Skocz do zawartości

AMD Phenom IIx4 965 BE Czy Amd FX 6300 ?


Recommended Posts

Generalnie dość dziwne pytanie bo oba procesory są z zumpełnie innego przedziału cenowego. Pierwszy kosztuje około 350zł drugi 450-500zł (NOWE).

  1. Pytanie brzmi jaki masz realny budżet na zakup procesora i dlaczego zastanawiasz się właśnie nad tymi dwoma?
  2. Czy kupujesz nowy, czy też używany komp?
  3. Czy ulepszasz tylko stary?
  4. Do jakich zastosowań ma służyć? Zakładam, że gry...

Phenom jest tańszy, nawet nieco wydajniejszy od FXa, jeśli mamy do czynienia z grą, która nie lubi wielordzeniowych procesorów, czyli z trudem obsługuje 2 rdzenie.

Natomiast FX bardzo przyzwoicie radzi sobie w grach wielowątkowych, jak np: BF3, Crysis 3, Max Payne 3. Obsługuje też dużo nowsze instrukcje więc w zadaniach bardzej profesjonalnych, typu: szyfrowanie, rendering, konwersja, edycja zdjęć będzie wydajniejszy niż "Staruszek" Phenom.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Generalnie dość dziwne pytanie bo oba procesory są z zumpełnie innego przedziału cenowego. Pierwszy kosztuje około 350zł drugi 450-500zł (NOWE).

  • Pytanie brzmi jaki masz realny budżet na zakup procesora i dlaczego zastanawiasz się właśnie nad tymi dwoma?
  • Czy kupujesz nowy, czy też używany komp?
  • Czy ulepszasz tylko stary?
  • Do jakich zastosowań ma służyć? Zakładam, że gry...
Phenom jest tańszy, nawet nieco wydajniejszy od FXa, jeśli mamy do czynienia z grą, która nie lubi wielordzeniowych procesorów, czyli z trudem obsługuje 2 rdzenie.

Natomiast FX bardzo przyzwoicie radzi sobie w grach wielowątkowych, jak np: BF3, Crysis 3, Max Payne 3. Obsługuje też dużo nowsze instrukcje więc w zadaniach bardzej profesjonalnych, typu: szyfrowanie, rendering, konwersja, edycja zdjęć będzie wydajniejszy niż "Staruszek" Phenom.

1. 500zł

2.jest to składak

4.Do gier typu BF 3 i 4

Edytowane przez thenatespl
Link to post
Share on other sites

Jeżeli koniecznie musi być AMD wybrał bym jednak FX-a. Za 8320 przemawiają 4 moduły i 4 jednostki FPU. Ja bardzo dobrze wspominam ten procesor. Chodził na co dzień na 4.7 i poza wielkim poborem prądu i wydajnością w skyrim oraz ulubionym crysis 1 było ok.

Odwdzięczał się przy edycji video i renderingu. Gdy ja kupowałem fx-a wszyscy pukali się w głowę czemu brałem nv a nie radeona okazało się to jednak lepszym wyborem ponieważ sterowniki nvidii robią pożytek z dodatkowych wątków fx-a.

Oczywiście intel jest wydajniejszy ale tutaj również nie będziesz płakał w zastosowaniach jakie wymieniłeś.

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

Jeżeli koniecznie musi być AMD wybrał bym jednak FX-a. Za 8320 przemawiają 4 moduły i 4 jednostki FPU. Ja bardzo dobrze wspominam ten procesor. Chodził na co dzień na 4.7 i poza wielkim poborem prądu i wydajnością w skyrim oraz ulubionym crysis 1 było ok.

Odwdzięczał się przy edycji video i renderingu. Gdy ja kupowałem fx-a wszyscy pukali się w głowę czemu brałem nv a nie radeona okazało się to jednak lepszym wyborem ponieważ sterowniki nvidii robią pożytek z dodatkowych wątków fx-a.

Oczywiście intel jest wydajniejszy ale tutaj również nie będziesz płakał w zastosowaniach jakie wymieniłeś.

Ja mam karte graficzną radeona

Link to post
Share on other sites

Ta grafika to "crap" jeśli chodzi o przyzwoite granie i bez różnicy, który procek do niej wybierzesz, ale jak kupisz GTX 760 to zdecydowanie FX-6300 lub 8320 (ten drugi lepszy, a różnica w cenie to zaledwie 100zł).

Jednak jeśli już będziesz chciał iść w FX-8xxx to może lepiej dopłacić do i5 3350P (około 650zł) i jakaś tania płyta. W grach intel będzie wydajniejszy nawet od podkreconego FXa i dużo bardziej energooszczędny :)

Link to post
Share on other sites

Lepiej sobie kup I5 3350P i dopiero do niego GTX760.

Po co ci miliony mhz jak ten procek ma 3,1 Gh a i tak jest szybszy do tego wystarczy mu chłodzenie box a do amd trzeba kupić chłodzenie inaczej ci uszy pourywa.

Edytowane przez Skitles
Link to post
Share on other sites

Podaj dokładny budżet jaki masz na wymianę sprzętu. Bo tutaj do wymiany jest w zasadzie wszystko. Chyba że chcesz pozostać przy starej płycie i dokupić Ram, Proc (Phenom II 955/965, FX na obecnej płycie nie poleci), Grafika (minimum HD 7850 lub GTX 650 Ti Boost), jeśli ma na tym latać BF3 w Srednich/Wysokich detalach o BF4 juz nie wspominam.

 

Podaj też dokładną specyfikację swojego sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Ja nie będę namawiał na Intela. Pytanie dotyczyło AMD i na tym się skupię. Przy wydajności w grach nadal podstawą jest wydajność zmiennoprzecinkowa. Ilość modułów ma znaczenie przy FX-e ponieważ w jednym module masz tylko jedno fpu.

Ja dlatego brał bym 8320 a nie 6300. Pisałeś również o renderingu. Różnica w cenie między tymi procesorami nie jest duża. Mając 8320 masz chociaż pewność że posiadasz prawdziwe 4 rdzenie.

W grach nie rozpatrywał bym różnicy miedzy tymi procesorami jako 8 czy 6 rdzeni, ale raczej 4 a 3. W niektórych grach wyłączenie jednego rdzenia w module daje około 10% wzrostu wydajności. Fx-y to grymaśne procesory z których czasami da się coś dodatkowego wykrzesać.

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

I jeszcze pytanie czy autor lubi bawic sie w OC.

Moge się pobawić w oc

Masz rację i opcja z AMD nie jest zła, ale do momentu podania przez autora tematu, pełnej specyfukacji komputera i dostępnego budżetu, cała ta gadanina jest bezsensowna. Gdyż tak naprawdę strzelamy w ciemno :/

Budżet to 1100zł

Obudowa-Brutus 410 Pure Black

Ram- Kingston HyperX 8GB 2x4GB DDR3 1600MHz XMP CL9

Zasilacz -- High Power Element Plus HPC-500-G12S 500W

Płyta Główna -- GIGABYTE GA-78LMT-USB3

Chłodzenie-silentiumpc spartan pro.

Grafika-radeon 6670 hd

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...