Skocz do zawartości

AMD Phenom IIx4 965 BE Czy Amd FX 6300 ?


Recommended Posts

@autor - ja bym na tą płytę włożył FX-6300 i lekko go podkręcił (do 4-4,2 ghz) - chłodzenie jak i sekcja powinny na to pozwolić.

Ale mówiłeś coś o starym sprzęcie - jakieś 2gb ddr2 i athlon 64 x2 - to co w końcu masz ?

Jeśli ten stary to podaj jego płytę gł. - może da się tam włożyć Phenom II X4 i do tego jakąś grafikę.

Link to post
Share on other sites

A ja walne coś zupełnie nie od AMD ;)

Co byś powiedział na używany komputer tzn.

CPU-i7 920

Mobo-np.asus p6t x58 (co do płyty nie mam pewności czy dobra jak coś to popraw kto ;) )

Ram kupisz tanio jakieś triple 6gb cos kolo 150zł ;)

 

Jak kupisz sobie lepsze chłodzenie i zasilacz to z tej i7 robisz 3.8 GHZ (nie mówię bo idą nawet do 4.2/4.4 GHZ ) 

I masz super wydajność we wszystkim (procek potrafi równać z i5 sandy czy ivo po OC oczywiście)

 

ALE !!! jest to używane i bez gwaranci...

Edytowane przez dominik9903
Link to post
Share on other sites

Żaden 8320 - to to samo co 6300 z 1 modułem (złomem) więcej.

Albo FX6300 albo i7 920/i5 750. Phenom teraz się nie opłaca dawać (szczególnie przy geforcach gdzie róźnica na korzyść FXa w stosunku do Phenoma jest coraz większa).

Link to post
Share on other sites

Głupotą jest gadanie, że FX-6300 to tak naprawdę procesor trzyrdzeniowy, a FX-8320 ma cztery rdzenie. Widać wyraźnie w grach, że skalowanie jest dobre, to nie HT od Intela. Jak chce się mieć fajną wydajność na NV, to można też myśleć nad Phenomem II X6.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Temat już dawno wygasł :D ale dodam coś od siebie być może się komuś kiedyś przyda.

Na proca masz 450 :

Robisz OC - FX-6300

Nie robisz OC - i3-3240

 

Masz więcej hajsu i robisz OC - FX-8320 lub 8350

Masz więcej hajsu i nie robisz OC - i5-3350P

 

Zresztą jak jest z AMD bez kręcenia każdy może sobie zobaczyć na benchach

http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_fx6350_vs_intel_core_i3_porownanie_procesorow?page=0,10

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...