Skocz do zawartości

Karta graficzna do gier


Recommended Posts

24 fps w crysisie na max detalach to nie 100 klatek i to samo tyczy się BF:BC2 31fps średnio i minimalnie 20 . to raczej się zawiodę . Zastanawiam się jeszcze nad 4890 ale ona nie obsługuje dx11 co o niej sądzicie ?

Grałem spokojnie, w pełni płynnie, w FullHD, w DX9 w Crysisa i w betę BC2.

Link to post
Share on other sites

 

 

24 fps w crysisie na max detalach to nie 100 klatek i to samo tyczy się BF:BC2 31fps średnio i minimalnie 20 . to raczej się zawiodę . Zastanawiam się jeszcze nad 4890 ale ona nie obsługuje dx11 co o niej sądzicie ?

Grałem spokojnie, w pełni płynnie, w FullHD, w DX9 w Crysisa i w betę BC2.

na 5770 ?

Link to post
Share on other sites

Ja się wtrące jak wyjdzie jakaś nowsza gra co będzie miala lepsze wymagania troche to już sobie nie pograsz na tym 5770 ja mam 5850 i w bf bc2 przy rozdzialce 1920x1080 gra chodzi bardzo płynnie wiekszość powyżej 60fps ale jak są jakieś wybuchy to z tych miejscami 70 fps potrafi skoczyc na nawet widzailem 27fps co przy mojej konfiguracji to bardzo rzadki widok. W Crysis pokazuje mi stale 21 fps(gralem w demo) ustawienia ultra i aa i te inne 16x i 8x, jak narazie najbardziej wymagajaca gra jaka odpalilem. Mój procek i5 750 (3,7 GHz). Podsumowując moim zdaniem poczekaj sobie ok miesiąca zobaczymy co fermi pokaże jak nie to ceny na allegro używek i nowych spadna do 900zł. Pamiętaj też że jak nie chcesz się bawić w wymianą podzespołów co pół roku to musisz zainwestować kilka stówek więcej. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Hhehe jak chcesz radka 4890 to moge Ci jednego sprzedac bo mam dwa do opylenia; a tak powaznie to szkoda ze masz ograniczony budzet do 700 zl bo w obecnej chwili moim zdaniem 5850 Toxic to najrosadniejszy wybo, oczywiscie jezeli chcesz grac w detalach na full; jezeli nie to 4890 zupelnie wystarczy; mam takie dwa to wiem; pytales o bioshocka 2 - przeszedlem calego w detalach na full majac non stop 60kl/s....

 

mimo wszystko sugerowalbym karte nvidii gdyz ati ma ogggrrrooomne problemy z sterownikami :cenzura:

 

i tak szczerze to stary zeby grac bez przyciec to musialbys miec niewiadomo jaki komp a nawet jesli to i tak zgubi Cie zla optymalizacja kodu; stary ja wycisnalem na 2 radkach w CF 18 000 w 3d mark vantage a i tak animacja w aliens vs predator potrafila mi spadac momentami do 45 kl/s a nie oszukujmy sie plynna gra to 60+ kl/s - takie sa realia stary

Link to post
Share on other sites

stary co Ci bede gadal - BRAC BRACC BRACCCC!!!! sam opycham te 2 radki 4890 w cholere i kupuje takiego - mniej sie grzeje, mniej mocy zuzywa a wydajnosciowo masz praktycznie to samo co CF 4890; pamietaj tylko zeby lyknac ta wersje toxic - ona po podkreceniu wyciska tyle co 5870 !!!!

 

aha gram w tej samej rozdzialce co Ty :cenzura:

Link to post
Share on other sites

pamiętaj tylko żeby nie brać toxica, kiepsko się kreci i wcale nie jest taki cichy. Standardowo ustawiony 5850 nie jest dużo wydajniejszy od podkreconego 4890, nie wiem skąd takie pomysly że 2x4890 = 5850. Jakoś niedługo powinny pokazać sie wersje bez przerobionej sekcji zasilania od asusa/msi - na nich mozna programowac napiecie i pojechać 1Ghz na rdzeniu przy rozadnej temperaturze i predkości wiatraka. Jeśli juz masz kupować to lepiej zwykłego referenta, wyjdzie przynajmniej 150zł taniej i lepsze oc.

Link to post
Share on other sites

pamiętaj tylko żeby nie brać toxica, kiepsko się kreci i wcale nie jest taki cichy. Standardowo ustawiony 5850 nie jest dużo wydajniejszy od podkręconego 4890, nie wiem skąd takie pomysły że 2x4890 = 5850

przeczytaj sobie najpierw to : http://www.frazpc.pl/artykuly/840/SAPPH ... j/i/lepiej - pokaz mi WYDAJNA I NAPRAWDĘ CICHA kartę graficzna chłopie; o tak mój kumpel ma jedna - jest to radeon 4870 na którym ma zamontowane wiatraczki z obudowy lian li.... co do wydajności.... bez obrazy ale czytając Twoje posty czasami zastanawiam się czy Ty w ogóle wiesz o czym piszesz i czy w ogóle odwiedzasz jakieś inne serwisy z informacjami oprócz tego i wiadomości zasłyszanych od Tobie podobnych podczas rozmów przy piwku.... MAM 2 radeony 4890 i MIAŁEM na chwile w swojej obudowie zarówno 5850 toxic jak i zwykła wersje po ustawieniu mojego procesora na 3.92 Ghz różnica w 3dmark vantage pomiędzy radziem 5850 a Crossfire wynosiła 750 punktów na korzyść CF, co jest różnica małą zważając na fakt, iż jest to 1 karta vs 2ie; natomiast 5850 po OC przewyższył CF o 900 punktów!!!! Ale najważniejsze są jednak gry... i tu dla Crossfire zaczynają się schody... otóż np w Bad Company 2 na crossfire w ogóle nie dało się grać ponieważ zamiast wody miałem same pokaz artefaktów mimo iż animacja działała ciut lepiej. Podobne bugi graficzne zaobserwowałem w paru innych tytułach, znikały one natychmiast po wyłączeniu opcji Crossfire. Z tą prędkością animacji też bywało różnie bo np w aliens vs predator czy czy z CF czy bez nie zauważałem żadnej zmiany...

 

Myślę że dalszy komentarz jest zbędny...

Link to post
Share on other sites

lol

i po co tyle pisania? Jestem na bieżąco z każdą nowa recenzją we wszystkich istonych światowych serwisach, przez moje rece od czasów voodoo2 i celeronów 333 przewineło się trochę sprzetu (mojego i znajomych). Bez obrazy ale Ty nie wiesz co piszesz! Podpierasz się recenzją w której 5850 udało się podgonić tylko do 890mhz na rdzeniu, ja wiem że autor recki był caly w skowronkach ale to jest o ok. 100mhz mniej niż jest w stanie zrobić referent po podniesieniu napięcia do 1.35v a które to podniesienie napięcia jest na tej konstrukcji (vapor-x 5850, 4890) niemozliwe.

 

Nie rozmawiamy o CF w kontekście błędów, mikroprzycięc, niekompatybilności z częscią gier tylko w kontekście samej wydajności. Ja też bym kupił 5850 zamiast 2x4890 ale daleko by mi było do stwierdzenia że 5850 jest wydajniejsza od 2x 4890. Równie dobrze moge napisać że 4890 jest wydajniejszy od 5850 (bo w paru grach taka sytuacja ma miejsce np. z racji niedopracowanych sterowników).

Oprócz recenzji czytam też często fora i tak np:

 

http://www.overclockers.com/forums/show ... p?t=624298

 

A tu masz link jak podkręca sie radeona 5850, przy czym panom trafiła się raczej slaba sztuka

 

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS ... Cu/31.html

 

Nie zarzucaj komus braku "otrzaskania w temacie", może po prostu źle skonfigurowałeś CF, zdaża się. Jesli słyszysz coś co Cię dziwi/szokuje zastanów się czy to ktoś pisze coś o czym nie wie, czy może Tobie coś "umkneło"? Bez obrazy oczywiście.

Naprawdę cichą i wydajną kartę musisz znaleźć sobie sam, nie zamierzam ci wszystkiego ulatwiać :co:, czytaj recenzje niereferencyjnych kart serii 58xx, może kiedyś znajdziesz. Oczywicie wśród kart z tradycyjnym chłodzeniem a nie WC.

Link to post
Share on other sites

Panowie w CF to nie zamierzam się pakować . To nie dla mnie - dość głośne i prądożerne przy tym dużo problemów z konfiguracjami itd. chyba jednak wezmę 5850 starczy aby pograć na full we wszystko w mojej rozdziałce ? metro 2033 też pójdzie ?

Link to post
Share on other sites

Według twórców, aby komfortowo grać z wykorzystaniem wszystkich "bajerów" potrzebny będzie następujący sprzęt:

Procesor: Core i7

Pamięć RAM: 8GB i powyżej

Karta graficzna: GeForce GTX 480 i 470 lub odpowiadające im Radeony (5970, 5870, 5850)

Dysk twardy: szybki HDD lub SSD

Na styk :co::D

Link to post
Share on other sites

Według twórców, aby komfortowo grać z wykorzystaniem wszystkich "bajerów" potrzebny będzie następujący sprzęt:

Procesor: Core i7

Pamięć RAM: 8GB i powyżej

Karta graficzna: GeForce GTX 480 i 470 lub odpowiadające im Radeony (5970, 5870, 5850)

Dysk twardy: szybki HDD lub SSD

Na styk :co::D

szybki dysk twardy chyba mam : 640gb WD black caviar 32mb cache 1AALS

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...