Skocz do zawartości

Modernizacja Dwuletniego Komputera [3000PLN]


Recommended Posts

Witam wszystkich, dawniej pisałem tutaj dużo i "byłem w temacie", ale od dwóch lat odkąd ponownie zostałem tatą to nie ma na nic czasu, tak więc jestem sporo zacofany i dlatego prosze o pomoc w tym ogólnym temacie.

 

Chciałbym zmodernizować swoją maszynę, która aktualnie wygląda tak:

1. Asrock P67 Extreme6  http://www.asrock.com/mb/Intel/P67%20Extreme6/index.pl.asp?cat=Specifications
2. i5-2500K  + Noctua NH-U12PSE2  
3. ADATA XPG v2.0  1600G  CL9-9-9-24  1.65V  4GB*2

4. Fractal Design Define XL  http://www.purepc.pl/files/Image/news/2010/09/Fractal_Design_Define_XL_3.jpg

5. Antec Truepower 750W

6. Asus Xonar DX 

7. EIZO 22" S2231W http://www.eizo.com/global/support/db/files/catalogs/lcd/FlexScan_Widescreen_Monitors0712.pdf

 

8. Asus GTX 570+Arctic Accelero Xtreme Plus II  
9. OCZ Vertex 3 120 GB  
10. Steelseries Kinzu  
11. RAID0 1TB 2 x Samsung F3 HD502HJ

 

Wkorzystanie:

- gry (strategiczne i FPS - np.Civ5, Far Cry 3, Crysis 3, CoH 2)

- internet, office

- filmy HD, ale puszczane z grafiki na TV

 

Wszystko działa, ale na niektórych grach po trochu przycina na max ustawieniach. Moniotr na razie mam 22", ale w planach jest kupienie większego i HD, ale to na później. Nic na razie nie jest kręcone. Preferuje ciszę, niskie temperatury i niezawodność.

 

Pozycje1- 6 wydaje mi się nie ma sensu zmieniać, chyba że macie inne zdanie.

8 - myślałem o GTX 770, chyba że poczekać na nową generacje maxwell (nie wiem kiedy wyjdzie), radków nigdy nie miałem, ale nie upieram sie przy zielonych więc tutaj chyba HD7970.

To musi być karta z niereferencyjnym system chłodzenia o maksymalnej ciszy przy dużym obciążeniu (podobnie do arctica accelero, którego mam teraz na starej karcie)

9 - nigdy więcej OCZ, dwa lata temu spro czasu straciłem na te błędy sandforca. Wszyscy chwalą samsung 840 pro i plextory, 120 GB mi wystarczy w zupełności, bardziej zależy mi na niezawodności niż na szybkości.

Dysk będzie zaszyfrowany truecryptem, więc tutaj jest chyba ważne jaki kontroler dysku jest, bo niektóre znacznie gorzej sobie radzą po takiej akcji.

10 - myszka powoli pada, więc coś pdobnego, nie większego na pewno

11 - teraz potrzebuje zrobic RAID0 2TB, czyli dwa dyski 1TB i znowu bardziej zależy mi na niezawodności niz szybkości

 

Budżet 3000PLN, ale mogę zwiekszyć jak trzeba będzie.

Będę wdzięczny za pomoc wszelaką.

Link to post
Share on other sites

Witaj!
Bardzo dobrze główkujesz, z grafiką, jeżeli nie jest zupełnie konieczna do np. TW: Rome 2/CoH 2 czy Crysisa 3, to można się wstrzymać. (przynajmniej takie moje zdanie, bo nie jestem wielkim fanem Nvidiowskich odgrzewanych kotletów z poprzedniej generacji, które tak czy owak są lepsze od Radeonów ale rewolucji nie zrobiły)
Jeśli jest chęć na już, bo jest czas aby się pobawić to też celowałbym w 770, ew. używane 670 na gwarancji - Gigabyte/Asus mają bardzo ciche chłodzenia, ale ten drugi ma cyrki z Supportem/Gwarancją.

 

W kwestii dysku SSD, Samsungi są raczej na topie pod względem bezawaryjności, jeszcze nie słyszałem nic złego nt. 830/840Pro.

Plextor M5, czy nawet Crucial M4 też są godne polecenia. Natomiast odnośnie szyfrowania Truecryptem, musisz poczekać na kogoś kto ma w tym więcej do powiedzenia niż ja.

HDD też zostawię innym bo nic poza oczywistym WD Blue/Barracuda nie stwierdzę.

 

Z myszek na dobry początek polecam rozejrzeć się za: Logitech G300/ Razer Abyssus / TT Azurues Mini

Ciężko będzie znaleźć coś mniejszego od/równego Kinzu bo to prawdziwa malizna. Jakby ~125mm/80mm (dł./szer.) było akceptowane (Kinzu to 117/64~) to znacznie powiększy pole manewru.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za porady Kolego.

 

Myszka - no niestety preferuje małe i proste (tylko 3 przyciski). Ale może z tego większego rozmiaru też coś ciekawego by się znalazło. Ten Razer fajny, ale to wiejskie śiwatełko podobno nie można wyłączyć.

 

Grafika - teraz patrze, że moja płyta ma sloty PCI 2.0, a GTX 770 wymaga PCI 3.0 - czy to będzie problem, jeśli chodzi o pełne wykorzystanie wydajności?

Z Gigabyta rozumiem, że o tą karte chodzi -http://www.komputronik.pl/product/190432/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_GTX_770_Gigabyte_2GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_z_NVIDIA_GeForce_Experience_.html

A taka EVGA? Nigdy nie miałem nic tej firmy - http://www.komputronik.pl/product/190893/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_GTX_770_EVGA_2GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_ACX_Cooler_z_NVIDIA_GeForce_Experience_.html

 

 

Z dysków WD to brać Red, Blue czy Green? Zależy mi na szybkości bo będzie w RAID0, ale najbardziej na niezawodności.

Link to post
Share on other sites

Abyssus to świetny optyk, choć faktycznie, z tego co słyszałem to nie można wyłączyć ledów (chyba żeby je odpiąć ale wtedy tracisz gwarancję, więc nie ma co). To może jeszcze Roccat Lua, TT Sapphira i... Zowie Mico (totalne maleństwo)

 

Odnośnie PCI-e 3.0, to tylko przepustowość szyny, której i tak nie zapchasz w przypadku 2.0 (16GB/s). Realnie nowa magistrala, może dać ~1fps, jak wskazywały niektóre testy ale to margines błędu pomiarowego. Inna sprawa przy robieniu multi-gpu na wariancie x4/x4, tam może się przydać nowe PCI-e, ale to Ciebie nie dotyczy.

Gigabyte - tak, ten. EVGA to z reguły potwory dla osób które mają zamiar je zwodować (LC), nie wiem jak ten model z dwoma wentylatorami bo nie miałem z nim styczności. 

 

Green imho odpada, to dysk stricte magazynowy i on nie lubi być często ruszany. Z kolei Red to HDD pod serwery. Blue to ten niezły szlagier konsumencki, ale tym jak wiadomo zdarzają się awarie. Ja tutaj nie mam głowy, w razie czego napisz do @stelek lub @drachenfeles.

Link to post
Share on other sites

ok, czyli nowa karta grafiki wejdzie na tę starą płytę asrocka (karta PCI 3.0 pasuje fizycznie do złącza PCI 2.0).

A wiadomo może kiedy wyjdzie ten Maxwell u zielonych?

Może jednak zamiast GTX 770 spróbowac radka 7970? Bardziej od różnicy kilku fps zależy mi na bezawaryjności, jakości obrazu i bezproblemowym transferze obrazu HD na TV (skalowanie, odświeżanie,...).

 

Z dysków, to który będzie bardziej niezawodny, bezawaryjny - WD, czy Seagate?

 


A może zamiast GTX770 dokupić drugą GTX570 zrobić SLI? Wiem, że wada tego rozwiązania to prąd, ale wydajnościowo co będzie lepsze?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...