

Nokia Software Recovery Tool
To samo zrobi Nokia Software Updater for Retail. 

 

raz na pół roku warto przeprowadzić 3 cykle i kalibrację.
stosujesz to i bateria dobrze się trzyma?
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam, 

Kilka dni temu kupiłem lumie 520 i zaktualizowałem do 8.1 ale na razie używałem internetu jedynie przez wifi  i chciałbym poza domem używać transferu danych ( interet od operatora komórkowego) . Problem w tym że używając transferu  chce aby z internetu korzystała  jedynie przeglądarka. czyli 

Wifi  - wszystko: aplikacje (facebook, gmail ) , przeglądarka, aktualizacje.

net operatora : przeglądarka , reszta zablokowana.

może mi ktoś powiedzieć czy da się w wp 8.1 tak ustawić. 

Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanie. Potrzebuję karty pamięci do mojej Lumii 520 i zastanawiam się jaka byłaby odpowiednia. Myślę, że 8 GB powinno mi wystarczyć tylko chodzi mi raczej o firmę. Zależy mi by karta była w jakiejś przystępnej cenie. Ktoś może mi powiedzieć jaka karta byłaby dobra? I jeszcze jedna kwestia, bo po aktualizacji przez OTA telefon chodzi mniej płynnie niż wcześniej, zdarzają się dłuższe ładowania muzyki a czasem nawet lekki przycięcia. Czy jest na to jakiś sposób? Może zresetowanie telefonu, ale tak by nie usuwać zawartości, która jest w pamięci telefonu? Ktoś, coś pomoże? 

Link to post
Share on other sites

 

 

Potrzebuję karty pamięci
Np Sandisk koniecznie class 10. 

 

po aktualizacji przez OTA telefon chodzi mniej płynnie

 

zresetowanie telefonu, ale tak by nie usuwać zawartości
Niestety. Może to być wynikiem OTA i tutaj pomóc może tylko wgranie softu 'na czysto' poprzez NCS lub NSU.
Link to post
Share on other sites

Najpierw Robisz kopię Awaryjną : Ustawienia -> Kpia Zapasowa.

 

Nastepnie pobierz i zainstalul sobie : Nokia Software Recovery Tool - jest to njalepsze, najłatwiejsze narzędzie - zwlaszcza dla początkujących czy osób nie znających się na rzeczy.

 

Samo automatycznie dobiera soft i go wgrywa - zawsze taki jaki ma byc. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...