Skocz do zawartości

Jak uniknąć bad pikseli ?


Recommended Posts

Bardzo przeszkadzają mi martwe piksele.

Denerwowałby mnie nawet jeden źle świecący.

 

Jakie firmy dają gwarancję na absolutny brak bad pikseli ?

 

Czy dobrym pomysłem jest kupno monitora przez internet, dokładne sprawdzenie pikseli i korzystając z przywileju 10 dniowego okresu zwrotu bez podania powodu ewentualne odesłanie monitora ?

Próbował ktoś powyższego ?

Edytowane przez Eltanin
Link to post
Share on other sites

Jak ktoś ma pecha to mu cegła w drewnianym kościele na łeb spadnie.

 

Z własnego doświadczenia to bardzo rzadko widziałem LG i Samsungi z bad pikselami, z AOC dzieją się różne rzeczy, a jakimś cudem nie spotkałem się jeszcze z Acerem bez bad pikseli :D

Link to post
Share on other sites

Samsung SA300 (jak dla mnie problem jest taki - brak możliwości zmiany położenia (góra/dół; odchylenie), na szczęście dostałem, a nie kupiłem :D) brak bad pixeli, monitor ma ponad rok, o ile dobrze pamiętam był kupowany na początku 2012. Mój kolega ma stary monitor NEC (ponad 7 lat) również zero bad pixeli, migoczących, dziwnie świecących - czyli raczej to kwestia jaki monitor ci się trafi, przynajmniej tak mi się wydaje.

Link to post
Share on other sites

A kupował ktoś monitor przez internet i udało mu się bez problemów zwrócić po wykrysiu bad piksela?

Kto wtedy pokrywa koszt wysyłki ? Pewnie trochę to kosztuje, bo monitor duży i delikatny.



Drugie pytanie.

 

Znalazłem informacje na stronie IIyama "iiyama udziela "30-dniowej gwarancji zero martwych pikseli" na monitory zakupione wyłącznie w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży. "

 

To dotyczy tylko martwych pikseli? Czyli ciągle świecące piksele na jeden kolor, nie wliczają się do tej gwarancji?

Edytowane przez Eltanin
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...