Skocz do zawartości

Recommended Posts

tak gorąco polecana l520 ponoć także ma mierną baterię. Kiepsko trzyma, z tego co wyczytuje na forach.

Zresztą ponoć sporo problemów z tym wp jak się okazuje wbrew temu co poniektórzy na tym forum propagują. Jak dla mnie mit o "swietnym wp8" podupadł.

 

E

@ apostoł noki

agumenty?

np problemy z drenażem baterii bardzo często wystepujące

problemy z zasięgiem

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites
Czyli to jednak prawda, że L920 ma tragiczną baterią (albo wysokie zużycie prądu).

tragicznej nie ma... co za bzdura... trzyma normę innych smartfonów - trzyma mi tyle co SGS3, krócej nić SG Note.

 

tak gorąco polecana l520 ponoć także ma mierną baterię. Kiepsko trzyma, z tego co wyczytuje na forach.

trzyma dłużej niż L920 i SGS3... to krótko?????

 

Ja już prawie kupiłem L820 i po wielu głosach o baterii na razie sobie daruję.

ooo L820 na przykład już ma słabszą baterię, ale też nie tragiczną... swoją drogą czego oczekujecie? Prawie każdy smartfon ładuje się raz na dobę.

 

Wszystko o czym mówicie jest już tutaj: http://forum.benchmark.pl/topic/99689-nokia-zestawienie-modeli-smartfonów/

 

 

Zresztą ponoć sporo problemów z tym wp jak się okazuje wbrew temu co poniektórzy na tym forum propagują. Jak dla mnie mit o "swietnym wp8" podupadł.

dawaj te problemy... czekam... jak mnie denerwuje na tym forum kiedy ludzie nie argumentują wypowiedzi... od użytkowników, przez ekspertów, po moderacje...

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Lumia 720 spokojnie wytrzymuje dwie doby. Pokażcie mi Androidowy telefon, który trzyma dłużej. Chcecie mieć długa pracę? To kupcie zwykły telefon, Samsung Solid, Sonim spokojnie działają tydzień.

Ja mamy ekrany 4 i więcej cali, szybkie procesory 2 i 4 rdzeniowe, GigaHertze taktowania oraz gigabajty RAM'u to nic dziwnego, że raz na dobę trzeba ładować.

 

SGS4, Xperia Z czy Z1, LG Optimus G, Nexus 4 - ILE Wam trzyma? Jeden dzień? Lumia 820 oraz L920 przy rozsadnym urzytkowaniu spokojnie wytrzyma od rana do wieczora.

 

I Na koniec - Myślicie, ze Nexus 5 z 4 rdzeniowym procesorem i 2.23 GHz taktowaniem oraz 3 GB RAM'u będzie dłuzej pracował? Jeśli tak to kupujcie, obyście się nie zdziwili, jak będziecie go ładować co 6 godzin.

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

820-tki nie mam, za to mam 520, 620, 720, 920, 925 - bateria trzyma w tej kolejności - od najsłabszej: 620, 920, 925, 520, 720.

z resztą zależy co robisz na fonie:

http://cdn.gsmarena.com/pics/13/04/nokia-lumia-520-battery/gsmarena_002.jpghttp://cdn.gsmarena.com/pics/13/02/nokia-lumia-620-battery-test/gsmarena_002.jpghttp://cdn.gsmarena.com/pics/13/04/nokia-lumia-720-battery/gsmarena_002.jpghttp://cdn.gsmarena.com/pics/12/11/nokia-lumia-820-battery-test/gsmarena_002.jpghttp://cdn.gsmarena.com/pics/12/12/lumia920-battery-test/gsmarena_002.jpghttp://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/nokia-lumia-925/review/gsmarena_111.jpg

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

@TRR77

Oczywiście

UCBrowser ;)

Antywirus-nie potrzebny tu nie ma co zainfekować a jeżeli taka apka by sie dostała to nic poza ściągnięciem twojej lokalizacji nie zrobi bo nie ma dostępu do dialera.

Pozatym w WP aplikacje działąją w swoich sandboxach(program nie może wpłynać na system, program jest odizolowany od folderów systemowych/systemu)

Edytowane przez Kiciuk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

TRR77 - polecam Ci to co ja używam RapDialer Paid - jest też wersja darmowa RapDialer. :)

http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/rapdialer-paid/6fc52735-49cc-4814-adab-471c2b040c1d

 

Co ciekawe wersja darmowa jedynie wyświetla rekalmy w Ustawieniach - po za tym jest dokładnie tak samo funkcjonalna. Ja do tego stopnia byłem zadowolony, że kupiłem pełną wersję. :)

 

Darmowa  : http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/rapdialer/40c99615-6a06-4256-a5c0-49c27a3146be

 

Działa dokładnie tak jak w Androidzie. Ja sie przesiadałem na WP8 szukałem z przyzwyczajenia czegoś podobnego i RapDialer spełnił moje wymagania w 100%. Jest też bardzo szybki, w ogóle nie ma opóźnień.

Domyślnie Masz trzy listy : Ulubione, Historia i Wszystkie - i sam decydujesz która ma być domyślna po uruchomieniu, a pozostałe dwie przypisujesz do # i * - ja mam Ulubione przy starcie.  Do tego mamy możliwosć praktycznej konfiguracji niemal wszystkiego - na przykałd wielkosci klawiatury i jej układu. Do tego można ustawić takie funkcje jak automatyczne wychodzenie z aplikacji po skończeniu rozmowy.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Panowie, miałem w rękach Lumię 625. Telefon duży bo sam wyświetlacz 4,7 cala  i mimo 480x800 pixeli jest czytelny i ciężko dopatrzyć się pixeli. Pierwsze wrażenie, bardzo solidny i ciężki. Mając w ręce S3 i Lumię 625 zdecydowanie pewniej czuje się Nokię.

 

Teraz kwestia ArioX, dopisania danych i jego finalnej oceny :D

 

Ja ostatecznie zdecyduje się na Lumię 720 ze względu na długi czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora.

Link to post
Share on other sites

Bo przy obecnej gęstości pikseli nie mamy prawa ich widzieć. :) Owszem jak miałem PDA z 200x320 to widać było piksele, ale już na Acerze Naleśniku przy 480x640 piksele nie były widoczne - obecne ekrany są na tyle geste, że spokojnie przy 480x800 nie widać pikseli.

 

Zwiększanie rozdzielczości to kolejny wyścig "cyferkowy" - skończył się ten w aparatach fotograficznych - zaczął się w telefonach. O ile w przypadku tabletów 8 i więcej calowych rozdzielczość musi być większa - ale bez przesady, gęstośc powyżej 200 pix/in jest w zupełnosci wystarczająca.

Link to post
Share on other sites

Witam, od jakiegoś czasu nie zaglądałem na forum, więc nie mailem czasu się wypowiedzieć, widzę że dyskusja rozwinęła się już dość dogłębnie , mam nadzieje ze  nie załapie minusa za powrót do korzeni tego wątku. Jestem użytkownikiem 3 mobilnych urządzeń  (jeśli można tak nazwać Nokie E51 ). Początkowo użytkowałem samą poczciwą Nokie E51 , miała to czego potrzebowałem, obsługa pdf, Wi-Fi, jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia , bardzo chciałem stać się użytkownikiem tak popularnego Androida, stało się zakupiłem tablet Pentagram TAB 8.5 , początkowo świetnie wszystko dosłownie pływało, 0 opóźnień i tak dalej i dalej, po pewnym czasie aplikacje zaczęły się długo włączać, no jednym słowem spadła wydajność sprzętu który ma 2x1,5 GHz core 1GB ramu , dalej użytkowałem tablecik, po pewnym czasie zaczęły się problemy z softem, po wyłączeniu tabletu/rozładowaniu system nie chciał stanąć ,twardy reset ratował sytuacje( oczywista wina softu) Apetyt znowu dał się we znaki, chęć zakupu smarftonu do 500 zł , po zapoznaniu się z opiniami i przeanalizowaniu własnego doświadczenia , padło na Nokie Lumie 520, początkowo obsługa sprawiała problemy(przyzwyczajenie do Androida). Lecz po szybkim czasie dało się przyzwyczaić, niby smarciak ma tylko(bądź aż w porównaniu z tabletem)  2x1 GHz i 512 MB RAM'u to różnice są widoczne, telefon działa szybciej:

 

Przykładem są:

- podstawowe aplikacje

- wydajność systemowa

- zarządzanie energią 

Dużo osób na początku odradzało mi WP 8, padały słowa typu "człowieku nie masz tylu aplikacji co na androida", "to Windows ciekawe jak to działa" , jednak po zapoznaniu się z zasobami marketu windowsowego jestem w szoku, tak w szoku, aplikacje które użytkowałem na tablecie są na WP 8, i stwarzają mniej problemów. Minusem który okazał się dla mnie troszkę bolący jest instalowanie gier aplikacji które nie znajdują się w sklepie, czytałem prawdopodobnie stare "niusy" mówiące o tym,że trzeba posiadać konto developerskie które kosztuje dość dużo jak na kieszeń studenta(w moim przypadku) i że można tylko zainstalować 2 aplikacje  na tym koncie. Początkowy minus stał się plusem, a dlaczego ? Dlatego, że fabryka Billa Gates'a(obecny prezes zarządu Steve Ballmer) nie dopuszcza nie sprawdzonych aplikacji , przez co nie naraża na użytkowników na straty danych, wykrzaczanie  się systemu.Widziałem dyskusje na ten temat dlatego będę poszukiwał osoby która jest o tym biegła i jest w stanie mi to wytłumaczyć i pomóc przy instalacji narzędzi developerski.

Ok , wiem z własnego  doświadczenia o tym, że nie wszyscy chętnie czytają długie wypociny na forach, a więc chciałbym z tego miejsca polecić każdemu przesiadkę na WP 8. Ze zdjęcia wyżej można zobaczyć że fiński gigant rośnie w siłę. Oczywiście to tylko moje spostrzeżenia na moim przykładzie, natomiast miałem w ręku telefony Typu Samsung S3, HTC One , Sony Z1(ten najnowszy model) sprzęty kosmicznie wyposażone(zdrowe bebechy) działają równie płynnie i znajomi mówią ze nie maja z nimi problemów. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...