Skocz do zawartości

PODZESPOŁY wydajne a tanie


Recommended Posts

SIema.

 

Zwracam się tutaj z prośbą o pomoc w wybraniu wydajnych a zarazem tanich podzespołów takich jak płyta główna,karta graficzna nie zależnie intel czy radeon[wydajniejsza] no i oczywiście procek też nie zależy intel czy amd ,ale celował w amd gdyż są tańsze a zależy mi na budżecie jestem w stanie max wydać 1100zł.Będzie coś z tego?

 

Chciałbym zwrócić uwagę  na to ze chciałbym w cs go komfortowo pograć

  • Zastosowanie komputera: (gry)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (1100zł)
  • Których części potrzebujesz?: (Wnetrzności budy + zasilacz)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (nie)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?:1280x720
  • Specjalne wymagania: (BRAK)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (Dysk Seagate 7200.8, napęd dvd nie wiem dokładnie jaki, obudowa też nie jestem w stanie powiedziec mała to chyba pod płyte micro atx.)
  • Własna propozycja zestawu: ()
  • Inne: ()

 

Pozdro

Edytowane przez nexo123
Link to post
Share on other sites

Za 1100zł nawet zakładając że masz dysk, bo obudowa to pewno i tak jest do wymiany. To nie oszukujmy się ale do gier ... nie poszalejesz. Nie wiem czy nie lepiej kupić sobie jakiegoś Xboxa 360... zwłaszcza że masz monitor o natywnej 720p i gry z konsoli będą prezentować się nieźle. 

Link to post
Share on other sites

Za 1147zł udało mi się złożyć coś takiego... w CS GO będzie bardzo fajnie, ale już do najnowszych produkcji typu ewentualny BF4, to będzie drastyczne cięcie jakości obrazu

http://s13.postimg.org/87egtttmv/1147.png

Link to post
Share on other sites

Teraz dużo lepiej.

Jeżeli dysk jest na SATA, to poniższy zestaw dobrze się sprawdzi w CS.

Wszystkie ceny z Proline.

 

GoodRam 4GB DDR3-1333 CL9. 125,00 (zupełnie wystarczająca pamięć do Intela)
Intel Pentium G2030 3.00 GHz 3MB cache s. 1155 Box. 219,00 (dość wydajny i tani procesor)
GIGABYTE GA-H61M-S1 H61 mATX s.1155. 159,00 (podstawowa płyta główna)
Aerocool PGS VP-450 OEM 450W. 149,00 (jeden z tańszych i godnych polecenia zasilaczy)
Gigabyte HD7770 1GB DDR5 128bit PCI-e OC. 385,00 (całkiem niezła karta graficzna, pociągnie też nowsze gry)

Zalman T1 Black, czarna obudowa Mini Tower 89,00 (mała zgrabna i dobrze wykonana obudowa)

Razem 1126,00 zł.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Athlon o tyle lepszy że umożliwia jakieś tam podkręcenie, no i ma 4 wątki ... Intel to klasyczny 2-rdzeniowiec. W zastosowaniach innych niż gry, jakaś tam zabawa w PS czy coś - konstrukcja AMD będzie lekko wydajniejsza, zwłaszcza po OC.

 

Dodatkowo sama płyta jest nieco bardziej rozbudowana (np. USB 3.0, SATA III).

 

Typowo pod gry lepszy będzie zestaw Pawła, chociaż to też nie jest reguła - bo prawdę mówiąc nie wiem jak CSGO reaguje na te konkretne procesory. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za 1147zł udało mi się złożyć coś takiego... w CS GO będzie bardzo fajnie, ale już do najnowszych produkcji typu ewentualny BF4, to będzie drastyczne cięcie jakości obrazu

http://s13.postimg.org/87egtttmv/1147.png

 

Gtxxor, a gdyby APU wziąć, zamiast GPU? Bo autor tematu jest nastawiony bardzo na CS:GO.

Link to post
Share on other sites

zależy też czy autor też ma zamiar z czasem modernizować sprzęt bo jak tak to składałbym się ku intelowi bo jednak po przejściu na i5 będzie sporo wydajniej niż na AMD . 

Ale ta płyta pod jakąkolwiek rozbudowę się nie nadaje... wystarczy sekcję zasilania obejrzeć + ogólny brak funkcjonalności (SATA, USB). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...