Skocz do zawartości

Karta graficzna do gier


Recommended Posts

Witam . Mam zamiar zmienić kartę graficzną na jakąś nową na której będę mógł zagrać w hity typu Bioschock 2 ,BF:BC2 , GTA IV i AC2 itp. na max detalach bez przycięć itd. Zawsze miałem NVidię więc chcę teraz coś ze stajni ATI :D Aktualna grafa to GF8600GT Palit Sonic . Myślałem nad 4890 ale jej już nigdzie nie ma a poza tym nie obsługuje DX11 i shader 5.0 . Mam do wydania 700zł jak myślicie kupić teraz 5770 czy poczekać aż w sklepach pojawią się 5830 ?

 

mój komp to :

 

Phenom II 955 3,2GHz chłodzenie procesora Xigmatek Big Scorpion HDT S1284

AsRock AOD790gx

2GB ram kingston 667mhz + 2gb ram kingmax 667mhz

Palit sonic 8600gt

OCZ 600W

 

Czekam na wasze rady i propozycję :)

 

PS: gram w rozdzielczości 1440 na 900

Link to post
Share on other sites

można pomyśleć nad GTX260 jak narazie nadal dobra propozycja jeżeli chodzi o gry

a dx 11 to jest tylko słowny bajer której różnicy i tak nie zauważysz w grach ale jeżeli się tak upierasz to zostaje ci 5770 nie ma co czekać na 5830 ponieważ jej testy zawiodły wszystkich i jest nieopłacalna :)

 

edit ;wystarczy ci każdy radek 5770 więc masz duży wybór :D

Link to post
Share on other sites

Ale czy faktycznie tan 5770 uciągnie BF.BC2 na full detalach ? przecież w wymaganiach napisane ma "co najmniej GTX260" :) A kiedy ten 5830 pojawi się w sklepach ? przecież jego premiera już była a nigdzie go nie ma

 

Proca na razie nie kręcę bo nie ma poco :D nie spowalnia chyba mojej obecnej grafy

Link to post
Share on other sites

ile masz minimalnie fps a ile najwięcej ?

Zawsze podaje się wyniki uśrednione :)

 

Myślę, że najlepszym wyborem na chwilę obecną będzie GTX260 core-216, bądź HD 4890. Obie karty ą bardzo mocne, można je wysoko podkręcić. Osobiście postawiłbym na GTX260 (tańsza, ale bardzo dobrze się kręci).

Link to post
Share on other sites

Myślę, że najlepszym wyborem na chwilę obecną będzie GTX260 core-216, bądź HD 4890. Obie karty ą bardzo mocne, można je wysoko podkręcić. Osobiście postawiłbym na GTX260 (tańsza, ale bardzo dobrze się kręci).

Dobrze podkręcony 5770 zrównuję się z gtx i 4890. Przy tym nie jest gorący i kosztuję mniej jak 260-tka

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wybieraj pomiędzy HD5830 lub HD5850 choć moim zdaniem warto dołożyć do HD5850, też przydałoby się podkręcić procesor tak na 3,60GHz.

Napisałem że 3,60GHz jak będziesz miał np. HD5850. moim zdaniem warto dołożyć do HD5850. 955 3,6GHz+HD5850= niezła maszynka do grania.

Link to post
Share on other sites

GTX 260 - 216 core 55nm kosztuje tyle samo co 5770 czyli 600zł a 4890 kosztuje ok. 750zł. 5830 nie widziałem jeszcze nigdzie w sklepie . Ale ta wydajność 5770 naprawdę jest dziwna ;/ podchodzi do 4870

 

@UP: tak 5850 naprawdę niezła karta ( każda gra na full, i można grać komfortowo z teselacją) przy tym pobór mocy i temperatury też są 'ok' ale cena ponad 1k to dużo . A jak na razie nie zamierzają potanieć tak do 900zł :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli HD5770 to najlepiej któryś z tych:

http://www.neo24.pl/karta-graficzna-sap ... 163-02-10r).html?aff_id=101372

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=57256

 

Jeśli GTX260 to najlepiej Twintech XT z świetnym chłodzeniem od AC i z równie dobrą ceną - 696zł !

http://www.agito.pl/karty-graficzne/twi ... 60733.html

http://www.morele.net/karta-graficzna-t ... ro-251155/

ewentualnie seryjnie podkręcony Gigabyte SOC :

http://www.proline.pl/?p=GIGA+GV-N26SO-896I

Link to post
Share on other sites

Bierz GTX 260, obecnie jedna z najlepszych kart jeśli chodzi o stosunek wydajności do ceny, nie ma problemów z wydajnością jak w przypadku radka 5770 a w połączeniu z twoim procesorem ta karta poradzi sobie z każdą grą w 1440x900. Gram w identycznej rozdzielczości na Athlonie IIx4 620@3,3GHz i GTX 260 z minimalnym OC i nawet GTA IV ze swoją tragiczną optymalizacją hula na wysokich detalach.

Link to post
Share on other sites

HD 5770 uciągnie BF.BC2 na full przy tej rozdzielczości. Na swoim komputerze gram na full w rozdziałce 1280x1024

ile masz minimalnie fps a ile najwięcej ?

srednie 31-30 fps. Min potrafią zejśc jednak tak do ok 20fps np jak chowamy sie za ścianą budynku a tu nagle bum i dziura w ścianie, ale to spadek chwilowy. Przeszedłem całą grę i w 90% miałem te 30 FPS.

Link to post
Share on other sites

no wlasnie i tu jest pies pogrzebany ze 5770 z reguly jest nieco mniej wydajny od 4870 (wlasnie z powodu tej szyny 128bit)ma swoje zalety wzgledem poprzedniczki (mniej pradu,dx11,40nm,chlodzniejsza)ale ja gdybym ja stal przed podobnym wyborem to z tych dwóch wybral bym 4870 :) chodza sluchy ze ta 5830 nie bedzie taka super jak to wszedze sie rozpisywali wiec nie wiem czy jest sens czekac...

ja osobiscie obstawial byl przy gtx260.jezeli nie chcesz podkrecac karty to mozesz wziasc od gigabyta wersie super oc to jeszcze +pare fpsow w grach w porownaniu do standardowo taktowanej :D

pozdrawiam

ale tak faktycznie jezeli masz juz tyle gotowki to wykmin gdzies ta 100zl i i kup hd5850 ona bedzie najlepszym wyborem ze wszystkich proponowanych :P

za ta karte swoja wezniesz kolo 100zl tak mi sie wydaje

Link to post
Share on other sites

właśnie dlatego że 5770 ma szynę 128bit to go skreśliłem i jego wydajność jest na poziomie 4870 skreśliłem go , chodzi mi głównie o wydajność a nie pobór mocy czy cichość

 

Jeżeli wezme 100zł za mojego 8600 to kupuję 5850 i śmigam we wszystko ze wszystkimi upiększaczami ?

Link to post
Share on other sites

tak 5850 to juz naprawde potezna karta i powinna sobie dac rade z kazda gra na fuldetalach zalezy tylko jaki masz monitor bo im wiekszy tym dla karty ciezej...

gdybym mial kase to sam bym ta 8600 kupil od ciebie bo skladam komputer drugi no ale niestety narazie brak funduszy;/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...