Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tylko co z tego, skoro w cenie Lumii 720 kupisz spokojnie telefon z Androidem i 1 GB RAM. Czas pracy też nie powala:

Na prawdę Saiya-jin, wydajnościowo czujesz różnicę pomiędzy android-fonami w tej cenie - sprawdź w jakimś salonie sobie. Głównie wynika to z minimalizacji WP8 - chodzi o brak przeróżnych pierdół którymi android-fony są mulone.

Co do czasu pracy to mylisz się - 3 dni z włączonym 3G i GPS przy normalnym użytkowaniu, to jest niezłe osiągnięcie jak na ten pułap cenowy.

 

Nie mów że nie odczułeś różnicy, nie wiem jak można tak bardzo faworyzować tą Lumię 720, wiem że jesteś jej posiadaczem i wtedy wad nie widać, ale gościu już się ogarnij.

mając wcześniej SGS2 czy SGS3 i przechodząc na Lumie 720 odczuwasz tę różnicę. Wiadomo że każdy chwali swoje, ale jednak w tym coś jest. Moja żona miała iP5 przed 720-tką i uważa że Nokia jest (dla niej) lepsza. Specjalnie napisałem "dla niej" bo sam iP5 bije 720 w wielu dziedzinach, ale w tym co ona używa - aparat i kamera (od czasu jak mamy dzidziusia non-stop w użyciu), sporadycznie internet (1 zakładka otwarta), dzwonienie(!), SMSy, MMSy i słuchanie muzyki przez słuchawki (iP5 tutaj specjalnie wbrew pozorom nie "daje czadu", a może trzeba być audio-feel'em żeby to wyczuć - ja ani ona nie jesteśmy).

 

Po prostu nie jestem fanboyem, jak niektóre osoby w tym wątku. Nie lubię też, jak się wprowadza kogoś w błąd, co jest nagminne na tym forum.

jak pisałem wyżej - każdy po częsci chwali swoje... ale przyjżyj się ile osób zaczyna chwalić WP8. Kiedy zakładałem ten temat to praktycznie same hejty leciały.

 

A WP8 jest systemem do codziennego "normalnego" użytku - tutaj cytat jednego z kolegów:

Teraz posiadam windows phone 8, uważam że do zastosowań typu gmail, gadu gadu, skype, sms, mms, internet jest to najlepszy w tej chwili system na rynku.

 

a tu jeszzcze taka uwaga nt Androida - również nie moje słowa:

Użytkownicy androida mają dużo wyższą tolerancję na przycinki, dla nich wszystko chodzi płynnie, zatem po prostu tego typu hasła uważam za nieobiektywne.
Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Mam prównanie między L720 i L920 - i w moim przypadku nie widać róznic w wydajnosci - fakt, że nie grem, nie odpalam 10 stron naraz. Głównie dzwonię, sprawdzam pocztę, nawiguję - za to czas pracy L920 jest o połowe krótszy niż L720. : :)

W takim razie twoje opinie nt płynności nie są do końca obiektywne.. i pomijają niektóre aspekty..... no ale w sumie za każdym razem używasz nazwijmy to słowo klucza "telefon nie do zabawy tylko do używania"

btw Nikt nie wydaje 700 zł na telefon do dzwonienia...

 

E: ort

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

 

 

Nikt nie wydaje 700 zł na telefon do dzwonienia...

:roll:

 

Android jest może z tym fajniejszy, że ma więcej możliwości, daje więcej radochy pasjonatom grzebania w sytemie i grania w gry. 10 lat temu może bym mnie jeszcze cieszyło codziennie zmieniać rom, tapete, kolorki motywu, nieustannego grzebania i zmieniania. Teraz oczekuje zadzwonić, napisać sms'a, mam nawigację nokii (może nie idealna, ale do celu doprowadzi), mogę odebrać i napisać maila, czasem wejść w przeglądarkę, aplikacja do biegania i to nawet całkiem fajna też jest, z pdfami nie miałem problemu. Offica też otworzy (choć z obszernym kilkuarkuszowym excelem mialem problem), a nawet plik z roszerzeniem .cpp czy .sql (z kolorowaniem składni) tez da się odczytać.

 

Dzwonka nawet nie chciało mi się zmienić, a tapetę na ekranie blokady mam prawie tą samą od początku. Nie wszystko w tym sytemie jest idelane, część rzeczy mnie wkurza, ale moje w/w wymagania spełnia. I poniekąd jest to prawda, że jeżeli ktoś potrzebuje (prawie) niezawodnego telefonu do pracy może spokojnie brać lumie pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

:roll:

 

Android jest może z tym fajniejszy, że ma więcej możliwości, daje więcej radochy pasjonatom grzebania w sytemie i grania w gry. 10 lat temu może bym mnie jeszcze cieszyło codziennie zmieniać rom, tapete, kolorki motywu, nieustannego grzebania i zmieniania. Teraz oczekuje zadzwonić, napisać sms'a, mam nawigację nokii (może nie idealna, ale do celu doprowadzi), mogę odebrać i napisać maila, czasem wejść w przeglądarkę, aplikacja do biegania i to nawet całkiem fajna też jest, z pdfami nie miałem problemu. Offica też otworzy (choć z obszernym kilkuarkuszowym excelem mialem problem), a nawet plik z roszerzeniem .cpp czy .sql (z kolorowaniem składni) tez da się odczytać.

 

Dzwonka nawet nie chciało mi się zmienić, a tapetę na ekranie blokady mam prawie tą samą od początku. Nie wszystko w tym sytemie jest idelane, część rzeczy mnie wkurza, ale moje w/w wymagania spełnia. I poniekąd jest to prawda, że jeżeli ktoś potrzebuje (prawie) niezawodnego telefonu do pracy może spokojnie brać lumie pod uwagę.

No super, tylko przecież w androidzie nie musisz grzebać, jak nie chcesz. Znam sporo osób, które tak właśnie używają telefonów z androidem.

Link to post
Share on other sites

Dobra skończmy tę wymianę. Pomimo wrzucenia filmików o ułomności wp8 niektórzy dalej fanbojują. JA rozumiem, że każdy chwali swoje no ale tak w świetle dowodów brnąć w zaparte ???...

Nikt nie pisze, że l720 z wp8 to zły telefon bo jest całkiem do rzeczy ale nie naginajmy tu faktów i nie mijajmy się z prawdą jak  poniektórzy, za wszelką cenę oczerniając androida...

 

Koniec offtopu ;C

 

@down

litości

No i kolejny raz to bezsensowne błogosławieństwo dla aktualizacji wp8, które może przez  pare lat do 2016 który tak zachwalasz może wprowadzą to co android ma od lat kilku.... a może i nie...

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To nie oczernianie - tyle, ze w cenie nowej L720 - nowego sprzętu na Androidzie nie kupimy - mam na myśli markowy, szybki płynny, z aktualizacjami, serwisem, częściami - i posiadający tak dobry aparat. I dodam, ze chodzi o aktualnie, produkowany i bieżacy model - a nie coś z przed paru lat i dla tego tanie. :)

 

Bo co nam pozostaje : SP? L9? Bo już SGS3 to model z przed paru lat.

 

Aby kupić aktualny, świerzy model z Androidem i pewnością otrzymania nowego softu to obawiam sie, ze 700 zł to mało, bo i za 900 zł też nie poszalaejemy. 

 

I na koniec - jak ktoś użytkuje normalnie telefon - czyli dzwoni, poczta, trochę internetu - nie kombinuje, nie chce nic wgrywać, chce mieć, nowy sprzęt a nie z przed 2 - 3 lat, i nieche wydawać dużo kasy - czyli mieć ogolny święty spokój - to co mu zaproponujesz? W zasadzie to nie bardzo jest co. O ile jak mamy kase to OK, N4, N5, G2, Z, Z1, One, SGS4 - a niżej? SP? Kiepski aparat i starszy model. SGS4? To samo, L9?

Link to post
Share on other sites
SP to stary model,

Nie bardzo wiem w którym miejscu @Ravir napisał, że SP to stary model... 

 

 

 

może wprowadzą to co android ma od lat kilku.
Kto powiedział, że wprowadzą? Może nie chcą się upodabniać do androida więc w ogóle nie będzie takich funkcji.

 

Odnośnie tematu taka próbka dotąd odkrytych nowości w WP 8.1 http://wpworld.pl/32368/windows-phone-8-1-podsumowanie-tego-co-przyniesie-aktualizacja/

Być może będzie można łatwo zmieniać wygląd na np taki:

http://www.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/large/public/field/image/2014/02/wp81_backs.jpg?itok=ZwnD7ZLs

http://wmpoweruser.com/wp-content/uploads/2014/02/BgcT__BCUAAiqMR_thumb.jpghttp://wmpoweruser.com/wp-content/uploads/2014/02/BgcXgRiCEAAnfhN_thumb.jpg

Edytowane przez BARTOL48
Link to post
Share on other sites

Nie napisałem - w cenie Lumi 720 z nowych sensownych Androidów mamy w zasadzie SP  - niestety SP ma nie najlepszy ekran i aparat. Po za tym co nam pozostaje. ?

 

Zmian jest wiele - WP 8.1 - w końcu zostanie pozbawione paru braków, które były denerwujące, nie jakoś mocno, ale zawsze. MI brakowało Centrum Powiadomień - wylecą kafle z WiFi i BT, Pogoda w Kalendarzu :) kolejny kafel wyleci. Będzie się działo :) No i czekamy na Lumie 930 i Lumie 630. :)

Link to post
Share on other sites

Moto G, Xperia L, Xperia M, LG L9, LG L9 II, HTC Desire 500, MyPhone Next... Sporo się znajdzie dobrych telefonów z androidem w cenie Lumii 720 i nawet taniej. Jak ktoś lepiej poszuka, to pewnie znajdzie więcej ciekawych telefonów.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Brak osobnego profilu głośności jest niezbyt mocno denerwującym brakiem? To jest jedna z najbardziej popieranych inicjatyw na stronie na której użytkownicy WP8 mogą pisać MS czego im brakuje w systemie (oficjalna strona). Zanim było wiadomo o tym, że to zostanie poprawione w WP8.1 to ten temat miał ~150 000 punktów poparcia, a został założony mniej więcej wtedy gdy powstał WP8. Brawo MS, brawo. Cóż za tempo wprowadzania podstawowych opcji.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tempo zawrotne. W Androidzie coś jak centrum notyfikacji pojawiło się w 2009 w wersji 1.x (proszę poprawić jeśli się myle, ale na pewno o wiele się nie pomyliłem). W wp8 trzeba ściągać aplikacje z marketu bo nawet nie można przypiąć bzdurnego kafla wi-fi czy lokalizacji z ustawien telefonu :).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko ze każda aplikacja ma osobną głośność, więc albo wyciszasz wszystkie aplikacje albo wyciszasz telefon. Jeżeli później zapomnisz ponownie podgłośnić to jest problem.


Takie pytanie - brat ma L920 i gdy włączy jakąkolwiek aplikację aparatu lub latarki to telefon zaczyna mu wibrować. Wiecie może jak to naprawić?

Link to post
Share on other sites

Chyba tylko za pomocą Listy Odtwarzania. Podłącz Lumię do komputera, wejdź do katalogu który chcesz odtwarzać, zaznacz wszystkie pliki, prawym klawiszem myszy wybierz Utwórz Listę Odtwarzania. Nazwij ją odpowiednio.

 

Gdzieś widziałem program, który pozwalał na granie katalogu, tworzył własne Play Listy - ale kosztował ponad 20 zl ) uznałem, że to za dużo :) - wolę calkiem za darmo stworzyć Listę w kompie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...