Skocz do zawartości

Wahania między GF GT630 2gb ddr3 a GF GT630 1gb gddr5


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Tridefy,

Recommended Posts

Witam,

mam problem, mianowicie od paru dni zastanawiam się którą kartę graficzną powinienem kupić. Mój stary komputer stopniowo przechodzi renowacje, ponieważ nie dawno poszło spięcie i spaliła mi się karta graficzna i płyta główna. Jako ,że nastąpiło to niespodziewanie nie bardzo mam fundusze na kartę graficzną i poszukuję " przejściowej" na rok, maksymalnie dwa lata w granicach 250 zł. 

Z tego co z kolegą znaleźliśmy to Geforce GT630 prezentuję się najlepiej jak za tą cenę. Chciałbym dodać fakt, że dawno nie interesowałem się podzespołami i możemy się mylić poprzez nasz sentyment do GF( każdą kartę miałem od nich). 
 

Jeśli macie jakieś inne propozycje moi drodzy internauci to byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedzi i rady, w miarę szybkie bo do jutra wieczora muszę złożyć zamówienie. 


                                                                                                                      Pozdrawiam Steefler
 

Link to post
Share on other sites

Zasilacz to najmniejszy problem dla mnie w tym momencie. Zależy mi na karcie graficznej bo z nią się będę bujał przez najbliższy czas. Nie wiem czy to coś zmienia ale mam monitor full hd 24" 3D i chciałbym żeby mi karta jakoś z nim współpracowała.


Edit: 
http://allegro.pl/evga-geforce-gt630-1gb-1024mb-ddr5-810-3200-i3425136065.html a co z tą kartą?

Edytowane przez steefler
Link to post
Share on other sites

W 3D? Na czym? na Karcie za 200 zł? xD Nie jestem aż takim optymistą! Co do modelu zasilacza, nie jestem w stanie go teraz podać ( brak możliwości) A mówiąc o najmniejszym problemie miałem na myśli że łatwiej będzie mi załatwić nowy zasilacz niż kartę graficzną. 


Jeśli się decydujesz na gt630 to wydajniejsze będzie z pamięciami gddr5

Tak też właśnie myślałem. Czyli lepiej wziąć mniejszą pamięć ale szybszą?

Link to post
Share on other sites

Żeby brać coś za 250zł o wydajności 9600gt jeśli w ogóle, to powodzenia.

@Autorze 450gts który podałem jest sporo szybszy, 630 to syf do pulpitu.

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

No to już wiesz żeby na pewno nie brać GT630, zapewne jest to wersja z pamięciami DDR3, jednakże GDDR5 tutaj dużo nie da, ta karta jest po prostu słaba, a 450gts pozwoli Ci pograć w wiele gier na medium.

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

Myślałem nad kupnem tej karty graficznej http://www.gumtree.pl/cp-akcesoria-i-czesci-komputerowe/praga-poludnie/hd4850-1gb-ddr5-256bit-506095068?MessageId=MSG.VIEW_AD.REPLY_TO_AD_SENT&mpname=LocClass-R2S&mpuid=%3B506095068%3B84415989%3B3200015%3B9237%3B9238%3B%3B%3B%3B1375052217255&secev=AQAAAUAlJkYAAM0AAAACACIxNDAyNzdmYmJhNy5hMjBiMjc0LjNjN2I2LmZmZmUxZTg1AAAAAB4qZdwBAAAAIwAAAAAL68IAGYesl7JIhpULsfFcMj94myt%2BczQ*. Aczkolwiek nie wiem czy podzespoły komputerowe to jest coś co chcę kupić używanego. Wiadomo to? Za 2-3 miechy coś mi tam puknie, stuknie i po karcie... 


No to już wiesz żeby na pewno nie brać 630 gt

Na angielskojęzycznej stronie wyczytałem znów że GT630 ddr3 to totalne badziewie i można sobie tym tyłek podetrzeć, za to już gddr5 jakoś tam chodzi i pograć się da. 

Link to post
Share on other sites

Daj sobie spokój z 4850 to piekarniki bez chłodzonej sekcji zasilania, do tego te vertexy to odpadki które często padały. Do tego wydajność na poziomie 450GTS, kiedy za 190zł masz nowego 450.

Link to post
Share on other sites

Wątpie że tak karta wykorzysta w ogóle te 512MB, jednak jeśli chcesz coś nieco wydajniejszego i z 1gb to możesz poszukać 5770
http://pclab.pl/art43219-9.html <----Test
http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd5770-1024mb-ddr5-hdmi-dp-poznan-i3432503698.html karta
Jeśli chcesz nówkę* to jedynie to co podałem

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

A w jakich okolicznościach poszło to spięcie? Tak samo z siebie czy grzebałeś coś w bebechach? Możliwe też że przez zasilacz z czarnej listy który jeszcze się upomni o nowe podzespoły które tam zamontujesz

Link to post
Share on other sites

Nie nie, nic nie grzebałem. Najpierw wyleciał bios, potem bateria chyba padła podczas uruchamiania kompa no i zaczęło strzelać i błyskać i poczułęm woń spalenizny. Karta poszła wtedy i chyba( nei jestem pewien) płyta główna. Reszta jest okej bo sprawdzałem u znajomego. Zasilacz jest okej bo jest prawie nowy, kupiony pod kartę graficzną.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...