Skocz do zawartości

Karta graficzna do gier


Recommended Posts

Do takiego monitora wystarczyłby HD5770. Ja w 1280x1024 grałem w Crysisa na V.High AAx4 i miałem ok. 24fps, więc KAŻDA obecna gra pójdzie Ci na maksymalnych ustawieniach.

I myślę że kupowanie tak szybkiej karty do stosunkowo małego monitora mija się z celem, do tego HD5850 nie będzie dwa razy szybszy od HD5770 tylko ok. 65% a jest ponad dwa razy droższy.

Link to post
Share on other sites

No ale o co chodzi z tym że " 5850 będzie marnować się na 1440x900" przecież na 5850 uzyskam więcej fps niż na 5770 ? nawet na moim monitorze

 

 

PS: 24fps trochę mało ;/ . A jak bym kupił tego 5850 to odczułbym różnicę w wydajności ?

Link to post
Share on other sites

raczej nie będe zmieniał monitora ale wydajność w porównaniu 5770 będzie widoczna czy kilka fps więcej ?

 

O co chodzi dokładnie z tym marnowaniem karty ? z tego co wiem to karta marnuje się(nie wykorzystuje swojego całego potencjału) jak procek jest słaby. Ale czy też tak będzie na monitorze ?

Link to post
Share on other sites

raczej nie będe zmieniał monitora ale wydajność w porównaniu 5770 będzie widoczna czy kilka fps więcej ?

wydajność zawsze się ogranicza do jakiejś tam liczby fps więcej, porównując 5770 z 5850 można założyć znaczną różnicę

 

pogoogluj za testami i rzuć okiem na pierwsze, co mi zwróciło http://benchit.pl/karty+graficzne/ATI/R ... 5770/-/512

 

O co chodzi dokładnie z tym marnowaniem karty ? z tego co wiem to karta marnuje się(nie wykorzystuje swojego całego potencjału) jak procek jest słaby. Ale czy też tak będzie na monitorze ?

chodzi o zasoby pamięci itd, na 5850 jest 1GB oraz szyna 256, bo daje na tyle szybką i pojemną pamięć, że przy 19" monitorze teoretycznie nie zapełni się cała, a można i założyć, że nawet do połowy (no chyba, że odpalisz gta 4, które pożera każdą liczbę zasobów i ciągle mu mało)

Link to post
Share on other sites

a ja dalej upieram sie ze do takiego monitora to najlepszym wyborem jest gtx260...

jej wydajnosc (a w szczegolnosci wersia oc) klasuje sie miedzy 5770 a 5850 i ona nie bedzie sie "marnowac" przy tym monitorze...

dla przykladu ja na gts250 1gb gram w kazda gre na ful na monitorze 19 (oprocz kryski i gtaIV ale to jest oczywiste)nawet bad company2 (co mnie zdziwilo)chodzi naprawde bardzo plynnie...

jezeli nie planujesz wymiany monitora to to jest najlepszy wybor moim zdaniem...

za zaoszczedzoe pieniadze mozesz kupic jakies fajne chlodzonko na procka oc-nac go tak na 3,6-3,7 jak koledzy wyzej pisali i bedzie naprawde fajnie sie grac :)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

jeżeli na 5850 (w porównaniu do 5770) będzie wyższa wydajność na monitorze 19 cali to nie rozumiem dlaczego mam zmieniać ...

Po prostu różnica miedzy 100 a 150 kl/s nie jest tak duża jak np między 40 a 60 :)

Ale jeśli stać cie na HD5850 to możesz brać, jeśli masz mniej kasy to HD5770 czy GTX260 ale też sie nie zawiedziesz :co:

Link to post
Share on other sites

za zaoszczedzoe pieniadze mozesz kupic jakies fajne chlodzonko na procka oc-nac go tak na 3,6-3,7 jak koledzy wyzej pisali i bedzie naprawde fajnie sie grac :co:

pozdrawiam

 

chłodzenie fajne procesora już mam ciche i wydajne Xigmatek Big Scorpion H.D.T S1284

 

 

A co do 5770:

no dobrze ale kolega wyżej napisał że miał średnio 32 klatki w BF.BC2 to bardzo mało ( a minimalnie 20) a drugi że w crysisie miał 24 klatki ... to nie są wcale dobre wynik wg mnie . Więc wątpię że w coś w przyszłości na max detalach zagram

 

btw. BF:BC2 obsługuje DX11 ?

 

jeżeli na 5850 (w porównaniu do 5770) będzie wyższa wydajność na monitorze 19 cali to nie rozumiem dlaczego mam zmieniać ...

Po prostu różnica miedzy 100 a 150 kl/s nie jest tak duża jak np między 40 a 60 :)

Ale jeśli stać cie na HD5850 to możesz brać, jeśli masz mniej kasy to HD5770 czy GTX260 ale też sie nie zawiedziesz ;)

 

24 fps w crysisie na max detalach to nie 100 klatek i to samo tyczy się BF:BC2 31fps średnio i minimalnie 20 . to raczej się zawiodę . Zastanawiam się jeszcze nad 4890 ale ona nie obsługuje dx11 co o niej sądzicie ?

Link to post
Share on other sites

no dobrze ale kolega wyżej napisał że miał średnio 32 klatki w BF.BC2

no to cos kolega ma nie tak mi sie zdaje :) ja mam na max detalach na monitorze 19'' na teoretycznie slabszej karcie gts250 srednio kolo 35klatek...i to procesor nie jest jakis piekelnie mocny ani piekielnie podkrecony w moim przypadku...
Link to post
Share on other sites

no dobrze ale kolega wyżej napisał że miał średnio 32 klatki w BF.BC2

no to cos kolega ma nie tak mi sie zdaje :) ja mam na max detalach na monitorze 19'' na teoretycznie slabszej karcie gts250 srednio kolo 35klatek...i to procesor nie jest jakis piekelnie mocny ani piekielnie podkrecony w moim przypadku...

Co byście wybrali między 5770 a 4890 ? nie patrząc na temperatury i pobór mocy

Link to post
Share on other sites

Co byście wybrali między 5770 a 4890 ? nie patrząc na temperatury i pobór mocy

 

Nie patrząc na tempy i pobór mocy HD4890 jest lepszy. HD5770 trochę brakuje do gtx'a 260, a HD4890 stoi przecież mniej-więcej na poziomie gtx 275 :cenzura:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...