Skocz do zawartości

Recommended Posts

mam tego proca ocniętego do 3,8 GHz i Radeon 7970 lata na 98% w C3, BF3 i Wiedzmin 2, TR to samo ;)

 

koniecznie szukaj rewizji d0, krecie sie nawet na 4,4-4,5 Ghz ale musisz się liczyć z poborem pradu na poziomie FXa :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

koniecznie szukaj rewizji d0, krecie sie nawet na 4,4-4,5 Ghz ale musisz się liczyć z poborem pradu na poziomie FXa

 

tutaj pisze z innego konta bo tamto padło niby tymczasowo

 

 

To aż tak żreee prądu ale żre tyle co podkręcony FXa ?

Link to post
Share on other sites

Ja polecam procesor jeśli chodzi o wydajność :)  W 3dskarku 2011 physx score prawie 10tys punktów na taktowaniu 4GHz. Jeśli chodzi o prąd to właśnie patrzę na miernik i w spoczynku w raz z 9600gt pobiera 189W a pod obciążeniem (CINEBENCH_11.529) 319W.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

MSI wygląda jak dla mnie ubogo :D Na twoim miejscu licytowałbym to http://allegro.pl/foxconn-bloodrage-x58-s1366-sound-blaster-x-fi-i3370681454.html <-- gratis karta dźwiękowa. Posiadam model Bloodrage GTI i powiem Ci że płyta nie stwarza problemów, dużo opcji w biosie do OC i fajny wygląd 8-)

Edytowane przez pietrov
Link to post
Share on other sites

tutaj pisze z innego konta bo tamto padło niby tymczasowo

 

 

To aż tak żreee prądu ale żre tyle co podkręcony FXa ?

Niestety bardzo porównywalnie do FXa, ale jest od niego wydajniejszy o około 15-20% więc można to przeżyć :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety bardzo porównywalnie do FXa, ale jest od niego wydajniejszy o około 15-20% więc można to przeżyć :P

 

No niestety, to stara technologia i musi swoje "konsumować" ;). Za to wydajność większa o przynajmniej 30% od FX-8350. Oczywiście mowa o typowym OC, czyli 4,2 GHz oraz 4,7 GHz odpowiednio dla Core i7-920 oraz FX-8350.

Link to post
Share on other sites

no cóż, określona przeze mnie wydajność jest troche bardziej powściągliwa, ale napewno znajdą się aplikacje w tym Gry, w których różnica rzeczywiście wyniesie te 30%.

 

Ogólnie za 350zł, można kupować, ale jeśli nie jest to rewizja d0 to można zapomnieć o większym O/C niż 3,6-3,8 GHz :(

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do poboru prądu i7 920 to według moich pomiarów jakie dokonałem podkręcony do 4.0Ghz przy napięciu 1.32V w Cinebench r11.5 pobierał o 25-30W więcej od Phenoma X4 955 @ 4.0GHz 1.48V. 

Nie wiem dokładnie ile wciąga FX 8350 ale sądzę, że sporo więcej od Phenoma.

A ogólnie i7 920 za kwotę 350zł to bardzo dobra propozycja w dodatku przebijająca wszystko co ma AMD. Szkoda tylko, że przez ostatnie pół roku płyty na X58 podrożały drastycznie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no cóż, określona przeze mnie wydajność jest troche bardziej powściągliwa, ale napewno znajdą się aplikacje w tym Gry, w których różnica rzeczywiście wyniesie te 30%.

 

We wszystkich grach, gdzie GPU nie stanowi ograniczenia, będzie powyżej 30%.

Link to post
Share on other sites

i5-750, i7-860, i7-920 i pokrewne to dzisiaj bardzo równe procesory. Przy takich samych taktowaniach różnice między nimi w grach są minimalne. Wszystkie taktowane na 4,0 GHz osiągają kolejno średnio 127%, 129% i 130% wydajności AMD Phenoma II X4 965 podkręconego także do 4 GHz. (dla porównania i5-3350P 3,675 GHz + turbo 132%, i5-2500 3,99 GHz + turbo 136%).

http://pclab.pl/art50000-54.html

860 są przydrogie niestety, dlatego raczej je omijamy. Zaczynamy od płyty głównej, ponieważ zarówno 750 jak i 920 kupimy już poniżej 350zł. Ja wybrałem 1156 tylko dlatego, że ktoś sprzedawał UD6 za 300zł, a chwilowo na 1366 nie było nic ponad UD3.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

i5-750, i7-860, i7-920 i pokrewne to dzisiaj bardzo równe procesory. Przy takich samych taktowaniach różnice między nimi w grach są minimalne.

Niestety ale nie jest to do końca prawdą zakładając, że gramy w BF3 i Bad Company 2. 

W trybie multi Battlefiel 3 jak i Bad Company 2 czuć jest różnicę po wyłączeniu HT na i7 920@ 4.0Ghz. 

Dodatkowe wątki jak najbardziej wpływają na wyższą wydajność i tutaj różnica po miedzy i5-750@4.0GHz a i7-920@4.0Ghz jest już spora.

Dodatkowo wyniki są uśrednione a wystarczy tytuł, który leży na 1 wątku i różnica względem tak samo taktowanego Phenoma będzie już znacznie większa.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety, ale nie jest to prawdą. Pamiętam doskonale gdy wyszły i7-860 i były sytuacje, w który procesor z włączonym HT w kilku grach miał 3-4 klatki mniej, niż po wyłączeniu HT. Dzisiaj oczywiście o takich sytuacjach mowy nie ma, ale samo HT boosta w grach zbyt wielkiego nie daje.

Tu BF3 z różnicą 2 (słownie dwóch) klatek na sekundę między i7-920 a i5-750 http://pclab.pl/art50000-59.html

GTA IV z różnicą 1 klatki: http://pclab.pl/art50000-64.html

stare Metro i to samo: http://pclab.pl/art50000-66.html

 

Bardzo chętnie przejrzę testy potwierdzające Twoja teorię. Szukałem czegoś, gdzie był brany pod uwagę minimalny FPS, ale niestety nie znajduje nic.

 

BTW jednowątkowy tytuł?  :> Serio?

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że w multi BF3 czy Bad Company 2 nie da się jednoznacznie porównać procesorów ze względu na to, że rozgrywka nie jest powtarzalna!

Jakim cudem uzyskamy identyczną, powtarzalną sytuację do testu aby sprawdzić różne platformy? To nie SP, że rozgrywka jest powtarzalna za każdym razem. Moje pytanie brzmi: w jaki sposób wykonano test i czy za każdym razem procesory miały to samo do liczenia?

 

Mam przegrane po 500h zarówno w BF3 jak i Bad Company 2 i różnica z włączonym\wyłączonym HT uwidacznia się w sytuacjach gdy na ekranie jest "totalna zadyma". Włączone HT zdecydowanie poprawia komfort rozgrywki i każdy gracz doskonale o tym wie.

Jeżeli 4 rdzenie po wyłączeniu HT są  ciągle obciążone w 90% to w sytuacji krytycznej (zadyma, wybuchy itd.) procesor będzie nie domagał. Właśnie wtedy HT daje sporego kopa i utrzymuje stabilny fps bez spadku. Wydajność w BF3 rozkłada się na 7 wątków a w Bad Company 2 na 6

Jest jeszcze kilka gier w których HT zwieksza wydajność np. Crysis 3, Max Payne 3

 

 

Źle mnie zrozumiałeś z tym jednowątkowym tytułem. Jeżeli dana gra w głównej mierze kładzie nacisk na wydajność pojedynczego rdzenia  wtedy różnica i5 750 względem Phenoma X4 przy takim samym taktowaniu będzie sporo większa niż te 127% o którym napisałeś wcześniej. Przykładem takiej gry jest:  Crysis. gdzie gra korzysta z 2 rdzeni ale przez cały czas w 100% obciążony jest jeden wątek a jak wiadomo zarówno Phenomy jak i FX-y mają słabą wydajność pojedynczego rdzenia względem Intela.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...