Skocz do zawartości

Jak zainfekować/zepsuć własny komputer.


Recommended Posts

Witajcie,

 

powiem szczerze, nie bardzo wiedziałem jak zatytułować mój problem, ale postaram się to możliwie jak najlepiej teraz określić.

 

Chodzi o to że mam niepożądanego użytkownika swojego komputera. Z uwagi na to, że poprzednie argumenty przestały wystarczać, a ów użytkownik pomimo moich próśb dalej korzysta z mojego komputera, nie mam wyboru i muszę znaleźć sobie nowy - mocniejszy - argument.

 

I tutaj pojawia się moje pytanie - chodzi o to, żeby zepsuć go tak, abym mógł go później bez problemu naprawić. Ogarniam się w temacie komputerów, ale bardziej w ich naprawie itp niż psuciu. 

 

Jest to laptop z systemem windows 8.

 

Mój pierwszy pomysł to wywołać procedurę - i tutaj nie pamiętam jak ona się nazywała - CRC?

 

Był kiedyś taki wirus, gdy uruchamiało się komputer wywalał monit że procedura została wywołana i komputer zamknie się za kilka sekund (i nic nie można było z tym zrobić). W ten sposób można było komputer uruchamiać do woli, a on sam w kółko się zamykał.

 

Niestety, nie mogę zrobić awantury ani nic, mogę tylko zmusić tego użytkownika, aby sam zaprzestał korzystania z tego komputera podczas moich nieobecności.

 

Jeżeli ktoś ma jakieś inne, proste rozwiązanie, proszę o podpowiedź - ów użytkownik nie ogarnia się w temacie, więc zbędnych pytań nie będzie zadawał - grunt żeby nie był w stanie korzystać z tego komputera.

 

Podsumowując, proszę o podpowiedzi jak go zepsuć i najlepiej jak później go naprawiać. Im prostszy i szybszy sposób tym lepiej.

 

Z góry dziękuję za pomoc,

bednarson

Link to post
Share on other sites

Boję się że po grzebaniu w bebechach może polecieć gwarancja na laptopa.

 

Potrzebuję rozwiązania grzebiąc bardziej w samym windowsie/sofcie, mniej popularnego niż hasło, gdzie ewidentnie wyświetli że komputer zabezpieczony jest hasłem. To nie będzie wskazywało na to, że komputer jest niesprawny, tylko na to, że nie chcę aby ktoś z niego korzystał, a co za tym idzie będę miał awanture "bo jak mogę być takim egoistą".

 

Po prostu wyznaję zasadę że majtek się nie pożycza, samochodu/komputera/kobiety też nie. 

Edytowane przez bednarson
Link to post
Share on other sites

Celowe uszkodzenie komputera nie rozwiąże Twojego problemu. Ta osoba szybko przekona się, że potrafisz naprawić problem, skoro później sam korzystasz z urządzenia. Zatem po pewnym czasie zorientuje się, że coś jest na rzeczy lub odda sprzęt o serwisu. Tymczasem może coś takiego :

 

http://gadzetomania.pl/2009/07/12/jak-szybko-zablokowac-komputer

 

Dodaj skrót do Autostartu.

 

 

^^

Link to post
Share on other sites

I tutaj właśnie chodzi o to, że mam laptopa i PCta.

 

Na codzień korzystam z PCta, laptopa biorę tylko na wyjazdy. Jednak fakt, że osoba ta nieumiejętnie korzysta z laptopa, bardzo mnie denerwuje. Swoją drogą ostatnio zbyt dużo przesiaduje u mnie w domu, a jeżeli nie będzie laptopa, to będzie się nudzic = może przestanie w końcu przyjeżdżać, bo odrobiny prywatności we własnym domu nie mieć to już katorga.

 

Pomysł jest genialny, bardzo dziękuję za podpowiedź, o coś takiego właśnie mi chodziło :)

Link to post
Share on other sites

Tak, właśnie sprawdziłem i problem jest taki, że to jest zwykły ekran zablokowania, czyli znowu "wpisz hasło", którego nie może tam być.

 

Jednak wsadzenie czegoś do autostartu to dobry pomysł, pytanie tylko czego?

 

Ok, już wymyśliłem - utworzę skrót do zamykania systemu i wsadzę go po prostu do autostartu :)

Edytowane przez bednarson
Link to post
Share on other sites

Ja mam trochę nietypowy pomysł. 
Zrób tapetę z informacją "Krytyczny błąd systemu. Error ***** , aby kontynuować wciśnij klawisz power " :)
Wszystkie ikonki pochowaj , pasek zadań też.
Kiedyś to łatwo można było zastawić pułapkę. Wystarczyła dyskietka włożona do PC'ta żeby nie chciał startować.
 

Edytowane przez donigorasso
Link to post
Share on other sites

Ja mam trochę nietypowy pomysł. 

Zrób tapetę z informacją "Krytyczny błąd systemu. Error ***** , aby kontynuować wciśnij klawisz power " :)

Wszystkie ikonki pochowaj , pasek zadań też.

Kiedyś to łatwo można było zastawić pułapkę. Wystarczyła dyskietka włożona do PC'ta żeby nie chciał startować.

 

 

W metro trochę ciężkie będzie to do zrobienia :P

 

stan za ta osoba i zasadz mu kopa w d..e, sadze ze to powinno rozwiązać problem,

 

moim zdaniem sam stwarzasz sobie problem a pozniej szukasz skomplikowanych rozwiazan a rozwiazanie jest bardzo proste, patrz wyzej

 

Gdybym mógł to już dawno był to zrobił :)

Link to post
Share on other sites

Możesz również zmienić hasło do sieci lub ustawić filtrowanie adresów MAC w routerze, dodajesz adres MAC kompa i laptopa i w adresie MAC laptopa zmieniasz ostatni znak na np. 0. Wtedy dana osoba nie może połączyć się z siecią WiFi, zakładam że korzysta głównie z internetu, powinno to zniechęcić.

Druga opcja, najrozsądniejsza, pogadaj z tą osobą na poważnie. Sprzęt jest Twój i Ty za niego odpowiadasz, jak coś się spartoli w nim to Ty za niego bierzesz odpowiedzialność i ponosisz koszty a nie osoba która korzysta na "waleta". Jeżeli to nic nie da, załóż hasło, uprzedziłeś tą osobę a ona Ciebie zignorowała czego nie będziesz tolerował, proste.

Link to post
Share on other sites

Rozwiazaniem Twojego problemu bylaby szczera rozmowa z rodzicami bo obiektywnie patrzac za bardzo Cie rozpiescili...

Moze da sie to jeszcze jakos odrecic co wyszloby na zdrowie zarowno Tobie jak i uzytkownikom tego forum.

Pozdrawiam

 

Dla twojej informacji - mam 22 lata, a problemu by nie było, gdyby nie fakt że osoba która dobiera się do mojego komputera jest w ciąży, a jeżeli nie wiesz, to takiej osoby nie wolno denerwować.

Link to post
Share on other sites

@bednarson

 

Ale dlaczego nie mozesz tej pani (skoro w ciazy to domniemywam, ze to plec zenska :D ) powiedziec wprist, ze nie zyczysz sobie aby korzystala z Twojego laptopa? Przeciez nie ma 10 lat, wiec nie siadzie w kacie i sie rozplacze. Kobiet w ciazy nie wolno denerwowac - ze niby jak osobie ktora nawet z Toba nie mieszka nie zezwolisz na korzystanie z laptopa to co sie stanie, wywolasz skurcze i przedwczesny porod ? Gosciu piszesz, ze masz 22 lata (wiec pewnie juz jestes zbyt "stary" na rozmowe z rodzicami na taki temat), a prosisz o porade na forum grupke kompletnie nieznanych Ci uzytkownikow. W tym wieku chyba ludzie powinni radzic sobie sami z problemami, szczegolnie z problemami takiego pokroju.

Rada ode mnie? Powiedz wprost. Ja tez w domu nie pozwalam np siostrze korzystac z mojego komputera, bo poprzedni byl tak zawirusowany, ze nawet format i wymiana dysku nie pomogly. Ma swojego laptopa, wiec niech z niego korzysta. Skoro sam place swoimi srodkami za sprzet (w Twoim wypadku laptop) to moge decydowac kto moze z niego uzywac bo jest to moja wlasnosc. Jesli mialbys/masz samochod to bedziesz podwozil kazdego kto wsiadze gdzie chce? Jedyna rada jest rozmowa, nie zadne blokowanie. Tyle ode mnie, koniec wykladu :D

 

Wytapane.

 

 

Link to post
Share on other sites

...

 

powiedziałem, że gdyby to było takie proste to po prostu bym tak zrobił. wystarczyło przeczytać pierwszy post, by dowiedzieć się, że niejedna rozmowa już była i niejeden argument już padł.

 

Rozmowa z nią jest prosta - chce i gó**o ją obchodzi co kto ma do powiedzenia.

Edytowane przez bednarson
Link to post
Share on other sites

Można zrobić zdjęcie pulpitu, przenieść pliki i foldery z pulpitu do jakiegoś folderu na dysku i ustawić zdjęcie, które zrobileś, gdy były jeszcze ikony.   Takie trolololo.  

Raz na informatyce tak zrobiłem nauczycielowi gdy wyszedł gdzieś i gdy przyszedł nie mógł się połapać.

 

P.S.

Mój nauczyciel infy nic nie umie tylko na lekcjach czyta z książki albo puszcza filmy na rzutniku :D   Offtop troche

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...